- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Rekord vékony lesz a Z Flip7 is
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vhiktor
Topikgazda
-
Vhiktor
Topikgazda
Jaa, most elolvastam, az ideiglenes képvisszamaradással keveri a beégést.
Pedig mindig próbálok egyértelműen fogalmazni, a feliratot is saját magam készítem (szóval nem automatikus fordítá, de persze nem tagadom, hogy angolbol van hova fejlődni), de úgy látszik így sem mindenkinek egyértelmű. -
dropi
senior tag
Persze, meg teszek fel képet is. Én is ezt olvastam, igazából, ha C2 szintet tudja, az nekem már vígan elég lesz mellette kapott plusszokkal (Google TV, ambilight). A mélynyomó nekem annyira nem hiányzik majd, de valóban én se nagyon találtam sok infót róla. Még azt se tudom, hogy mi a különbség a 708 és a 718. Azt tudom, hogy láb meg távirányító esetleg, de hogy pontosan mi, azt nem tudom.
cs.zs.: Dehát pont így írtam le, hogy én ezt vagy azt jobban szeretem, ezért nekem nem oké
Azért gyári mozi módban hasonlítottam össze, mert nekem nincs olyan tudásom, hogy összehasonlítsam nagyjából ugyanolyan beállításokkal. De a semminél, gondolom, jobb, ha teszek fel ugyanazzal a műsorral egymás mellett képet. Hátha valakinek az s segítség.
-
Sasi001
senior tag
-
Sasi001
senior tag
Ezt írta
”Töltsd le Apokalipszis Most Final cut verziót 4K DV változatban nkórról. A film legvégén van az a jelenet, mikor jön ki Martin Sheen a koromsötétben a kőtemplomból és várják a bennszülöttek. Natúr HDR10-ben nálam C1-en kb. semmi sem látszik a sötétben. Ha meg bekapcsoltam a DV-t, teljesen jól kivehető volt a sötétben is minden.”
Ezért írtam, hogy ne a saját tévéjén hasonlítsa össze a két képmódot. Ugyanolyan jó HDR-ben a Samsung képe mint nála a DV. Nála ugyanazon a tv-n értelemszerűen gyengébb lesz a HDR. -
Sasi001
senior tag
Miről beszélsz? dropi Idézem: Netflixet néztem. Amúgy korábban itt is írta más is, akinek szintén ez volt a dilemmája, hogy kb ha nincs egymás mellett a két tévé nem venni észre. Nálam egymás mellett volt, és úgysem nagyon. Posztoltam ide összehasonlító képeket szombaton este.”
Erre volt egy válasz ricsip-től amire válaszoltam. Olvasd el mielőtt hozzászólsz. -
dropi
senior tag
Volt 806, korábban, azzal valóban elégedett voltam. Lehet, hogy ezt meg is nézem, a Telekomnál van 718 436-ért. De Philipseket nem követem annyira, ez fényerőben nagyon elmarad a C2-től mondjuk? Az nekem elég lenne, nem kell a Samsung fényereje. Bár egy dologban biztosan jobb a Samsung a tapasztalatok alapján: Tudok játszani a Tomb Raiderrel delelőtt 10-kor is (délkeleti tájolású nappali, L alakban üveggel a tévé mellett)
undercover : Tettem ki képet, ahogy egymás mellett van a két tévé, és akkor mindent kiprobáltam. A mozgás megjelenítésen az interpolációt értem, amit én mindig minden tévémen maxra nyomok fel, én így szeretem. És azt vettem észre, hogy a Samsung ebben sokkal jobban elmarad a C2-től. De igaz ez a youtube-ra is nálam.
-
cs.zs.
veterán
Egymás mellett megnézve/meghallgatva lehetne igazán jól dönteni.
Mindenki választhatna saját ízlés/preferencia szerint.A fényerő meg becsapós. Ebben a kategóriában már a legkisebb fényerejű is bőségesen elég.
Én marhául világosítok. LG 55C31LA
Haveromom átjött, megnézte, neki ez sok, bántja a szemét.
Jelenleg Fekete fényerő 100/ kb 65, Oled pixelek fényereje 100/80-85.
Ha a redőnyt leengedem, ez mehet lejjebb.
Ha átmegyek hozzá, az övé full sötét, egy sötétebb ruha csak egy sötét folt. Neki úgy a jó. Nem vagyunk egyformák.Én elhiszem, hogy a Samsung meg a Sony mégnagyobb fényerőt tud. Miért ne tudhatna?
Sokszor úgy tűnik egy-egy megfogalmazásból, hogy az LG kevés lehet.
Nem az . -
boborján2
senior tag
Nem is annak szántam. Nem is értem miért úgy gondolod ,hogy márpedig én megmagyarázom hogy ezt kell csinálni.
A lényeg csak az volt ,hogy próbáltam rávilágítani , az olcsósított yt prémium előfizetés a szolgáltató tudtával történik.
Az extra poén az, hogy én is itthon fizetem a családi prémiumot, csak mert lusta vagyok egy revolutot regisztrálni
-
boborján2
senior tag
No para. A google nem fogja emiatt lerágni a 10 körmét. Ha majd megunják bezárják a kiskaput és jónapot.
A microsoftnál is ez megy vagy ment (ezt nem tudom,már nem követem) Számtalanszor elsütöttük a 300ft -os gamepass akciót , meg a máshol veszek töredék áron live gold történetet.
Söt extra volt higy máshol veszek goldot , amennyit csak lehet és arra ráhúzom a 300ft-os gamepass-t amit 1:1 arányban ultimate game passra konvertál a rendszerükEgyébkent szerintem a google és pl. a microsoft tökéletesen monitorozza ezt a kis okoskodást és eldöntik ,hogy vannak jobban a pénzüknél. Ha nyitva van a kiskapu vagy ha zárva.
@TechN7Ne
Én megértem ,hogy mindenkinek a választott márkája a világon a legjobb. (Tagja voltam régen egy VW passat csoportnak. Ott ember embernek farkasa volt. Csak az autó ez meg tv, de a légyeg ugyanaz)
Szerintem ez ilyen belső tudat alatti megnyugvás vagy ilyesmi. Főleg ha még foggal,körömmel azt védi amit választott.
Egy pszihomókus biztos jobban el tudná ezt a jelenséget magyarázni.Viszont őszintén szólva , a fóliázott régifajta sokgombos sony távirányító fotója nálam ezt durván megkoronázta.
-
PlayMax
nagyúr
Igen kaptam ,
Bravia core sztem túl tolja a dolgokat (fényerő ,szín ,élesség) ,nekem annyira nem jön be.
Külső tárhelyről minden tökéletes.Ha választanom kéne az összes Stream szolgáltató között minőségben sztem a Disney+ és az Apple tv a legjobb.
Netflix el sincs gond ,csak a dolby vision a gagyi rajtuk. -
snpetit
aktív tag
A miniled sima LCD panel több háttérvilágítási zónával náluk még mindig. Nem tudom ez hogyan lépné meg az Oled szintjét? Fényerőben ütni fog, na az nekem nem kell.
Nem csodálkoznék amúgy, ha lassan dobná a Pana, Sony vagy a Philips a TV értékesítést. Direkt nem gyártást írok, azt már a legtöbben kiszervezték LCD vonalon (de ott az LG és a Samsung is a legtöbbet már). -
so_ha
senior tag
Számomra meglepő a hozzáállásuk (szerintem ez egy lejtő eleje).
A Samu és az LG is csak pár nap múlva publikálja az újdonságait.
Még nem tudjuk, hogy mit hoz az MLA 2.0 panel + új proci. Nem ismert, hogy az UDC foszforeszkáló kék (PHOLED) jön-e 2024-ben bármelyik gyártónál (nagy előrelépés lenne, ha igen). -
T.Peter
őstag
Uhh, koszi a linket, kerestem mar egy ideje hasonlo osszesitest.
55C9-rol valtottam (55G3-ra), azt es ezt is monitorkent hasznaltam/hasznalom ~80cm-rol es elegge bosszanto hogy a legtobb film 1000 nits-re van master-elve, szoval rogton buksz 500 nits-et. Csak jatekoknal jott ki eddig mindig a kulonbseg C9-rol valtva. -
T.Peter
őstag
Subpixel fenyerot direkt nem is irtam, de nem arra gondoltam, hogy huzzak fel a feher fenyerot es kesz is. En szimplan annyit akartam kozolni, hogy szamomra lenne hova emelni a fenyerot, mert pl azokat a hdr walking tour videokat elnezve amiket este vesznek fel a csucsfenyero nem eleg, hogy pl a led falakat, lampakat megkozelitoleg ugy jelenitse meg, ahogy a valosagban latod.
-
-
lala666
őstag
Látom nem fogod az adást, mondom van lg oledem is és azért nem hiányzik mert nem látom a különbséget dv hez képest.
Nem tartom akkora nagy számnak a dv találmányt. De ez az én véleményem, nem érdekel a dv, hdr10+ sem különösebben jó,szép képet jelenítsen meg és jó film legyen az a lényeg .... -
umek
tag
Amúgy amit leírtam, nem elfogultság szerintem, hanem nekem tényleg nem számítanak ezek a dolgok, 0 pluszt adna. Én baromi jó áron tudtam kuponakcióban megszerezni az S95B-t lassan másfél éve, azóta is imádom. Ez egy ku*va jó készülék. (idő közben bővültem egy soundbarral majd hátsó hangfalakkal, így már kimaxoltam a magam részéről az igényeimet)
A te felhasználási igényedhez persze tökre érthető, hogy fontos és kell a DV, nyilván a helyedben én sem vettem volna olyat, ami ezt nem tudja.
De itt ugye amikor felmerül a Samu vagy LG vagy más márka kérdés, akkor a DV olyan varázsszóként kerül felemlegetésre, mintha anélkül nem létezne élet a földön. Pedig ugye nagyon nem erről van szó, számtalan alkalommal bebizonyosodott ez már itt.
Egyébként meg először még viccesnek találtam, ami itt zajlik a gariztatás témában, aztán elkezdett idegesíteni, mostanra meg már kifejezetten dühít, hogy folyamatosan ugyanazokat a köröket futja a topik, ugyanazokkal a hozzászólásokkal, amik a szar garanciáztatásra futnak ki (oled témában teljesen alaptalanul). Kontrasztban ott az LG jó gariztatás. Miközben amióta olvasom itt a hsz-eket, kis túlzással napi szinten jön egy LG panelcsere (tényleg korrekt hozzáállással), Samsung hibákról meg nem olvasok, csak kb szökőévente (és az is pozitív volt). Szóval érthetetlen számomra ez a dolog, inkább azt kellene egymással szembe helyezni, hogy mennyire lutri egy lg panel egy samsunghoz képest.
Egyébként tök érdekes lenne meghibásodási statisztikákat látni minden nagyobb gyártó esetében, de ilyen nyilván nem létezik. Ugye?
-
ρσгτσ
addikt
Igen. Ezért írtam, hogy ez felhasználás függő. Tehát simán lehet, hogy valakinek másodlagos, vagy egyáltalán nem lényeges a DV.
Másnak meg nyilván szóba sem kerülhet emiatt a Samsung.
magickonfig:
Én éppen friss szállítmányra vártam. Igaz, hogy nem közvetlen a Samsung -tól, de hallottam, hogy nagyon akadozik az ellátás... -
umek
tag
A garanciális ügyintézésről, amiről OLED esetében itt a topikban az elmúlt másfél évben ha jól emlékszem 2 pozitív példa volt és 0 negatív?
Vagy arra gondolsz, ami jellemző, hogy mindig valamilyen más termékkörrel kapcsolatos problémára hivatkozva általánosít a topik?Sajnálom azokat, akik emiatt elrettennek a samutól. (sajnos a közelmúltban már többen is beírták, hogy emiatt vettek mást, amivel meg szívtak)
Amúgy meg persze, hogy ez a véleményük a Samsung tulajoknak a DV-ről, mert tényleg így van.
Illetve ha fontos lenne nekik, eleve nem vennének ilyet.
Egyébként meg természetesen teljesen ok, hogy neked fontos és tetszik. Nekem meg úgy sem hiányzik, hogy egyébként van ezekkel a tulajdonságokkal bíró oled tv a környezetemben, aminél volt lehetőségem kipróbálni.
-
Sasi001
senior tag
Samunál pont az oled szervíz tapasztalat hiánya miatt nem lehet kijelenteni, hogy szar. Amit minden negyedik hozzászólásában megemlít. Ismerősnek pixel hiba miatt cseréltek panelt (s95b) zokszó nélkűl, mégsem írom, hogy jó a szervíz. Nekem a C1-ben a második panel csere és a csereutalvány már nem ment simán hiába istenítik sokan az Lg szervizet. Én is a fórum alapján vettem Lg oledet ami számomra rossz döntés volt egy évig küzdöttem a panel cserékkel, de ez az én személyes véleményem.
-
Celtis
veterán
Az szubjektív hogy kit mi zavar.
Pontosan! Ezért is furcsa ha valaki megkérdezi, hogy az ő készülékén tapasztalható probléma az elfogadható-e vagy sem. Mindenki döntse el maga, hogy mi zavarja és mi nem. És ha zavarja, akkor álljon el a vásárlástól vagy verje ki a szervizből a javítást.
-
szkutyi
addikt
Nem is ezt hoztam fel.Direkt. inkább megmutattam hogy van sokkal roszabb is
Inkább arra alapoztam amiket itt lattam, és amit másokkal beszéltem erről.de lényegtelen.biztosam.borzalmas az övé, ha ennyien latjátok azt amit én nem..nincs is ezzel semmi probléma. Lehet ezt szépen is...
Ui. De a személyeskedést nem tűröm! Majd ha én is, akkor elfogadom....de így nem.. -
szkutyi
addikt
Mi ezen a szubjektív?hogy az enyém sokkal szarabnak látom?mind1..szóval kuss van mert "friss"tulaj vagyok...aha oké...lehet friss tulajként tobb rálátásom van egyes dolgokra mint egy laikusnak....
De tudtommal ez egy fórum, és ő véleményt kért, bocsi nem tudtam tényleg hogy csak a veteránok válaszolhatnak.
Ha zavar miért nem cserelteted? Én nem látom valós tartalomnal, így jött is Viktor kalibralni ..lehet a szintevesztes is rátesz. -
Úgy tudom, hogy FreeSync Premium van, tehát fordítva, nincs valóban hitelesítve, mert az nVidia kártyák FreeSync-en keresztül használják a VRR-t.
Én főleg alacsonyabb FPS (és így képfrissítés) számnál olvastam arról, hogy "villog" [random google találat, utolsó hozzászólás].
Ezt persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy az nVidia kártyák FreeSync támogatása nem az igazi...
-
Partz
senior tag
Másik topikban írtam, akkor ide is;
240 Hz-es oled tv-k nem is lesznek 3 éven belül, mivel az új Pentonic SoC-ok sem kezelik azt a tartományt. LG jövőre új saját SoC-et ad ki 6 év után az Alfa Gen10-et, ami a Pentonic mintájára tudja a 144 Hz-et.
Amiről viszont nem esett szó és fontosabb tv fronton; A G4 csúcsfénye 3000 nit körül lesz (ezt korábban már említettem), a C4 1300 nitet tud majd, ez főként az új képvezérlésnek köszönhető mintsem az új panelnek.
Hozzátéve ezek marketinges, nem kalibrált értékek.
Az eddigi analógia szerint a valóságban kalibrálva a G4 esetén 2000 nit körüli csúcsfényre számíthatunk. (az idei G3 1400 körül mozgott)
C4 esetén kalibrálva 900 nit körül várható, tavaly ez az érték 800 volt, de ezt Vhiktor pontosabban megtudja mondani. -
hunspikey
őstag
Sajnos én is ezt olvastam.
Mondjuk az konkrétan egy rejtély hogy akar az LG a középkategóriában versenyezni?!
A felső kategóriában is rendesen mogyorózzák és nem olvasni (sőt pont ellenkezőleg) hogy lesz 83-as MLA, szóval kérdés, hogy elég lesz-e a G3-at átmatricázni és eladni G4-nek, úgy hogy a Samu tutti dolgozik mint az állat a 3. generációs QDOLED-en, mert érzik, hogy artériát ért a döfésük...
-
kolosszus87
senior tag
Elvileg az a terve az LG-nek, hogy az MLA panelt szélesebb körben fogja elterjeszteni, tehát majd az alsóbb kategória is megkapja, de azért arra nem vennék mérget, hogy ez már jövőre bekövetkezik. Meglátjuk. A G széria az mindenképp feljebb pozícionált marad mint a C, így az mindig többet fog tudni.
-
so_ha
senior tag
Az új LG tv-ket a CES-en szokták bemutatni (2024.01.09-01.12.), megvenni tavasztól lehet.
-
Sántha Lajos
aktív tag
Köszi a választ , nekem is Philips tv-m van , 1 éve vettem .Én most azt néztem meg hogy rádugtam a hdd-t a tv-re vártam fél órát , és indítottam filmeket . A beépített lejátszónál sajnos voltak akadások , de a Kodi-nál minden zökkenőmentesen ment . Lehet hogy csak én voltam úgymond türelmetlen , mert tv-re rádugtam eddig a hdd-t rögtön indítanám a filmet , és a Kodi-n is voltak megakadások . Viszont most hogy vártam kb. fél órát minden tökéletes volt . Nem igazán tudom hogy működik ez , gondolom be kell töltődnie a file-oknak , de ebből én nem látok semmit , csak azt hogy érdemes várnom valamennyit utána már stabil a kodi . Én hamarosan veszek egy hdd-t vagy ssd-t (1 terra). Na most a mostani hdd-n vannak dokumentumok , képek , saját videók (telefonal készített)zenék , szóval elég sok fajta cucc . Viszont amit veszek majd azon CSAK filmek lesznek , lehet hogy ez is számít , nem tudom . Ez a Xiaomi TV Box S ha tényleg tudja , azt amit írnak róla , nem pénz érte bőven megéri . De basszus van már annyi ketyerém hogy be se tudnám dugni , tele van a hosszabbító .
na sebaj , ez már az én problémám , csak akkor veszek ilyen cuccot ha muszáj lesz .
-
blakey
titán
Egy külső lejátszó mindig jobb lesz egy elsősorban megjelenítésre szánt eszköz beépített lejátszójához képest és nem elsősorban a képminőségre értendő. Nekem most van először olyan TV-m, ami nem támogatja a DTS-t, de nem is hiányzik, a lejátszóim mindent tudnak. Előtte olyan TV-im voltak, amik minden hangformátumot ismertek, mégsem használtam ki. Nálam a TV hangképessége nem elsődleges, csak akkor döntök olyan mellett, ami minden hangformátumot ismer, ha a többi eleme is megfelel. Ezért sem vártam pl. az idei modellekre, mert számomra nem nyújtanak többet, de ha most lenne egy tavalyi és egy idei modell azonos áron, akkor nyilván azt választanám, ami mindent támogat, azaz az ideit.
-
szkutyi
addikt
Hali.
Szvsz. azert az erős túlzás szerintem, Hogy kenterbe verik.
Nekem c3 van és egy zidoo z9x...hát szép lassan el is hagytam a zidoo-t....képvilagban ugyan az! Két estét szántam rá, totál megkülömbözhetetlen.
Sőt...zidoo dolby vision eseteben se "fel" se "cmv4.0..."
Belső lejátszó legalább cmv4.0 támogatása van.
Viszont a hybrid realseket "csak" hdrben viszi.igazabol ennyi hátrányt látok.....egyébként egy ilyen tvhez nem kell sajnálni a külső média player ha úgy adódik!nálam is maradna a zidoo, ha nem fasza a belső m.player. -
hunspikey
őstag
Mert szép is. Igazi sallang mentes, túlzásoktól óvakodó, abszolút nyugodt, profin behúzott képe van. Végig toltam a négy részét, a történet sem rossz bár kicsit giccses persze, mindegy, viszont a képi világába egy jelenet esetén sem tudnék belekötni. Nekem rohadtul bejön.
A második epizód éjszakai pajta jelenete, amikor a vak lány az apjával egy kis tábortűznél beszélgetnek mindent elmond: részlet van a tűz lángjában és ráadásul a pajta leghátsó részei is megjelennek, számomra ez a HDR.Egyébként méltán lehetünk más okból is büszkék a produkcióra: iszonyú mennyiségű honfitársunk munkája, megnéztem a stáblistát, még az általam nagyon nagyra tartott Ekler Viktor is szerepelt - aki nem ismeri, ő vitte Szentendrén az Ekler bisztrót, kiváló séf - szóval a stáb kb 90% magyar - le a kalappal!
A Colorist feladatot a méltán híres Skip Kimball látta el, aki nem kisebb cuccokat adott nekünk mint a Logan, vagy az Avatar, Indiana J. 5, Gyűrűk Ura, A Hatalom Gyűrűi, és persze a Stranger Things, hogy a többi 30 húzó tételt ne kelljen legépelnem - egyszóval nem egy hülyegyerek tette az asztalra ezt a látványt...
-
hunspikey
őstag
Pont úgy! Teljesen szubjektív!
De egyébként lehet sehol sincs meghatározva hogy mi az a referencia kép - mármint művészeti szempontok alapján.
Ez kb olyan mint az Oscar díjas film kérdése : tényleg az a legjobb? Aligha.
Csak akartam egy ajánlott tenni mivel szerintem borzasztóan szép munka.
Egyébként belenéztél? Vélemény?
Szerk: illetve azt is gondolom hogy a dolby által előírt dolgok nulla hatással vannak a tényleges expozícióra, derítésre, fényelésre, ezek rendezői / fővilágosítói döntések sorozata
-
hunspikey
őstag
Na ez egy nagyon jó kérdés!
A video minőségnek van mérhető és mérhetetlen része.
Mivel ez egy streaming, a mérhető részéről a tömörítés miatt nem érdemes beszélni.
A mérhetetlen része a kép dinamikája, a tónusgazdagság, a kép szinte három dimenziós tapintható mivolta, a színek korrekt ábrázolása, fényes /sötét árnyalatok helyes megjelenése, kontúr szeparáció, helyes expozíció a becsületes világosítás és még vagy egy tucat egyéb paraméter ami végeredményben nekem azt mondja hogy ez közel referencia szintű képi anyag. Számomra. Egyszerűen tisztességes aprólékos gyönyörű munka.
De mond ha neked gondod van vele, érdekel hogy adott esetben neked miért nem tetszik vagy mely anyag sokkal jobb számodra.
-
hunspikey
őstag
Én ezt ne nevessetek ki de pont a tavalyi EX paneles Philipsen láttam egy barátomnál.
Lehetetlen megfogalmazni, de valahogy kontúrozza az objektumokat és azok 3D-s érzést adnak. De ez nem egy pár pixeles fals kontúr amit pl a túlzott sharpening okozna - nem az volt mert láttam a menüjét semmi ilyesmi nem volt agyig húzva. Egyszerűen tónus árnyalásokat csinál, de nem tudom hogy. Ezért kérdeztem Vhiktort, hogy ő neki mi a véleménye, mert szerintem vannak olyan képi, a mi megítélésünket befolyásoló algoritmusok a TV-kben valahol mélyen a gépház alatt ami adott esetben nem mérhető azzal, hogy mennyi a fényerő, meg mekkora a színtér stb. Egyszerűen valahogy élt a képe. Az LG C9-em hozzá képest unalmas volt, bár nem volt diszkós az is igaz. Én az LG képét végül is nyugodtabbnak és filmesebbnek találtam, de a nejem imádta a philipset - szerinte sokkal inkább élt a képe. Nem tudom - ezek nehéz dolgok. A G3 képén is azt látom, hogy nagyon profin, higgadtan, nyugodtan tolmácsolja a képi anyagot, mindenféle csitti-fitti mentesen.
-
-
-
Mathiask
senior tag
"Nekem is ez jött le annó már a 706 nál is. Anniyt hozzátennék, hogy szerintem a fekete közeli zajosodás megszűnése nem feltétlenül az új széria miatt történt mert a régebbi modelleken is sokat javult,( eltünt?) szerintem szoftveresen léptek valamit ez ügyben."
Tegnap néztem meg a Babylont (856-on, 30Gb-os file 25mbps), amiben sok a sötét jelenet és eléggé sokszor látszódott ez az overshoot jelenség. Érdemi változást én nem tapasztaltam a frissítésekkel. Egyedül a minél nagyobb bitrate segít. -
hunspikey
őstag
Ezt így teljesen értem és még igazat is adok, kicsit lehet "bold" volt a mondatom.
Viszont a különbség marginális - és ezt nem én mondom, hanem Vincent Theo akit ezért általánosságban el lehet ismerni, mint hozzáértő szakit - fogalmazzunk úgy hogy nem laikus.
Ebben a videóban boncolgatja a különbségeket, és bár nyilván látni, ahogy én is látom, de gyakran hangzik el a "marginal difference" "from normal viewing distance it is very hard to tell" stb mondatok ami szerintem részint megnyugtató, hogy nem annyira rossz a streaming. És hát ne feledjük, hogy a UHD bluray is egy tömörített anyag....
Ehhez sajnos hozzá teszem, hogy alapvetően intézményileg én is amellett lennék, hogy vegyünk fizikai médiát, mert ezzel elősegítjük a filmstúdiók, szinészek, stb pénzhez jutását, ami előnyös a jövőbeli tartalomra nézve. De az emberek elfordultak a fizikai adathordozótól és a streaming mindent földbe döngöl. És a streaming ebből a szempontból még mindig jobb mint a torrent utca 2. ugye...
Ja 3:40-nél ne igyál mert a röhögéstől kiköpöd
-
-
sfefe
addikt
Telón nézem de hasonló...
Fal is néha kásás.... Az arc is olyan rajzfilm szerű néha...de csak sötét helyeken...Nvidia beállítást megnézem de azt hiszem így van beállítva..
Rtingsen kalibrálció után kicsit csökkent a pontszám. Itt PH-n is mondták, hogy oledet nem muszáj kalibrálni... Hát nem tudom.
VGA nem kevés hozzá?Tv-n ilyesmit nem látni....
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A Micron újszerű módszerrel javítja QLC-s SSD-jének sebességét
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Path of Exile (ARPG)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- RAM topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mazda topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B550M R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 7700 XT 12GB DeepCool CC560 Seasonic 650W
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3050 8GB DeepCool Tesseract SW 500W
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest