Hirdetés
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- iPhone topik
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Teasüti
#10285
üzenetére
Nem értek annyira hozzá, de a taskok nálam is furán működtek. Már korábban lehet írtam, de most hogy szóba került leírom megint hát ha van összefüggés vagy ötlet.
Task nélkül tökéletesen fut a program: ESPNow, I2C, Wifi(Webserver + NTP), SPI. Ezeket használom. Taskokkal megoldva már kevésbé. I2C-n olvasva nem mindig kérte jól le az adatokat az ESP. Próbáltam prioritásokat állítani, próbáltam 0 és 1 mag között ide-oda pakolászni a taskokat. Néha jól olvasta az I2C adatokat, néha nem, néha meg többször egymás után rossz adatok jöttek. Néha reset segített, néha az se. Emellett volt még a wifi-nél NTP-vel is gond, bár ott nem emlékszek, hogy kimondottan a task okozta-e, de azóta hogy nem task-al oldom meg nincs egyikkel se baj.
Tehát ahogy kezdtem nem értek hozzá, tapasztalatot írtam le, de gyanúm az lenne, hogy az ESP nem teljes értékű 2 magos eszköz mint egy számítógép processzor. 0. magon mennek a perifériák, 1. magon meg nem véletlen van a loop is. Tehát lehet próbálkozni taskokkal, de valójában 1 magos az eszköz, 0. mag a sok periféria elem miatt van, hogy ne akadjon össze. Szerintem.
Szívesen fogadok bármiféle észrevételt.

Új hozzászólás Aktív témák
- iking - Apple iPhone 14 Pro Graphite ProMotion 120 Hz, 48 MP kamera, Dynamic Island 128 GB
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia /
- Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 512GB 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3631,94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Midnight - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4195, 94% Akksi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

ekkold

