Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz cigam #35507 üzenetére

    "négy megjelenése ... vissza is küldte" részből gondoltam a pi4-re, de valóban túlságosan összetett lett a mondat :D
    A vc1 és mpeg2 valsz nem, azt proci előből épp bírhatja. A fullhd h264 már neccesebb lehet, nem próbáltam még az újal - de gondolom osmc-sek úgy gondolják menni fog, ha nem nagyon akarják támogatni évekig gányolós a hw módot :D

    Abban tuti igazad van, hogy a gpu ram megosztást rendszeresen benézik emberek, akik raspbianon alapbeállítások mellett kezdenek videózni. Még pi4 esetén is volt, talán korábban épp azt linkeltem más kapcsán. A h265-ös pi4-nél már 320 megát írtak javasoltnak. A pici 256-megás régi piken meg 112 az abszolút minimum.

    Egyébként, mivel a video dekoder hardveres egység azonos (h264 legalábbis), a gpu sebességben is csak minimális változtatás volt, így a videót bírnia kell. A combosabb hang codec-ek szokták megfogni a pi1 alapú változatokat. Réges-régen mutattam is olyat, ahol 4 sd élő tévéadás képét játszottam le egyszerre, egy képernyő négy sarkában egy pi1-es alapú pi zeron. Letiltott hanggal. fullhd-ből már csak 15-15 fps körül megy 2 db.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák