- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Oppo a Vivónak: hagyd otthon a telekonvertert!
- Apple iPhone 17e – mágnesek ereje
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
Hogyan lehet elérni azt, hogy egy konkrét spar üzlet felhagyjon a feltételezhetően jogsértő gyakorlatával?
Az elmúlt 5 év személyes és ismeretségi köri tapasztalat alapján egy bizonyos üzlet az alábbi módszert alkalmazza:
A polcon kiírt ár a (nem akciós) termékek 5-15%-a esetén alacsonyabb, mint a pénztárnál fizetendő ár. Azonnali reklamáció esetén az üzletvezető a magasabb áron kifizetett termék ára és a polcon kiírt ár közötti különbözetet készpénzben visszaadja, elnézést kér, és a látszólag kinyomtatott már magasabb polci árjelző címkét lobogtatja. Egy nappal később a polcon a "hibás", alacsonyabb ár található, a kasszánál a magasabb ár fizetendő.Az elmúlt években rendszeresen tapasztalt esetet többször említettük az aktuális üzletvezetőnek, aki mindig olyasmire hivatkozott(kolléga elfelejtette, nem volt idő cserélni, ma reggel változott az ár(vasárnap?) sok a dolgunk...) , amit 1-2 alkalommal lehet elfogadni, de éveken át folyamatosan semmiképp.
Feltételezésem szerint ez a vásárlók/fogyasztók folyamatos tudatos és szándékos megtévesztése.
Érdemes végigjárni a sorrendet?: panasz az üzletben(szóban megtörtént), panasz írásban (vásárlók könyve), panasz írásban(email a központi emailcímre), panasz írásban a fogyvéd. hatóságnak / média, közöss.média...? Van értelme? Lehet következménye ami megszünteti a gyakorlatot? Vagy annyi lenne a vége, hogy a vásárló figyeljen oda?
Mire lehet hivatkozni? A kiírt árnak van jelentősége? Van miatta kötelezettség? Ha reklamálásra szó nélkül odaadják az alacsonyabb áron, de másnap újra a hibás ár van kint akkor az támadható mint megtévesztés? Nekem mint fogyasztónak van szükségem bizonyítékok összegyűjtésére? Fénykép, blokk, stb? A pénztári ár mennyire szabályozott? Van az egyes üzleteknek lehetősége magasabb áron eladni, mint mondjuk egy központilag meghatározott ár? Adhatja tetszőlegesen magas áron? Elcsalható az extra különbözet? Ha emiatt nyereséges kizárólag ez az egy üzlet a lánc többi helyi üzletéhez képest, akkor ez elfogadható üzleti modell?
Új hozzászólás Aktív témák
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- LEGO klub
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Törölte az idei asztali csúcsprocesszorát az Intel
- Váratlanul ledobta asztali csúcs-Ryzenjét az AMD
- Futás, futópályák
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad W541,15.6,FHD,i7-4810MQ,32GB DDR3,256GB SSD,K1100 2GB VGA,WIN10
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra 5G 12/256 2028.09.03-ig garancia
- iPad Pro M1 11 512GB wifi + Magic Keyboard + Apple Pencil
- 3TB Seagate Barracuda 3,5-es HDD-k
- Ryzen 7 5800X / AIO / NITRO+ RX 9060 XT 16GB / B550M WIFI / 32GB RAM / 1TB NVMe SSD / 650W GOLD
- TÜZES EZÜST! -20%!!! MACBOOK NEO!!!! - MAGYAR BILLES! - SILVER AJÁNDÉKKAL!
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 13.5" i7-1185G7 16GB 512GB 1 év garancia
- Apple iPhone 11 64GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- 27% - Samsung ViewFinity S7 S27D700EAU IPS Monitor! 3840x2160 / 60Hz / 5ms
- PC - Számítógép akár játékra // i5 // GTX 750Ti // Számla + Garancia //
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


