Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#851) madgie válasza Mercutio_ (#850) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Akkor nem is kell videózni (se) :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#852) nord_ válasza Mercutio_ (#847) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ennyit arról, hogy "az átlaguser az életben nem megy 1600 fölé", pedig ezek F2.8-as obival készültek, ami m4/3-ra ugye...
Tessék fényerős obit venni, és nem lerekeszelni F3.2-re. :D
A "best-of" képeimnél az érzékenység 90%-ban ISO800 alatt van. De pl. a tapolcai tavasbarlangban vagy az aggteleki cseppkőbarlangban is készült pár fotó - akkor ez alapján Nikon D3s + 24 F1.4 párost kéne venni, nem csak nekem, hanem az odalátogatók jelentős részének? :)

(#853) FEDman válasza Parci (#842) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A galéria második éjszakai képe.

[ Szerkesztve ]

(#854) Mercutio_ válasza nord_ (#852) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nem ezeket tartom a bestof képeimnek :N , de egy megismételhetetlen esemény után magyarázd meg a családnak, hogy a régi gépeddel miért tudtál "normális" képeket csinálni, az újjal meg nem. (újon értek egy m4/3-os vázat+obikat, ha azzal kellene fotóznom)

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#855) madgie válasza Mercutio_ (#854) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

"de egy megismételhetetlen esemény után magyarázd meg a családnak, hogy a régi gépeddel miért tudtál "normális" képeket csinálni, az újjal meg nem."

Adott esemény után nyugodtan körbemutathattam volna a lakásban, hogy hová költöttük el azt a röpke háromszázezret, ami a Canon-Pana váltásomkor megmaradt a pénztárcámban :K

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#856) FEDman válasza Parci (#841) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A régi szenzorok csak simán elavultak, a ronda a Pana Jpeg motorja volt. Magas iso-n olyan csúnya dolgokat művelt ami bizony nem csak pixelkukkolva volt zavaró. Nem véletlenül tartották sokan eddig a Panát szigorúan Raw only váznak. Hozzá teszem teljes joggal.
De a G3-ra ez már nem igaz. Persze az Oly Jpeg motorja még mindig talán a legjobb a piacon, de szerintem most már a Panának se kell szégyenkeznie. :N

(#857) FEDman válasza Parci (#846) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Még a Oly E-PL1-en is kezdenek eltorzulni a színek iso3200-n és látványosan eldobja a kontrasztot is. Ezek sokkal nagyobb problémát jelentenek mint maga a zaj mennyisége, mert ezek pixelkukkolás nélkül is nagyon szembetűnő dolgok.
Erre mondom, hogy a G3-nál az iso3200 se tűnik extrém értéknek, mert meglepően szépen tartja még itt is a színeket és a dinamikát.

E-PL1 iso3200

G3 iso3200

(Amúgy én is várom már nagyon az első Pen vázat ami már új generációs szenzort meg beépített EVF-et is kap.)

(#858) Parci válasza FEDman (#856) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

IR nem raw-ból dolgozik? akkor figyelmetlen voltam. (jellemző, mert annyira azért nem érdekel ez a pixelbuzéria, h utánamenjek komolyan. általában igaz, hogy újabb = jobb szenzor fronton, egyelőre, szerencsére)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#859) Mercutio_ válasza madgie (#855) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Na én ezt nem tudnám előadni, mert a Pentaxból se a K-r (de inkább K-x) váz, se a 100/2.8 makró obi nem drágább egy Pana váznál + a nem létező :DDD fényerős fix obinál ami ide elég lenne (és a létező 20/1.7-nél se) :D

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#860) Parci válasza FEDman (#857) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

szar volt magas iso-n a 12 mp-es pana lapka, ez tény, ezen az oly sem tud változtatni. 1600 volt a vége, amit értelmesen használni lehet (aps-nél meg 3200, ff-nél meg 6400). aztán az új generációs cuccok 0,5-1 fé-t előreléptek (vmi azt súgja, h a nikon d4 lapkája például ultradurva lesz, nem mintha a d3s-énél egyáltalán el tudnék jobbat képzelni :D).

no mindegy, a lényeg, hogy a g3 lapkája igazából jobb, mint amire számítottam. nagyon mondták, hogy a g2 és a gh2 közé érkezik, de igazából sztem simán gh2 szint, mínusz a multi aspect. nem high-end ez sem ma már, de a következő sony lapkáig úgy-ahogy azért versenyképes. :DDD (bár a sony iso 100-as dinamikájára rettentő mód fáj a fogam :()

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#861) FEDman válasza Parci (#858) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

"IR nem raw-ból dolgozik?"

Nem ezek mind gyári Jpeg-ek.
Az IR-en szinte minden Jpeg, de e mellett szimpatikus módon le lehet tölteni náluk az eredeit Raw állományokat is és mindenki otthon kibonthatja magának. :)

(#862) FEDman válasza Parci (#860) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Minimum a GH2 szintjét hozza ha nem jobbat. Majd a Raw-okra még kíváncsi leszek.
A multi-apect-et én is sajnálom, de igazából már annak is örülök, hogy legalább ebben a formában lejjebb szivárgott a Panának ez a szenzora.

(#863) Parci válasza FEDman (#861) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

no, ezt nem tudtam. mondjuk így nem sokat ér ez, inkább a jpg motor tesztje, mint a szenzoré (és rögtön logikusabb is, miért szerepel olyan hülyén a nikon d5100/d7000). ennek fényében érdekesebb volna egy d7000 raw kontra pana g3 raw összehasonlítás, kár, h a capture nx2 nem ismeri a pana raw-t, én meg a lightroomot. :DDD

(#864) madgie válasza FEDman (#862) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jut eszembe! Nagyon vagány, hogy a G1/GH1 EVF-je 4:3 képarányú, az LCD 3:2, az mostani monitorok nagy része meg 16:9 (enyém is). Na ez az igazi multi aspect :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#865) SpongyaBob válasza madgie (#864) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Az én monitorom 16:10-es, nekem így semmi se jó :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#866) FEDman válasza madgie (#864) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

:DDD

(#867) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Tényleg! Nem tartom valószínűnek, hogy a G3 új szenzora alkalmas a több perces expozícióra (már csak a limites Bulb idő miatt sem), de ha mégis, én cigánykereket fogok hányni :) Komolyan, nincs egy darab 4/3-os cucc sem, ami képes lenne minimálisan is erre :(

Rubbi: tényleg tudja? esküszöm, valahol az E-520-nál elvesztettem a fonalat :)

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#868) Parci válasza madgie (#864) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

sajnos a g3 nem kapta meg a gh2 szélesebb evf-jét. buzik. :DDD
(nem értem, miért éri meg két különböző szenzort és például evf-et csinálni, miért nem egységesítenek ahol csak tudnak)

(#869) SpongyaBob válasza madgie (#867) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Dehogynem, E-620! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#870) hegyimorc válasza madgie (#864) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Ráadásul a két monitoromból az egyik 16:10, a másik pedig 5:4 arányú ;]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#871) FEDman válasza Parci (#868) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Viszont a GH2-nél dícsért nyugodtabb keresőképet nagy valószínűséggel igen, mert az a gyorsabb szenzorkiolvasás eredménye. ;)

(#872) Parci válasza FEDman (#871) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igen, nálam az és a szenzor a két fő pro érv (meg h van tárcsa :DDD).

(#873) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

(#874) FEDman válasza Parci (#872) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az E-PL1-nek milyen a fogása?

(#875) Mercutio_ válasza FEDman (#873) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Höhöj! :DD GF1-gyel hátul, és szemből :C

(#876) FEDman válasza Mercutio_ (#875) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Kétségtelen, nem lesz szépség díjas a G3, de ahhoz képest hogy 5D méretű keresője van és milyen használható iso3200-n, na ahhoz képest pofátlanul kicsi lett.. :DDD

(#877) hegyimorc válasza Mercutio_ (#875) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

szégyen egy fotós blogra ilyen igénytelen képeket feltenni :-(

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#878) madgie válasza Mercutio_ (#875) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hm... Továbbra is azt mondom, a világ egyik legrondább gépe. Viszont majdnem GF1 méret, kihajtható, érintésérzékeny LCD, és baba EVF. No és ugye okos kis szenzor, no bandi.

Határozottan sikergyanús.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#879) FEDman válasza madgie (#878) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Egy uncsi reklám videó, de kb a 40. másodperctől látni kicsit az új kép a képbe belenagyítást, nem rossz. :))

(#880) madgie válasza FEDman (#879) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ronda, de finom :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#881) rumos14 válasza FEDman (#861) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

már csak azért is jpeg, mert a G3 raw-ját gondolom még semmi szoftver nem kezeli.

Mercutio: már pedig sztem az átlag júzer auto iso-ban hagyja a gépet oszt kész. szalagavatón meg vakuzik, mertiA módban gondolom felpattan ilyenkor a vaku.

(#882) madgie válasza rumos14 (#881) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Panán mechanikusan nyílik a vaku, mitnemgondósz? :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#883) Mercutio_ válasza rumos14 (#881) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

És az autoISO szerinted nem tekeri ISO1600 fölé magát? :DDD

(#884) Degeczi válasza Parci (#849) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

"a kretén blende a 14-42-ben"

azt mondod, ez a pontatlan, szabálytalan formájú rekeszállítás nem egyedi hiba, hanem 14-42 jellemző?

akárhogy is: a G3 ismertetőben másként néz ki a 14-42 mint eddig - kérdés, vajon belül is változott-e

(#885) nord_ válasza Mercutio_ (#883) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

A GF1-é biztos nem. :)

(#886) FEDman válasza Degeczi (#884) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nagyon gáz ez az amorf formájú blende. Ugyanakkor G2, GF2, GH2 és G3-al már egy valag tesztképet végignéztem ami 14-42-vel készült, de még csak hasonlóval se találkoztam mint ami ebben a példában van.

Ettől függetlenül a 14-42 egy mellbevágóan gyenge obi. A jó példányok is baromi gyengék optikailag, ami azért meglepő mert a G1, GF1 14-45-ös kit obija ennek pont az ellenkezője, bátran használom a sajátomat nyitott rekeszen. :))

Ezért érthetetlen miért kellet a kit zoom-ot a Panának újratervezni. Pontosabban érthető, az elsőt túl igényesre építette, ezzel szemben a második verziónak már az építése is az olcsóságot sugallja. A bayonettet lecserélték műanyagra, az IS kapcsoló is lekerült róla így ez már csak menüből állítható.
Így aztán míg az első obi kilógott a sorból, a második generáció már tipikus kit obi lett, váz sapkának megteszi. :DDD

(#887) FEDman válasza rumos14 (#881) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Lehet azért már találni a neten Silkypix-es Raw konverziókat. ;)
A Pana a gépeihez ingyen adja a SP konvertert, gondolom a tesztelők már kaptak ilyet is.
A drpeview sample képei között is pl az SP-re végződő képek SP konverziók.

Mondjuk ezekből én még nem tudok messzemenő következtetéseket levonni, mert nem igazán szeretem ismerem a SP-t, az én szemem az adobe programokra van ráállva. :DDD

(#888) Parci válasza FEDman (#874) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

középszar, lehet élni vele. ahogy a tárcsanélküliséggel is. csak jó volna, ha nem volna muszáj. :DDD

(#889) Parci válasza Degeczi (#884) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igazából nemtom, h egyedi hiba-e, lehet, hogy az, eddig eszembe sem jutott, amilyen hülye vagyok. :)

(#890) Parci válasza FEDman (#886) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igen, a 14-45 egy piszok jól sikerült optika, egyetlen hibája a mérete. ezzel szemben az új kitobik közül az oly 14-42 v2 jóval jobb lett, mint a pana.

(#891) Mercutio_ válasza nord_ (#885) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ja, de itt DSLR-ekről és azok m4/3-dal kiváltásáról volt szó, azok meg nem állnak meg ISO1600-nál :N

Vicces apróság: Annyira megszoktam, hogy napközben fent a polár a 20/1.7-en, hogy tegnap megint elfelejtettem levenni esti sörözésnél és nem értettem miért megy autoISO 1600-ig több fényben mint ahol máskor 800-nál megáll:DDD

Parci: Jaja, az új Oly 14-42 nagyon rendben van, csak kár, hogy nincs benne stabi :D a G3 14-42-je azonos a korábbi béna konsrukcióval, vagy javítottak rajta a megnövelt felbontás miatt?

[ Szerkesztve ]

(#892) Messer22 válasza Mercutio_ (#891) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
megint ez az iso, a fényképezéshez fényre van szükség :)
majd lesz jó drága pleica 25 1.4 :((
de a hobbistáknak (kispénzűeknek) semmi :(

[ Szerkesztve ]

Messer

(#893) Mercutio_ válasza Messer22 (#892) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ezt meséld az új Sony szenzornak :DDD

(#894) Messer22 válasza Mercutio_ (#893) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

Nem 4/3-os fórumba vagyunk? hogy jön ide a szotyi? :)

Messer

(#895) Parci válasza Mercutio_ (#891) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azonos sztem, verték volna a mellüket, ha áttervezik. meglátjuk, mit hoz ki az oly, ha nem elég jó, én biza kipróbálom a 14-150-et a g3-on stabi nélkül.

(#896) Messer22 válasza Parci (#895) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

nem tudsz valamit a micro 40-150-ről, dprev-en dicsérik a fórumozók :F
csak itthon nem kapható és drága :(

Messer

(#897) nord_ válasza Messer22 (#892) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Egyetértek.
Ha választani lehetne, hogy a "szokásos" ISO100-as indulás helyett ISO160-6400 (lásd G3) vagy pedig ISO25-800-as tartományt tudjon-e az érzekelő, egyértelműen ez utóbbit választanám!

(#898) Parci válasza Messer22 (#896) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

mindkét oly mft kitobi nagyon jó. a 40-150 viszont nem kisebb a 14-150-nél, ámde pont akkora.

(#899) Parci válasza nord_ (#897) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

legalább egy iso 80-at tényleg csinálhattak volna ehhez az új lapkához is, zéró zajjal, fincsi dinamikával.

(#900) Messer22 válasza Parci (#898) üzenetére

Messer22
(senior tag)

Hi
Na igen, mondjuk nekem jobban tetszik a 2 obis felállás,
a 14-150 igen jó obi, csak húzós az ára.

Messer

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.