Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    Üdv,

    egy gyakorlati kérdés, 2-3 hete voltunk állatkertben, és akkor én is elgondolkodtam egy "tipikus túrista" obi beszerzésén amiatt, hogy az EPL6-omhoz adtak egy 14-42 és egy 40-150 obit kit-ben, és hát hol messzire, hol meg sötétebb helyen közelre kellett fényképeznem. Na már most a kérdésem az lenne, hogy ilyenkor ti mit csináltok, mármint én nem mindenhol cseréltem obit ahol kellett volna, de így is vagy 10x kicseréltem. Ti is egész nap cserélgetitek, vagy hogyan lehetne leegyszerűsíteni ezt a dolgot. Értem, hogy a témának megfelelő obi kell, de mikor egyik helyről, ahová zoom obi kellett mentünk át a másikba és ott volt pl a "japán kert", akkor oda jobb volt a széles látószög és csak emiatt a 3-4 kép miatt kellett oda-vissza cserélgetni az obikat. Szóval ez így elég időigényes, meg az obik is nagyobb eséllyel sérülhetnek, a sok-sok pakolászás/cserélgetéstől. Na ilyenkor nektek mi a praktikátok? A "túrista obi", ahogy néztem (az ajánlottakat) 150-200.000 közt vannak ami elég sok lenne így hirtelen kiadásként. Gondolom akkor cserélgessem csak amíg gyűlik a rávaló... :F

Új hozzászólás Aktív témák