- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
- MuziX blog: Kipróbáltuk a GGMM multiroom rendszerét
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
medium84
aktív tag
"Egyértelműen feleslegesnek gondolom."
Ezzel vitatkozom. Az én véleményem, ha valaki most akar TV-t venni, minimum 50" méretben, akkor igenis van értelme a 4K-nak! Lehet, hogy most ez nem látszik, de 2-3 év múlva egyértelmű lesz. És TV-t (én legalábbis) nem 2-3 évente cserélek. -
medium84
aktív tag
-
virkir
veterán
Pár dolog...
Ha nem lenne meg, jelenleg kishazánkban a magáncélra letöltött audió, videó tartalom nem számít wareznak.
Aztán te majd ugye megfinanszírozod a sok egyéb szart ami szerinted elengedhetetlen a nappaliba, ha valaki megnézne egy sorozat epizódot, esetleg megfejeled egy moziszobával is.
Ugye?
Ja nem mert csak addig könnyű amíg máséval verjük a csalánt.
Aztánmeg az tartson huszonyolc távirányítót akinek hét anyja volt, nekem elég az amit a tv-hez adtak.
Manapság azért már nem akkora elvárás, hogy egy okostévének csúfolt valami tudjon hálózatból filmeket lejátszani. a tocsiba meg menjen ahova én gondolom. -
5-htp
tag
Nekem eddig sehol semmit nem engedtek kipróbálni. Az más dolog,hogy bemegyek egy üzletbe és ki van rakva egy xy gyártó xy terméke és nekem az megtetszik . Mondom az eladónak,hogy én ezt kérném. Ekkor az eladó bemegy a raktárba és kihoz egy ugyanolyan tv-t ami ha nincs szerencsém akkor egy tizedjére visszaküldött darab. Mert ugye van a 14 napos visszavásárlási garancia ... Ezt ki is használja a vevő ha pl pixelhiba vagy a háttérvilágítás extrém beszűrődése..stb hiba áll fent. Szerinted ezzekkel a készülékekkel mi történik? Szépen ledugják valakinek a torkán. Senkit nem engednek egyik üzlet raktárába sem originált tv-t választani,pedig ebben az esetben jó eséllyel hibátlan készüléket vehetne.
-
Callisto
őstag
Pontosan így van. Csak nem értem akkor miért beszélsz hülyeséget máskor. Egyébként vannak tv-k, amik a 120 hz jelet is nativan megjelenítik.
De attól függetlenül, hogy a tv csak 60 hz-t jelenít meg a panel lehet 100 hz-es és azért jobb az, mert nem kisebb mértékű a tearing, ghosting stb. -
jsk
senior tag
Ezek szerint ha veszek egy belépő szintű FHD tévét amit 100Hz-esnek hirdetnek illetve egy középszintűt amit 200Hz-esnek, akkor valójában mind a kettő 50hz-es jelet igényel. Viszont a másiknak jobb az interpolálása, és így jobb a mozgásmegjelenítése?
Illetve akkor miért ajánlott egy 6400-es Samsung 200Hz-el, és miért nem ajánlott egy HU6900 szintén 200Hz-el szigorúan csak a Hz szintjén? Minden elutasítás azzal kezdődik, hogy csak 50Hz-es a panelja.
Már csak azért is érdekel, mert ugye szinte lehetetlen megtudni, hogy egy tv panelja milyen. CMR, PQI és társai miatt.
-
GRaul
őstag
akkor meg utanaolvasok.
Igazabol, a monitort csak fpshez hasznalom.
A tobbi jateknal Xbox one joy es tv kombo.
Ezert is akarok egy tv-t még pluszba. Samsung UHD 6900es van még itthon meg egy LG Plazma.
De a plazmat nem hasznalom jatekra csak filmnezesre. A samu meg fent log a falon és az általában vmi kereskedelmi csatornat nezEzert kell egy tv kimondottan jatekra, mert nem akarok senkivel összebalhezni a jatek miatt
-
GRaul
őstag
okes, koszi . Akkor nem lesz ips
Ezek kozul melyik ajanlott?
Jatekra lenne hasznalva a tv a monitor mellett.
Illetve filmnezesre. -
Csontoshun
tag
Mint írtam, a nagyobb képátló a hely miatt nem jó. énmiattam lehet nagyobb, csak akkor nem fog beférni... A másik, meg az hogy azért mondtam, hogy "buta" tévét, mert szerintem ( meg ahogy láttam) ebben az árkategóriában, nem biztos hogy okostévét talál az ember, és ha van jobb ajánlatod, akkor szívesen megnézem azokat is.
-
lorinser
senior tag
Ezt már 1000x leírtad, én meg kb. ugyan ennyiszer kérdeztem (és továbbra sem értem), hogy de akkor maguk a gyártók vagy a szakoldalak miért tesznek említést natív panelről?
Itt is ha megnézed pl. az LC-50LE752V műszaki leírását. Itt is 100Hz-es natív panelt írnak. Ők már csak jobban tudják, nem? -
Termi16
őstag
Jé, egy ismerős arc!
Imádom a tv-t, de költözünk.
Innentől kezdve nem a hálóban lesz a TV, hanem a nappaliban, ahol sok a fény, és fontos, hogy ne kelljen sötétiteni ahhoz, hogy lássuk is a tv-t. Illetve azt vettük észre, hogy a 20nm-es hálószobát iszonyat durván felmelegiti a tv, konkrétan ülök tőle 1,5 méterre, és érzem, hogy árad belőle a hő.
Tehát annyi lenne a lényeg, hogy kisebb fogyasztást és nagyobb fényerőt/kisebb tükröződést produkáló tv-re lenne szükségem, lehetőleg úgy, hogy ne romoljon a képminőség.
Kérhetnék esetleg 1-2 példát a Sony-ra? Sajnos nem vagyok tisztában az éppen aktuális kategorizálással.
nightshadow:
Köszi, ezt a sony-t már el is mentettem!lorinser:
Nem azon az 5 centin múlik, ez igaz, de kisebbet már nem szeretnékAz 50"-t sem éreztem olyan túl óriásinak.
-
viharkabat
aktív tag
Egy olyan funkciót teszek félre, ami - ahogy leírtam - baromira zavar. Innentől marhára nem tud érdekelni, hogy papíron hány soros lesz tőle a mozgóképfelbontás.
Egyébként meg enélkül sincs bajom, nem igazán tapasztalok elmosódottságot vagy más képhibát (kivéve pár szabadidős csatornán, ahol valami fura módon rögzített műsorokat adnak - ezeket kipróbáltam és a villogtatással ugyanúgy szaggatnak). -
viharkabat
aktív tag
Kinek a pap, kinek a papné. Nyilván van akit nem zavar a villogás, én a mostani előtt adtam vissza elállással Pana plazmát, amiatt mert periférikusan zavart a villódzása meg a zúgása, pedig a képe az kenterbe verte az LCD-ket. Ezekre elég érzékeny vagyok, úgyhogy nem szánok pár órát arra, hogy ezt megszokjam, gyanítom úgyis újra "meg kéne szokni".
Ettől még másnak jó lehet, nem vagyunk egyformák. -
lorinser
senior tag
Nekem továbbra sem tiszta, hogy akkor miért említ jó néhány teszt vagy szakoldal (vagy éppen maga a gyártó) natív képfrissítést? Mert különbséget tesznek natív és elektronikus úton előállított frissítés között. Pl. ennél a Philips 46PFL8008-nál is natív 200Hz-ről van szó, PMR-el pedig 1400-at tud a TV.
Itt is szépen fel van sorolva, hogy melyik panel hány Hz-es és mennyit tud elektronikus úton PMR-el.Egyébként miért ne tudna egy panel natívan 100 vagy 200Hz frissítést.
-
dh66e
veterán
Sony topicban olvastam hogy volt pár probléma.Nemrég jött ki frissítés amiben reszeltek rajta.Nem láttam már hónapok óta 3D-s filmet így konkrét dologról nem tudok nyilatkozni neked.Igazából nem volt bajom nekem sem azzal a pár természet filmmel amit meglestem.Nekem elég volt az a minőség is,ha javítottak rajta az csak jó annak akit érint.
-
GeryFlash
veterán
A ,,nagy ritkán HD filmeket" dologból szűrtem le.
whited: Ja okés, így érthető
. Én tegnap rendeltem Sony KDL 42 W705 tévét, 200 ezer alatt ennek van a legjobb feketéje, de ez főleg filmnézésnél jön jól. Ha általában világosban néztek rajta tartalmat, akkor jobb talán az IPS panel, pl LG 42 LB671elég best buy a kategóriájában. Jobban világít a fekete, oldalról jobb a betekintési szöge (na meg 700Hz), döntsd el neked melyik a fontosabb.
Esetleg ha nagyobb kell akkor Sony KDL 48W585, nem sok infót találtam róla de azok mind pozitívak voltak, persze valószínűleg egy kicsit gyengébb a képminősége mint a másik Sonynak. -
lorinser
senior tag
"Azt hallottam, hogy a jótállási idő lejárta után minden nap ajándék. De az is lehet, hogy át akartak verni, bár egy kereskedő is ezt mondta." - hát valószínűleg át akartak verni. A Philips semmivel sem megbízhatatlanabb mint pl. az LG. Tapasztalatom szerint a Samsung-al több probléma van, na ott igaz, amit mondtak neked.
-
virkir
veterán
-
Watt25
veterán
Oké, de pl. azt, hogy nem kapcsol ki, nehéz kideríteni vásárlás előtt. Egyébként nem direktben utasítom el a 3,5-es vinyót, ha valaki olyat akar, használjon azt. Csak felsoroltam a lehetséges hátrányokat.
Én egyébként nem nagyon emlékszem olyanra, hogy valaki mondta volna, hogy egy konkrét típus tuti nem működik a tévékkel, persze attól még lehet. Érdemes lenne listát készíteni róla, de ez elég macerás lenne. -
spe88
senior tag
Én is csodálkoztam a magas értéken... OLED-re nincs keret...
Amúgy igen láttam egy ilyen local dimminges TV-t csak az 5k volt!
mondjuk nem egy kategória azzal, amit én keresek!gondoltam így leszűkítem a kört és ezek alapján döntök, mert ez tetszett nagyon, amúgy sok rosszat is olvastam róla éppen azért mert nem lehet szabályozni egyenként a képpontokat!
viszont tényleg az lesz most már hogy elmegyek a MM-ba aztán amelyik tetszik, azt megrendelem a netről!
-
spe88
senior tag
HA van benne local dimming simán lehet 1000000-os kontraszt szerintem!
Elméletben végtelen is lehetne, mert egyáltalán nem halad át rajta fény mivel ki van kapcsolva mögötte a LED.
De nagyon-nagyon minimális szinten lehetséges, hogy a szomszédos blokkokból átterjed némi fény, ezért nem végtelen.... szerintem... De javítsatok ki, ha nem így van!Amúgy az lenne a tuti ha minden egyes LED-et lehetne szabályozni, nem csak pár száz blokkot, akkor tuti lenne, de nekem tetszik így is, csak kevés TV-n van local dimming!
-
HThomas
őstag
Köszi a segítséget! Ahogy látom az említett Samsung hátránya igazából a nagy mozgáselmosódás... viszont a fölötte lévő modellek meg mind televannak extra feature-ökkel, amik nekem nem kellenek, ezért nem is fizetnénk értük. Van olyan alapmodell, ahol az elmosódás nem probléma? (nem ragaszkodom a Samsunghoz, csak épp arra találtam rá először)
-
blakey
titán
Igen, amúgy nem is lenne azzal gond, ha megfelelő megjelenítőn néznék, de mindezt sokan 4K-s 40" tv-n teszik/tennék.
Úgy alakítottam ki a mozirészt, hogy kényelmesen tudjam élvezni a 1080p-t a megfelelő távolságból és a 720p sem legyen roszz minőségű, persze ehhez normális anyagokkal kell etetni a lejátszókat. -
kriszti@n
tag
a pufog mint kipufog egy f. a puffog,mint méltetlankodik 2 f, a puffan mint esik 2f. nem nyelvészeti fórum,de ez esetben 2 f
sajnos ez úgy néz ki nem kezeli, és pendrive-ról és hdd-ről volt szó, a médialejátszóval tisztában vagyok. az áram és az anetnna a falba csőben megy, a szobában nem tudom elhelyezni, másik szobából meg nem kábeleznék emiatt , főleg nem falon kívül -
kriszti@n
tag
nem pufogok,amúgy is 2 ff-el írják,de jó stílusod van...
nem fér el semmi a fal mellett, sem szekrény sem polc.szögeljem fel a blu rayt?olyan helyen lakom ahol korlátozott a net(5gb/műemlékvédelem) , más lehetőség nem jöhetett szóba csak egy mezei tv a falon.ha nem tudod/ismered a körülményeket ne ugass le kérlek,szerintem joggal elvárható 2015-ben az ntfs felismerése,mint ahogy az mkv-é is(régebben ez sem volt természetes)
segítségért fordultam ide, amit meg is kaptam,köszönöm is az illetékeseknek,más jellegű hozzászólásra nincs szükségem,főleg ilyen stílusban -
Kobor
aktív tag
Minden tiszteletem a tiéd, de ezt valahogy nem tudom elhinni, tegnap 40 perc nyomkodás után sem sikerült sem nekem sem a promóter embernek, átsétáltam az 50"-hoz és ott minden rendben, pedig a MF be sem volt kapcsolva. Az ember végül bevalotta, hogy ha ez engem zavar haza se vigyem, mertb ez ilyen, és nem akarja, hogy visszavigyem, vegyek mást, vagy a nagyobbat.
Az én véleményem szerint ez a TV nem ajánlott ebben a méretben, de én nem értek hozzá, ez csak, mint egyszerű ember mondom, ráadásul nem egy olcsó darab, nekem csalódás.
Természetesen köszönöm a segítséged, remélem nincs harag. -
headhunter
addikt
"...A legjobb képminőség az általam kipróbált tévék mindegyikén, külső forrásról, Blu-ray vagy médialejátszóról volt elérhető...."
Kérdés picit félreérthető lehetett.
Amennyiben igaz az a megállapítás, hogy amelyik televízió DVB-T, DVB-S, DVB-S2, DVB-C adások megjelenítésében kiváló eredményt produkál, külső lejátszókról "ráküldött" filmeknél is topon van.
Üzletekben kiállított TV-ken a televízió adásokat (DVB-T, DVB-S, DVB-S2, DVB-C) kellene összehasonlítani, nem a demókat is külső lejátszóról, pendrive-ról filmeket.
-
Kobor
aktív tag
"Mit értesz a színek állításán és azon, hogy egyenként?"
A menüben be tudom állítani, hogy pl. a piros hogyan nézzen ki 3 értékből lehet "kikeverni".
De a színekkel nem volt gondom az alap beállítások is megfelelőnek tűntek, persze ha nem a demo módban voltunk, ez inkább a samura vonatkozik.Találtam itt a ph-n egy érdekeset:
XR100Hz, XR200Hz, XR300Hz = 50Hz
XR400Hz, XR600Hz = 100Hz
XR800Hz = 200Hz42" W (Passziv 3D)
805B: XR200
815B: XR300 (ezüst)
829B: XR40050"-55" W (Aktív 3D)
805B: XR400
815B: XR600 (ezüst)
829B: XR800Ezek szerint abszolút nem egyformák, megnézem a nagyobbikat, bár nem hiszem, hogy annyit költenék TV-re.
Köszönöm a segítséget, üdv.
-
Kobor
aktív tag
Szia,
Megkérdezhetem, hogy milyen méretben vett a sógorod, vagy teszteltél? Kicsit olvasgattam, ha nem tévedek akkor a 42"-ban más panel van, mint a nagyobb tesvérben?
Tegnap megnéztem a MM P@lus C@nter-ben nem volt csak 42" lehet, hogy valami hiba volt a forrásban, így megnézem máshol is, de besírtam. Samu6400 hoz tudtam hasonlítani, színek átálítva nagyon szépnek tűntek, bár nem találtuk úgy néz ki egyenként nem lehet állítani, a samu színei a gyári beállítások egy fos szerintem, itt viszont lehet egyenként állítani, fehéregyensúly mindkettőben volt.
Viszont nagyon röcögött a kép bárhová állítottuk is a képjavító részt(MF) és a kép némely részén vibrált is.Megnézem máshol is, egy próba nem próba, ill. megnézem a nagyobb testvérét.
Köszönöm, üdv
-
headhunter
addikt
BBéci-hez szól elsődlegesen a kérdés, de más szakértők is válaszolhatnak!
Tesztelt televíziók közül, találkoztál olyan típussal, amelyiknél a televízió adás megjelenítése szinte "tökéletes" volt, de egy külső mediaplayerrel lejátszott film vagy Blu-ray lemez nem?
pl.: DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2, DVB-C adás a tv-n, 9/10 10/10, de egy MED600X3D-vel lejátszott Blu-ray Rip 5-8/10.
Ripek minőségei között is nagy a szórás, de "vegyük" a legjobbat tesztelésre.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tudom, hogy a szolgáltatók között is van eltérés (Digi, UPC, Telekom, műhold, kábel TV, földi digitális, stb...), de ugyanazzal a televízió adással, több tv-t tesztelve, már kimutatható minőségi különbség.
-
membrandj
nagyúr
Értem, akkor tekintsd tárgytalannak a kérdésem.
90%-ban tv adásról van szó, ahol nem sűrűn van fekete szín,tehát ez minket most perpill nem érint ennyire komolyan.
Sony boltba van lehetőség 3d tartalom nézésére huzamosabb ideig vajon? Gondolok itt nem 2 percre. Samsung féle aktív 3d-t nem bírja a szemem túlzottan. -
membrandj
nagyúr
Valamennyi alapja biztos van ennek, de már 10 éve is ezt mondták,hogy " 10 évig ez nem fog elmenni".
Ha 49UB850V vagy 50LB 671V vagy 50W805B közül kellene választanod, akkor te melyiket vinnéd?
Ha a sony a válaszod, akkor a 2 LG közül?
Tudom,hogy nem egy kategória, meg 4k, csak érdekel mások véleménye is.
Személyesen is meg fogom nézni őket természetesen.
90% upc digitális adás( ~ 20 hd csatorna ) , 10% film. -
aftercooler
aktív tag
Igen, de sajna elfogyott a pénz erre a konfigra.
Gondolom az r9 280-at meg nem fogják garanciázni ez miatt, kimagyarázzák simán hogy ne keljen fizetniük vagy cserélniük.
Saját költségen kell visszaküldeni + szervízköltég ha nem hibás (persze nem lesz hibás majd ő szerintük)+ visszaküldési kölség a szervizelés 2 hónapig is terjedhet.
Ismerem már a webshop-ok garanciáját, volt már szerencsén hozzá egy 3 hónapos nyüglődésnek, mire visszaadták egy tablet árát, akkor is már fenyegetni kellet a webshop-ot. (és már fizettek is, érdekes) -
Trak
addikt
Sajnos nem egyedi az eset. Amikor disztribútornál foglalkoztam termékekkel, kijelzőkkel is, akkor sok ilyen tesztről hallottam: megmondták, hogy mi lehet benne, vagy mi nem, fel kellett értékelni a terméket, stb, Lehetett hallani ellenszolgáltatásokról is a tesztelőknek, teszt újságoknak/oldalaknak.
De ahogy BBéci is írja, szerintem így is sokat írtunk, hagyjuk a témát, minden ilyen biztosan csak pletyka...
Benne voltak az itt is sokszor emlegetett koreai gyártók, de az agyon dicsért japán is.
Ez már vagy 8-10 éve volt, nem tudom, hogy azóta mi a helyzet, de most már biztosan minden tisztán működik -
lorinser
senior tag
"Sokan egyáltalán nem veszik észre azokat" - gondolom ezeket a Philips szakemberei de még az EISA szakújságírói sem veszik/vették észre a tesztek során és ennek ellenére kapott a Philips annyi díjat...
Amúgy sejtem, hogy pl. a digitális artefact-ra gondolsz. Ezt korábban már valahol megbeszéltük: én ezt akkor tapasztalom, ha gyenge SD adást nézek de furcsa módon akkor is, ha az élesség túl magasra van állítva (gyárilag sajnos feleslegesen magas értéken van). Az élességet a 10-es skálán Philips-nél elég 2 max. 3-ra állítani. Tapasztalatom szerint ez minél magasabb annál rosszabb a kép.
-
GeryFlash
veterán
Offra: Instagrammra/Facebookra kirakott képek, amikor a focista otthon befáslizott/gipszelt lábbal kirakja, hogy szurkol a csapatnak (jó esetben Arsenalnak
), tényleg általában 82 centi az is 3 méterre az ágytól...
De akkor mégis hogy van, 130 ezer Ft alatti belépő kategóriában mi a jobb, Edge vagy Direct? Nem ebben keresgélek, csak tényleg furcsa hogy az általam sokat kritizált 37lv3550 (2011-es modell) is edge led és ezek a felső kategória is az.
B-L-A-C-K: Hát ő tényleg nem szarozik
-
B-L-A-C-K
titán
Off kérdésre...
írta:
(rengeteg játékos ha lesérül kirakja facere/instára, hogy otthon nézi a csapata meccsét, ilyen 66-100 centi közötti csodákon)
Mondjuk ezt már én is tapasztaltam párnál, bezzeg a pókerből meggazdagodott állandóan 20 csaj körül mozgó Dan Bilzerian nem sz@rozik...
-
lorinser
senior tag
Hát ha Te mondod, akkor az biztos így is van. Már szórom is a hamut a fejemre és ezen túl inkább napozni fogok az IPS-es TV-m világító feketéje mellett.
Sok mindent lehet műszerrel mérni (és el is hiszem, hogy műszeres méréssel magasabb a VA fekete szintje) de ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül érzékeled is azokat a különbségeket.
Rossz beállítással egyébként a VA is "világítani" fog, jó beállítással pedig az IPS sem fog. -
dh66e
veterán
Nem kell ahhoz műszer sem,természetesen akinek nincs összehasonlítási alapja az elhiheti hogy jó egy ips feketéje.
(#25889) GeryFlash
A sonyban ha jól látom mindegyik ugyanazt a smart felületet kapja a legdrágábban is ez van.Nem sok infó van erről a tévéről még a neten sem.Legrosszabb esetben ha neten rendeled élsz az elállási joggal és másfelé kutakodsz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
- MuziX blog: Kipróbáltuk a GGMM multiroom rendszerét
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xbox Series X|S
- Napelem
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Hardcore café
- Okos Otthon / Smart Home
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32 RAM RTX 5060Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest