Hirdetés
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- iPhone topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Bemutatta az Apple az iPhone 16e-t
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Krystal_s
addikt
válasz
tordaitibi #157567 üzenetére
Nem törölhetetlen...
Én a Photos/Fényképek appot nem emlékszem, hogy töröltem volna, de nincs is ilyen a rendszeren (eredeti Win 10 Pro). Sosem használtam, ahogy Filmek+TV-t sem, de ezeket nem szoktam törölni, mert pár MB és ezek a Win alap képnézegetője és videólejátszója. Skype sincs és nem is volt. Friss telepítéskor volt pár cseles App ikon a Start menüben, amik valójában nem is voltak telepítve, csak a telepítőt indították volna el, ha ráklikkeltem volna pl Insta, Messenger, MS 365 meg ilyen ajánlott appok, de az ilyeneket töröltem.
Ennek ellenre az általad említett mappában nekem is vannak Photos és Skype mappák, de csak ennyi és a méretük sem akkora, mint nálad. Bár a Skype mappa nem tudom miért 355 MB nálam is, mintha telepítve lenne (?), mert a telepítője csak 90 MB.A WindowsApps mappa a Microsoft Store-ból származó alkalmazások telepítési helye. Eltávolításuk után is előfordulhat, hogy a rendszer bizonyos fájlokat megőriz a későbbi visszaállítás vagy frissítések céljából. Nálad automatán vannak az App frissítések?
Frissítések során a régi verziók fájljai nem mindig törlődnek automatikusan, ami a mappa méretének növekedéséhez vezethet.
Egyes alkalmazások gyorsítótár fájlokat hoznak létre a teljesítmény javítása érdekében, amelyek idővel jelentős méretet érhetnek el.
Törlés után megmaradtak pl a beállításokhoz tartozó fájlok is, vagy háttérszolgáltatásokhoz szükséges elemek.A Win a kezdetektől soha nem volt képes a programok teljes, nyomtalan eltávolítására. Ritka kivétel. Ebben a programok fejlesztői is hibásak és a rendszer is.
Ezen ilyen topikban nem érdemes mérgelődni mint láthatod, mert a többség hamarabb fogja azt írni kit érdekel azért van az SSD (nem drága, mi van nincs pénzed nagyobbra? stb), vegyél nagyobbat és kész és véletlenül sem fognak agyalni a miérteken, vagy megkérdőjelezni a Win működését, mert hát azt "profik" fejlesztik. Évek óta sikeres frissítésekkel csakis a user érdekében. 😅🥴 Sőt, ha a rendszer azt írná ki nekik, hogy csak úgy alapon holnaptól erősebb gépet akar magának, akkor sokan már futnának is venni egy másik gépet nem foglalkozva azzal, hogy valóban szükséges-e. Pl. Win11 is hasonló...De a lényeg, hogy lehet törölni a mappa tartalmát (vagy akár az egész mappát), de alapból védett. Megnyitni sem engedi a Win intéző. Saját tulajdonba kell venni és jogokat adni a törléshez... Nagyon sok leírás és videó van róla pl egy:
How to delete the WindowsApp folder on Windows 10 -
teptep
senior tag
válasz
tordaitibi #157577 üzenetére
"Ha valaki esetleg ráér, törölje már ezeket, próbaképp"
Ne csak írj, olvassál is: [#157569] -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157576 üzenetére
#157539 számú kezdő hozzászólás:
"Fogy a hely a C-n, azért álltam neki gyomlálni."
vs.
"Én máshogy élek és szerintem nagyon logikusan élek tárhely tekintetében."
Igen, látszik, szóval nagyon is de, de és de, 1000x is de....
Tehát ha jól értem, akkor van egy minimum 120/128, vagy inkább 250/256+ GB-os SSD IS rendszermeghajtónak, amin direkt van alulméretezve 30 / 40 / 50 / 60 GB-osra a Windows 10 C rendszerpartíciója, majd azon megy utólag a problémázás hogy fogy a C-n a szabad terület és hogyan lehetne lemezterületet felszabadítani, ahol a javasolt módszerek helyett a WindowsApps mappában állnánk neki manuálisan törölgetni, amit normál esetben eleve nem piszkál e célból ilyen formában a felhasználók sac/kb. 99%-a.
Egyébként ha annyira a manuális mappatörlés a cél, akkor a #157571 számú hozzászólásban már le lett írva, hogyan lehetne azt megoldani saját felelősségre.
INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
Meghajtóhibánál az előzetes rendszermentés nyújthat védelmet, ahol normál esetben a Windows 10-et is szokás, vagy eleve azt szokás elsődlegesen menteni, nem szimplán csak egy adatpartíciót / adatmeghajtót.
[ Szerkesztve ]
-
Sztyepadzso
őstag
válasz
Sztyepadzso #157578 üzenetére
Egy update:
-Kipróbáltam a jobbik felem gépén, szintén W10Pro, azonnal megy.
-Kipróbáltam az androidos telón, Microsoft RD-al, azonnal megy.
Belöktem megint a W10Home-os gépet, és ment!
Bontottam a kapcsolatot, a Távoli asztal ablakban meg lenyitottam a "Beállítások megjelenítése "gombot. SEMMIT SEM csináltam, de másodjára már nem volt hajlandó indulni ... -
efemm
tag
válasz
Sztyepadzso #157578 üzenetére
Van a Home-on a c:\windows\system32 -ben mstsc.exe? Ha nincs, akkor másold át egy Pro gépről. Esetleg még a tűzfal beállításokkal lehet gond kifelé.
-
Sztyepadzso
őstag
Sziasztok,
a Következő bajom lenne:
A teleszkópomat a tetejére szerelt mini PC-vel akarom irányítani, ezen W11 Pro van.
Amikor bekapcsol, egy Powershell parancs fut le, ami bekapcsol egy mobil hotspotot is(ami akkor is megy, ha nincs net, amit megosztana)
Ehhez remote dektoppal akarok csatlakozni.
Namost, amikor a W10Pro-s PC-vel akarok csatlakozni, ez azonnal megy:
-akkor is, ha az otthoni wifi-re csatlakozik a mini pc, és azon át látom, és úgy csatlakozok hozzá,
-és akkor is frankón megy, ha a minipc NEM csatlakozik az otthoni wifi-hez, hanem csak szórja a hotspot jelet, és az asztali gép ahhoz csatalkozik.
De amivel használni fogom a mező közepén, azon csak W10 Home van. Minden beállítás elvileg ugyan az.
Az lenne a baj, hogy Home? azt hittem, az csak a host-képességet korlátozza.
Mit kellene átállítani?
Előre is köszi! -
A törölhetetlen Fotók alkalmazásra visszakanyarodva.
Feltelepítettem a Store-ból, ugyanúgy a Skype-t is.
majd a Hibittel uninstalláltam őket.
Semmi változás, ugyanúgy ottmaradt 850MB méretben.
Unistalláltam a Devhome nevű valamit, biztos hogy az életbe nem használom, azt se tudom mire való.
Eredmény, papíron ez is uninstalláva. Hibit, powershell nem listázza, Store telepíthetőnek jelöli, ennek ellenére ott terpeszkedik 482MB méretben a lemezen.
Ugyanez van a Zunemusic, Zunevideo appokkal is és mindennel ami Microsoftos app. NEM lehet megszabadulni tőlük.
Feladtam, de ez egy mocsadék eljárás Redmondtól, egy szemét megoldás.
Ha csak ezeket összeadom, másfél giga szemét, ami nekem nem kéne de a Microsoft máshogy látja.
Gusztustalan az egész.
Ha valaki esetleg ráér, törölje már ezeket, próbaképp, és nézze már meg nekem hogy nála is ottmaradnak, vagy csak én szívok ezzel az univerzumba? -
válasz
King Unique #157573 üzenetére
"helytelenül lett megválasztva a felhasználói szokásokhoz is mérten a C rendszerpartíció mérete, mert ellenkező esetben nyilván nem kellene semmit áthelyezni, átirányítani másik partícióra, másik fizikai meghajtóra"
Nem. Nem és nem és 100x is nem.
Én máshogy élek és szerintem nagyon logikusan élek tárhely tekintetében.
Először is dual, néha trialbootba vagyok.
Minden rendszeremen, Ubuntu, Win, bármi, az említett könyvtárak mindegyike minden rendszeren ugyanoda van linkelve a Fájlkezelőbe.
Ez valami eszméletlen kényelmes és logikus megoldás.
Mindegy mit használok éppen, ha megnyitom Ubuntun a Letöltéseket, abba ott van a Windowson tegnap letöltött pdf vagy bármi.
Vicaverza is.
Mindegy hogy melyik rendszeren megyek be a videók, saját mappám, fényképek zenék stb. stb könyvtárba, ugyanazt látom. Mivel minden a háttér ssd-n van.
A Fájlkezelők minden rendszeremen így néznek ki:
Ezeket használom minden nap, ez így nagyon kellemes és kényelmes.
Edddig szerintem nálam a pont, de van mégHa megdöglik a rendszer ssd-m, nabumm. Az oprendszerek csak egy kés a fiókba, egy fűrész a sufniba amit bármikor elővehetek hogy kiszolgáljon. És ha tönkremegy, márpedig sokkal előbb fog megdögleni mint egy passzív adatokra használt eszköz, Ilyenkor nem történt semmi, ha nagyon gyorsba kell, kiveszem a háttér ssd-t, rádugom egy sata-to-usb3 adapterre és bedughatom egy Wines, Linuxos, Mekes pc-be, laptopba, okostévébe, Androidos telefonba vagy Iphone-ba vagy bármibe amin van egy usb luk és minden ami nekem fontos, ottvan.
Mert ezek a fontosak, az unokám képei, a videók, a tegnap letöltött elektronikai rajz vagy bármi és nem egy OS.
És nem kell félhalott rendszerlemezről mentésekkel vacakolni, már ha egyáltalán menthetőek az adatok.
Döglött ssd-ről 101% hogy nem.A háttér ssd-ről havonta növekményes mentés készül egy csak erre a célra tartott, puha szivacságyon pihanő, szekrénybe zárt 3,5" HDD-re. Így elég atombiztosan élek.
Igen lehetne mentegetni a rendszereket is.
Minek? Nem az a fontos, ennek ellenére azokról is van mentésem ha épp eszembe jut.Ezért kicsik a rendszer tárhelyeim mert én Windows2000 óta így élek a számítógépeimen.
A tárhely legyen az én adataimé és ne egy operációs rendszer tehénkedjen rajtuk.De ebben úgylátom sose fogunk dűlüre jutni mert te csak azt hajtogatod állandóan hogy eleve kicsire csináltam a rendszerpatíciókat.
Persze, honna a fenéből tudhattam volna hogy a duplája is kevés lesz?
A hülye Ubuntunak 30gigát adtam és köszöni szépen 6 éve elvan úgy hogy még 10giga szabad és nem mutat hajlandóságot hízni évek óta.[ Szerkesztve ]
-
I02S3F
addikt
válasz
King Unique #157573 üzenetére
Tibi nem egy szokványos felhasználó. Olvasom egy ideje őt itt, más topicban is. Ő nem sima hétköznapi felhasználó! Én elfogadtam, hogy amit csinál, az neki jó.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157572 üzenetére
Azt nehezem hiszem, mert ha szükség esetén az ottani lemezterület felszabadítási módszerek mind ki vannak próbálva, akkor eleve nem lenne most téma a Photos és társai UWP appok teljes törlése lemezterület felszabadítása céljából.
Az sem világos, hogy miért a felhasználói mappa méretét kell mutogatni, amikor nem feltétlen az szokott nagy lenni, hanem inkább a Windows és azon belül WinSxS, Program Files és WindowsApps, stb. mappák.
Meg itt eleve az a lényeg, hogy a C meghajtón mekkora jelenleg a foglalt és a szabad terület mérete, mert az pont nem derült ki a leírtakból.
A "Mindenem, ismétlem minden át van irányítva egy másod 1 terás ssd-re" pedig újfent csak azt igazolja, hogy eleve helytelenül lett megválasztva a felhasználói szokásokhoz is mérten a C rendszerpartíció mérete, mert ellenkező esetben nyilván nem kellene semmit áthelyezni, átirányítani másik partícióra, másik fizikai meghajtóra."Ha nem így csinálnám, szerinted mekkora lenne egy 2016-os telepítésű, azóta agyongyötört, minden frissítésen átesett W10...? 150gigába se férne bele."
Ha azt írom, hogy van pl. 120 GB-os SSD-n Windows 10 és Linux Mint dual boot telepítésem, ahol az előbbi 1507 / 1511 verzióról lett folyamatosan upgrade-elve 22H2-ig és mégis elfér, vagy nagyobb másik SSD-n egy pont 150 GB-os partíció a szintén sok build upgrade-en átesett Windows 10-nek + az általános programoknak + Microsoft Office-nak és csaknem kb. a fele szabad, akkor ki lehet találni hogy általánosan mennyire helytálló a "150gigába se férne bele" állítás.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
King Unique #157571 üzenetére
"útmutatóban lévő módszerek (33 db) meg szükség esetén nyilván nem lettek kipróbálva."
De folyamatosan, semmi újat nem monott a 33 darab ajánlás.
Látom másnak is okozhat gondot a Store appok brutális mérete, a 4. pont azt mondja tegyük át másik partícióra
Én nem áttenni hanem gyalulni akarom.Mindenem, ismétlem minden át van irányítva egy másod 1 terás ssd-re.
Letöltések, Onedrive mappa, képek videók, Megasync könyvtárak, virtuális gépek lemezképei stb. stb. Minden.
A C-n NINCS adatom, 1bit se, egy jpeg képem vagy egy 2kB txt fájl sincs a rendszermeghajtón. Csak a programok és amik nekik kellenek azok vannak a C-n.
6,49GB perpill az egész user könyvtáram mérete, van olyan amit nem lehet átirányítani, pl. Viber könyvtárai,
és ebben benne van az összes alkalmazás adata is, appdata, a böngészők cache stb.
Megnézném bárki user könyvtárát mekkora.
Vagyis a mostani 50GB méretű Windowsból az enyém 6,5GB, a többi meg az oprenszeré. Szerintem pocsék rossz arány.Ha nem így csinálnám, szerinted mekkora lenne egy 2016-os telepítésű, azóta agyongyötört, minden frissítésen átesett W10...? 150gigába se férne bele.
Most Store-ból visszatelepítem a Fótók appot, és utána unistallálom a Hibit-tel.
Nagyon de nagyon kíváncsi leszek, hogy amit egy powershell parancs nem oldott meg, sikerül-e egy külső szoftvernek.Amúgy csont nélkül legyalultam volna a Fotók app maradékát de sajnos Linux se tudta törölni.
Csináltam én ennél már nagyobb volumenű gyalulást is csak ha itt leírom, szerintem kitiltotok a topikból.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157568 üzenetére
De, arra reagáltam, arra is volt válasz, hogy Geek, Revo és társaik 3rd party uninstaller programokkal kellene megpróbálni törölni, ha a teljes eltávolítás a cél. Viszont azt is értelemszerűen akkor, amikor telepítve van az XY UWP app, nem akkor amikor már el lett távolítva PowerShell alatt, utóbbi esetben nem meglepő ha már nem listázza ki a 3rd party program... Ilyenkor értelemszerűen vissza kell telepíteni, majd utána újból eltávolítani, de már a külső programmal.
How to Delete a Folder in Windows 10
Ha annyira a mappatörlés a cél, ellenben a futó Windows 10 alól nem engedi a rendszer, akkor megoldható a WinPE menübe bootolva, vagy a telepítőről bootolva is parancssorban.
+ Ott van a HBCD PE, azt pendrive-ról bootolni és az alól megpróbálni törölni azokat a mappákat.
Aztán hogy a rendszermappákból történő erőltetett törölgetés után lesz-e probléma, okoz-e gondot, az már más dolog. Normál esetben nyilván nem kellene csak beletörölgetni az ilyen mappák tartalmába...De, kicsi, mert egyrészt a 30 / 40 / 60 GB-os rendszerpartíció is vicc, eleve alul lett méretezve, ezen nincs mit ragozni. Másrészt ha nem kevés a szabad lemezterület, akkor mégis miért akarsz built-in UWP appokat törölni, meg azok "maradékát" a WindowsApps mappából? Sok itt az ellentmondás...
A hibernálás kikapcsolásáról egyébként szó sem volt, a #157558-ban is világosan le lett írva, hogy "Nem feltétlen kell megszüntetni illetve kikapcsolni, mivel egyrészt csökkenthető is a mérete." Vagyis még csak el sem olvassuk rendesen, amit a válaszban írnak.
A "How to Free Up Drive Space in Windows 10" útmutatóban lévő módszerek (33 db) meg szükség esetén nyilván nem lettek kipróbálva.[ Szerkesztve ]
-
válasz
tordaitibi #157568 üzenetére
Ha úgyis tudod, hogy mit kell kiecetesollózni, akkor miért nem nyúlsz át linuxból és caputó. Utána, ha a windowsnak fáj valami, majd kigyógyítja magának.
-
teptep
senior tag
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
"C:\Program Files\WindowsApps\..."
Live Linux alatt nem próbáltam, de a Gépház... Helyreállítás... Speciális rendszerindítás... Speciális... Parancssorból tuti biztosan tudod törölni. Ha nem akarsz bíbelődni az RD /S /Q path paranccsal, akkor a parancssorból el tudsz indítani például egy TotalCMD Portable alkalmazást is, és akkor könnyebb navigálni és kiválasztani.[ Szerkesztve ]
-
válasz
King Unique #157566 üzenetére
King hagyjuk. Értelmetlen az egész mert Te soha nem arra reagálsz amit kérdeznek.
Megkérdeztem hogyan lehet törölni egy app maradékait erre kiselőadást kapok hogyan tudom kikapcsolni a hibernálást, hogyan tudok felhasználói fájlokat törölni. meg hogy kicsi a tárterület.
Nem, nem kicsi. A felhasználói fájlok a gépemen 7,89GB és ebbe benne van minden, ismétlem minden, telepített szoftverek, saját fájlok, a C-n lévő saját fájlok.
Tárterületsegéd havonta futtatva, perpill 25MB amit tudna törölni.
dism takarítás havonta futtatva.
köszönöm az eddigi segítségedet. -
válasz
Fire/SOUL/CD #157565 üzenetére
Persze, külön ablakba nylik meg a Hibitbe.
Store-appok.
Mint írtam, a Fotókat már uninstalláltam, ezért nem jelenik meg. Nincs telepítve, Store is úgy jelzi mint telepíthető app.
csak engem zavar a majd' 1giga amit maga után hagyott. -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
Tehát akkor jól sejtettem, eleve alul lett méretezve a rendszerpartíció, a 30-40 GB vicc, az 50-60 már inkább reálisabb, de az utóbbi is kevés lehet ha meghaladják azt a felhasználói szokások...
Normál esetben nem "hízik" csak úgy duplájára / triplájára a rendszer. Vagy max. azoknál, akik összevissza telepítenek mindenféle programot, soha nem használják a lemezkarbantartót /tárterületsegédet, ahol egyébként az utóbbi működése eleve automatizálható.
Az nem újdonság, hogy egyes Win32 és UWP appok normál eltávolítása után maradhat "szemét", de ugye annak is lehet oka, amit pl. leírtak a #157562-ben.
A "fullos" törléshez nem véletlenül szoktak kiadni egyes programokhoz spéci uninstaller tool eszközöket, meg készültek Geek, Revo és társaik 3rd party uninstaller programok, amikben már szokott lenni külön Windows Apps eltávolítási opció is a built-in UWP appokhoz.
De itt ha a Photos, Skype, stb. beépített UWP appok eltávolításától várja a felhasználó a csodát, a nagy szabad területet, akkor ott eleve gondok vannak (vannak is a helytelenül megválasztott partícióméret miatt), lehet először inkább a már linkelt hozzászólásokban (#134534, #149199) lévő egyéb módszereket kellene próbálgatni.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
tordaitibi #157564 üzenetére
Biztos, hogy jó helyen nézed? Nem a telepített alkalmazások közt vannak.
Revo - Windows alkalmazások | HiBit - Eszközök/Windows Store alkalmazáskezelő -
válasz
Fire/SOUL/CD #157563 üzenetére
Egyik sem jeleníti meg a Fotók meg a Skype appot.
Érthető hisz papíron már uninstallálva vannak.
Közben próbaképp powershellbe töröltem a ZuneMusic meg a ZuneVideo appokat.
Azt se tudom mik ezek sose kellettek.
És lám EZEK sem törlődtek teljesen, ott vannak a
C:\Program Files\WindowsApps könyvtárban.
Geth segítenél dism ügyben, már csak azért is legyalulom ezeket. Dafke csak azért is. -
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
Ezek Windows(MS) Store alkalmazások. HiBit Portable vagy Revo Portable Unistaller-l eltávolíthatóak (csak ésszel, hogy mit gyomlálsz ki, ne hogy vérszemet kapjál
)
DevHome | GetHelp (W11 alatt készültek, W10 alatt lehet másképp "néznek" ki)[ Szerkesztve ]
-
Geth
veterán
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
Lehet provisioned appx csomagok, azaz a rendszer ebből tudja új felhasználónak előtelepíteni a gyári app-okat. Azok DISM-mel törölhetőek. Manuálisan biztos nem törölgetnék bele...
[ Szerkesztve ]
-
Cs1csó
titán
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
Nekem is elhízott már több mint egy éves a telepítésem (aki ismer az tudja, hogy ez nálam rekord mert anno 2-3 havonta gyalultam) de a kezdeti 80GB szabad helyen ma már 67GB. Kicsit zavaró, én sem tudom mit kéne gyalulni.
A probléma inkább "esztétikai" mert van egy 120GB-os SSD-m ami csak a rendszernek van fenntartva tehát nem gond amúgy sem lenne rajta más de akkor is bántja a szemem, hogy minek hízik ennyire. -
válasz
King Unique #157558 üzenetére
Nem 1-2gigán rugózok. Illetve de, mert sokszor 1giga előbb-utóbb 50-100-300giga lesz.
Ez egy 2016-os telepítésű W10 Igen persze hízzon.
Akkor 30, majd évek múlva 40, majd 50, most 60GB a partíciója és nem tudom tovább növelni.
Miért hízik duplájára? Nem, nem a felhasználói programoktól, hanem a Win szaraitól ráadásul a törölhetetlen szirszaraitól.
Hanem azon rugózok hogy miért hagy maga után ennyi szemetet egy UWP app, aminek 1 bájtot sem szabadna maga után hagynia.
Mégegyszer.
WindowsPhotos UWP app a Gépházba törölve, majd Powershellbe is ,get-appxpackage *photos* | remove-appxpackage
Ehhez képest 0,84GB(!!!!!) amit maga után hagy.
És tényleg mert a fájlkezelőbe:
Még 500 méter lefelé a lista csak nem fér ki a képre.
ÍGY néz ki egy uninstallált app...?0,84GB?
És a Skype dettó ugyanez, az "csak" 350megát hagyott maga után.
És valóban uninstallálva vannak mert a Store telepíthetőnek jelöli, és powershell nem listázza ki.
Csak itt maradt 1,2GB szemét utánuk.
nagyon érdekes módon ezt a szemetet CSAK a Windows appok hagyják maguk után, próbaképp letöröltem így az SmPlayeremet, és még a könyvtára is eltűnt, 1 bájt szemét nem maradt utána.
Továbbra is kérdezném, ebbe a
C:\Program Files\WindowsApps
könyvtárba hogyan, mi módon tudom eltávolítani az 1,2GB szemetet, mert nem engedi sehogysem, még Live Linux alól sem. -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157556 üzenetére
Vagy lehet csak "Other OS" opcióra kellett volna előtte átállítani és nem feltétlen kellett volna kikapcsolni.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157543 üzenetére
Nem feltétlen kell megszüntetni illetve kikapcsolni, mivel egyrészt csökkenthető is a mérete. Másrészt a linkelt hozzászólásokban (#134534, #149199) azért van jó néhány egyéb opció is lemezterület felszabadításához, amik vélhetően nem lettek mind kipróbálva, nem véletlenül lettek ezek linkelve.
+ Ha ilyen 0,6 - 1 GB helyfoglalásokon megy itt a téma, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy helytelenül lett megválasztva a C rendszerpartíció mérete, eleve alul lett méretezve...
[ Szerkesztve ]
-
Geth
veterán
válasz
tordaitibi #157556 üzenetére
Ahol a Linux nem ment, de a Win igen, ott valószínűleg nem volt enroll-olva az a kulcs, amivel az előbbiek írnak alá. Ehhez persze be kell lépni a BIOS-ba...
[ Szerkesztve ]
-
-
válasz
King Unique #157540 üzenetére
Köszi!
-
válasz
tordaitibi #157552 üzenetére
"secure boot kompatibilis de néha mégse"
Ez inkább user errornak tűnik. -
tibaimp
nagyúr
válasz
tordaitibi #157544 üzenetére
Nem próbáltam még így, de jó tudni. Köszi
-
válasz
Doky586 #157551 üzenetére
Nem ISO.
usb3 ssd-re telepített teljes értékű belakott rendszerek.
Konkrétan egy Ubuntu (ami elvben secure boot kompatibilis de néha mégse) és egy ugyanilyen teljes telepített W10.
Kell a W10 mert a telepítő sajnos nem képes Live módban elindulni. Ha ez lenne, nagy segítség lenne de mivel nincs, kell egy hurcibálós.
VHD fájlból fut az ártatlan.
Nekem ez jobban működik így mint egy konyhakész Hirens vagy bármilyen PE rendszer.
Legelőször is azért mert tök vagyok angolból, azok meg ritkán magyarok.
Geth.
igazad van de ha lehet nem kotrászok biosokba, pláne hogy a mostani modern uefik láttán nemegyszer riadalmat érzek mikor meglátom -
válasz
tordaitibi #157548 üzenetére
"Linuxom néha elhasalt Secure Bootos gépeken"
Linux Mint iso SB kompatibilis, más disztrók nem biztos. -
Geth
veterán
válasz
tordaitibi #157548 üzenetére
Ha javítani kell és másról boot-olni, ott már a legnagyobb nyugalommal kapcsolom ki ideiglenesen a Secure Boot-ot, ez nem illem kérdése (nomeg el is lehet állítva valami).
Btw, mostanában kell cserélni a ca cert-et, mert lejár (ez az első alkalom, mióta bevezették az SB-t). -
Attila0
őstag
válasz
tordaitibi #157548 üzenetére
Bocs ha rossz helyen kérdezek, de honnan tudhatom meg hogy az én vasam alaplapjában van-e licenckulcs?
Dell Optiplex 3040 MT i5 6500 8GB RAM.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
I02S3F #157545 üzenetére
Ezt nem tudom de különösebben nem is érdekel
Max. 1-2 órát van bedugászolva a gépekbe, javítós W10.
A hardverváltozásokat szépen tűri.
Van hogy kéken homokórázik 1-2 percig, aztán közli hogy adatokat gyújt, majd újraindul és simán működik.
Az biztos hogy a drivergyűjtemnénye ennek a rendszernek így szép nagy méretű
Azért kellet egy ilyen Win, Wines gépek javítgatására mert a portable javítós-mentős Linuxom néha elhasalt Secure bootos gépeken, érdekes ez meg elindul. Más gépének bios/uefibe meg nem illik turkálni, secure bootot ki-be kapcsolgatni. -
-
I02S3F
addikt
válasz
tordaitibi #157544 üzenetére
És ezt a licensz tűri? (Ezt a hordozást és hw környezet változást)
-
válasz
tibaimp #157542 üzenetére
Szükségtelen.
Bármit elvisel, Intel-Nvidia-AMD váltást is.
Leszedi magának a drivereket és megy tovább.
Onnan tudom ezt ilyen biztosan hogy van egy portablésített hordozható W10-em külső SSD-n ami megfordult már 25 gépbe, amikbe teljesen eltérő videokártya meg hardverösszetevők vannak.
Simán kezeli. -
válasz
King Unique #157541 üzenetére
Félreértesz.
Nem akarom a hiberfilt meg ezeket megszüntetni mert kevés a tárhely.Uninstalláltam a Fotók meg a Skype.
És 1,1GB szemét maradt utánuk. Ez elég érdekes.
Ezt a szemetet hogyan lehet törölni? Mert nem engedi mezei módszerrel.
Ha már itt,
Mi az a Dev.home meg a Get.help?
Nem hinném hogy ezekre is szükségem lenne. Azok is 0,6GB méretűek.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157539 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
MaxxDamage #157538 üzenetére
-
Gépházból legyalultam a Fotók meg a Skype appot, egyik 0,8 a másik 0,56GB méretűnek mutatkozott Treesize-be.
Soha nem használom őket.
Oké, szerinte törölte, a Fotók app 500 a Skype 300MB szemetet hagyott maga után.
Ez így normális? Nem tudom mezei módszerrel törölni a maradékaikat, nem engedi.
Fogy a hely a C-n, azért álltam neki gyomlálni. -
Sziasztok,
Windows 10 jelenleg kóddal lépek be, de azt meg lehet változtatni valahogy, hogy semmit ne kérjen és csak betöltés és menjen a rendszer? Bármi beavatkozás nélkül?
Spéci BIOS/FW Update lenne csinálva és ahhoz egy üres SSD-t tennék a gépre, arra tiszta Win10-t telepitenék és követném az utasításokat. (tiszta rendszer az alap, nem akarom teglasitati a gepet és a teljes jelszó mentesség is, Winnél, meghajtónál, mindennél)
Nekem úgy rémlik MS fiókkal használva nem lehet biztonsági beállítás (jelszó, arc felismerés, kód, stb..akármelyik beállítás alkalmazás nélkül automatikusan bejelentkezni.
/de remélem nem így van/
-
troll81
addikt
Sziasztok.
Nagyjából össze áll minden.
Egy hibás Sata kábelem is volt nem tudom hogy.
A VGA cserére mennyire hisztis Windows 10?
1660super helyett lenne 2070-80 vagy valami vaskosabb.
Ma néztem még szerintem a CPU megbirkózik vele.
Köszönöm a választ -
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157529 üzenetére
Az csak a hivatalos elrettentő szöveg, ellenben a gyakorlatban a nem támogatott hardverkonfigurációra telepített Windows 11 is ugyanúgy frissül, kapja havonta a kumulatív frissítéseket, max. új verzióra frissítést nem kap, utóbbit kell manuálisan megoldani, ami a téma topikjában többször ki lett fejtve: [link], [link].
Esetleges további kérdésnél át kellene fáradni a már említett Windows 11 topikba, mivel ez már nem a Windows 10 topik témája.
[ Szerkesztve ]
-
tibaimp
nagyúr
válasz
King Unique #157527 üzenetére
King Unique: Köszi
. Igen, korábban, talán még Win7-en próbáltam a Win sajátjával és az nem tudta, ezt nem tudtam, hogy W10 tudja-e már!
Fire/SOUL/CD:
Nagy köszi ismét. Lementettem a képeket, bár mikor jó lehet
szerk: HDD az van bőven itthon2TB-tól 16TB-ig....
I02S3F: Természetesen van/lesz offline mentés, alap.
[ Szerkesztve ]
-
I02S3F
addikt
válasz
Fire/SOUL/CD #157532 üzenetére
Gondoltam erre, azért írtam, hogy "bagoly mondja". Kábé úgy értettem, hogy "könnyű mondani".
-
válasz
I02S3F #157531 üzenetére
Ha vannak pótolhatatlan adatok is, azokról nem árt valóban mentés, de ha csak olyan adatokkal van tele, amit a partíció neve sugall, azaz sorozatok (korábbi kép alapján), akkor talán nem szükséges. Meg azért az egy 6TB-s HDD 4TB-s partíciója, szóval arról lementeni mindent (gondolom jó tele van pakolva adatokkal) az azért egy kb. 6 órás műszak (meg kell még egy legalább 4TB-s adattároló is)...
[ Szerkesztve ]
-
I02S3F
addikt
-
válasz
tibaimp #157524 üzenetére
A HDD-n az adatokat át fogja helyezni a 2. partícióról, úgy mond a HDD "elejére", vagy ott marad "középen" az újra particionálás után?
Ha úgy csinálod, ahogy írtam, akkor nem fog semmilyen szektorcsoportot sem áthelyezni máshova, pár másodperc az egész. (ha nem átméreteznéd, hanem átmozgatnád a 2. partíciót, akkor természetesen sokáig tartana a művelet)Szóval, amit korábban írtam képekben, így csináld.
Partíció1 törlése | Partíció2 átméretezése | bal oldalt megfogod egérrel és kitöltöd vele az üres területet | hely előtte/utána nulla legyen és ennyi, ha az Érvényesít gombon kattintasz, nekiáll dolgozni és másodpercek alatt végez a feladattal. -
idegen lény
őstag
válasz
norba69 #157526 üzenetére
A W10-re sincs.
#157528 King Unique
"Ha Windows 11 nem jogosult hardverre van telepítve, az eszköz nem kap támogatást a Microsofttól, és kényelmesen fel kell vennie a kompatibilitási problémák kockázatát.
Azok az eszközök, amelyek nem felelnek meg ezeknek a rendszerkövetelményeknek, kompatibilitási vagy egyéb problémák miatt hibásan működhetnek. Emellett ezek az eszközök nem garantáltan kapnak frissítéseket, beleértve a biztonsági frissítéseket is."Ennyi erővel maradhatok W10-en is, ha a W11 sem fog kapni támogatást.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157525 üzenetére
Mi?
Van egyébként Windows 11 topik, ahol többször is le lett írva (példa), hogy megoldható a Windows 11 telepítése a rendszerkövetelményeknek NEM megfelelő PC-kre is
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #157522 üzenetére
A Windows 10 beépített lemezkezelőjével csak akkor lehetne megoldani alaplemezként (nem dinamikus lemez), ha közvetlenül utána helyezkedne el, vagyis ez esetben 3rd party particionáló programra lesz szükség (példa).
Viszont ez 2 .partíción lévő adatok áthelyezésével járhat, ami ~ 4 TB esetén jó ideig eltarthat, érdemes meggondolni, hogy így is belevágunk-e.[ Szerkesztve ]
-
norba69
senior tag
válasz
idegen lény #157525 üzenetére
Ha lesz vízjel, lesz hozzá kikapcsolási megoldás is.
-
idegen lény
őstag
Ezzel mi a helyzet? Ez így elég gáz. Windows 11 olyan eszközökön, amelyek nem felelnek meg a minimális rendszerkövetelményeknek - A Microsoft ügyfélszolgálata
-
tibaimp
nagyúr
válasz
Fire/SOUL/CD #157523 üzenetére
OK! Nagy köszi, a programot is!
szerk: A HDD-n az adatokat át fogja helyezni a 2. partícióról, úgy mond a HDD "elejére", vagy ott marad "középen" az újra particionálás után?
[ Szerkesztve ]
-
válasz
tibaimp #157522 üzenetére
Igen, a Minitools-l is kivitelezhető, de vannak hordozható megoldások is, pl. Macroit Partition Expert Free
1. partíciót törlöd majd a 2. partíciót átméretezed de úgy, hogy a bal szélen fogod meg egérrel és a korábban felszabadult hely elejére terjeszted ki, így a leggyorsabb.[ Szerkesztve ]
-
tibaimp
nagyúr
Üdvözlet ismét!
Lenne egy kérdésem, lehet nem jó helyre írok, de hátha.
Van ez a HDD, két partícióval. Ha az 1. jelzésű partíciót törlöm mindenestül (nem csak az adatokat, hanem magát a partíciót is), a 2. jelzésűt ki tudom a helyére terjeszteni adatvesztés nélkül? Vagyis "előrefelé" lehetséges partíció kiterjesztés?
Ezt mondjuk MiniTool meg tudja csinálni? -
teptep
senior tag
válasz
troll81 #157517 üzenetére
"Nem rendesen vettem telepítő lemezt." Nem tudom milyen "lemezt" vettél, de mindig az elérhető aktuális telepítőt szoktuk letölteni és pendrive-ra kiírni.
hu-hu_windows_10_consumer_editions_version_22h2_nov_2024_x64.iso
[ Szerkesztve ]
-
troll81
addikt
válasz
tordaitibi #157516 üzenetére
Nem rendesen vettem telepítő lemezt.
kezdjem előről az egészet??? Borzalmas egy valami ez [kép]
-
-
troll81
addikt
jó reggelt. egy friss win- 10 pro telepítés 62,7 gb???
normalis? nekem újdonság igy
-
-
Geth
veterán
válasz
Sztlaci #157505 üzenetére
Hasznosnak tűnik akkor az a másik tűzfal
Mivel a Windows tűzfal csak bejövő kapcsolatokra dob fel figyelmeztetést, annyit megtudtunk, hogy a böngésző listen-elni szeretne, ami pedig minimum szemöldökráncolás egy böngészőnél, aminek elsősorban kifele kellene kapcsolatot kezdeményeznie.[ Szerkesztve ]
-
Sztlaci
aktív tag
Csak érdekesség-részemre. Defender tűzfal letiltva, mást használok, mégis bejött egy üzenet, hogy tiltotta egy böngésző bizonyos funkcióit, hogy miket az rejtély?
(Magán hálózaton vagyok.) -
Mikiller
aktív tag
válasz
TYÜTYI2006 #157497 üzenetére
Új Win telepítése után érdemes felrakni a Microsoft Visual C++ Redistributable csomagot.
-
.-..-.
junior tag
válasz
tordaitibi #157502 üzenetére
Nem próbáltam, de esetleg újra kiadva
/a
paraméterrel a command-ot, nem lövi ki a leállítást? [link][ Szerkesztve ]
-
Ezzel kapcsoltatom ki a gépet este elalvás után, 1 óra múlva lelövi a gépet.
shutdown -s -t 3600
Mikor elindítom, felugrik egy ablak hogy a rendszer 60 perc múlva kiléptet, eddig oké.
Viszont előfordul hogy mégse kéne a leállítás.
Hogyan tudom lelőni a folyamatot? Semmi nyoma sehol, Feladatkezelőbe se látszik, sehol nem találom.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- PlayStation 3
- NBA és kosárlabda topic
- Xbox Series X|S
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- BestBuy topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Futás, futópályák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- További aktív témák...