Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz t.imi #79277 üzenetére

    "Abból indultam ki, hogy 0 naposan nyakpánttal, kézben fogva 12mm-en kb 3mp-et kitartottam nagyon minimális bemozdulással, most meg ~1mp is botrányos."
    Romlasz. Van ez így. :K :U :D
    De hogy konstruktív legyek: a stabi kétféleképp is mehet: félig lenyomott állapotban is, tehát előnézeti képet is megfogja, vagy csak közvetlen exponálást megelőzően.
    Én éveken át az első módot használtam, aztán átváltottam a másodikra, mert zavart, hogy úgy "fogta" a képet, hogy finom komponálásbeli mozgásokat csak néhány sec késéssel követett le, és már rohadtul zavart....
    Átraktam a csak expó előtt bekapcsolós fajtára, és láss csodát, látványosan több, (elfogadhatatlanul sok) bemozdult képem lett, és itt nem 1sec záridőkre gondolok, hanem mondjuk 1/30-adra...

    Két magyarázat van: vagy szarabb hatásfokkal megy így a stabi (ez nem valószínű), inkább az lehet, hogy a folyamatos stabi miatt én is jobban megfogom és nem mozdul be...

    Amúgy meg némiképp irreális elvárás hogy 3s záridő mellett akar valaki tűéles nem bemozdult képeket lőni, és csodálkozik hogy bemozdul...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Új hozzászólás Aktív témák