Új hozzászólás Aktív témák
-
DonCosta
tag
válasz
attilav2 #10987 üzenetére
Nálam használatban van még egy 1S. Most kapta meg a középső lányom a nagytól. (előtte az enyém volt) Jelenleg MIUI 7-van rajta. Érdemes rátenni a MIUI 9.2.3-at amit linkeltél? Nem terheli jobban az erőforrásokat? Vagy pont ellenkezőleg: épp hogy kevésbé merül, foglal sok memóriát stb...?
Ha van valami javaslat szívesen fogadom! Egyelőre teljesen jól műxik a kicsike, amíg bírja szeretném optimálisan működtetni. -
Hege1234
addikt
válasz
attilav2 #10978 üzenetére
köszi! igen így szedtem le
csak jó lett volna ha nem borul a rendszer ....lineageos ezzel kell valami különlegeset csinálni ?
mert próbáltam felrakni a legújabbat de ujraindul és a lineageos logó is belassul amikor kezdene betölteni
full wipe megvolt az új firmware-t is felraktam > lineageos > gapps de a logónál elhasal
ötlet ?most visszaraktam a kedvenc 4.4.4 rom-omat hogy azért tudjak telefonozni de vannak funkciók amik azért hiányoznak
-
Upo
addikt
válasz
attilav2 #10974 üzenetére
Kicsit bealudtál, ez december közepi hír, az automatikus build szerverek még mentek egy ideig, december 25-i volt az utolsó nightly build mindenből, utána lekapcsolták az infrastruktúrát. A csapat a forrást tovább vitte Lineage Os néven, de nincs akkora kapacitás mint ami a cm alatt volt, úgyhogy a közben elindult automata buildek csak pár telóhoz vannak, de pénztől függően nyilván majd bővülni fog ez is.
-
Upo
addikt
válasz
attilav2 #10963 üzenetére
Nem tudom hogy ugyanaz-e, DB ERROR-t dob a fórum...
A kamerával nincs gond, csak a megfelelő nougat kompatibilis app kell hozzá. Az 1s-t nem bántottam, asszony telója, fejbeverne ha elkezdeném telepítgetni, de a moto g-men cm14.1 alatt ez a kamera app pl. csont nélkül működik. Snapdragon 400 ez is mint az 1s. Vagy le lehet menteni a mokee kamera appját és felrakni a másik alá. -
Canonfan
senior tag
válasz
attilav2 #10953 üzenetére
Köszönöm szépen a linket!
Szerintem biztos ki fogom próbálni, ugyanis pont a héten futottam bele egy olyanba hogy frissítettem a romot (Mokee MM) és az új builddal nem működött az a gapps amit írtam hogy jó lett, ("Play szolgáltatások sajnos leállt"
) ha meg újraflesheltem a romot és a gappst is akkor meg nem volt play áruház, mintha nem is telepítettem volna...
Ezért pont jól jött az infó
leszedem majd és megpróbálok majd egy szűz telepítést ezzel a gappsal és a frossebb buildel, de majd csak jövő hét után mert akkor kell a teló addig nem kísérletezek vele
-
balint355
aktív tag
válasz
attilav2 #10947 üzenetére
Nekem is tetszett Skate-en, fél giga RAM, ARMv6-os egymagos processzor, régi szép idők
Más kérdés, hogy ott az összes 2.3-nál újabb ROM-nak volt pár hibája, amit a hardver korlátozottsága miatt nem lehetett megoldani, ezért mindig visszatértem valamelyik 2.3 alapúra.
-
Upo
addikt
-
attilav2
őstag
válasz
attilav2 #10921 üzenetére
Megvan a megoldás. A belső tárhelyen nem volt elég szabad hely, ezért első indításkor nem tudta létrehozni a "Calendar Storage"-t. Töröltem a felesleges képeket, és máris pillanatokon belül túllendült ezen a folyamaton.
Erre érdemes figyelni ha AOSP-t raktok fel. Egyébként rohadt gyors, a CM-t is veri. -
attilav2
őstag
válasz
attilav2 #10920 üzenetére
Nem a Gapps-al van gond hanem TechExhibeo AOSP romjával, gapps telepítése nélkül is elakad a Prep. Calendar Storage résznél indításkor. Valószínűleg az AOSP calendar okozza a gondot, valahogy ki kellene szedni a romból és akkor talán elindul. De nem tudom mit és honnan töröljek. A dualsim mélyvíziben feltettem az erre vonatkozó kérdést.
Egyelőre feldobtam a CM13-t. -
vadkörte
addikt
válasz
attilav2 #10855 üzenetére
A Vagyula féle MIUIHU-s ROM-ban a 11a Xcelerate kernellel is megy a rezgés rendesen. Vannak idegesítő kehéi a kernelnek - pl. telepítés után bár jelzi nem veszi a töltést - de ezek sem konzekvensen jönnek elő. Van akiniél jelentkezik, van akinél nem. Nálam előjött. Szerencsére van rá megoldás, ami bevállt.
Tetszik - a ROM is, meg a telefon is, VÉÉÉGRE valódi Xiaomi-m is van, nem csak kókányolt MIUI ROM-om
- mindennapos használatra bőven megfelel, ha MIUI-t akar az ember.
-
attilav2
őstag
válasz
attilav2 #10838 üzenetére
Nos ma ismét feltettem a stabil multit a god's kernellel. A képernyőgombokat bekapcsolatam, a kapacitív gombokat pedig kikapcsoltam(hogy ne zavarjanak) e leírás szerint: [link] A fájlok módosítását root explorerrel végeztem el mert az ES nem akarta menteni a módosításokat. A rootolást e leírás szerint végeztem el: [link] stabil multin is működik, twrp-vel is.
Mennek a képernyőgombok, így működik a menü gomb god's kernellel. Azonban a rezgés nem megy! Ez is a miui-s god's kernel hibája lehet. Több vibration tester appot próbáltam, és nem megy. TWRP-ben megy, és természetesen a gyári miui kernellel is ment.Szóval aki nem akar kísérletezni az miui alá ne rakja fel a god's kernelt. Legalábbis a stabil multival vannak kicsi de idegesítő hibák. Aztán persze lehet hogy a fejlesztőivel jól megy
Kísérletező kedvűek próbálkozhatnak.
Remélem tarun ad ki új, legalább hibajavító, miui-s buildet. -
Upo
addikt
válasz
attilav2 #10557 üzenetére
Philz-en nincs MTP, én amúgyis adb plugin-el használom, totalcmd és far manager alá is van. Van még mount usb storage, az meg csinál egy-egy meghajtó betűjelet a belső és a külső sd-nek (mass storage).
Nekem látja philz alatt is a 64-es kártyát, exFat-ra van formázva. Szerintem akkor lehet gond, ha valaki ntfs-re formázza, azt nem fogják kezelni a recovery-k. Ezért formáztam én is exFat-ra, nagy fájlokat kezeli ez is, nem tudom miért kellene szenvedni ntfs-el. -
Hege1234
addikt
válasz
attilav2 #10564 üzenetére
philz-t próbáltam ott sem megy
twrp ből most próbáltam 3 fajtát hátha a régebbieken megy
de semmiaz előbb találtam egy olyant hogy elvileg odin-al kellene felrakni
de nem volt ott hogy hongmi vagy armani -ra lenne e a leirásodain-al volt már dolgom de nem emlékszem hogy ennél a telefonnál is kellett volna
-
Upo
addikt
válasz
attilav2 #10552 üzenetére
Nekem asszony telóján philz van, semmi gond vele, ota is megy meg a sima telepítés is, ma reggel ment fel vele a friss 5.11.5 miuihu rom sd-ről. OTA check nem akarta mutatni, letöltöttem a weblapról. Mire leért, már bejelezte az OTA is, de megcsináltam manuálisan. És 2-3 napot simán kibír neki, ha keveset telefonál akkor többet is. Trükközés nélkül, se custom kernel, se governor trükközés nem kell, azok alap beállításon vannak.
-
sicc33
aktív tag
válasz
attilav2 #10552 üzenetére
Ahogy korábban írtad TWRP alatt feltettem a gépre és látta a belső tárhelyet. Felmásolta az update.zip fájlt és így sikerült a telepítés. Annyi, hogy az akku ki-be lépés kimaradt, illetve MIPC suit sem lett feltelepítve.
Most éppen teszt alatt a kicsike.
Nem tudom elégszer megköszönni az útmutatást
.
-
sicc33
aktív tag
-
zeno79
őstag
válasz
attilav2 #10472 üzenetére
2 dologban kérném a segítségetek miui7-el kapcsolatban, nem jövök rá az okára:
- mobilneten 4,1 MB forgalmat csinált a "System Apps", azon belül az "Android rendszer" 3,8-at, _background data_ -ként, holott az "android rendszer" le van tiltva a mobilnetről, ott is az áthúzott kör szimbólum.
Mi lehet ez? Remélem ez csak 1x-i forgalom volt, és nem rendszeres...- a biztonsági központ mi a fenét pampog a MiCloud miatt? azért, mert nincs _MINDEN_ szinkronizálva?
Ignorálható? -
zeno79
őstag
válasz
attilav2 #10384 üzenetére
Köszönöm, kipróbáltam! Nem onnan szedtem le mert amit te linkeltél ott csak 9.16 van, én a 9.25-t próbáltam ki. Sajnos először feltettem az xcelerate kernelt is, akkor nem volt wifi... Újratettem: Xcelerate kernel nélkül meg ugyan minden működött, csak hát tudjuk mire képes nélküle.
Igen érdekes ez a global béta. Még a nyelvi hiányosságok nem is zavarnának. Sajnos sokkal lassabb mint a developer romok. Másabb kicsit, de tetszik hogy nincs benne annyi kínai cucc.
Kipróbáltam, megnéztem.
Te Xcelerate kernellel használod (bld8), és minden működik? -
zeno79
őstag
válasz
attilav2 #10381 üzenetére
Köszönöm a bőséges ismertetőt, úgy sem tudtam sokat a global verziókról.
Eddig a multi verziókat nézegettem, azok tűntek jobbnak, némi hiba azért becsúszik. A miuihu-ba pedig +még némi hiba, amit azért gyorsan javítanak is, de tényleg jó lenne ha többet tesztelnék a fejlesztők (cm, miui, ...) mielőtt kiadnak egy rom-ot.
Úgy tudom a stabil miui szörnyű, ráadásul a twrp-t is felülírja.
Egyáltalán nem ragaszkodok a MIUI-hoz, nem megyek bele a részletekbe, de a legtöbb app helyett úgyis mást használnék.
Egyedül az szól talán mellette, hogy hangosabb mint a CM, és talán a telefonálás minősége is jobb picit, és a Lollipopnál talán erősebb a GPS, GSM vételi jele (cm11-nél viszont nem jobb). Csak épp ki tudja mi nem megy az épp aktuális ROM-ban.
Nem tudom megszokni/megszeretni a miui-s naptárat/böngészőt/emilt/zenelejátszót/képszerkesztőt/hívásfogadás-gombokat stb., és akkor ott van még a készített képek minősége amivel szintúgy nem vagyok elégedett. -
-
Oldman2
nagyúr
válasz
attilav2 #10318 üzenetére
Mivel a gyári töltőm elromlott, gondolkodtam (eddig) egy Nillkin 2A-es töltőn távol-keletről...
Ma viszont teljesen véletlen rátaláltam erre a Koppla márkanevű 3 portos USB töltőre. Erősen meggondolandó!
Az angol adatlap szerint:
3 USB ports.
Voltage USB ports: 5Vdc.
Current USB ports in total: Max. 3400mA.
Current per USB port: Max. 2400mA.1 év garanciával szerintem inkább veszek egy ilyet!
-
dioka7
senior tag
válasz
attilav2 #10279 üzenetére
Na ez az én bajom vagyis költői kérdésem. Miért nem tartunk még mindig a natur android 2.999999-nél, ami agyon lenne "bug-talanítva" és a mostani középkategóriás hardvereken is hasítana mint állat. Ehhez képest adják ki az újabbnál újabb- frissebbnél frissebb verziószámú frissítéseket, és a hardverek meg izzadnak alatta, és tényleg félévente kell új telefont venni, mert nem bírják már az 50k-s készülékek sem hardveresen. Eh sosem fogom megérteni... Kénytelen leszek másik OS-t megszokni, ha tetszik ha nem...
-
dioka7
senior tag
válasz
attilav2 #10271 üzenetére
Nekem (asszonnyal együtt: nekünk) mindig droidos telefonjaink vannak/voltak (mióta okostelefonokra váltottunk), DE igaz ami igaz, nálunk is kb 8-10-max 12 hónapot bírnak ki. Addigra jönnek a lefagyások, úgy belassul, hogy pl (bár nincs még 2 hónapja hogy felment egy "zsír" új és teljesen tiszta MIUI6, de) tegnap (számoltam!!!) 15mp volt amíg nézegettem a "luncher betöltése" feliratot. Pedig max 2 naponta újra is indítom, hogy az se legyen gond. Több telefonnál tapasztaltam ugyanezt (Newman K18/Newman N2/Xiaomi Hongmi 1S (2db)/CAT B15Q, stb...) Mindegyiknél ugyanez, és kb ugyanannyi idő után. Hát ez nem OK egy telefonnál. Főleg azért, mert új korában nem csinálta. Valaki ha tudja, mondja meg, hogy miért van ez. Mondtak már nekem olyat, hogy azért mert "telerakom" szir-sz@r programokkal, de:
1: a MIUI 6ot még nem raktam tele, nem is nagyon volt rá időm. Van rajta kb 6-8 program összesen+3db game. Ez sztem nem az a mennyiség ami miatt ilyen durván be kellene lassulnia.
2: nem azért okos telefon egy telefon, hogy minden szir-sz@rt rá lehessen pakolni, amit aztán lehet hogy csak 3 havonta, de használhassak, ha akarok?!A legbosszantóbb az az egészben, hogy windowsos és IOS-es telefonnál nem tapasztalom ugyanezeket, bár igaz, hogy ilyen készülékeim még nem voltak, csak ismerősöknél látom, hogy ott a menü nem akad egy pillanatra sem, és a programok is gördülékenyek, nem beszélve a multi taskingról, mert azzal sincs gond (persze néha a saját kezemben is tapasztalom,nem csak 3 méterről látom).
Mindennek a tetejére pedig a legeslegnagyobb bajom, hogy androidra van a legtöbb progi, és ennek a legegyszerübb/leglogikusabb a felépítése, a "menüje". Vagyis nekem androidos telefon kell, nem a másik 2 OS-es, de ha van ilyen ember a földön akkor mondja meg nekem, hogy mit tegyek vele, hogy használható legyen 1 készülék tovább mint az a bizonyos "8-10-max 12 hónap", mert nincs pénzem évente új flagship-re...
Bocs, hogy hosszú voltam, de ez kitört belőlem...
-
Upo
addikt
válasz
attilav2 #9507 üzenetére
Ilyen profi a portás hogy feltöri a képernyőzár pint? Akkor a titkosítás mire jó? Mert ha be tud lépni a telóra akkor látja az adatokat, csak a háttérben a tárhelyen nem az adat van egy az egyben, hanem a titkosított változat, és amikor használod akkor folyamatosan visszafejti. Szerintem másra nem jó az egész titkosítás csak arra hogy a tulajt szopassa. Ha valami gond van akkor az adatvisszaállító programok elhasalnak rajta, keresztet vethetsz az adatokra. Ha meg a működő telefonon belép akkor mindent ugyanúgy lát mintha a tárhely nem is lenne titkosítva.
Mint a windowsnál, ott is titkosítják a saját mappát, természetesen jelszó helyreállító lemezt nem csinálnak, utána mikor van valami bibi akkor az okos szomszéd gyerek újrarakja a windowst, aztán meg kellenének a dokumentumok meg az asztalról az a pár fájl, olyankor meg fejvakarás.
-
Stonerice
őstag
-
osztraksajt
őstag
válasz
attilav2 #9507 üzenetére
És gondolom erre kaptak tömegesen bírósági végzést, mert ugye csak az alapján lehet ezt megtenni. Meg pont arra van kapacitása a rendőrségnek hogy X ember forgalmát folyamatosan monitorozzák, mikor ha konkrétan megmondod hogy ki tört be hozzád névvel címmel telefonszámmal akkor is tettes ismeretlen eredménnyel lezárják a nyomozást... Sajnos tapasztalat.
Mi most a hétköznapi használatra ajánlott 5.X rom? A lényeg hogy megbízható legyen.
Olyannak tenném fel akinél még a kínai Jiayu G3T telefonján is 1,5 éve sem volt rom cserélve, mert elvan vele.
-
Tomaaasz
aktív tag
-
balika011
senior tag
-
zeno79
őstag
válasz
attilav2 #8387 üzenetére
Nem értem miért vesz valaki "occó kínai telefont", ha neki a legfrissebb szoftver kell? Ráadásul pont Xiaomit, ami a leginkább átalakította az androidot és saját egyedi felületét tolja... Akkor vegyen Nexus-t meg mit tudom én mit. (ahogy tudom a többi gyártó sem sieti el a dolgot 5.0, 5.01 tekintetében, sőt, a Sonyról meg most olvashattuk hogy nem is fogja egyet kivéve, nah szép)
-
-
Tomaaasz
aktív tag
válasz
attilav2 #7858 üzenetére
Nem egy bonyolult valami..
5 percenként megnézi, hogy fut-e a sensors.qcom, és ha igen, és első helyen van, akkor küld rá egy killall-t...
Kicsit félmegoldásnak érzem, mivel nem a probléma gyökerét szüntetjük meg ezzel.
Netalán ha tényleg okkal fut, akkor meg lehet nézni hogy force close-ol valami...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor 400 Lite 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- iPhone 12 Pro Max / 128 GB / 88%-os akku / gyári független / Pacific Blue
- Xiaomi 11T Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest