- Google Pixel 10a – évismétlés
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- MIUI / HyperOS topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Új hozzászólás Aktív témák
-
andersen10
aktív tag
válasz
Coporno
#23664
üzenetére
Szinte minden régi MF rendszerobi adapterrel felcsavarható MILC vázakra.
A micro 43 vázakra minden elterjedtebb bajonettszabványhoz van adapter aminek a bázistávolsága (flange distance) nagyobb mint 20mm, ez. gyk. az összes SLR obira igaz. Manuális obikat keresővel javasolt használni, tehát olyan vázat néznék, ami keresős, vagy van hozzá tartozékként. A méret/minőség szempontok alapján nekem az Oly OM obik a legszimpatikusabbak. Készülj fel rá, hogy nagylátó fronton gondod lehet. Pl. FF ekvivalens 24mm-hoz, ami a tipikus nagylátó gyutáv, 12mm-es obi kell m43-ra, amit értelmes áron, méretben nem találsz régi manuálisban.
Magunk ellen beszélek, de ha kifejezetten manuális obikkal dolgoznál, lehet NEX-et választánék a helyedben az m43-al szemben: APSC szenzor (1.5x crop faktor, kicsit jobb szenzortulajdonságok) és focus peaking. Pl egy NEX5-öt keresővel.
SZERK: most olvasom hogy kifejezetten nagylátóban gondolkozol. Akkor szerintem is felejthetős at MF. helyette ha vmi olcsót akarsz, ott a Pana 14/2.5, használtan 40-45eft.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kuponkunyeráló
- Parkside szerszám kibeszélő
- Sorozatok
- Linux Mint
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- SUSE Linux
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- További aktív témák...
- iPhone 12 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4615, 100% AKKSI
- ÚJ LENOVO Legion 5 PRO - 16"WQXGA 240Hz - i9-14900HX - 32GB - 1TB - Win11 - RTX 5070 - 3 év gar -HUN
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- LG UltraFine 4K - 6K és Smart Monitorok -30%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


