- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apróbb óra érkezik a OnePlustól
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- iPhone topik
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Rekord vékony lesz a Z Flip7 is
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Necronom #450 üzenetére
Amiket a játékon kívül leírtál, az mind elmegy egy N100-as NUC-kal, igazából a J-s Celeronos gép is elbír vele, ha van benne elég RAM.
A játék is megy akkor, ha az 570 mellé teszed az N100-at - az ETS2 talán még elmegy az N100 IGP-jén is, de Snow Runner már aligha. Meg az újabb játékok többsége sem, még azok sem, amik nem nagyon gépigényesek.Én nem tartom jó ötletnek VGA mellé az N100-at, mondok két jobb lehetőséget:
- Nézel egy Iris Xe GPU-s Intel vagy Radeon 680M / 780M GPU-s AMD gépet. Ezek valamivel az RX 570 alatt fognak teljesíteni, és 160-170e-től indulnak - viszont NUC form factor. Ez alapos körbejárást igényel, könnyű mellényúlni.
- Az N100-as integrált lap helyett veszel egy LGA1200-as lapot + Intel i3-10100f-et, vagy egy AM4-es lapot AMD Ryzen 3 4100-zal. Ezek durván dupláját tudják az N100-nak, árban meg nem lesz sokkal több (50 alatt megáll, ha nagyon basic lapot veszel). -
válasz
Necronom #448 üzenetére
Ismét, az a kérdés, hogy mit szeretnél csinálni vele. Az RX 570-et általános keretek között messze nem hajtja ki se az N100, se az i7 860, és az N100 IGP-je valahol 5-10x lassabb, mint a Radeon.
Ráadásul én N100-zal nem is építenék, hanem vennék egy NUC form faktorú gépet, ezen a vonalon. Persze akkor VGA totál kizárva. -
válasz
Necronom #442 üzenetére
Hát, ez nagyon messze megy, kezdve azzal, hogy Nálad mit jelent a jobb érzés
Idle / félidle üzemmódban egy fullos desktop CPU mindig is valamivel reaktívabb lesz egy energiatakarékosnál - ez a különbség egyéntől függően alig észrevehető, vagy éppen elviselhetetlen. Én régebben használtam N3150-et Win10-zel, teljesen élhető volt, de a vele egykorú asztali i3-6100 jobban pattogott. Hogy tovább homályosítsam a kérdést, a 860-as a régisége folytán fene tudja, hogy milyen hülyeségekbe futhat bele, az N100-ban viszont sokkal több cache van, mint az N3150-ben, tehát elvileg kisebb kell legyen közöttük a különbség, mint amit én tapasztaltam. De a dolog szubjektivitása miatt csak az a biztos, ha Te magad próbálod ki.
Szerk. és amúgy egyetértek KillHates kollégával, én is biztos a nagyságrendileg kisebb fogyasztást választanám, de gondolom a 860 már megvan. -
válasz
Necronom #437 üzenetére
Szerintem nagyságrendileg összemérhető a kettő, kiindulva abból, hogy az inkrementális fejlődgetésnek köszönhetően egy mai 4C8T processzor kb. 3x olyan gyors, mint a 860, a Celeron pedig durván fele olyan gyors magokkal bír, és az csak 4C4T. Egymagos terhelésben valószínűleg az N100 jobb, többmagosban én x-re venném
-
azbest
félisten
válasz
Necronom #326 üzenetére
igen, érdemes körültekintőnek lenni.
Én is általában egy live ubuntut próbálok, ha valami hardver fura. Régebbi üzleti gépeken alapból szokta ismerni az alkatrészeket. Szal igazad van. Kipróbálni hasznos.
Egyébként, n100 kapcsán... bár tudnám, hogy a kínai minipécéken miért hagyják le a hdcp2.2 támogatást róluk. A márkás integrált alaplapok leírásában benne van, hogy azok támogatják. Lehet a kókány biosukba nem tudták belehekkelni
A #301 minipécé kapcsán meg azt hiszem összeállt a szellős oldallap, majd feketében nyomtatom a véglegeset. Meg még az aljára is csinálok ventillátor tartós csere lapot, ha megtaláltam melyik fajta 4pines pwm ventit érdemes rátenni. Mondjuk, ha valaki aktív hűtéssel használ ilyet, akkor lehet a kis bordás, általában olcsóbb házas is lehet megfelelő lenne. A nagy bordást majd elvileg be tudom úgy állítani, hogy csak túlmelegedés esetén kapcsoljon be (nyáron).
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Necronom #190 üzenetére
A Streaming-re csak annyit, hogy ahhoz meg kell vásárolniuk a szolgáltatók licenceit is. Az ultra olcsó kínai Box-okon ezért sem van rendes streaming. Meg ott van a "másolásvédelem" is, ahhoz Google Widevine L1-es szint kell, amit szintén ritkán kapnak meg a Box-ok, mert jajj, félnek tőle, hogy pont azon a 20K-ba kerülő kínai Box-on fogják rögzíteni a stream adás videóját.
PC szinten nem tudom mi van és miért így, de pl. ezek a Pentium és Celeron szintű procik sem kapták meg a HDCP 2.2 "védelmet", ami nélkül nincs is raktuk 4K / HDR online streaming. Míg egy i3-on már lazán van, így nem értem a különbségtevést.
Sok minden baromságot csinálnak a szolgáltatók is, a Google is, meg úgy látszik az intel is még.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Necronom #187 üzenetére
Azért ezek az N100-astól kezdődő Pentium, meg Celeron szintű processzorok ma már jóval erősebbek, mint régen voltak, szerintem ilyen általános felhasználás szinten simán pörgősen viszik a Win 11-et is. A kérdés legfeljebb a hűtés minősége lehet, ennek a legjobb, ha minden esetben utána jár az ember. SZVSZ.
-
Pista0001
addikt
válasz
Necronom #156 üzenetére
Erre a szintre gondolok én is. Ezek elérhetőek mini gépként is, akár alig drágábban, mint egy itx lap. Sőt! Ne felejtsük el, hogy az itx laphoz is kell ház és táp, valamint a végeredmény legalább 4× nagyobb lesz mint a Chieftec IX-01 vs Intel NUC például. Ezek vannak nekem, és baromira meg tudom érteni, ha valaki inkább mini pc-t szeretne. A leírt igényekhez az itx bővíthetősége és variálhatósága nem szempont szerintem. Kell egy ssd a rendszerrel, egyéb anyagokkal, egy dokk vagy egy nas a nagyobb adatoknak (filmek).
Az átállás Linuxra szerintem már most is szinte elengedhetetlen. A Windows túl pazarló az erőforrásokkal, és túlságosan kiveszi az irányítást a felhasználó kezéből. Ez csak rosszabb lesz. Nem irigylem azokat, akik hozzáértés miatt, adott esetben koruk okán nem mernek váltani, és nincs a közelükben senki, aki segíthet nekik. Nálam mondjuk elég problémamentes a Manjaro KDE-vel, szép, csilli-villi, nem kellett semmit hegeszteni, mióta feltelepítettem, szóval bátran ajánlom bárkinek, akár nulla hozzáértéssel is. A Debian/Ubuntu vonal nekem kicsit idegen, főleg a verzióváltások miatt. A half rolling vagy teljesen rolling disztrók szerintem zökkenőmentesebbek, kevesebb problémát okoznak a felhasználónak. Ha meg ennek a disztrónak a fejlesztői is alaposak a tesztelésnél, tényleg tiszta szívvel le lehet okézni minden frissítést, nem lesz velük gond. Szerencsére a Manjaroval ez a helyzet nálam.
-
makoss
veterán
válasz
Necronom #119 üzenetére
Én nemigazán értem ezt az egészet
Van pár éve egy Zidoo Z9S médialejátszóm de napi rendszerességgel probléma van az otthoni hálózateléréssel.
Állandóan kódot kér [link] Nem lehet ezt valahogy megkerülni?
Már beállítottam minden tudomásomra jutott beállítást, [link] [link] [link]
mégsem jön össze
Van mikor beenged, van mikor nagy nehezen... -
azbest
félisten
Csak egy videót tudok mutatni, amit nemrég láttam az N5105, N95, N100 ddr4 és ddr5 összehasonlítására. Ott nem volt jobb a ddr5 és úgy láttam a ddr5-ös minipécékben jellemzőbben forrasztott a ram, szóval figyelni kell, ha szeretnél bővíthetőséget. Mivel egy csatornás a ram, így a 2 slot sem szempont. Pesze készülék típusonként is lehet eltérés a hűtés miatt vagy fogyasztás limit különböző beállítás miatt.
-
Ablakos
őstag
Egyáltalán nem kell windows. A cpu-ba integrált videó megjelenítőt használnak a mini pc-k vagy dedikált gpu-s jobb lenne (ahogyan laptopokban )?
Torrent kliensnek is szeretném egyúttal üzemben tartani (24/7). Nem túl sok, 20-30 torrent.
Eddig Dune mediaplayert használtam, de hardver hiba miatt cserélek. A Dune mellett néhány éve a passzív hűtése adta a voksom. Nem szeretnék lármában aludni a mini pc mellett.Esetleg valaki egy konkrét típus/márka... Csakhogy valamihez tudjak viszonyítani.
-
ladam050406
újonc
Köszi a válaszod.
Szeretném 100%-ban kihasználni a fönti "fő gépem" minden erőforrását. Internetezés (10-20 ablak), zenehallgatás, 3D tervezés valamint 3D nyomtató szoftver kezelése: szeletelés (Ultimaker Cura). A kisgép a pincében csak a távoli asztali kapcsolatra lenne használva, és azon nem szeretnék programokat futtatni.
Úgy gondolom, ha távoli asztali kapcsolattal kapcsolódok a fenti gépemhez, akkor a fönti gép erőforrásait használom, így ennek a gépnek nem kell egy nagy erőgépnek lennie. De javíts ki kérlek ha tévedek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
társtopik: Mini-ITX
- E-roller topik
- Futás, futópályák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- PlayStation 5
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Rendszergazda topic
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os Sata SSD teszt. (Blue)
- További aktív témák...
- Asztali PC , i7 10700 , RTX 3070 Ti , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Gamer PC , i9 9900 , RTX 3070 , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 1TB HDD
- ASUS ROG STRIX B660-F GAMING WIFI + Intel Core i7-13700KF
- Gamer/Multimédia PC Eladó - GTX 1070 + Ryzen 5 + 16GB RAM
- Gamer PC , R7 7700X , RX 7800 XT 16GB , 32GB DDR5 , 1TB NVME
- Macbook White 13" unibody
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 7700XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged