Hirdetés
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Partz
senior tag
válasz
Vhiktor
#121718
üzenetére
Én Euronics linkelték itt is, már korábban megrendeltem akkor még Budapesten is lehetett kapni.
Ahogy hallottam a lengyeleknél ahol szerelik és a német piacon is leürült erre a régióra szánt készlet.
De lehet még esély ha lezajlott a papirozás a Skyworthel. Azt nyilatkozták korábban Panasonic oldalról, ebben az évben még forgalomban lesz a Z90B/Z95B széria. -
ldave
félisten
-
ldave
félisten
válasz
Vhiktor
#121695
üzenetére
Sok tapasztalat még nincs
Próbáltam Netflix-et, de nincs 4K csomagom (még), Youtube-ról néztem egy 4K természetvideót meg a PS5-öt kötöttem rá. Elsőre leginkább a HDR, ami lenyűgöző, ez nekem új élmény. A 4K felbontás is persze sokat dob rajta, de az ami a legkevésbé fontos nekem, mai napig játszok 3DS-en is
-
daktilusz
csendes tag
válasz
Vhiktor
#121616
üzenetére
Köszi a választ, egyébként érdemes ezeken webeken is nézelődni? Adnak rá 12 hónap garit, bár nálam ezek a kategóriák mindig újonnan kerültek megvételre...
https://digma.hu/
https://www.electrovision.hu/
Plusz még egy kérdés, ha szabad. G4 vs G5? Mert még azt is lehet kapni
Köszi!
-
Gicz
addikt
válasz
Vhiktor
#121557
üzenetére
Nem lehet, hogy ahhoz van ennek köze, hogy ki hogyan teszi a helyére a tv-t? Nekem is van több oled C2 is, kolegának is, barátomnak is stb, senkinél semmi panelrothadás/halott pixel.
Amit nem tudunk, lehet hogy sokan a szélénél fogják meg és teszik falra stb, én meg mindig teli tenyérrel a szélétől beljebb, hogy minél nagyobb felületen oszoljon el a súly ahol tartom. Nem lehet véletlen, hogy a szélétől indul a rothadás mindig, és valsz legtöbben a szélénél emelgetik ezeket a 20 kilós tévéket.
-
-
KD6-3.7
őstag
válasz
Vhiktor
#121517
üzenetére
Örülök, hogy otthon milliókból tudnék nagyon jó képet vetíteni.
amúgy még falfelület is lenne hozzá.
De ez már más liga. Nem elegendő a moziban látott minőség nekem.
Sajnálom, hogy a mozi kép felett igy eljárt az idő vagy sosem volt olyan, mint amire emlékszem. Szeretek amúgy oda járni, van egy hangulata, de ahogy öregszem egyre kevésbé bírom idegileg az embereket meg amiket leművelnek magam körül...
Otthon TV előtt besötétítve, relax kanapéról most nagyon adja.
Próbáltam megfigyelni az arányokat, ahol most ültünk a moziban kb. olyan távról nézzük itthon a 65-ös TV. Hangrendszer kéne még, de a ház felújítás elveszi a keretet. -
Danika256
aktív tag
válasz
Vhiktor
#121426
üzenetére
Black level 50-en sem éledt fel az alja még +10-en sem. Elég érdekes volt... Már ha erre gondolsz... Muszáj volt az 51, ami meg már igen sok és emiatt kellett ehhez optimalizálni mindent.
Amúgy én is a filmmakert használom és mindent kikapcsolva. Legyen olyan a film, ahogy szánták. Csak ha már oled, akkor jöjjön már ki belőle az, amit tud
. De persze ahogy írtad minden ízlés kérdése, ki hogy szereti
-
Danika256
aktív tag
válasz
Vhiktor
#121417
üzenetére
Én értem, de a szemem az ambilightal együtt lát, a műszer meg ezt nem veszi figyelembe. Igaz a tesztábrákat ettől eltekintve közelről kitakarással is ellenőrzöm, hogy ok e..
De ezért én nem látom értelmét sok tízezret kidobni, hogy aztán a görbe úgy is szét legyen húzva manuálisan. Az alját, meg a tetjét elvileg szemre is be lehet lőni.
Az mondjuk lehet, hogy könnyebb dolgom lenne, hogy ne legyen túltolt a HDR és ne kelljen viszavenni emiatt a fényt.. Meg persze -5 ről indítani a görbét.. De szerintem ez mindegy ebből a szempontból.. Ezért is érdekelne más megoldása, megközelítése, aki esetleg ilyennel foglalkozik, biztos többféle manuális megoldás létezik..Nálam ilyen, hogy dinamikus kontraszt nincs, hanem Oled fényerő növelés van, úgy selytem hogy ez az lehet amit mondasz.
Ezt minimumra kellett vennem, mert különben már vágta a HDR-t.
Kikapcsolt állásban meg rengeteget laposodna a kép. Valszeg egy Oled MLA-val már nem ütköznék falba..KD6-3.7:
Megpróbálok feltenni majd képeket, de nagyon nehéz, hogy pontosan visszaadja a képet színhelyesen és a látott fényviszonokat is.. Csak mobilom van ehhez, szóval majd igyekszem.. -
khorvat
senior tag
válasz
Vhiktor
#121395
üzenetére
Szia!
Igen élesség 0 és mindig is azzal volt használva, 5 hónapos jelenleg még csak a tv és a képernyő is, újonnan lett vásárolva.
Pixel frissítés volt hétfő este azzal próbálkoztam én is elsőnek, a képek pedig kedden készültek utána de semmi változás.
Főképernyőn bekapcsolás után is ott vannak a csíkok, illetve youtube főmenüben és youtube 2k tartalomnál is.
Felső 2/3 képen közelről mindig látható, kivehetők a vízszintes csíkok vmennyire az alsó 1/3ban tűnik el talán.Korábban volt 1-2 hónapos korában, hogy a főképernyő random bezöldcsíkosodott de egy ki-bekapcsolás után ez nem jött vissza, lehet utána lettek ezek a csíkok csak eddig nem vettem öket észre?
Ez szerintetek garanciális probléma lesz akkor hívjam a Samsung szevizt? QE6590F egyébként a készülék!
Csatolok még mai képeket:
-
Bercúr
kezdő
válasz
Vhiktor
#121384
üzenetére
Szeretném a tv hangját egy fosi v3 ba kivezetni.
Ha megszeretném hagyni a tv hangját is melyik kimenetben kellene gondolkodnom. Illetve kell majd átalakító is. Láttam a fosinak van egy dac ja is annak van optikai bemenete de gondolom nincs benne erősítő. A kettőre most nem lenne zsé.
Egy samu qe83s90d a tv. -
Csandi
addikt
válasz
Vhiktor
#121289
üzenetére
Nekem is új, de felül egy kis felugró ablak jelzi is, hogy változtattak a membership modellen. Amúgy nem drága, de nyilván rtingst nem minden nap használja az ember. Mikor venne valamit befizet egy hónapot, akkor megnézegeti a dolgokat pár napon 1-2 héten át, szerintem így még oké.
-
nagyatt
tag
-
KD6-3.7
őstag
válasz
Vhiktor
#121233
üzenetére
Rendben, köszönöm!
Amúgy tegnap ez a "beégés" alul-felül szerintem vaklárma volt. Nem latom semmilyen más műsornál csak az Aquaman-nél ami fent van a HBO-n, szerintem az hibás feltöltés. Játszottam, futtattam screen test videót, semmi beégés, Aquafilmnél meg ott a csik alul-felül.
-
eL Geri
őstag
válasz
Vhiktor
#121193
üzenetére
Hát ja, fura ez a HDR/DV világ.
Ugye volt egy időszakom, amikor véletlenül Otthoni moziban néztem a DV-t. Először nagyon tetszett, hogy kb. egy techdemot csinált a G4-ből. Nemcsak hogy a sötét volt láthatóbb, hanem a kiemelések is jobban ki lettek emelve. De aztán, ahogy kapcsolgattam oda-vissza, nagyon műnek hatott a filmmaker-hez képest... és maradtam snob, és maradt a filmmaker-ben.
De itt egy technika (HDR), itt van hozzá a hardver, de mintha nem mernék kijátszani.
Én a tévézésézem nagy részét tudom elég / teljes sötétségben csinálni. Az összkép szép természetes filmmaker-ben, de pl. egy nem természetfilmben, azért örülnék, ha irreális képeket (baszó rikító sci-fi elemek, meg ilyenek) is mernének mutogatni, ha már tudja a technika. -
KD6-3.7
őstag
válasz
Vhiktor
#121193
üzenetére
Mondjuk így azért bővült az ajánlhatóság spektruma, oké, hogy "el van cseszve" a kép, de most megy egy HDR film és tökéletesen nézhető felhúzott redőnynél is. Simán ajánlható nappali nézésre is, ki sem próbáltam még nagy fényerőn a TV adást.
Ritka pillanatok egyike, hogy napközben nézem a TV-t...ilyen ez a betegszabadság.
-
bmakszim
őstag
válasz
Vhiktor
#121111
üzenetére
"A maced sem kalibralt ám, hatalmas városi legenda, hogy az mennyire pontos."
Szerintem nekik megvan a megfelelő műszerük:
"The Apple MacBook Pro 14 has superb color accuracy out of the box. The color and white balance inaccuracies are extremely minor and aren't visible to the naked eye."
https://www.rtings.com/laptop/reviews/apple/macbook-pro-14-2021
"Ha kíváncsi vagy mi van közel a valósághoz akkor meleg2 szinhomersekletet választasz gyari beállítással."
Amúgy azt használom. Csak, hát a szemem mást mond.
Elég csak lefotózni a tv környezetét, majd megnézni a tv-n az eredményt. Hát, a gyári+meleg2 is elég távol áll a valóságtól. Annyit nem torzít ám a kamera, mert a Macen ugyanaz a kép viszont nagyon is valóság közeli.
De nincs kizárva, hogy csak én fogtam ki egy vacak példányt. -
Gorgonka
aktív tag
válasz
Vhiktor
#121052
üzenetére
Értem, köszi! Nem egyszerű egy TV vásárlás manapság...
Lehet az lesz a vége, hogy méretben nem, csak verzióban lépek feljebb és maradok az OLEDnél. LG 55G5 lenne az ideális, de azért a C5 lényegesen olcsóbb és kalibráció nélkül is jó képe van az Rtings szerint.
Szerencsére nem kell kapkodnom, emésztgetem még kicsit. -
Grampy
aktív tag
válasz
Vhiktor
#121005
üzenetére
Köszi! 42C5 van monitornak, ezen fehér alapon látni a széleken a zöld elszíneződést, de fórumokról ítélve még a jobbik példány között van. Ha csak TV-ként funkcionálna nem zavarna, de így elgondolkodtam a 48G5-ön.
Gondolom C5-nél a panel csere is lutri, mert ezekre meg nagyon jellemző, lehet a csere panel rosszabb lenne, bár anno a 65C1-nél megkockáztattam a cserét és sokkal jobbat hoztak. -
NYPD
senior tag
-
NYPD
senior tag
válasz
Vhiktor
#120863
üzenetére
Az már bőven felette van, 550 körül látom azokat. Van abból is 55-ös, ami árban jó volna, bár összehasonlítva nem sok különbséget látok. Talán inkább az LG mellett szól az SDR fényerő.
-
Pro Koryak
addikt
-
hunspikey
őstag
válasz
Vhiktor
#120849
üzenetére
Akkor ezek szerint nem kell csalódnunk, a sony továbbra is szállítja a dobozból kivéve lószar színhelyességgel megáldott hazudós fényerejű modelljeit. Delta E 5 felett a grayscale 60%-ban??? Végére 8?? Ez komoly? Ezt egy G5 keresztbe lenyeli, de szerintem színhelyességre még a G3 is jobb volt dobozból kivéve.
Az új G6-ot én D65-re kalibráltan 2800 nitre várom, szerintem idén az lesz a menő.
-
MM
őstag
válasz
Vhiktor
#120776
üzenetére
Egyelőre annyi a gondom, hogy HDMI beállításokat nem találok sehogy sem a menüben.
Egyedül HDMI hibaelhárítást találtam, de ott nincs ilyen lehetőség. A színhőmérséklet így most sokkal hidegebb, mint a többinél a "meleg 2"-vel.PS5-nél gondolom amúgy is maradhat a játék mód a VRR miatt.
-
sting2
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- BestBuy topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Bittorrent topik
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Robotporszívók
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- További aktív témák...
- LG OLED 65 G4 - 165cm, 4k - szépséghibás - ÁRON ALUL
- LG (OLED83C43LA.) 210CM 4K SMART 120HZ OLED ! AKCIÓ!
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG OLED55BX3LB 4K 120 Hz Smart TV
- ÚJ Samsung OLED 4K 65S90F Vision AI Smart TV (2025) 55S90F 77S90F 83S90F 83S90D 3év
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 500GB I 14" QHD+ I Cam I W10 I Gari!
- iPhone 15 Pro 128GB 87% (1év Garancia)
- 2000GB NVMe SSD, 1 év gar
- AKCIÓ! 2TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Egyébként a Smallrig profi kábelei is ezáltal bejöttek a képbe.

warm 50 stb. ahogyan a nagykõnyvben meg van írva.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

