Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

(#1701) whitehand

whitehand
(senior tag)

Nekem most az elképzelésem/tervem az hogy tavasszal beszerzem a vizhütést olyan CPU blokkal ami már jó 1366ra is és a nyáron pedig megveszem a 920ast egy gigabyte X58-Extreme társaságában valamint ilyen memóriával ősszel pedig új videokártya :)

(#1702) Sasfészek válasza gergobaby (#1698) üzenetére

Sasfészek
(tag)

Az oc Hungary tesztjében valami nagyon megfogott:

A második körben 2*2+1GB (tehát 5GB) Micron D9GTS chip-es modullal (mind CSX Diablo köntösben, ám csak Dual Channel kitekből összeválogatva, Tri Channel kiteket egyelőre elég problémás szerezni, másrészt az 1-3-5-ös dimm használhatatlannak tűnik eddig minden lapban)

Vagyis feleslegesen vannak ott a ram foglalatok, ezt elég nehezen tudom elhinni? Tényleg így van? Mert ez ultra gáz, főleg ez az általánosítás.

[ Szerkesztve ]

(#1703) Robb202

Robb202
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Két fajta memória szettet néztem ki.

Kingston

KVR1333D3N9K3/6G - leírás
KVR1333D3N9K3/6G - kép

Corsair

TR3X6G1333C9 - leírás
TR3X6G1333C9 - kép

Szerintetek melyiket érdemes venni. A Kingstont gondoltam, de valahogy ezek a meztelen ramok elég "olcsónak" látszanak. Mit javasoltok. Pedig a Kingston nem rossz. Vagy ennyire nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#1707) Foglalt név

Foglalt név
(őstag)

Lcapitano-nak ez az utolsó figyelmeztetése.
Többen szóltak már, hogy próbálj értelmes hozzászólásokat írni. Jó lenne megfogadni.

(#1708) gergobaby válasza Sasfészek (#1702) üzenetére

gergobaby
(fanatikus tag)

Szerintem valalmi BIOS hiba lehet, mert pl. betegnek megy szépen a 6x2 gb ddr3-ja... Ennek utánna kellene kérdezősködni, majd lehet este meglesem, csak most tanulgatok :)[Muszály azt is...] :U

Robb202: Én a corsair mellett tenném le a voksom mint márka, VISZONT nagyon sokan Kingston vettek DDR3-ból, és arról nemtudok nyilatkozni, hogy ott melyik lenne a jobb, ha jól emlékszem betegnek kinsgtonja van, én is azt ajánlanám, de errre majd vmi guru ad neked kielégítő választ...

[ Szerkesztve ]

(#1709) whitehand válasza gergobaby (#1708) üzenetére

whitehand
(senior tag)

Beteg kingmaxot vett.

(#1710) westlake válasza gergobaby (#1708) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

kingston is "gyart" tuningolhato modulokat (hyperx szeria), de a value kategorais modulok eleg "gyagyik".. i7 is a micron gtx/gts, es az "uj" miron chipekkel erzi jol magat.. over-ek micron chipes modulokat hasznaltak, naluk lehet, hogy az volt a problema.. nem biztos, hogy a fizikai 6 modullal van problema..

Play nice!

(#1711) gergobaby válasza whitehand (#1709) üzenetére

gergobaby
(fanatikus tag)

Akkor elnézést, Kingmax-ot... Szerintem keress neten teszteket, meg kérdezd meg beteget priviben, vagy itt, hogy nála hogyan muzsikál a Kingmax ! Szerintem ne kapkodd el a dolgot mert (kopp-kopp) megy lefele picit a dollár, szóval 1 hét alatt változhat az ár kedvezően!

(#1712) beteg

beteg
(őstag)

akkor pont jókor jöttem? :)
super pi, everest, winrar alapon: [link]
gyári hűtővel, ami nagyon halk. ezer éve nem volt ilyen halk a gépem. valami abit lapnál emlékszem, hogy a dvd olvasom volt a leghangosabb :) most pont olyan
még mindig azt mondom, hogy nekem nagyon bejön a kingmax. de hogy lássunk is valami különbséget, gyári hűtővel is mindjárt megpróbálom megrángatni :)

szerk: iagzából azt a képet kéne földobnom, amikor 4 win 2008 szerver fut egy időben, exch-el, ocs-el, appvirt-ral + 2 vista kliens. de mindjárt meg is csinálom a képet! :D

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#1713) gergobaby válasza beteg (#1712) üzenetére

gergobaby
(fanatikus tag)

Szia! Köszi a képet, meg, hogy gondolsz ránk... Húzd meg egy picit, hadd szóljon neki! :B A winrar alapján eléggé jónak tűnik a konfig... Ezek szerint te vmi szerver menedzser vagy? Eddig azthittem vmiért hogy ilyen stúdiómunkával foglalkozol ;)

(#1714) Laraxior

Laraxior
(Jómunkásember)

TDP:147W ;] :Y :C azigen...nem lehetne egy serialt mellékelni az everesthez? ;) szebben mutatna :D :R

*** Honda CBR 600 RR *** OPEL INSIGNIA *** "... ez dízel te k*rva..."

(#1715) Motion_Blur válasza beteg (#1712) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

Jól beledobtad a 12 giga ramot! :Y

Köszi a képet! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1716) beteg

beteg
(őstag)

:D majd mindjárt megveszem az everestet :) csak még nem volt időm :) (amúgy nekem "jár" ingyen, már írtam is nekik, de még nem küldték.

kb 7 perc találomra állítok vmit vhova "tuning" :DDD után: [link]
de tényleg nem akarom most kínozni, majd ha megjön a Tody56 féle gyönyörű álom vizesblokk a héten..

de ezek alapján is azt mondom, és ne hallgassatok rám: az új platformmal sosem látott, (még a qx9650-el sem) eredményeket kapok, még az olcsó rammal is, vagyis ha nem vagyok telhetetlen, a korábbi csúcs cumót verő géphez jutottam, gyakorlatilag ugyan azon az áron, éééééss: VAN 12 MEGAGIGA RAMOM! :C :DD :DDD annyira királyság! imádom :D

Csak futni kell!

(#1717) Myers válasza beteg (#1716) üzenetére

Myers
(senior tag)

Helló!
Annyi volt az egész, hogy Bclk-t 160-ra raktad, vagy kellett még valamit állítani?
(Meg persze az alapfeszt).

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#1718) beteg válasza Myers (#1717) üzenetére

beteg
(őstag)

még a proci és a ram feszét tettem fixre

Csak futni kell!

(#1719) Overlocker válasza beteg (#1716) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

Kingmax rulezz ;]

Grat a konfighoz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1722) westlake válasza beteg (#1712) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

gyorsan valami tuningolt winrar eredmenyt!! a 26xx kb/s a tehetsegesebbeknek megvolt york-al ;]

Play nice!

(#1723) Achill3uS válasza Sasfészek (#1702) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

ne felejtsd el minden amit mi írunk jórészt a tuningra vetítve hangzik el, így ha kiemelsz valamit a szövegkörnyezetéből nem biztos, hogy megállja a helyét általánosításként. 1066/1333-mon ami a hivatalos szabvány valoszinüleg a 6 dimm hibátlanul müködik együtt minden lapban mostmár (ugyanis az a cikk kb 1 hónappal ezelőtt íródott, full es cuccokkal és beta bios-okkal) mindazonáltal a 6 modullal a tuning bizony kutyavacsorája... minimális amit elérhetsz (a legjobb chipekkel is talán 1600), szenvedés néha még alapon is járatni ha olyan ic-s ramjaid vannak amiket az X58 nem szeret... egyébként ha megnézed a Foxconn high-end lapját a Bloodrage-t, nem véletlenül van/lesz rajta csak 3 dimm, tuningra nem kell 12gb ram...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1724) Lcapitano

Lcapitano
(kvázi-tag)

Milyen ramokat érdemes venni amin jó IC van? x58 rendszerhez!

(#1725) Achill3uS válasza Lcapitano (#1724) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

jelenleg bármilyen samsung chipes ram jó választás lehet, igen kellemesen viselkednek alacsony feszültségen, samsung HCF0 a legjobb chip X58 alá de a micron D9GTR-el szerelt ramok sem rosszak.

Tri-Channel-ből ezek a legjobbak (3x1 / 3x2):
A-Data 1600 X
Corsair 1866

Kingston, CSX, Buffalo sem tűnik rossz választásnak, csak még nem nagyon kaphatók, de sztem hamarosan tele lesz a low end 1333-1600 tri ch kitekkel a piac amik kedveznek majd a mennyiségre mintsem a tuningra hajazó usereknek. DDR3 topic-ban találsz még elég sok típusról info-t.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1726) Oliverda válasza Achill3uS (#1723) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Jól néz ki ez a Foxconn.

Ha már szó esett a RAM témáról, az új Elpida (2000MHz 1.50V mellett) chippel szerelt modulokról van valami hír? Más gyártó is készül hasonló fejlesztésekkel? Gondolok itt most leginkább a Micron-ra és a Samsung-ra.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#1727) westlake válasza Oliverda (#1726) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

a samsung elmeletileg 2000mhz cl9 1.65v...

Play nice!

(#1728) Oliverda válasza westlake (#1727) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Remélem nem olyan mint a Kingmax ami elméletileg 1066@1.8V :D

(#1729) gV

gV
(őstag)

itt a két procis Nehalem rendszer CPU2006 fp eredménye, én mondjuk nem találtam rá a SPEC oldalán, de biztos nem kacsa :U

(#1730) sniper elite

sniper elite
(őstag)

Na már csak tényleg 7-8 óra és megjön az alaplapom meg a ramok, aztán márcsak 965 van hátra, meg a Cosmos S ház, és összedobok egy Nehalem erőművet :))

(#1731) Oliverda válasza sniper elite (#1730) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Örvendezünk vala. :)

(#1732) Lcapitano válasza Achill3uS (#1725) üzenetére

Lcapitano
(kvázi-tag)

thx

(#1733) Cadal

Cadal
(őstag)

A japán kis srác valahonnan szerzett egy i7 965 EE-t és megint alkot!
forrás:

(#1734) Hammon Serra

Hammon Serra
(senior tag)

Enyhén olcsóbbak lettek a cuccok:-)

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#1735) KaYaK

KaYaK
(tag)

Jó estét!

Rászántam magam énis egy kicsike kis tuningra. Addig amíg nem lesz meg a proci hűtő addig csak eddig merem felhúzni... CPUZvalid_3.3GHz

És egy kis teszt: winrar

valamint: everest

És egy kis egyéni vélemény a tuning nehézségeiről... Tulajdonképpen nem vagyok egy nagy tuningos... Ezeket a beállításokat kb. 10 percig állítottam. Úgy érzem menne ez feljebb is de mint mondtam alap hűtőjével nem merem tovább huzni... ;)

élni és élni hagyni...

(#1736) Szajbee

Szajbee
(kvázi-tag)

Szép jó estét :)

Segítsetek nekem legyetek oly szívesek. Most készülök én is 920-ast venni, de 3 kittes 6GB-os ramot nem találok hozzá, csak ezt: Corsair XMS3 DDR3-RAM 6GB PC3-1333 Kit

Jó ez a ram vagy ajánljatok már nekem valami tutit légyszi. Tuning biztos lesz vele, 3,6-ot jó lenne majd elérni vele.

Előre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#1737) sniper elite válasza Szajbee (#1736) üzenetére

sniper elite
(őstag)

SimonYanától tudsz venni ramokat, én is nála vettem!

(#1738) Szajbee válasza sniper elite (#1737) üzenetére

Szajbee
(kvázi-tag)

Ezer köszönet a gyors válaszért, meg is keresem :)

(#1739) Achill3uS válasza Cadal (#1733) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

a világ egyik legnagyobb cpu highclocker-éről lévén szó ez egyáltalán nem meglepő eredmény :)

(#1740) beteg válasza KaYaK (#1735) üzenetére

beteg
(őstag)

nagyon szép! :C
gyűlnek lassan az eredmények :R

Csak futni kell!

(#1741) Robb202

Robb202
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Már csak egy-pár kérdésem lenne. ígérem többet nem kérdezősködöm.
Szóval:

1, A Gigabyte GA-EX58-UD5 alaplap támogatja az 1600mhz-es ramokat?
2, Az O.C. jelölés az 1600mhz elött mit jelent (Asus X58 lapoknál látni)
2, Érdemes az 1600-asat venni az 1333mhz-es helyett?
3, Az 1.65V biztosan nem károsítja a CPU-t mert 1.5V-os ramokat is látok. Most akkor melyiket, miért van ekkora különbség?
4. Hogyan lehet kideríteni hogy milyen ramok vannak a memórián?

Kérlek válaszoljatok nekem erre még, ígérem nem kérdezgetek ezentúl ilyen alap dolgokat.

(#1742) westlake válasza Robb202 (#1741) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

1. meg mindig lenyegtelen ez az egesz tema.. nincs olyan, hogy "tamogat".. a jo lap megeszi az osszes memoriat.. (maskerdes, hogy vannak lapok, amik allergiasak bizonyos ic-kre, de ez nem a "sebesseguknek" tudhato be)
2. gondolom overclocked (ha rosszul tudom, a hozzaertok remelhetoleg kijavitanak)
2. a kerdes nem eleg konkret.. vannak alacsony idoziteso, de lassu ramok, es vannak magas idozitesu, de gyors ramok is (lassu/gyors = mhz).. ha jo ramot akarsz venni, akkor forumokat kell olvasgatni, es kerdezoskodni kell ;)
3. az 1.65v azert nem karositja a procit, mert vannak 1.5 voltos modulok is? ez milyen kovetkeztetes mar? meg sehl sem volt i7, amikor mar voltak 1.5 voltos ddr3-as modulok ;) azt, hogy egy proci meg mekkora feszultsegen (ddr3) nem karosodik, nalam tapasztaltabb emberek tudjak neked megmondani..
4 biztosra csak akkor mehetsz, ha leszeded a modulokrol a hutobordat, es megnezed ket szep szemeddel az ic-ket..

mod: ket darab 2. pont? kis hamis;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1743) kem válasza KaYaK (#1735) üzenetére

kem
(PH! addikt)

Na ez az Everest kép meggyőzött arról,h az i7 tényleg nagy durranás.
2x gyorsabb a cash és memóriakezelése mint a mostani gépemé, pedig ez se lassú. ~7700MB/sec 43ns

Köszi!

(#1744) Martin2004 válasza beteg (#1623) üzenetére

Martin2004
(tag)

Akkor prószáld ki a Win 7 prebétát! Nekem C2Q 2666@3500-ön is piszok gyors...
Igaz, az IE még elég fos :)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1745) bigdigit

bigdigit
(PH! addikt)

egy rövid kérdés elejéig bepofátlankodok ide:)
775-ös procira való vízhűtőblokk jó ehhez a procihoz illetve lapokhoz is?(felfogatás,egyéb)

(#1746) Gorneck válasza bigdigit (#1745) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

:(

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#1747) Cadal válasza Achill3uS (#1739) üzenetére

Cadal
(őstag)

Igen, néztem a nevéhez fűződő eredményeket, és egy feléjük szokásos főhajtást mindenképp megérdemel. :R

[ Szerkesztve ]

(#1748) bigdigit válasza Gorneck (#1746) üzenetére

bigdigit
(PH! addikt)

kösz.akkor egyenlőre csak új pumpát veszek a blokk marad.

(#1749) sniper elite

sniper elite
(őstag)

Megjött Extreme x58 lap és a trikit ramok, Alaplap gyönyörű, csináltam pár képet hátha másnak is bejön!

[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]
[kép5]

Jövőhét elején Megjön Core i7 965 és kezdődhet a mulatság ;]

(#1750) P00By válasza sniper elite (#1749) üzenetére

P00By
(PH! nagyúr)

Innye ;]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.