Hirdetés
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Nem engedi el a 128 GB-ot a Google
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
válasz
h_143570
#1996
üzenetére
Lehet közös kábel de elég kicsi esélye lehet. Sokkal nagyobb cégek is bérelt vonalon kapcsolják be a vidéki telephelyeiket. Pl. UPC. De pl. Hungarnet is tavalyik bérelt vonalon bérelte a regionális kapcsolódást fatávtól és csak idén tértek át dark fiber bérletre.
Azért van különbség a két bérleti forma között. Menedzselt bérelt vonalnál komplett szolgáltatás veszel, supporttal mindennel. A szegedi átadási pont és a bérelt vonali szolgáltató gerinchálózati leágazása között kiépíti egy kapcsolódást. Ez mondjuk lehetett egy STM-1-es ami korábban 40Mbps ment de gondoltak a jővőre ezért nagyobb fizikai kapcsolódást raktak(bár a 40Mbps-ez nehéz kisebbet csinálni). Azt felbővíteni 155mbps-re csak egy limit átírás lehetett. De mondjuk egy további bővítés újabb STM-1 beüzemelését jelentené. És azért a kihúzott kábelben nem egyetlen szálpár van, ennyire nem szokás sóherkedni. Szóval új optikai kábelt ehhez nem kell fektetni csak új aktív eszközt telepíteni vagy elég csak kártyával bővíteni. A bérelt vonali szolgálató gerinchálózatán meg úgyis nx2.5 vagy 10Gbps-ek megy, ott lesz elég kapacitás. Bérelt vonalnál a bérelt vonali szolgálató által kihelyezett eszköz uplinkjén van az átadási pont, addig ők felelnek minden problémáért és hibák esetén megfelelő elhárítást is vállalnak. Kvázi egy fekete doboz a kapcsolat amibe te nem látsz bele, csak átadják egy ethernet porton és onnantól már a te azt csinálsz vele amit akasz.
Dark fibernél csak a passzív infrastruktúrát kapod, az optikai szálpárt. Az aktív eszköz a tiéd és rajtad múlik mit pakolsz rá. Ez lehet akár STM-1 is de akár DWDM-en többször 10Gbps-et is összehozhatsz ha telik rá. Persze a bérleti díj behatárolja azért mikortól éri meg és talán nem véletlen hogy pl. Hungarnet is a 10Gbps idejére váltott konstrukciót. Meg a jővőbeli GEANT2 project nx10Gbps-es kapcsolódást vízionál és ilyen méretekben nem érte meg bérelt vonalazni.
Long Reach SDH-nál az STM-1 úgy emléxem up to 40km. IP alapon Gigabit Ethernetnél egy LX-es kapcsolódás up to 70-80km. long haul DWDM esetén amit régiók közötti kapcsolódásoknál szoktak használni ez több száz vagy ezer fölötti km-es távolságot is elérhet.
Szűkös kapacitásnak lehet oka akár a PR leválása is. Ez bevétel fronton is okozhatott kiesést, és akár a lekötött bérelt vonali kapacitások volumenében is csökkenést hozhatott. Márpedig a kapacitás fajlagosan annál olcsóbb minél többet veszel. Ezért éri meg igazán nagyban szolgáltatni és ezért problémás igen kis számú előfizetőre minőségi szolgáltatás nyújtani.
Nem hiszem hogy a NET128-as csomag fogja megalapozni a cég gazdasági jővőjét. Az igazán kis csomagokon szinte nincs is haszon. Minél drágább egy csomag annál nagyobb haszon realizálható rajta. A kis csomagoknak inkább beetető szerepe van, arra szolgálnak hogy behozzák a vásárlót az utcáról, aztán utána mindent el fog követni a szolgáltató hogy úgy érezze az előfizető neki nagyobb csomag kell. Pl. UPC-nál a ligth bevezetése látványos előfizetőszám emelkedést produkált, de az üzleti mutatók ezt közel sem fogják ugyanekkora mértékben követni.
Az újhegyi project óta nem igazán hallottunk hasonlóról TVN-től pedig épp elég lakópark és hasonló piacilag vonzó lakásberuházás történt az elmúlt években. Lehet azóta rájöttek túl sokat áldoztak abba a projectbe és hasonló hibát már nem akarnak véteni. Meg azért ha lett volna egy milliárd körüli kábelfektetésük arról biztos olvadni lehetett volna hasonlóan az újhegyi project fényezéséhez.
A bővítéseket meg szeretek elhúzni az utolsó utáni pillanatig a szolgálatótók amikor már nagyon nagy gázok vannak hosszú időn át és igencsak idegesek az előfizetők. És minél kisebb egy szolgáltató annál inkább képes pengeélen táncolni. Persze ahogy írod igen sok ügyfélnek kell bevétel oldalon felsorakoznia ahhoz hogy hajlandó legyen több pénzt rááldozni a szolgálató a sávszél oldalra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- World of Tanks - MMO
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Nem elég a RAM-ok, NAND-ok és VGA-k áremelkedése
- Nintendo Switch 2
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Most tényleg 8 GB VRAM-mal szúrja ki szemünk az NVIDIA??
- MÁV topic
- Sorozatok
- További aktív témák...
- Asus ROG Strix 750W Gold / Beszámítás OK!
- Inno3D RTX 2070 Twin x2 8GB Újszerű / Beszámítás OK!
- Eladó Konfig I5 7400 16GB DDR4 240GB SSD 512GB HDD GTX1660TI 6GB!
- ÚJ Glorious PC Gaming Race Model WIred O illetve I Bolti ár:14k INGYEN FOXPOST
- ÚJ Glorious PC Gaming Race Model I 2 Wireless Bolti ár:40k INGYEN FOXPOST
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


