-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
A_ScHuLcZ #53033 üzenetére
Nézd meg egy újabb HDS- el, valszeg az 5.20 verzió nem ismeri fel azt az Intel SSD- t. Vagy a legújabb CrystalDiskInfo- val, utóbbi ingyenes program.
Épp most tesztelgettem pár drivet, köztük az AData PenSSD- t, utóbbit a HDS nem látja, de a CDI igen, a képlövésen az adatai.
-
King Unique
titán
válasz
A_ScHuLcZ #32796 üzenetére
Ilyenekkel normál esetben eleve nem kell foglalkozni, mert a program automatikusan megcsinál és beállít mindent a művelet során, amit kell. Ilyen pl. a TRIM is, ami látszik az előbb linkelt leírásból való screenshoton. De amúgy, ha eddig megfelelően működött a TRIM azon hardver- és szoftverkörnyezetben, akkor nyilván a klónozás után is kellene, illetve nem attól függ elsődlegesen a működése. A partíciós sémával pedig megint nem kell foglalkozni, előre particionálni a célmeghajtót, meg ilyenek. Pont az a lényeg, hogy a lemezképfájlból történő visszaállítás és a klónozás során is eleve 1:1-ben azt a partíciószerkezetet alakítja ki a program a célmeghajtón, ami a forráson is van.
Egyébként az egyrészt OK, hogy a nem lefoglalt területre kiterjesztetted a rendszerpartíciót (C), viszont másrészt bruttó 480 GB nyilván nem szükséges a Windowsnak, hacsak nem akarod egy rakás tárhelyigényes programmal, játékkal stb. megszórni. Ha később netán újra kell telepíteni, akkor egy külön adatpartíció esetén csak a rendszerpartíciót + a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat törölni és nem az egész SSD-t. De mondjuk ennyi erővel probléma esetén újratelepíteni sem feltétlen muszáj, pont annak elkerülésére való a lemezképfájlba történő mentés, majd abból a visszaállítás.
-
King Unique
titán
válasz
A_ScHuLcZ #32794 üzenetére
Ha már be van lakva a rendszer és nem akarsz mindent a 0-ról kezdeni egy újratelepítéssel, akkor pont ilyen célra lett kitalálva a klónozás. Amihez a Macrium Reflect jó választás, illetve annál nemcsak a lemezképfájlba történő mentés, majd abból a visszaállítás, hanem a közvetlen klónozás is opció egyik SSD-ről a másikra. Az előbbi módszert akkor érdemes használni, ha egyben egy biztonsági mentés is kell a jelenlegi rendszerről. A klónozásnál a linkelt leírásban lévő screenshoton pedig az is látszik, hogy szükség esetén a partícióeltolást is eleve helyesen állítja be a program, valamint a klónozási művelet előtt a kötetek méretének megváltoztatására is van lehetőség. De mondjuk az előbbi eleve rendben szokott lenni, ha újabb Windowszal történt a telepítésnél a particionálás. Az utóbbi pedig akár a klónozás után is megoldható a lemezkezelőben jelen esetben a kötet kiterjesztése opció használatával.
-
válasz
A_ScHuLcZ #23399 üzenetére
A Gigabyte SATA portok speciális funkcióval felvértezett portok, össze vannak párosítva egymással (GS0-Source + GS1 valamint GS2-Source + GS3). Ezen portokra csak párban lehet meghajtót kötni (RAID + Smart Backup BIOS funkció miatt) avagy lehet 1 meghajtót is, de azt kizárólag a Source végződésűekre, mert ellenkező esetben nem lehet minden meghajtóról boot-olni ill. még rosszabb esetében GS1 vagy GS3 kötve adatvesztéssel is járhat. Szóval ezt a Gigabyte SATA portot le kell tiltani (majd leírom alább, hogy hogyan)
1. Az SSD a SATA2_0 feliratú porta legyen csatlakoztatva
2. Töltsd be a BIOS alapbeállításait (Load Optimized Defaults)
3. BIOS beállítások meg ezek legyenekDrive A -> None
HDD S.M.A.R.T. Capability -> Enabled
SATA RAID/AHCI Mode -> AHCI
SATA Port0-3 Native Mode -> Enabled
Onboard SATA/IDE Device -> DisabledUI: Ha nem bootol a meghajtó továbbra sem, az már nem a BIOS beállítások miatt lesz, lehet, hogy ezekkel az új beállításokkal újra kell húzni az OS-t...
-
worxland
addikt
válasz
A_ScHuLcZ #22741 üzenetére
Múlt héten én is így jártam, Macrium Reflect HDD->SSD másolásnál (Win10-et másoltam), ha XP típusú másolásra állítottam, akkor sikerült, de az alignálás rossz lett, ha Win7 típusúra, akkor nem bootolt. XP típusú másolás után a javasolt alignálást rendberakó program megcsinálta az alignálást, egy kis hibával: utána nem bootolt az oprendszer. Csak körülbelül 5-6x estem neki, elment egy napom, aztán hagytam a fenébe, maradt rossz alignálással. Majd egyszer teljes újratelepítéssel megoldom.
-
A_ScHuLcZ
addikt
válasz
A_ScHuLcZ #22740 üzenetére
Azóta megtaláltam mit rontottam el, korábban nem mentem be a copied partition settingsbe, ott szépen be lehetett állítani, hogy XP, vagy Win7+ típusú legyen az alignálás, alapból pedig XP-sre csinálta.
Most megcsináltam így, viszont a rendszer nem bootol be, invalid partition table hibaüzenet. Az lehet a gond, hogy a forráspartíció MBR, az SSD-t pedig GPT-re állítottam?
-
-
Dolphine
addikt
-
Bodor
veterán
válasz
A_ScHuLcZ #22700 üzenetére
Nem rak fel más komponenseket.
Optimalizálási különbséget nem telepítéskor végzi el, hanem utána már tudja, hogy SSD van a gépben, és azt nem töredezett mentesíti.
Elhasználódást tekintve nem jelent hátrányt a klónozott rendszer sem, csak jó legyen az alignálás!
Csinálhatod az Adata saját szoftverével is, ők biztosan tudják, hogy hogyan kell, de ha többször kipróbált és bevált, magyar nyelvűt szeretnél inkább, akkor ezt ajánlom a klónozáshoz. -
HZoli87
veterán
válasz
A_ScHuLcZ #7415 üzenetére
Képek szerint rendben van, HDS áttekintés fülén sem ír semmi hibát a meghajtóra?
Szerintem vedd fel a kapcsolatot a program (SSDOK) írójával.
Csaszi87
Új meghajtókon valószínű már ez a firmware van, de nem találtam róla semmilyen épkézláb leírást és a Kingston Toolbox-a szerint sincs újabb. Szerencsére nincs gond a meghajtóval, szóval egyáltalán nem biztos, hogy érdemes frissíteni.
-
-
vlevi
nagyúr
válasz
A_ScHuLcZ #4312 üzenetére
Szerintem ugyanaz, mint nálam. Nekem is van az SSD után egy HDD. Látom, neked több is.
Egy idő után elkezdett megállni az SSD. Sőt, volt olyan, hogy totál behalt, windows restart sem ment, csak a resetgomb, volt, amikor annyira bedurvult, hogy system image backupot kellett visszarakni, mert boot közben 1-2 filet nem tudott beolvasni.
Két dolgot csináltam azóta a géppel. Az egyiket ide írtam : [link] , a másik pedig, hogy lehúztam a DVD meghajtót. Úgyis csak évente 2-3 alkalommal használom.
Nem tudom, hogy megoldódott-e a probléma, és ha igen, akkor esetleg melyik változtatás oldotta meg, de mostanság nem tapasztaltam a problémát.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- CORSAIR MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Crucial P1 1TB 2280 M.2 NVMe SSD / Beszámítás OK!
- Western Digital WD Red Plus 3.5 12TB 7200rpm 256MB SATA3 (WD120EFBX)
- Samsung 980pro 1TB PCIe 4.0 NVMe
- Toshiba Enterprise Capacity MG09 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 12GB BE QUIET! Pure Base 500DX 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ALIENWARE Area-51 R5
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest