- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- MIUI / HyperOS topik
- Fotók, videók mobillal
- One mobilszolgáltatások
- Nem minden Nothing Phone (3) születik egyenlőnek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
fatpingvin
addikt
válasz
#94257664 #82566 üzenetére
ó, hát nekünk erősen egy rugóra jár az agyunk
nem játékok végett de nálam is ez van hogy legyen minden egyben. Ryzen proci, Quadro VGA, ezek ugye az egyetemhez, de ezen kívül tele van bökve mindenféle vezérlőkkel: natív IDE, egy PCI bridge kártyán firewire és SCSI, amúgy meg SAS vinyók vannak benne
nekem Matrox G55-ösöm van, de az valamiért nem volt hajlandó együtt működni az X szerverrel, elvileg valami hiányosság van az AGP fordító protokoll környékén, úgyhogy az maradt tesztkártya. ha lenne egy PCI-os régi Matroxom, az biztos belemenne ebbe a gépbede csak AGP van a gyűjteményben.
-
válasz
#94257664 #82566 üzenetére
Észvesztő lehet ahogy leírod a paramétereit
. Ekkora átfogáshoz nekem 3 gép kell. Hát sztem látod a hozzászólásaimból a vallási irányultságomat, úgyhogy engem mindenképpen érdekel, főleg az utóbbi években egyre inkább a különleges konfigok, időrend és mindenféle egyéb korlátozás nélkül.
Ez egyelőre csak 1 ember...de jöhet még jelentkező. Ha mégis megírod, ide is linkeld be, nehogy elkerülje a figyelmem.szerk : látom, már 2 fő...
-
-
válasz
#94257664 #82555 üzenetére
ISA busz a G41- el, azz iggeen
Van Win98 drivere ?
(bocs, ha 775, akkor én mindjárt az ultraretro kompatibilitására fókuszálok, itt meg még az ISA busz is rátesz egy lapáttal).
Szabvány DDR2/4GB- os az viszonylag ritka és drága, bár mostanában nem néztem utána. 2GB- osból is csak 2db van, de az egyikben sajnos már egy cím hibás. A Samu chipes kínai 4GB- osok viszont hibátlanok. -
-
válasz
#94257664 #82264 üzenetére
Az UOSP, én is használom pár gépen.
(#82263) arn : korai Nod32 védelemmel már Win98 alatt ment a betárcsázós net, számtechben meg jött az ADSL is. Sok gépet hoztak azért full vírussal, amikkel védelem nélkül mentek netre. Aztán beállított védett gépeken meg rákattintottak csali linkekre, vírosos emailekre, volt velük meló. Emlékszem gépre mely belassult, és a tulaj mondta hogy xar a hardver, nincs is rajta vírus. Átettem a vinyót a cégesbe, és a Nod32 1800+ vírust talált rajta.
(#82265) KROK640 : a csúcsfrissítés, az USB kinyírós, mikor MS úgy döntött, hogy azon USB eszközök, melyeknél a gyártó nem fizetett kapcsolódó jogdíjat, azok törlendők, firmware legyalulható
#82266 : személyre regelt Enterprise, főnököm scriptelte(a legjobb programozó a cégnél), mindent is be lehet állítani már telepítés közben(is). Mielőtt még nyuggerbe vonultam, ajándékba kaptam. -
-
KROK640
nagyúr
válasz
#94257664 #82236 üzenetére
Jah arra emlékszem, lehetett gif-et meg webes interaktív dolgokat a háttérbe tenni (ezutóbbinak csak akkor lett volna értelme ha az embernek folyamatos netkapcsolata van) stb.
Én sem használtam, csak kipróbáltam. És meg kell mondjam, az tényleg nem hiányozna a rendszerből.Bár, én a Win98-at (hiába volt a 466-oson elképesztően fürge már 128MB RAMmal) viszonylag hamar elengedtem, a 466-oson eleve a WinME volt a főrendszer, aztán mikor jött 2001 kora őszén az XP, akkor már eleve a 98 helyére raktam fel, és nekem szerintem azóta nem is volt Win98-am. A WinME-t sokkal jobban szerettem, az volt még a régi alapokra építkező rendszerem nagyon sokáig, a 466-os után az 1700-as Celeronon is volt, sőt Az Athlon XP-n is volt még a Win XP mellett WinME, 2006 folyamán köszöntem csak el tőle, mikor már annyira kihasználatlan volt a WinME, hogy tényleg csak a helyet foglalta, mert pár havonta egyszer ha elvolt indítva (2005-ben még használgattam, de egyre ritkábban, utolsó emlékem 2005 novemberéről van, hogy használtam).
Lehet, ha lenne egy régi gépem (valami 366-466 akkor kb biztos vagy valami FCPGA (talán) max Tuáig bezárólag), akkor feltennék egy Win98-at, de akkor is inkább WinME lenne a választásom.
De nem kéne ilyen gép, kb sosem foglalkoznék vele, az Athlon XPre se tudok annyi időt szánni amennyit szeretnék, a C2D-mhez még hozzá se szagoltam; és pont most fog jönni egy olyanidőszak az életemben amikor semmire sem lesz időm -
KROK640
nagyúr
válasz
#94257664 #82231 üzenetére
Hát ez anno jött volna nagyon jól, (bár web integrációt aligha vágtam volna ki, mivel már '99 októberétől neteztem otthonról is), de a drivereket belegyúrni pl hatalmas segítség lett volna, meg esetleg pár bat file-t ennek-annak a telepítésére (persze nem sok mindenre, mert egy CDre rá kellett volna férjen akkor is, hogy érdekes legyen).
Mondjuk ez már csak mint érdekesség téma, mert az utolsó olyan PC-met amire még Win98-at volt érdemes rakni, azt eladtam 2002 nyarán. (Via Tomato lap, Celeron 466MHZ, 256MB RAM*, TNT2 M64 32MB, 20GB HDD)* Akkor már "csak" 256MB RAM volt benne ... De 128-al is remekül ment ezen a Win98 lekönnyíteni nem kellett volna, inkább csak a sokdrivert beintegrálni. Bár 2001-től ezen is WinXP ment.
-
envagyok
veterán
válasz
#94257664 #82110 üzenetére
Már geforce 6xxx-től vannak gondok, meg radeon 1800-tól vannak problémák.
Főleg a csúcskártyák vannak nagyon oda.
Melegednek nagyon, nagy a hőingás, hőterhelés.
Aztán szépen elpattannak a bga forrasztások.
Ez a legújabb kártyákra is igaz.
2004-2022 közti cuccokból töredék kínálat lesz 5-10-20 év múlva. -
arn
félisten
válasz
#94257664 #81595 üzenetére
Megis helyesebben szolnak, mint a hifis rendszerek nagy resze, olcsobban. Joval feljebb kell menni arban, hogy tobbet kapjal. Ezer euroig kellene rendszert epiteni, nem lenne kerdes. Az sem hatrany, hogy pontosan a sugarzohoz passzolo erositot valasztanak, jobb dobozoknal alulra class dt, felulre meg abt. Ha tehetnem vmi masterdobozokat hallgatnek, csak az a gond, azok mar ugyanugy tobbtizezer euros nagysagrend (atc, jbl).
A class dvel nincs semmi gond, en jobban szeretem oket, mint az ab erositoket. Epp emiatt kuldtem vissza az ahb2ot, mert egy olcsobb class d is ravilagitott a hianyossagaira. Ha egy naim utan bekotom nagy csoda, egy lenduletes class d utan mar nem annyira, hiaba szupertiszta. A hypex, purifi erositok helyesebben mukodnek nagyformatumu dobozokon, az ahb2 talan a mai zsebdobozokhoz jobban passzol.
-
válasz
#94257664 #81595 üzenetére
Abban arnnak igaza van teljesen, hogy hallgatni kell. Talán 1 éve szenvedtem, mert a kis Hertz-ek már nem voltak elegek a kinyitott nappaliba. Most egy Focal pár van a NAD erősítőre kötve egy olcsóbb DAC-cal megspékelve. Amit hallgatok teljesen jól szól. OK, egy kicsit több tere lehetne a most szóló Palladio-nak, vagy dögösebben düböröghetne a lábdob a One-ban, de ez csak addig érdekes amíg fel nem ülök a zene hullámzására és hagyom, hogy vigyen. Mivel erre bőven alkalmas, nincs benne akkora luk amin leeshetnék nem nézelődök tovább. mindezt úgy, hogy mértem hangfalat, erősítőt többször is mert kellett, meg azért is mert érdekelt. De ezeknek a közelébe nem megyek műszerrel amíg tetszik a hangjuk.
-
válasz
#94257664 #81587 üzenetére
Jó, hát a HiFi az mindíg is végetnemérő eszmecserékre vezet(het). Mint a horgászok, >>>>ekkorát fogtam.
A CD Audio meglepően jól tud szólni, bár azért ott is függ milyen volt a hangmérnök munkája.
A Sokol rádió is színez, meg sávhatárolt. Aztán ahogy megyünk feljebb, egyre jobb.
A hangfalas topicban nemrég belinkelték Hans Zimmer otthoni stúdióját, mi a fenének kell neki ez a luxus, nem értem -
arn
félisten
válasz
#94257664 #81579 üzenetére
A filterekre gondolsz, ami a dac chipekben van, vagy rendes eq dspre, mint ami pl az adikban van? A filterek is befolyasoljak a dac chip mukodeset, nem szimpla frekvenciaatviteli elteres van, az inkabb csak a kovetkezmeny (pl mas az impulzusvalasz), mas elonyokkel es hatranyokkal - de ezek nehezen hallhatoak.
Az alacsony jitter viszont rohadt fontos dolog, de az korabban az spdif el volt kritikus, a modern async usbs dacoknal mar kevesbe szempont - de a forras pontossaga itt sem mindegy os oldalrol sem.
-
arn
félisten
válasz
#94257664 #81574 üzenetére
Ez igaz is lenne, ha az analog resze es az implementacio tok egyforma lenne. De nem az. Annyiban egyet ertek, hogy a dacok ara es minosege kozott gyakran nem sok relacio van (kabelek pepitaban), es hogy a dac chip maga sokat nem szamit, a design tobbet. De ugyanugy el lehet kefelni az egesz rendszert az eleje kotott pontatlan forrassal, utana meg kothetsz akarmit utana, ha szar.
Az rme adi2 pl tud negy fuggetlen kivezerlesi szintet, a hozzaillesztett erosito mashogy fog megszolalni minden esetben. Meg ugyis, ha az erosio oldalan is illesztheto, es vegeredmenyben ugyanakkora erositest kapsz (a fenti benchmark vagy pl tobb nad tudja). Ezt sok kinai dac nem tudja, de igaz hogy azok is hasonloan remekul szolnak. Merni sokat ebbol nem fogsz, mert az erosito dinamikus mukodeset befolyasolja.
A vaktesztek gyakran azert nem ernek semmit, mert az illetoknek nincs eleg tapasztalata az adott rendszerrel. Ha egyegy komponenst kicserelsz, illetszteni kellene az adott rendszerbe. Ez studiocuccoknal meg altalaban mukodik is, hifinel a legkevesbe sem. Vmelyik cucc az egyik felallasban, a masik meg a masikban fogja a legjobbat nyujtani. En egyegy komponenst hetekig tesztelek mire kb kiismerem a hangjat. Ebbol semmit se tapasztalsz egy vaktesztben, siman be lehet vinni barkit az erdobe akar egy szimpla illesztes megvaltoztatassal.
A masik, hogy szinte minden valtoztatast meg lehet hallani egy jol ismert rendszerben, a kerdes inkabb az, hogy ez szamit e. Tobbnyire nem.
-
válasz
#94257664 #81572 üzenetére
Átlag füllel is simán, nem kell delfinnek lenni, gyakorlat kérdése. Pld egy alaplapi digit kimenetet és egy jobb dedikált kártyát simán, vaktesztben is. Ugyanígy az ElitePro és az Onyx különbségét is, mellbevágó előny az Onyxnál-akkora a különbség hogy az még gyakorlatlannak is azonnal feltűnő, vagy akit nem is annyira érdekel a minőség, olyannak is kikerekedik a szeme
. Persze az ElitePro- nak meg több a szolgáltatása, +ki-bemenetek, optika, hullámtábla, midi, stb, és tegyük hozzá az is jól szól.
-
-
fpeter84
senior tag
válasz
#94257664 #80976 üzenetére
Úgy rémlik hogy 2 kiadása volt a KT7A-nak, a v1.0 és a v1.3, és csak az utóbbi tudta hivatalosan a Palomino és Tbred AthlonXP-ket, az első csak a Morgan Duron-ig ment. Nekem is 1.0 volt, belepróbáltam egy 1800+ Tbred-B-t - felismerte helyesen, de totál instabil volt vele...
-
válasz
#94257664 #80797 üzenetére
Sajnos a K20 szériával nem, illetve modernnek mondható követelmények vannak:
csak UEFI mód és CSM disable
above 4G decoding (ez régebbi szerverlapokon már volt)
Az a gond hogy a tesla eleve feltételezi a nagy 64bites címtartományt, ez miatt XP esélytelen. Ezekből az ilyen 4-6gb a minimum, maxwell szériából a 24gb-os sem számít nagyon ritkának, és 12gb az elterjedtebb. Ezzel az XP nem tud mit kezdeni.
A régebbi C2075 ami még GTX580 szint csak 6gb-al ott is a vram címzés lesz a probléma.
Azoknál régebbiekkel nem volt dolgom. Szerintem itt már szükséges a 64bites os windows esetén. -
válasz
#94257664 #80748 üzenetére
Hmm.
Emlékeim szerint _minden_ teleszemetelte a CONFIG.SYS és AUTOEXEC.BAT fájlokat. Beleértve a GUS-t is. Ezért csináltam mindig előtte backupot, megnéztem mit csinált, majd adaptáltan a saját menürendszeremre.Könnyen lehet, hogy nem egy, hanem két executable-t kell futtatni hogy telepítsd, nem ma telepítettem AWE kártyát. De nálam a "mennyit kell szopni" nem ezt jelenti, úgy tűnik jóval magasabb a küszöböm...
Próbálj DOS alá TCP/IP hálózatot telepíteni a nulláról két gép között, úgy hogy megmaradjon a nap végén 640K memóriád, és még a hálókártyákat is telepítened / tesztelned kell."> játszhatok is"
Ahogy frescho is mondta: "Jumperelni kellett, változót berakni a config állományokba. Érteni kellett hozzá, mai next-next-finish szemmel nézve béna."
Ez a beugrasz a DOS elé, setup, next-next-OK, játszhatok is, nem igazán működik. Nem azért mert mennyit kellett szopni az AWE vagy bármi más kártyával ami egyébként a telepítést követően gond nélkül ment, hanem mert az még egy másik idő volt.Mai "gyerekek" már hozzá vannak szokva ahhoz, hogy alap komponensekből 15 - 20 perc alatt lazán össze lehet post screenig szerelni egy gépet asztalon. OS install is automata, majd lehúz magának drivereket is. A DOS minden volt, de nem ez, még a plug&pray időkben sem.
-
válasz
#94257664 #80740 üzenetére
Audigy driverével nem emlékszem szoptam-e. Szerintem nem. Amire emlékszem viszont, hogy a legacy driverek nem voltak hajlandók csak CD-ről települni. Tehát, te hiába vettél egy Audigy2-t például, letöltötted a legújabb drivert, nem települt emlékeim szerint. De lehet már keverednek az emlékek, és ez a Canon fényképezőgépek tooljai voltak?
Nemsokára egy XP-s gépemen lecserélem majd az OS-t Win98SE-re egy-két játék miatt, ott majd kiderül a turpisság.
"hogy egy AWE-vel is mennyit kell szopni DOS alatt"
Hmm. Semmit? -
válasz
#94257664 #80737 üzenetére
"Nem tépte ki alóluk"
De igen. Ez nem vélemény, ez nem szerintem. A Microsoft beszüntette a DirectSound3D-t, és több mást, ahogy írtam.
"In the case of hardware 3D audio effects played using DirectSound3D, they will not be playable; this also breaks compatibility with EAX extensions.""migrálták is az EAX-ot OpenAL alapra"
Nem vagyok mainstream játékfejlesztő, és innen szerintem egyikünk sem az. Valami oka mégis csak van, hogy a migráció után mégis elmaradtak az EAX / OpenAL játékok annak ellenére hogy a library mai napig opensource elérhető és állítólag fejlesztik is. Gondolom azért, mert nem ekvivalens a kettő, vagy csak a nyűg van vele."Persze CT ezt sem hagyhatta, és azóta is helyben toporgás van"
Kirántották az OS-ből az addig használt API-t. Írtak egy hellyel közzel valamire való szoftveres megoldást, azt open-source megoldássá tették. Így se kell az embereknek láthatóan.
Nem látom mi itt a CT bűne továbbra sem abban, hogy közel nullára redukálódott a hangkártyák fejlődése. Gyakorlatilag csak a jel/zaj viszonyra és a csatlakozók és perifériákra gyúr mindenki, aki PCI-e kártyával próbál kijönni. A külső DAC-ok piaca meg egy új, Vista utáni világ. -
envagyok
veterán
válasz
#94257664 #80737 üzenetére
Creative? Készen?
Nane
Nálam volt akkoriban Live, Audigy Platinum, Audigy2ZS Platinum.
Iszonyat pénzek voltak, emellett iszonyat bugos driverek voltak hozzájuk.
Pl. Angol xp-n jó volt, magyaron nem.
Pont a múltkor gondoltam, hogy egy friss xp telepítésre korhűen gyári lemezről telepítek mindent a 2zs-hez.
Újraindítás után bsod.
Creative magasról tett a driverekre. A hardver nem volt rossz de az is félig meddig átverés volt, hazugság hazugság hátán, még a hangkártya dobozára is nagybezűkkel amit írtak, az se volt igaz.
A szoftverekkel is mindig gond volt, jukebox, player belógó tálcák, arra volt energiájuk, de normális drivert írni nem.
Aztán tényleg jött a Vista, semmi értelme nem lett az emu prociknak. Ha jól emlékszem az openal se azonnal jött ki.
Aztán volt hogy driver se volt rájuk, a végén 3rd party kx driver lett használható.
Reklámra, online és írott hardverteszt oldalakra szórták a pénzt, másra nem.
Hasonló gyalázatot az ATI művelt driverekkel ígéretekkel.
Pl hd4870 nagy dumával powerplay lesz, jó fogyasztás stb, az is csak félig volt igaz.
4870x2 sideport ??Egy ígéret maradt az is.
Pont azon gondolkodom melyik cég művelt még hasonló kaliberű dolgokat, mint a fenti kettő
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #79913 üzenetére
De az LPC miatt legalabb van DMA es megy benne a hangkartya. Egyebkent Linux alatt anno (20+ eve), "meg nem megy" allapotban volt a MIDI a GUS kartyakon, jelenleg a helyzet valtozatlan, bar ezt mar ugy mondanam, hogy "mar nem fog menni". A Max es a PnP egyebkent mezei Crystal CS4231 eszkozkent megy (mert a PnP is kompatibilis a CS4231-vel, igy a Max-val is) "csak".
-
-
arn
félisten
válasz
#94257664 #79755 üzenetére
Persze hogy mukodik az rtx is, csak grub parameterezes nelkul el sem fog indulni, amig fel nem raktad a drvt. A wifis resze azert nem mukodik, mert nincs hozza tamogatas, nem bugazni kell, nem letezik. Mukodni fog, csak olyan modban, hogy fele sebesseggel megy (mongy 4x4 helyett 2x2). Broadcom, realtek usb nagyteljesitmenyu ac adapterek.
Linuxon szinte mindent meg lehet csinalni, csak az illetonek van e hozza ideje es idegzete.
-
-
zoltanz
nagyúr
válasz
#94257664 #79755 üzenetére
Nálam is rendben mennek az nvidia kártyák linux-on.
Sztem megéri belefektetni energiát, időt a megtanulásába, mert aztán simább lesz az életed és kevesebbet kell tákolgatni az operációs rendszert.
Windows nagyon körülményes (frissítések), sok a bosszankodni való, változnak hasraütésszerűen a dolgok, menük, Linux-nál nincsenek felesleges "újítások" sokkal logikusabb a felépítése, működése.
Örülünk, Vincent?
Nálam a Windows inkább felhízik, megborul mint a Linux, (sokat telepítek, buherálok) egy feltelepített rendszer alá betolok egy teljesen más platformú alaplapot simán elindul, Windows-zal nem (sőt még a driver-ek is összeakadnak néha) -
válasz
#94257664 #79751 üzenetére
Ismerem, a fő baj az, hogy az online játékok anticheat szoftverei nem komálják a linuxokat azzal se. Állítólag mondjuk már dolgoznak a megoldáson. Most az van, hogy ha a játék menne is, mit se ér, ha kidob a banhammer, mert sír a Battle-eye.
Ha már retró, legyen kis ON is: CS1.6-ot mondjuk érdemes lenne kipróbálni linux alatt, az még tán menne, mert nincs komoly anticheat védelem. És majdnem olyan szórakoztató, mint mondjuk egy WARZONE.
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #79754 üzenetére
De gaz, hogy mara mar csak ilyen draga peldanyok maradtak. Pedig mikor bejott az USB 3, akkor elarasztottak a piacot a "gagyi" kartyak, amiken vagy hagyomanyos PCI volt (1 Gbps) vagy PCI Express 1.0 x1 (2.5Gbps) volt, amik messze voltak ugye az USB 3.0 5 Gbpstol, raadasul tobb, mint 1 portjuk volt, ami tovabbi "pazarlast" okozott...
-
fpeter84
senior tag
-
arn
félisten
válasz
#94257664 #79744 üzenetére
Ertem, tehat hasznaljak azt, ami a linuxnak tetszik
nekem spec ket olyan wifim is volt, amivel kinlodas, az rtx meg nem kartya, szerezzek mast (tudom, csunya nvidia a zart drvevel). Ez ilyen tipikus linuxnuser gondolkodas, nalam megy, tehat massal van a gond. Igy nehez lesz eladni.
-
válasz
#94257664 #79744 üzenetére
Kezdők feltesznek például egy MX Linux-ot, és az jobban kinyalja a seggüket, mint egy Windows; kivéve játékok terén. Kábé semmit se fejlődtem linuxozásban, mióta használom, annyira klappol minden, annyira nincsenek problémák. Időnként törlöm is a fő gépemről a Win-t hónapokra (most sincs éppen rajta), csak aztán jön valami online játék, és ahhoz meg nagyon sokszor valóban nem jó a linux.
Retró játékokhoz viszont simán jó a pingvin, szóval ha valaki érzelmileg nem ragaszkodik valamelyik MS rendszerhez, akár használhat linuxot is; némelyiknek elég akár 256 MB RAM is, ha meg kell egy kis extra ez-az, 512 MB. Szóval nekem a kedvenc korszakom (2000-2005) megoldható modern linuxon is. Q4OS-t szoktam feltenni leggyakrabban Trinity-vel. -
válasz
#94257664 #79743 üzenetére
Az a különbség, hogy én egyik irányba sem vagyok elfogult, míg ti mind erősen pingvinagymosottaknak tűntök.
Win10-et is gcire megvetem millió szempontból és kellett is Powershellezni és gpeditezni bőven, mire elfogadhatóan tudtam használni.
Viszont egy irgalmatlan stabil rendszer, ahogy a 7 óta mindegyik az, szoftveres hiba miatt az összes laptopom és pc-m közül (több tucat eszközről beszélünk) egyik sem zuhant össze tizenéve.
Régi Thinkpaden egy non-signed wifi driver padlóra küldte a Win7-et, rendszer visszállítás 3 perc, ment tovább.
A legnehezebb főverziófrissítései a fentebb említett C2D notimon volt max 5 perc?
Ha egy modern céges SSD-s gépen egy 10-es tovább frissít, ott admin oldalon van valami elfarkalva.Ellenben Ubuntum, Lubuntum, AntiX-om, volt hogy napi, heti szinten zuhant/zuhan össze ugyanezeken a gépeken, csupán attól, hogy a saját maga által felajánlott frissítésre azt nyomtam hogy oké telepítsd.
Ha valami, akkor a Linux NEM OS. A Linux otthonra egy hobbi, egy életérzés, vagy kényszer.
A vállalati Linux teljesen más, teljesen más a kontextusa, a támogatottsága, és ismét: dollármilkók állnak minden ilyen mögött, ugyanúgy mint az MS fosánál.Most van egy Lubuntum ami az egyik T60-asomon van, lekopogom, működik hónapok óta, de nem használom gyakran, és nem mertem frissíteni sem, mióta feltettem.
-
arn
félisten
válasz
#94257664 #79735 üzenetére
parhuzamosan hasznalom mindkettot, igy van nemi sejtesem. Probalj meg felrakni akar egy szuperfelhaszalobaratnak kikialtott ubuntu/mintet egy rtxes gepre grub buzizas nelkul, vagy probalj kicsit egzotikusabb hwt, pl wifit hasznalni. Ilyen olyan modokban nem fog menni, ha megy egyaltalan. A userek 98%a mar itt elverzett, nem tudom mirol beszelunk… a userek nagy reszet nem erdeklik se a konzollehetosegek, se semmi, csak a gepet akarja hasznalni, erre valo az oprsz.
Gyanitom te is ugy akarsz autozni, hogy ismerned kell a robbanomotor felepiteset, es bele kell maszni a motorterbe, ha el akarsz indulni. Semmi gond nincs vele, ha vmi nagyon specialis dolgot akarsz csinalni, ott a lehetoseg, de nem konzisztens a felhasznalo felulet a szeleskoru felhasznalasnal. Nah ezert fut routereken, nasokon, szervereken, kontenerekben, stb, de nem az egyszeri user gepen.
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #79737 üzenetére
A pulseaudiot en sem szeretem. De pl. en elegge sokaig nem realizaltam, hogy alsa eseten egyszerre csak 1 dolog szolhat. Marmint, amig GUS+ESS volt anno a gepben, addig a zene mindig a GUS-on szolt, a rendszerhangok jottek az ESS-en es itt nem tunt fel a "limit". Majd amikor ezek ketten kikerultek, mert eltunt az ISA, a berakott Live-on szinten tudott egyszerre szolni akarhany program. Amikor rajottem, hogy ismerosnel integralt AC97-vel egyszerre csak egy dolog szol, egyebkent meg az alsa dmix pluginnel kell szopni/szivni az meglepett. Ezt a problemat pl tok jol megoldotta a pulseaudio. Meg aki hasznal BT fulest es menetkozben valtogat a kimenetek kozott, annak is joljon. Gyak, pure alsa eseten, ha a szoftver nem tamogatja ezt, nem tudsz menetkozben audio eszkozt valtani, mert a legtobb szoftver, csak az elsodleges alsa eszkozt nyitja meg. Tehat szoftvert bezar, konfigot atir, szoftvert elindit. Szoval erre jo a pulse.
Ugyonugy pl. en a systemd-t sem dobnam ki, mert rendes Unixokban 20 eve is volt rendes init rendszer, ami nem csak annyibol allt, hogy elinditotta, oszt ha valamiert crashelt, akkor megallt, hanem baj eseten ujrainditotta. Tehat ez a feature pl tetszik a sysmtedben, mert ideje volt. Az a resze nem tetszik, hogy mindenbe belemaszik. Ugyonakkor meno, hogy lehet mountokat delayelten beloni, vagy lehet esemenyekre "cronolni" es nem csak ido alapon. A rendszerlogok "journalba" vezetese megint egy erdekes kerdes, mert mashol is megszokott volt, hogy speci 'log' commandok vannak a logokhoz, nem pucer fileokat irunk a filerendszeren. Szoval ez amolyan "mashol is igy van" dolog.
Ja a nagy ablakkezeloket is szeretem, KDE-t hasznalok kb mindenhol a kezdetek ota. Ahova lightweightebb dolog kell, oda Trinityt (KDE 3 fork), ahova nem, ott mainline KDE-t.
De ez itt erosen off
Plane, hogy a fo desktopom az Apple es rendszerei, alternativ a Linux a Windows pedig csak filmnezesre es nagyon-nagyon-nagyon ritkan, jatekra (evente parszor).
-
zoltanz
nagyúr
válasz
#94257664 #79672 üzenetére
"megy a háború a monolit és mikrokernel fanok között"
Ez sztem nem olyan lényeges.
Pulseaudio ellenes vagyok (ott a régi jó Alsa), sok erőforrást fogyaszt feleslegesen.
Linux fájlrendszerei jobbak mint a Windows-é (OpenZFS, Btrfs), "könnyűsúlyú" böngészők vannak hozzá. (Epiphany stb.). Ezek valójában normál súlyúak, inkább a jelenlegi fősodorban lévők elhízottak.
Retro hardverek drivere-i is folyamatos javítás, alatt vannak.Akkor lenne verseny ha a MacOS-t megnyitnák és forkolnák, vagy a Microsoft átállna Linux vagy OpenBSD kernelre.
-
Bile Demon
őstag
válasz
#94257664 #79365 üzenetére
Én se tudok róla többet, mint ami a linkelt Philscomputerlab oldalon és Youtube videoban van.
Vadi új elfekvő készlet, tavasszal 20 dolcsiért odaadták ajánlattal. Zacsiból kivéve olyan szaga volt, mint a 90-es alaplapoknak új korukban.Annyiból érdekes nekem, hogy KT133A mellett talán nem jön elő vele a via chip + SB live! bug. (HDD adatvesztés kékhalál). Illetve lehet beforrasztni 2x3 pines "SB-LINK" csatlakozót, és akkor még jobb DOS supportot tud (ISA IRQ/DMA).
SB-LINK: [link]Más:
Ja nem is mondtam, hogy jártam az EPOX KT133A-val.
Minden RAM slotja működik. OK
Ha 2db 256MB-s RAM-ot teszek bele, akkor minden második alkalommal POST-ol. Akár reset, akár power gomb után akár szoftveres reboot.
Tehát restart után mindig megfagy...
Ha resetelek elindul és stabil.Ha ismét resetelek egyből megfagy.
1db RAM-al mindig indul.
Próbáltam 3 féle RAM-al. (Micron (micron cimkés és chipes), Infineon, Kingston(Hynix chipes)).
100-as és 133-as FSB-vel is ugyanaz.
CPU csere is volt: T-bird és Barton ugyanaz.
CL2 CL3 ugyanaz.Amikor indul a POST kijelző:
C0, C1, C2 ... 6A ...boot után FF
Amikor nem indul:
C0 és utána 1mp-n belül egyből FF és úgymarad.C0 vagy C1 az memória init lenne, ha jól emlékszem.
Még nem tudom mi legyen. Egybe 512MB-s modulom nincs próbálni. Kisebbek vannak, de a kedvem elment tőle, ugye a tudat, hogy hibás a RAM kezelése az zavar. -
válasz
#94257664 #78926 üzenetére
Win8.1/X-Fi ElitePro/Daniel K drivercsomag, úgy nézem működik. Nálam nem volt bekapcsolva, de most próbáltam, az előre definiált hangzások működnek, legalábbis zenében, game alatt nem néztem még, de gondolom, amelyik tudja az EAX- et, ott elvileg mennie kell. Win7 alatt ugyanilyen, Win10 nincs ezen a gépen, de a visszajelzések szerint ott is ez van, csak nem szabad engedni hogy a későbbi buildekre frissítsen, 19xx asszem még ok, felette jöttek a problémákkal. De lehet hogy a final Daniel K verzió azt is megoldja, még nem tettem fel, egy korábbi van nálam, amíg jól műkszik, nem piszkálom.
-
jokeph
nagyúr
válasz
#94257664 #78378 üzenetére
Az attól függ...
Hogy mire kell ?
Játék ?
Mifélék ?
Általánosságban azért én simán mellédobnék egy HD6850 kaliberű valamit, minimum.De mehet nyugodtan egy GT 1030/RX 550 szerű cucc is, Xeon X3360 2,83@3,74 GHZ mellett nekem a legerősebb VGA egy R9 380 4 GB volt,nyilván nem hajtotta ki, de mehetett a grafika fullra.
-
válasz
#94257664 #78264 üzenetére
A VH6T- n nem is próbáltam sztem sok rammal indítani patch nélkül. Telepítés 512- vel - patch - majd nagyobb mem. Minek kockáztassak egy crasht, mikor el lehet 100%- ban kerülni. Amúgy ha Te nem adod le itt az infot, akkor lehet még mindíg nem is tudnék erről a remek prg-gyűjteményről
Czo- nak hasonló a lapja a VH6T- hez, akkor valszeg azért nem hibázik neki patch nélkül.
Mindenkinek a saját döntése, én felteszem minden gépre, melyen van Win98 és >512MB a mem. -
válasz
#94257664 #78014 üzenetére
XP alatt a SATA optika megy az AsRock lappal, asszem akkor a HDD is. Win98 alá a Loew csomagból melyiket kell feltenni ?, gondolom valamelyik SATA drivert(enhanced módban van a BIOS, ott a gyári chipset driver látja a SATA optikát, de nem kezeli, a leírás szerint nem is támogatja, csak XP alatt, ezért gondolom hogy ilyen esetekre írhatta Loew mester a SATA drivereket). Futólag nézegettem, és eddig a memdrivert használom csak napira.
-
válasz
#94257664 #78008 üzenetére
Kössz ! Futólag néztem, a memkorlátról látok csevegést, azt gondoltam hogy S775 feletti chipset, driver támogatás lesz, meg PCIe videok meghajtása, esetleg hackelése 98 alá. Ilyen van valahol ? Eddig fullra driverezve a 775 AGP lapokról tudok, mely teljes megoldást ad. Már a PCIe 775- ösökre sincs driver 98 alá, feljebb meg kb SciFi...
-
válasz
#94257664 #77668 üzenetére
In 2016, Windows 10 version 1607 dropped support for AGP videocards making Windows 10 1511 the last Windows release to support AGP. AGP support removal in future Linux kernel and drivers was also considered as well. (forrás wikipedia)
De AGP-PCI adapterrel megy a legújabb buildel is. Win11-et nem próbáltam még. -
válasz
#94257664 #76505 üzenetére
VXD és WDM driverrel is ugyanaz a bug van, ez a bajom.
Amúgy teljesítménybeli eltérést egyik játékban sem vettem észre a kettő között, nyilván az lassabb procival lenne érezhető.És igen, a driver "jó", a kártyához való, stb, de ezeket mind leírtam fentebb, minden, emberileg kipróbálható dolgon túl vagyok, ezért cserélek deszkát.
Sajnos kell az EAX, így a kx nem opció. -
arn
félisten
válasz
#94257664 #76464 üzenetére
Ez nem tudom honnan jott, semmivel sem tisztabb, a guspnp analog kimenete alig jobb, mint a classic, az sb16 masodik generacioja (94tol) meg total hasonlo szint. 96-97tol mar sok ertelme nem is volt a hwmixnek, mert az sb16hoz jobb swes interpolaciok voltak, sokan ezt hasznaltak a ft2ben a gus helyett. Aztan meg jott az mp3.
A multkor mertem le vmi 20 kartyat, gusbol tobb peldanyt azonos tipusbol. [link]
-
válasz
#94257664 #75860 üzenetére
A VH6T- t anno csak futólag próbáltam. Onnan sejtettem hogy Win98SE alatt is jól fog működni, hogy előzőleg, nemrég tettem rá XPSP2- őt, és az alatt semmi gondja nem volt, illetve 1 mégis, az UDMA set, de azt megoldottam, és viszi 98 alatt is, megmarad a 2 vinyó+optika DMA pipája, reboot után is.
Ez a joy.cpl info jó
, nem tudtam róla, ki is próbálom, odakészítettem már korábban a VH6T mellé, a régi game-kontrolleremet, hogy műkszik-e még.
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #75860 üzenetére
Ezen ehhez szerintem tul sok gomb van, hogy standard joykent mukodjon. Marmint, a Game Porton 4 tengely es 4 gomb viheto at "alapesetben". Az ilyen sok gombos cuccok valamilyen "egyedi" protokollt szoktak almalmazni, es specialisan, kozvetlen a labakat piszkalva hajtja a gameportot ilyenkor a driver. Azert van az, hogy az USB-Gameport atalakitokkal nem mennek ezek a joyok, mert ott az USB atalakito, csak sima, klasszikus GamePort eszkozoket vezerel (ahol a tengelyek valtozo ellenalasu potenciometerek tulajdonkeppen, a gombok pedig rovidrezart kapcsolok).
FoxiestFox: nincs a joy aljan barhol valami kapcsolo (uzemmodvaltashoz szokott lenni pl.)? Probaltad mar standard gameport helyett CH FlightStick-nek vagy ThrustMaster-nek felvenni? A legtobb nem markas cucc, ezekkel a protokollokkal kompatibilis.
-
válasz
#94257664 #75626 üzenetére
NT-alapú rendszer : ez egy vitathatatlan előny benne, bár már 98 esetén is volt hogy restart nélkül halmoztam a setupokat és jó lett.
Win98 hang : általában jól osztja ki, ha nem akkor pedig manuálisan be lehet passzírozni a helyükre az erőforrásokat. 3 hangkártya W98 alatt, a default keverőjében is megjelenik mindegyik, de a sajátjuk is ok, stabil, nem fagy semmi, tele van kártyákkal, további shootok - [link], [link], [link]
-
-
snake1977
őstag
válasz
#94257664 #74508 üzenetére
Köszönöm. Annyit közben én is kigugliztam hogy shuttle lap és valami creative pc-be épitették az ebayes példányt. Az enyémnek nem volt ilyen megtisztelő múltja, szimpla Shuttle, de nem az amit linkeltél hanem ez [link], ócska LX chipsettel, és sajnos valóban csak 333mhz-ig támogatja a procikat, oltári szívás, a legkissebb procim 366-os cerka.
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #73906 üzenetére
Marmint, csak olvasni a lemezeket? Hirtelen megneztem, de semmit nem talalok rleownal, ami ehhez matchelne.
Ha a drive IDE (nekem volt anno), akkor az megy siman az oakcdrom.sys-vel, ha SATA, akkor megy az ahcicd.sys-vel. Ezutan mar csak a DOS-os extension kell, de ebbol en nem tudok olyat, ami olvasna az UDF formatumot. ISO9660 filerendszerhez jo az mscdex.exe, ha pedig akarsz doslfn kompatibilitast akkor az shsucdx.exe kell neked inkabb. Viszont ezzel az UDF nem megy. CD-nel nincs para, mert mindeki ISO-t Win95 utan pedig ISO+Joliet formatumot hasznal (unix/linuxosok esetleg hozzadobtak a rock ridge extensiont is). DVD-nel mar johetnek problemak, bar ott a legelterjedtebb formatum az ISO+UDF (a gyari filmek ilyenek), de ennek is latja az ISO9660 reszet a DOS (ezert van egyebkent gigasra szaggatva a DVD lemezen a vob, mert az UDF birna tobbet is, csakhat ott az ISO9660). Viszont a gyari BD lemezek mar csak UDF filerendszert tartalmaznak. (ha valaki irt lemezt, ott 2008-2010-ben is defaulte be volt meg kapcsolva az ISO9660+Joliet+UDF trio, ha nem hasznalt nagy fileokat).
Tudsz mukodo UDF driverrol?! Link?
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #73893 üzenetére
Nekem elvileg holnap erkezik meg a 64 tus es 38 tus szalagkabel csatlakozom [valami ilyesmi ugye], hozza 1 meter szalagkabellel. Ezutan ossze fogom tudni rakni a tokeletesre bemeretezett isa kabelem , majd csak a haz kivagasat meg a rogzitest kell kitalalni.
-
Frawly
veterán
válasz
#94257664 #73114 üzenetére
Ez így van. Bár még kidobni nem kell, ha nincs más, egy könnyebb Linuxszal elmehet, pl. AntiX, MX Linux, Sparky Linux, Pale Moon meg hasonló böngészővel. Ilyen Ubuntu, Mint felejtős, kiváltképp Chroma-alapú böngészővel, vagy Firefoxszal, az épp úgy sok neki, mint a Win7. Nyilván halott akkuval konnektorból kell használni, meg rinyálni fog minden bootkor a halott elem miatt is (azt lehet bele venni másikat), de mennie kéne.
-
Czo
addikt
válasz
#94257664 #72851 üzenetére
Igen
En epitettem magamnak flexi ISA elosztot, ezeket vettem meg:
- ISA PCB, ezt dugtam bele az alaplapba. A csomagban 3db volt, US$ 24.45 -t fizettem erte szallitassal egyutt.
- Forraszthato tusor. Ezt forrasztottam bele az elozo PCB-be. US$ 1.8 volt postaval egyutt egy csomag 2x40-es. Ebben 10 darab van.
- A PCB-n van helye 2 kondinak es egy IC-nek, ha ezt is beleforrasztod, akkor ha nincs -5V az ATX tapodban, akkor az a problema is megoldodik (nekem az OPTi 82C931 hasznal -5V -t). Ehhez kell egy 7905 IC es ebbol a kondibol 2 db.
- Kerestem ebeayen olyan boardot, amin van nekem kello mennyisegu slot, egy ehhez hasonlot vettem, az enyemen 2 slot volt az egyik oldalon es 1 slot a masik oldalon. US$ 5-ert talaltam boardot, amit US$ 15-ert elhozott a posta.
- ISA slot. Ezt dugom bele az elozo boardra. Ha itt a "2x49 98PIN"-t valasztod, na az pont egy forraszthato ISA slot lesz :) Egy csomagban ebbol 5db van.
- Flexi kabel, hogy mindent osszekoss. En ezt innen vettem, mert mire megjott minden mas, kiderult, hogy ezt elfelejtettem :D Nem akarta megint varni, hogy kinabol ideerjen.
A megvett sok slotos izeben semmi extra nincs, minden lab oszze van kotve a megfelelo labbal. Tehat akar a komplett elosztot megepitheted magadnak is. Veszel nyakot innen a hestorebol, beleszurod a kello darabszamu slotot, a fenti listabol, majd minden labat a megfelelo labbal egymas utan sorban osszekotsz. Tehat igy: I----I----I----I. Igy lesz egy nyakod, rajta 4db ISA slottal. Fogsz ketto darabot az elsonek linkelt nyakbol, beleforrasztod a duplasoros tuket, majd a flexi kabellel osszekotod.
Nekem egyebkent ilyen: [kep], [kep] -
Madara-san
aktív tag
válasz
#94257664 #72697 üzenetére
Betyár kártya a G400 Max, bakancslistás.
gban: Csodálkozom, hogy kevesebb pontot kapott mint a Voodoo 1. Őszintén nem gondoltam, hogy gyengébb lenne a Riva.
r0b3r: Igen, kellene neki mennie: [link] [link] [link] - én is tervezem beüzemelni, ha megjött
DarthSun: Köszi!
Sajnos nem tudom húzni ezzel az alaplappal, a Supermicro nem támogatja egyáltalán a 100-nál magasabb FSB-t. Igen, mondjuk úgy érzelmi okokból ragaszkodom ehhez a laphoz, lenne BE6-II meg P3B-F, de nem szeretném kicserélni. Inkább vadászok 800-as vagy 1000-es Slot-1 procira, hátha akad valamikor.
DOS-t egyelőre nem bántottam még, az MX300 megérkezése után fogok belemerülni a konfigolásába, akkor lövök róla Landmarkot.
-
-
Frawly
veterán
válasz
#94257664 #72584 üzenetére
Azért írtam, hogy intenzív használat, mikor egy csomó minden felkerül rá. Az alap telepítésnek elég a 2 gigás partíció. De mint írtam, nem telepíteném FAT16-32-re, eleve nagyon töredeznek ezek a fájlrendszerek, az NTFS ebből a szempontból jobb, limitációja is kevesebb.
-
válasz
#94257664 #72556 üzenetére
Az Awe-GUS kombinációkat egyszerre használom, sorba is kötöm általában a 2 kártyát. Van hogy SB PCM+GUS szinti kell éppen, az adja a legjobb eredményt, vagy fordítva, stb. Ha egy erőforrásra mountolsz mindent, nagyobb lehet a fagyásveszély, autodetectes DOS progik esetén pld. De még Win alatt is, ha engedélyezve van több hangkártya, ki van véve a pipa, a hangeszköz kizárólagos használatánál.
-
Madara-san
aktív tag
válasz
#94257664 #72554 üzenetére
Van többféle "nagy" SB16 is, amiből választhatok:
CT2940
CT2290
CT1770Mondjuk, ha a Vortex is képes SB Pro-t emulálni, akkor ezeket meghagyhatom más gépbe. Köszi a tippet, akkor marad a két kártya.
#DarthSun: Pont ezaz, hogy retro gépben semennyi
(ne vegyük ide a studio telepítéseket). GUS-t soha nem használtam még, ezért ez egy izgalmas kalandnak ígérkezik. A blogodat illetve Bacsis cikkeit olvasva gondoltam nekiveselkedni a beüzemelésének. Milyen driverekkel lenne érdemes Win98 alá felraknom a GUS-t? Sajnos Bacsis oldalán levő link már nem él.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen videókártyát?
- ldave: New Game Blitz - 2025
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Napelem
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Kingmax 1x2GB DDR2 800 RAM eladó
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 8400 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 980 4GB Aio Corp Croma CM 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest