- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Magisk
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Fotók, videók mobillal
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ár-érték bajnokot avatott a Poco?
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Google Pixel topik
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
Új hozzászólás Aktív témák
-
Archttila
veterán
Valami ilyesmire gondoltál? (bár szerintem ez inkább monitorhoz van)
HDMI low= a tizenötös négyzetet már nem látom, HDMI normál= fokozatosan sötétül az egyesig, mindegyik megkülönböztetheető. Akkor ezek szerint a normál a 0-255 megfelelője.Mindjárt előkotrom az AVS HD 709 pattern anyagot mert úgy emlékszem abban van valami idevágó rész...
-
kuyarashi
őstag
Ami a pontosságot illeti. Bár ez egy 6 éves teszt, de a lényeg kiderül, csak ki kellene egészíteni az azóta megjelent darabokkal.
Na köszi, így már tisztul a kép.
6500K natívban, de át kellett állítanom.
-
kuyarashi
őstag
Köszi. Prad-ot olvastam már párszor és anno a Spyder 3-al több szoftveren keresztül is próbáltam volna kalibrálni a monitoromat (még mielőtt elhúzott volna vörösbe). Már a Windows képnézegető háttere is totál sárga volt tőle, szóval használhatatlan volt. Más monitoroknál sem működött túl jól.
Voltam már a monitorom szervizmenüjben is, de ott nem találtam olyan beállításokat, amelyekkel a fehéregyensúlyt, gammát, stb. tudtam volna állítgatni, tehát a monitorom ezt nem valószínű, hogy támogatja.Igen, 12 bit LUT, 16 bit belső színszámítás, 10 bit (8+ FRC) színmegjelenítés.
És igen, ez a monitor RGB LED háttérvilágítást kapott és erre írta az Oázis', hogy GB-LED lehetőséget kell választani a szoftverben. Feltételezem, RGB-LED opció nincs, csak CCFL, W-LED és GB-LED (találgatok, de kb. ezek az opciók vannak). Na most kérdés, hogy a GB-LED mennyire felel meg neki. Mindezt az i1Display Pro-ra vonatkozóan kérdeztem. A válaszuk pontosan:
"Az i1 Display Pro is tudja ezeket a monitorokat kalibrálni, a GB LED háttérvilágítást kell kiválasztani. Talán a saját szoftvere is ismeri, de a basiccolor display biztosan tudja ezt. Kalibráltam is már így ilyen monitort."
Ugyanakkor az X-Rite azt válaszolta, hogy ez a monitor nem kalibrálható hardveresen az i1Display Pro-val.Azt még nem tudom, hogy a "kémiai kalibrálók" mitől kémiaiak és hogy ami nem kémiai, az milyen. Ez csak merő kíváncsiság. Még az érdekelne, hogy mely típusok nem kémiaiak.
Szervizmenü
Gondolom érthető a problémám. Na most a valóságban kb. tizede ennyire drámai a helyzet. Nyilván a szemem is hozzászokott fokozatosan, de az biztos, hogy így elképesztő az eltérés. Mindez 7200 Kelvinnél.
-
kuyarashi
őstag
Köszi a választ.
Spyder 3-at én is kaptam a monitor mellé, de csak hazavágni lehetett vele a színeit, úgyhogy eladtam. A BasICColor Discus kicsit húzós. Az i1Display Pro-val meg nem lehet hardveresen kalibrálni ezt a monitort -konkrétan a gyártót kérdeztem meg. Azt írták, hogy ez a típus nem támogatja a hardveres kalibrálást ezzel az eszközzel. Ezután írtam az LG-nek is, hogy megtudakoljam, egyáltalán kalibrálható ez a monitor (W2420R) hardveresen, amire a válaszuk az volt, hogy "úgy tudjuk, nem". Máshol persze azt látom, hogy lehetséges, meg egyébként is fura volna egy -mondhatni- felső kategóriás monitornál, ha nem támogatná ezt az opciót. Bár az is fura számomra, hogy egy darab display port sincs rajta.
Az OázisComputer azt írta, hogy kalibráltak már ilyen monitort és a GB-LED opciót kell választani. Ennyi. Azt hiszem a Monitorguru vissza sem írt.Azt miből lehet tudni, hogy egy koloriméter kémiai alapú és egyáltalán milyen van még?
-
szuszinho
őstag
Mikor először beléptem a szerviz menübe, minden offset és gain 128-ra volt állítva (ezért is változtattam meg a kalibrálás során az offset értékeket). Sőt, ha jól emlékszem, akkor a contrast és a brightness is. Máshoz nem nyúltam. A HDMI kalibrálás meg a vonatkozó menüben változtatott értékeket. Azt nem tudom, hogy az első párat 0-ra állította (vagy hagyta), és azok jó értékek-e.
-
Joshi
titán
-
Joshi
titán
Köszi az infót. Ahogy olvasom a topikot szinte kivétel nélkül az X-rite i1 Display Pro az ajánlott. Már csak az a kérdésem, hogy ha vennék egyet akkor mennyi az az idő aminél még nem károsodik a hardver, azaz még teljes értékű marad.
ui.: arra gondolok, hogy ha ma vennék egyet és lekalibrálnék vele ~10 kijelzőt, aztán beraknám a szekrénybe mondjuk évekre. Néhány év múlva mennyire maradna használható egy ilyen eszköz?
-
7om
tag
ja már látom
új helyett a válaszra nyomtam.
igen. van kalibrált profilod?hdmi kábellel van csatlakoztatva a gép a monitorhoz. mondok egy példát a kalibrálatlan képhez:ha pl felmegyek a 444-re akkor ha ránézek a monitorra a zöld a fekete a fehér a sárgára ha ránézek akkor mintha bekancsalodnák.ilyen a gyárilag kalibrált monitor?
-
general
addikt
nem, dehogy. dvga. arra van dugva a monitorkábel direktbe.
kicsit sikerült redukálnom a rózsás színt, de még látható. arra jöttem rá, hogy ha a kalibrálás végén a DisplayCal kérdezi, hogy csak az én felhasználóprofil alá installáljam az icc profilt, akkor durván bíboros lesz, ha minden profilhoz, system default, akkor ez a visszafogottabb lesz az eredmény. elég furcsa... -
general
addikt
szokásos kalibrálási beállítások, standard. 110 cd/m, Gamma2.2, 6500K
ami nagyon érdekes, és ezt már korábban is észrevettem, hogy egy monitor factory reset után minden oké, azonban ahogyan elkezdem állítani a színeket, vöröset és kéket, maga a monitor osd paneljének a színe is elmegy ilyen rózsás árnyalatba! sajnos elég sokat kell állítani, nem egy jól sikerült darab kalibrálási szempontból, de ha be van állítva, szép színe van nagyon.
a színek állítási lehetősége 50-ről indul és plusz-mínusz skálás (sajnos nem a 255 skálás), természetesen csak mínuszba megyek (nincs is értelme pluszba, mert szinte hatástalan). a vöröset 25-re kell kb lehúzni, a zöldhöz nem kell nyúlni, a kéket viszont egészen 8 egységig redukálni kell, hogy a kalibráló program helyes fehérpontot jelezzen. na ilyenkor már az osd setting panel is bíborban úszik...nem vágom, miért..
a monitor egy LG W2420R, rgb-led, de korai generációs, nagyon érik már a csere egy nagyobbra, csak a keret nincs most meg rá.
a kalibrálás egyébként sikeres, 3 zöld pipa, és a színek láthatóan rendben vannak, lehet vele dolgozni simán, kivéve az OSX ablakainak fejléceit, oldalsávjait, mikor hogy. még egy érdekesség, Windows alatt nincs ez a jelenség, OSX alatt viszont előjön a monitoron. -
Drachande
tag
A TVn mi ez az opció, amit be lehet így kapcsolni, hogy hívják?
Közben próbálgattam, a tejfölös, fehéren világító fekete rész teljesen eltűnt, most már csak a kékes mélyfekete maradt, egy lépéssel előrébb vagyok. A kékességet tippre csak kalibrálással lehet eltüntetni.
A másik dolog, ami érdekelne, az a TV képernyőre küldött más frekvencia. Elméletileg 120 Hz-es a panel, a windowsban találtam korábban olyan lehetőséget, hogy 100 vagy 120Hz-et küldök a PCről a TVre. Egyből ki is dobott egy ablakot, hogy ez tönkrevághatja a TVt és garanciában sem cserélik ki emiatt, vagy valami ilyesmit. Úgyhogy nem mertem babrálni, viszont érdekelne a jobb képfrissítés. Tudtok erről valamit, szabad 100-120Hz-et manuálisan beállítani a PCről küldve?
-
-
Drachande
tag
A TVk :
Sony KDL32EX650
Sony KDL32D3000
Samsung UE40H6400
Samsung UE32F5000AWA monitorok laptop kijelzői, Dell laptopok. De ha már megveszem a kalibrálót, körbejárnék ismerőseimnél, megcsinálnám ott is a TVket és a monitorokat. Igazából a H6400as TVm kalibrálása lenne a fontos, ahogy számolgattam, 10 lenne minimum postával együtt. Láttam, valami Datacolor Spyder 3-at lehetett már venni 25ért újonnan korábban és azt mondtam magamban, hogy akkor már ráköltöm azt a +15öt, ha van valami ilyesmi most is, hasonló árban. Így lenne saját kalibrálóm későbbre is, ha veszek TVt vagy monitort és az összes kijelzőt megcsinálnám akkor már itt a környezetemben, akit érdekel ilyen.
Egy jó ideje próbálom állítgatni a TVm a kalibrált Dell U2412es monitoromhoz, több kevesebb sikerrel. A monitoron egyszerűen tökéletes minden, ahhoz igazítgatom a TVt. A színegyezést már nagyjából sikerült elérnem, de a mélyfekete állítását még mindíg nem tudtam jól megoldani. Viszont már sokkal jobb, mint korábban. PCre van kötve mindkét kijelző és ha a HDMI black levelt lowra veszem a TVn, akkor mély feketéi vannak, de még mindíg egy kicsit elvesznek a sötétebb helyek részletei. Pl egy sötét haj göndör hullámai vagy a háttérben levő szekrény polcain levő cuccok és a sötét részek is néhol kékesek, ami még zavar egy kicsit. Bár ez lehet, forrásanyag probléma. A kalibrált monitoron teljesen jó minden, kivehetők a részletek, a fekete is jó az IPS paneljéhez képest, de a TVn egybefolynak ezek a részletek. Ha Highra rakom a HDMI black levelt, akkor meg kicsit világosan sugárzó, "tejfölös" lesz a fekete, még ha le is veszem a fényerőt elég jól. Valahogy sehogysem érem el, amit szeretnék.
Ezért gondolkodom egy kalibráláson, bár azt sem tudom, hogy ezt a sötét egyensúlyt, a kékes sötétek javítását a kalibrálás megoldaná-e. Ha nem, akkor inkább nem költök kalibrálóra, mert a színeket egy pár napja végre sikerült manuálisan a monitorhoz közelire beállítanom. PCre van ugye kötve a TV és az is érdekelne, hogy így lesz-e egy esetleges kalibrálásnak eredménye? Amikor bekapcsolom a PC üzemmódot, egy csomó beállítási lehetőség inaktívvá válik a TVn, kiszürkül. Nem tudom, ez mennyire számít. -
-
Stitch
őstag
Nem értem.
Azért nem értem, mert a Picasaban a "Nézet/Színkezelés használata" bepipálásával változnak a megjelenített fotó színei és árnyalatai akkor is, ha a DisplayCAL Profile Loader-ben hozzáadom Exceptions közé a Picasa.exe-t (indításkor a Profile Loader azt mondja, Calibration loading disabled) és akkor is, ha aktív a Profile Loader.
A DxO OpticsPro is egy legördülőt kínál a beállításra - Preferences/Display/ICC profile used for display:
1. Current profile of the display device
2. Generic Profile (sRGB) - for display device with no specific calibration
3. Adobe Profile (Adobe RGB) - for display device specifically calibrated for this profile -
NandorHUN
addikt
Mivel jelenleg csak átmeneti megoldás után nézek egy esetleges "rendes" - és fizetős - kalibrálás helyett.
Valami ilyesmi progit találtam: [link]
Ami viszont nem tetszik, hogy ez csak softwaresen oldja meg a kalibrálást.
Nincs valami olyasmi ami ilyen program, de a beállítások megoldását a hardwares beállításokra alapozza? (RGB) -
NandorHUN
addikt
-
-
Végignéztem, de sajnos nem.
Factory resetet is csináltam rajta tegnap. Annyit tudok, hogy sokszor lett főkapcsolóval lekapcsolva, talán az egyik ilyen betett neki. Tegnap még ilyet is produkált:
1. Új Philips:
2. Régi Philips:
A piros és a kék pixelek határai el voltak mosódva. A csíkok végén látszik, hogy nem határozott vége van, hanem halványodik a találkozásnál. Utána kábelcsere, másik input, ott még durvábban el volt csúszva minden szín, de egy ki be kapcs után meg helyrejött. Ki érti ezt
-
Óóó bocsánat, másikat kalibráltam utána végül. Van egy új Philips 32PFH4101 led háttérvilágítással, 9000K-s natívval. Ennek is lejt a gammája, de ez nem annyira vészes, így egy másikkal kezdtem a dolgot, a régi CCFL-es Philips 37PFL5405H-val. Ez utóbbi amiről már írtam korábban, hogy kezdetben flat 2.2 volt és gyönyörű 6500K körüli natívval, aztán pár év múlva snap és teljesen otromba színeket és gammát produkál. Ezzel a régebbivel küzdöttem meg tegnap, tényleg nem volt egyértelmű.
-
-
Végülis jobb lett, mint amire számítottam. A kontraszt alig változott (1200->1100:1), a színtér is maradt és egész jól kikupálódott a gamma, sikerült egy középutat találni. Az sem könnyítette meg a dolgomat, hogy a black level és white levelre nem volt külön beállítás, egyetlen kontraszt slider kezelte az egészet.
Ettől a black level állítástól függetlenül viszont hogy mi történik ebben a TV-ben az valami elképesztő. Az RGB csatornák befolyásolják a kontrasztot! Ha a kék túl közel kerül a piros és a zöldhöz, akkor a fehér csúcsok elkezdenek kiégni. Ilyet én még életemben nem láttam. .
-
-
-
neetrox
csendes tag
Szia,
Kicsit tudatlan vagyok a témában/folyamatban nem nagyon látom át hogy kéne ennek az egésznek működnie.
Lényegében van egy elméletileg kalibrált monitor amihez kaptunk egy színprofilt, ezt be is vágtam windows alá. De ennyi az info plusz megvannak az előredefiniált profilok benq álltal(0-255 RGB HDMI)
Nem tudom hogy mivel kalibrálták, de azt látom h color management menüében a calibration 1-2 profil inaktív, erről azt olvastam az csak akkor lesz aktiv ha palette master elementel kalibrálták.Szóval egyenlőre fogalmatlan vagyok most akkor milyen profillal kéne használni kalibráció után nem kellene egy saját custom profil amit beállítanak rajta?
Köszi
-
ujtzjani
tag
Köszönöm a választ. Maga a folyamatot ismerem és az a része nem gond, már megcsináltam egy párszor.
Csak az a kép amit linkeltem ennek a folyamatnak egy másik pontja az információ "gondolom" és nem értem
hogy a sötét rész miért szürke illetve a szín-sötét átmenet miért szürke?
A színeket RGB és a fényerőt beállítottam és minden ok. Csak a sötét rész a monitor sajátossága? Ennyit tud vagy valamivel ezt tudom befolyásolni? Erre gondolok... -
keccsa
aktív tag
Szia!
Köszönöm a választ!
Akkor szerinted mégis csak maradjak a HCFR-nél?
Csak a White LED beállítást próbáltam, mert hogy technikailag a másik kettő (RGB LED, OLED) szerintem még távolabb áll a QD-től.
A többi program egyikében sincs benne natívan a QD, mint paneltípus?Egyébként a Display Pro még nincs egy éves, és kb. 20 kalibráláson van túl, így reményeim szerint még nem szorul korrekcióra. Vagy de?
-
-
GRaul
őstag
Ez érdekes, akkor lehet pont jót fogtam ki.
Leírom, hogy mit, hogy csinálok. Kérlek javíts ki ha valahol hibázok.DisplayCAL
Correction-ál beállítom a Spectral LCD White LED IPS...
Whitepointnal hagyom As measured
White level 155cd/m2 . Itt olvastam, hogy a 120 a jó, de nekem az kevés, túl napos a szoba
Tone curve: Gamma 2.2
Calibration speed: MediumUtána feljön az ablak ahol az RGB-t be tudom lőni. Azt a monitor menüjéből beállítom, hogy megfelelő legyen.
Majd a progi lefutasa utan installalom a készített profilt.A monitoroknál ezeket az értékeket kapom.
Ezek jók vagy rosszak? -
-
Két külön PC, más GPU-val, friss Win10-zel. DisplayCAL-ban report on uncalibrated display és a logból a gamma eredmények kiírva.
HCFR a gammára mindkét gépen azonos, de 2.9 körüli értéket mért, a színeket pedig össze vissza tette. A sárga mért pontot a zöld területre, a pirosat a kékbe, stb. Lehet, hogy az volt a baja, hogy Refresh display volt kiválasztva, bár korábban ez nem okozott gondot.
-
Csak sikerült összehoznom a mérést.
A HCFR jelenlegi verziója bugos, tehát inkább kihagyom. A DisplayCAL eredmények:
Nvidia GTX 970:
Gamma: 2.42AMD HD 5850:
Gamma: 2.42Megelepéstre az RGB értékek is teljesen azonosak voltak. Egyedül a fényerőben volt egy minimális pár kandelás különbség, de az az input váltásnak is betudható. (Egyik DP, másik DVI volt)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Full HD LED Monitor
- LG UltraWide 29WQ60A-B LED IPS Monitor! sRGB 99% / 5ms / 100Hz / FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey G9 OLED 240Hz Dual QHD 0,03ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Odyssey OLED G8! 32"/4k/240hz/0,03ms/10BIT/Freesync-G-sync/HDMI 2.1/Smart Monitor
- FÓLIÁS! LG UltraFine 32UN88A-W Ergo IPS Monitor! 3840x2160
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Honor Pad X8a 64GB Wifi,1 év Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkCentre M720s SFF / M920T tower -Számla, garancia, WIN11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest