Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt
- Az iPhone 17 gáncsolta el a Galaxy S26 Prót?
- Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Poco X6 Pro - ötös alá
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
growler
őstag
-
válasz
ubyegon2
#14525
üzenetére
A virustotal se jelez vírust [link], ámbár nem tudom a linuxos kártevőket észreveszi-e?
Az ISO-t nálam is rendben találta, benne van a hiba a fileban. Tehát még a kiadás előtt (de az MD5 generálás után) került bele a hiba, nem utólag. Évekkel ezelőtti kérdéseket is találni a neten ezzel a fileal (eltorito.img) kapcsolatban, de sehol egy válasz.
-
Petya XT
senior tag
-
Petya XT
senior tag
-
tvamos
nagyúr
válasz
ubyegon2
#14108
üzenetére
Bocs, ezt nem ertem:
"Ha mondjuk van egy joco felhasználóm, akkor berakom azt felhasználónak ubyegon helyett és fel is csatolja a particiót."
Ha 3 felhasznalo van, akkor 3x rakjam be az fstabba?UUID=6kcc0d47-fa5e-3441-94b6-0c87e15db075 /media/admin/Data ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=6kcc0d47-fa5e-3441-94b6-0c87e15db075 /media/kukac/Data ext4 nosuid,nodev,nofail,noexec 0 0
UUID=6kcc0d47-fa5e-3441-94b6-0c87e15db075 /media/zorro/Data ext4 nosuid,nodev,nofail,noexec 0 0
Igy kell erteni? -
inf3rno
nagyúr
válasz
ubyegon2
#14096
üzenetére
Ja végülis teljesen igazad van, egy dolog a szórakozás, másik dolog, ha használni is akarja az ember a gépet. A BSD-vel én is elbohóckodtam egy darabig, de ha használnom is kell, az már más dolog. A fő gond szerintem, hogy van sok kicsi csomag a Linuxban, de nincsenek jól megtervezett absztrakciók, nincs kigondolva, hogy hogyan kapcsolhatóak ezek össze, milyen felületű adapterek kellenek. Vagy hát a BSD gondolom olyan, mint a Linux 2o éve, és ott látom ezt, hogy minden tákolt, és muszáj a végén a CLI-hez nyúlni, hogy alapvető dolgok működjenek, mert pl. egy jelszavas titkosításos partíciót nem lehet felcsatolni GUI-n keresztül, mert erre a feature-re senki nem gondolt. Linuxnál is rogyadozik a dolog, de pl. Ubuntu és Mint esetében egész jó a felhasználói élmény. A Windows meg elég stabil, legalábbis az Ubuntu 22-höz képest jóval stabilabb volt a Win7, csak már lejárt az ideje sajnos, a fizetőssége meg a szinte már nyílt megfigyelés miatt inkább elmentem a Unix felé. Telon is megcsinálnám, csak nem tűnt úgy, hogy lenne épkézláb alternatíva Androidra, úgyhogy ott még egy kicsit tolerálom a hallgatózást, amíg el nem gurul a gyógyszer.

-
Alcsi69
senior tag
válasz
ubyegon2
#14088
üzenetére
Igen, elég nagy hülyeség szerintem is. Érdekesség hogy a W11 telepítés sem olyan egyszerű hogy next next, hiányoznak neki RST driverek meg ilyenek. Szóval egy nem hozzáértőnek ez a gép eléggé meh lenne.
Próbáltam közben más Linux distrokat is, openSUSE látja a billt, viszont ez meg a külső billt és a hangkarit nem.
-
válasz
ubyegon2
#14074
üzenetére
Én találkoztam sérült MBR-ű vincseszterrel még régi IDE vinyó volt. Rövid használat után elkezdett kettyegni, Bekapcsolás után csak annyit lehetett hallani, hogy az írókarja ritmikusan kettyeg. Mást nem is csinált. Gondolon, hogy már az első útjelzőtáblánál elakadt és nem tudta hogyan tovább. Seagate Barracuda volt.
-
válasz
ubyegon2
#14067
üzenetére
Ezt jó hogy írtad, mert nekem is birizgálta a csőröm, hogy ideírjam, hogy nem az oprenccer feladata, hogy tudja, hogy hol vannak az adatok egy SSD-n fizikailag, mert azokat az SSD vezérlője keveri állandóan mint a csemperagasztó-keverő a cefrét (csak itt az egész cefréshordó tartalma turmixolódik folyamatosan, még az üres helyek is és üres helyek nélkül nem működhetne ez az egész) és csak az tudja, hogy mikor melyik adatdarabka éppen melyik cellában foglal helyet. Épp emiatt nincs értelme és tilos az SSD-t defragmentálni. Még azt szeretném tudni, hogy ez a kutyuló mechanizmus külön külön megy partíciónként, vagy az egész vasra vonatkozik egy-az egyben a bootsector(oka)t kivéve, vagy azok is bele vannak keverve ebbe az egész slamasztikába?
-
inf3rno
nagyúr
válasz
ubyegon2
#14045
üzenetére
Nálam sima asztali PC-vel nem megy normálisan az Ubuntu 22. Nincs benn semmi extrém alkatrész most, Asus, Gigabyte, Intel, AMD alkatrészek. Volt, hogy több óra munka ment el LibreOffice-ban, mert be akartam tenni egy táblázatot egy word doksiba, aztán attól összeomlott. Én inkább ilyen szoftver hibára gyanakszom, vagy valami GUI-hoz köthető dologra, nem kernel hibára. Eddig vártam vele, hátha valamelyik update megoldja, de már fogy a türelmem, meg kíváncsi vagyok a Mint+Cinnamonra. Amúgy milyen receptben használnak mentát és fahéjat? Most már tényleg érdekel. Egyesek szerint még kardamom is megy hozzájuk.
Összeraktam egy új szervert itthonra, aztán abba akarok olyan adattárolót, ami a hálókártya sebességét tudja, vagy legalább összemérhető vele. A régi szervert meg megpróbálom eladni, de nem nagyon van rá vevő, pedig összesen csak pár napot ment. Nem tudom, talán a mérete túl nagy, vagy passz. Az ára reális, talán még alacsony is, amilyen állapotban vannak az alkatrészek.
Én igazából ennyire nem néztem a modelleket, csak tudom, hogy a Samsung és a Hynix jó gyártók, van még egy pár ilyen, aztán most erre a legolcsóbb Hynix-re rárepültem volna, ha nem lenne túl nagy a mérete. Még jó, hogy szólt Varmi, hogy itt bizony méretek is vannak. A teszt alapján, amit linkeltem hűtés mindenképp kelleni fog neki, mert még a leggagyibb hűtéssel is ezerszer jobb, mint anélkül. Jó lett volna ez a 2TB-os, de 40k-nál nem akarok többet költeni rá, és úgy tűnik, amilyen nekem kell, abban horror áron van ez a méret.
Ha lejár a support, akkor megpróbálkozok majd a 20.3 upgrade-el 21-re, most valahogy nem érzem stabilnak az egészet. Mármint megnéztem Xubuntu 22-vel a tabletet, és a telepítő fullra akadt, 10 perc volt, amíg betöltötte, a Mint 20.3 telepítője meg pár másodperc alatt megvolt. A billentyűzet kiosztás sem stimmelt, pedig magyarra állítottam. A Mint 21 telepítője nem indult. Az Ubuntu 22 az asztali gépemen meg olyan, amilyen. Valami nem okés vagy a kernel vagy valami, ami arra épül, vagy passz. Inkább várok 2 évet, amíg stabilizálódik a helyzet, aztán majd akkor frissítek. Ennél a tabletnél csak az a lényeg, hogy a Firefox elmenjen vele meg a biztonsági frissítések meglegyenek.
-
válasz
ubyegon2
#13995
üzenetére
Elvileg már 20.04-től alapból nem engedélyezett az smb1.
[link]Hát... az átköltözés az nehéz. Gépen is, de alapvetően lakásból is...
Megnéztem, úgy tűnik, hogy a levelezésemet valamikor 2007 óta hurcolom magammal (bm... 15 éve... a legrégebbi levelem még az uhu-kezdo levelezőlistáról maradt meg.) -
válasz
ubyegon2
#13991
üzenetére
Egy dolognál megakadtam, mégpedig a hálózati nyomtatónál.
Nem sikeredik összehozni.
(NAS-ra kötve az usb nyomtató)
Ezt már végigcsináltam, a konfig fájlokat is összehasonlítottam, ahol kellett átszerkesztettem, de nem... eh...
Persze az is lehet, hogy majd a 22.04-es U*hoz tartozó workaround-ot kell megkeresni
Na majd este...Kicsit valami bugzik még a tálcánál, ahogy a nyitott programok minimalizált kis ablakocskái vannak; ha egérrel fölájük megyek, akkor fals képet adnak. Mondjuk nem igazán érdekel (Windos-nál is utálom a felugró xülyeségeket)
A Caja-nál szépen hozzá tudtam rendelni a NAS-okat, sima ügy volt (2 NAS is van, az egyik tényleg rendes hálózati tároló, a másik igazából csak nyomtatószerverként használatos /igaz, abban is van egy minimális hdd/)
-
válasz
ubyegon2
#13989
üzenetére
Mentés megvolt, az usb-vel volt valami gebasz, így őskövület DVD-s telepítés volt.
Eddig minden oké, szinte zökkenőmentesen visszamentettem a dolgaimat (már csak a gyereké van vissza, az meg nem olyan sok).
A NAS meg nyomtató, megy NAS-nyomtató beállításokat még meg kell csinálni, de hát nem lóverseny. Ha beválik, akkor a támogatás végéig ott is marad, ahol van.
Amúgy furcsa volt, hogy valami EFI-t szorgalmazott, hogy olyan kellene, folytatás csak saját kockázatra... Na fogalmam sincs mi az, de láttam már a fórumon, hogy van ilyen. Eddig sem volt, gondolom eztán sem kell (lustasági rátám a kor előrehaladtával dinamikusan növekszik
) -
válasz
ubyegon2
#13987
üzenetére
Az asztali gépen már korábban volt 16.04 -> 20.04 ubuntu átállás, így tudom mi vár rám
.
A nagyobb fájlokat (filmek, iso-k) már átmásoltam korábban. így nem kerül rsync-kelésre (szép magyar szó...)
A mázli az, hogy a laptop, amire megy majd a Mint21 az elsődlegesen zenehallgatós/filmnézős gép, így túl sok konfig talán nem is lesz; lekérem a telepített cuccok listáját, azokat visszatelepítem, aztán majd megnézem a "."-s könyvtárakat is.
(igazából ami fontos az a levelezés adatbázisa, a többi pótolható - ez viszont eddig nemokozott egyetlen főverzióváltásnál sem problémát.) -
válasz
ubyegon2
#13985
üzenetére
Köszönöm, hogy kipróbáltad!
Tegnap már elkészítettem az usb stick-et hozzá (ddrescue mint21-64bit.iso /dev/sdc --force -D), de még a /home mentése a régi 16.04-es ubunturól csak ma este lesz.
Aztán megy fel a Mint21.
Aztán a /home-ból meg megpróválom visszaállítani azt, amit lehet. -
válasz
ubyegon2
#13984
üzenetére
Megnéztem a Mate verziót is, telepítéskor a Bejelentkezéskor kérjen jelszót opciót jelöltem be, így a notebook fedél lecsuk/kinyit után van screenlock, de ha Menüből zárolom a képernyőt, akkor is van visszatéréskor screenlock. Ja és persze Felfüggesztés gombra is ugyanez a helyzet.Desktopnál is működnie kell.
-
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13980
üzenetére
Az a helyzet, hogy van egy kifogástalan 20.3 Cinnamon-om.
Ha eddig tudtam (kellett) várni a 21-re, akkor a hivatalos kiadása után is várhatok
még legalább egy hónapot. A kiadás után biztos lesznek még benne ilyen-olyan
gyermekbetegségek - 1-1.5 hónap csak elég lesz hogy ezek nagy részét javítsák.
Ezután próbálom ki az új upgrade managert - persze szigorúan egy friss rendszer-
visszaállítási pont készítése után. -
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13978
üzenetére
"De amúgy mit tapasztaltál?"
- A "mint-meta-codecs" telepítési kísérletre törött csomagot produkál - nem települ.
- Ezt ugyan nem próbáltam, de a nyelvi csomag telepítésénél is állítólag ugyanez a helyzet.
(Ezek jelentve lettek az "illetékeseknek" - a visszajelzés szerint ma (vagy hamarosan)
javítva lesznek.) -
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13976
üzenetére
Hosszas várakozás után, mikor észrevettem ezt a letöltési lehetőséget
azonnal ugrottam rá.
De miután live-ként kipróbáltam, rá kellett jönnöm hogy ez még bizony
több sebből vérzik.
Nem tudom honnan kerültek ki ezek az iso-k, de nagyon úgy tűnik hogy
még nincsenek egészen készek.
Érdemes lesz megvárni a hivatalos kiadási bejelentést ! -
#61872278
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13856
üzenetére
A linket elmentettem,a jövő hónapban fogok venni egy monitort vagy nvidia kártyát. Ha belegondolok elég nekem a Linux is,csak ez a hiba miatt nem volt fen huzamosabb ideig sose. Ez a TV egy nagy *****,voot vele más bajom is. AMD kártyán valamiért nem RGB teszi Windows alatt hanem a másikba aminek az volt az eredménye hogy idönként elment a kép, de visszajött mindig. Mikor ezt meguntam akkor is felraktam egy Linuxor,szintén FHD 15Hz ment (Akkor még nem tudtam mi a hiba),de sose ment el a kép egy pár másodpercre,akkor jöttem rá hogy RGB-be megy a TV Linux alatt,és Windowson átrakva negszünt a bajom.
-
amdni
aktív tag
válasz
ubyegon2
#13830
üzenetére
Igen ezt tapasztaltam hogy kb. ugyanannyi a boot idő, de néha kényelmesebb a hibernálás számomra ha több program fut és induláskor szeretném ha minden program ugyanabban az állaptoban lenne.
A telefon töltés és mobilinternet megosztásra van állítva. Nem lát rá a PC a mobil tárhelyére. -
amdni
aktív tag
-
-
válasz
ubyegon2
#13812
üzenetére
Igen lecsekkoltam , benne van

Na mostmár visszakapcsolhatom a secure bootot ?noki@486dlc2buffer:~$ glxinfo|grep OpenGL
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: Quadro M1200/PCIe/SSE2
OpenGL core profile version string: 4.6.0 NVIDIA 470.86
OpenGL core profile shading language version string: 4.60 NVIDIA
OpenGL core profile context flags: (none)
OpenGL core profile profile mask: core profile
OpenGL core profile extensions:
OpenGL version string: 4.6.0 NVIDIA 470.86
OpenGL shading language version string: 4.60 NVIDIA
OpenGL context flags: (none)
OpenGL profile mask: (none)
OpenGL extensions:
OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 3.2 NVIDIA 470.86
OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 3.20
OpenGL ES profile extensions:
noki@486dlc2buffer:~$ inxi -Fxmz
System: Kernel: 5.13.0-23-generic x86_64 bits: 64 compiler: N/A Desktop: Cinnamon 5.2.7 Distro: Linux Mint 20.3 Una
base: Ubuntu 20.04 focal
Machine: Type: Laptop System: Dell product: Precision 5520 v: N/A serial: <filter>
Mobo: Dell model: 0R6JFH v: A00 serial: <filter> UEFI: Dell v: 1.25.0 date: 10/12/2021
Battery: ID-1: BAT0 charge: 73.6 Wh condition: 73.6/97.0 Wh (76%) model: SMP DELL GPM0365 status: Full
Memory: RAM: total: 15.48 GiB used: 1.60 GiB (10.3%)
RAM Report: permissions: Unable to run dmidecode. Root privileges required.
CPU: Topology: Quad Core model: Intel Core i7-7820HQ bits: 64 type: MT MCP arch: Kaby Lake rev: 9 L2 cache: 8192 KiB
flags: avx avx2 lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx bogomips: 46398
Speed: 1020 MHz min/max: 800/3900 MHz Core speeds (MHz): 1: 1020 2: 1033 3: 1022 4: 1023 5: 1058 6: 1030 7: 1017
8: 1052
Graphics: Device-1: Intel HD Graphics 630 vendor: Dell driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0
Device-2: NVIDIA GM107GLM [Quadro M1200 Mobile] vendor: Dell driver: nvidia v: 470.86 bus ID: 01:00.0
Display: x11 server: X.Org 1.20.13 driver: modesetting,nvidia unloaded: fbdev,nouveau,vesa
resolution: 3840x2160~60Hz
OpenGL: renderer: Quadro M1200/PCIe/SSE2 v: 4.6.0 NVIDIA 470.86 direct render: Yes
Audio: Device-1: Intel CM238 HD Audio vendor: Dell driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:1f.3
Sound Server: ALSA v: k5.13.0-23-generic
Network: Device-1: Intel Wireless 8265 / 8275 driver: iwlwifi v: kernel port: e000 bus ID: 02:00.0
IF: wlp2s0 state: up mac: <filter>
Drives: Local Storage: total: 476.94 GiB used: 15.56 GiB (3.3%)
ID-1: /dev/nvme0n1 vendor: Samsung model: PM961 NVMe 512GB size: 476.94 GiB
Partition: ID-1: / size: 105.81 GiB used: 15.53 GiB (14.7%) fs: ext4 dev: /dev/nvme0n1p5
Sensors: System Temperatures: cpu: 41.5 C mobo: N/A gpu: nvidia temp: 48 C
Fan Speeds (RPM): cpu: 2474 fan-2: 2474
Info: Processes: 258 Uptime: 10m Init: systemd runlevel: 5 Compilers: gcc: 9.3.0 Shell: bash v: 5.0.17 inxi: 3.0.38
noki@486dlc2buffer:~$ inxi -Gxxx
Graphics: Device-1: Intel HD Graphics 630 vendor: Dell driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0 chip ID: 8086:591b
Device-2: NVIDIA GM107GLM [Quadro M1200 Mobile] vendor: Dell driver: nvidia v: 470.86 bus ID: 01:00.0
chip ID: 10de:13b6
Display: x11 server: X.Org 1.20.13 driver: modesetting,nvidia unloaded: fbdev,nouveau,vesa
resolution: 3840x2160~60Hz
OpenGL: renderer: Quadro M1200/PCIe/SSE2 v: 4.6.0 NVIDIA 470.86 direct render: Yes
noki@486dlc2buffer:~$ -
-
válasz
ubyegon2
#13801
üzenetére
Igen , látom! Hogy tudom újratelepíteni a gyári drivert?
Akkor merült fel bennem a kétely , amikor a handbrake-kel lekódoltam egy 3840x2160-as videót 1920x1080-as felbontásúra és 90 fokokba űzgélte bele a coretempet , mind a nyolc csövemet agyonhajszolta. Már azt hittem, hogy el fog engedni a cin.
-
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13774
üzenetére
Az SSD-t, amire a Garuda került, egy Mint 20.2-es liveként indított telepítőn
lévő GParted-el készítettem elő.
- gpt-s partíciós tábla létrehozása
- 300MB-os, Fat32-re formázott partíció létrehozása + boot és esp jelölők hozzáadása
- 25GIB-os Ext4 a /-nek, és a maradék területből 2048MIB-ot levonva (erre kerül a swap) /home-nak - szintén Ext4-re formázva.
- Mint telepítő leállít, -> Garuda telepítőj indít, és a továbbiakban a Calamares telepítő
használata. (Lényegében csak az előkészített partíciók csatolási pontjait kellett megadni.
(Pl. a 300MIB-os partíciónak /boot/efi csatolási pontot)
És utána hadd szóljon a telepítés ! -
-
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13767
üzenetére
A legelső pont frissítési lehetőségnél, (17 -> 17.1-re) valami félresikerült.
Lassan, de biztosan változott a Mint az Ubuntu irányába - máig sem értem
hogyan és miért !? ... Mikor a Mint frissítéskezelője az Ubuntuéra "váltott",
megelégeltem a dolgot, és visszaállítottam a 17-re.
Amikor kiadták a 17.2-t, akkor 17-ről közvetlenül 17.2-re frissítettem.
Ez így viszont tökéletesen sikeres volt. -
growler
őstag
válasz
ubyegon2
#13765
üzenetére
Az Ubuntu 20.04-et az 5.4-es kernellel adták ki.
Ez ugyan hivatalosan nem LTS, de a Canonical valamiért ezt választotta,
és a 20.04 támogatásának végéig karbantartja / visszaportolja bele
a hibajavításokat.
Mivel a Mint 20 minden pont verziójában 20.04 LTS alapú, ezért az "alap"
kernellel megy végig,
Persze e-mellett megadják a könnyű lehetőségét újabb, de korlátozott
támogatási idejű kernelek telepítésének is. -
-
-
-
batyuska100
senior tag
válasz
ubyegon2
#13644
üzenetére
Beszéltem Discordon emberünkkel, ezek a dolgok nem tetszettek neki:
- ha görgetett akkor belezoomolt a képbe
- ha teljes képernyős módba rakott ablakokat akkor annak levágott mind a 4 oldalából (1280x1024-es monitorja van)
- egy csomó steames (és nem steames) játék nem ment neki
- a wine a .exe programok 80%-át nem tudta megnyitni (legfrissebb volt fent), amit megnyitott az meg össze vissza működött.Végül arra jutottunk hogy felrakta a Solus Budgie desktopját, de ez sem felel meg neki mert elvileg folyton kifagy és ma háramszor rakta újra. Most elvileg az Ubuntut akarja kipróbálni.
Ja és azért jött ide Windows telepítő készítéssel, mert a mediacreationtoolt sem nyitotta meg a wine, az isot nem tudta rámásolni a pendrájvjára, egyszer sikerült Rufus-szerűséggel kiflashelnie de valamit nem tudott megnyitni a telepítő.
Kicsit engem is felidegesített, mert csak a saját feje után megy, ha segíteni akar neki valaki azt nem hagyja.. Amikor jött neki ez a hirtelen ötlet hogy ő Linuxot akar akkor a Mintet ajánlottam neki, mert talán ez hasonlít a legjobban a Windowsra, de ezt sem tudta használni. Már a legelején megmondtam neki (többször is), hogy a Windows mellé rakja fel --> de ő nem, mert majd ezt fogja használni és a WIndows nem kell neki...
Egyébként erre átkozza fel ezeket a rendszereket:
AMD Athlon II X4 631
2x2GB KINGMAX DDR3
Radeon HD 6750 1GB
ASUS F1A75-M LE
Samsung 500GB Sata2 --> és akkor még csodálkozik hogy egy év mire betölt szegény vinyóról, ami újkorában sem volt valami gyors.. -
válasz
ubyegon2
#13660
üzenetére
A fél gyerekkori éltemet egy női vázas csepel biciklin éltem le. ... A másik nemmel sem az interneten keresztül randizgattam ... blablablabla. Nekem még a gabonakeresztek behordásakor beleharapott az ujjamba a farkánál fogva lógatott sárgásbarnna mezei pele és szúrta a hónom alját az árpa kalásza. ... és kóstoltam a nagyapám frissen kiforrott otelló-kunkordi-piros delaware borát ... utána muszáj volt valamit enni.
-
válasz
ubyegon2
#13656
üzenetére
Eleinte felmenekültem a padlásra, hogy ne halljam, hogy visít szegény. ... Később az estebédhez fogyasztott söröktől úgy elszenderedtem, hogy este 11-kor arra ébredtem, hogy már biztosan reggel van. ... még később már nekem kellett a hátsó lábait fogni szúráskor és lerugdosta a betonalapzatnál a kézbütykeimről a bőrt a porcig.
...Jó volt az a fülrágcsálás is ... persze kora délután a vénasszonyoktól elkunyerált friss rántotthús sokkal finomabb volt.
-
FastFox66
csendes tag
-
#01758976
törölt tag
-
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13459
üzenetére
Oké, engedte. Ugyanúgy belassul.
Hát ez ennyi.Amúgy fura, hogy a proci plafonon van közben, de csak az egyik mag és csak a Nemo pörög ilyenkor rajta 100%-on, minden más megy rendesen. Persze az simán lehet, hogy a Nemo az SSD hibája miatt gondolkozik.
A piros szál a Nemo, a narancson megy rendesen a zene, Face, Firefox.

-
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13457
üzenetére
És hogy kell az FSTAB fájlt módosítani?
Mert ha megkeresem, beírom és el akarom menteni azt írja nincs jogosultságom, csak olvasható.Utoljára 8-10 éve irkáltam ilyeneket Jegyzettömbbel a Stalker játékokba, mikor modoltam, meg állítgattam mikor éhezzen a karakter, mennyi súlyt tudjon vinni stb. De az Win XP volt, arról a rendszerről meg tudjuk, hogy mindent is lehetett, a következő újraindításnál meg nem tölt be soha többet.
-
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13455
üzenetére
Nemot használok, az van alapból a Mintben. 4GB volt, átraktam 1GB-ra. Bár nincs a mappákban 1GB-nál nagyobb fájl, tehát ez szerintem nem segít.
Amúgy ugyanaz van, idő után beakad és lassú, darabos, amíg újra nem indítom a gépet. Mintha egy kicsit jobb lenne trim után, de lehet csak képzelem. -
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13453
üzenetére
/: 4,6 GiB (4953145344 bytes) trimmedNEXT LEFT LAST PASSED UNIT ACTIVATES
Sat 2021-08-07 16:03:18 CEST 49min left Sat 2021-08-07 15:04:15 CEST 9min ago anacron.timer anacron.service
Sat 2021-08-07 21:33:40 CEST 6h left Sat 2021-08-07 09:20:55 CEST 5h 52min ago motd-news.timer motd-news.service
Sat 2021-08-07 21:54:59 CEST 6h left Sat 2021-08-07 08:48:49 CEST 6h ago apt-daily.timer apt-daily.service
Sun 2021-08-08 06:51:35 CEST 15h left Sat 2021-08-07 08:48:49 CEST 6h ago apt-daily-upgrade.timer apt-daily-upgrade.service
Sun 2021-08-08 09:03:44 CEST 17h left Sat 2021-08-07 09:03:44 CEST 6h ago systemd-tmpfiles-clean.timer systemd-tmpfiles-clean.service
Mon 2021-08-09 00:00:00 CEST 1 day 8h left Mon 2021-08-02 15:05:54 CEST 5 days ago fstrim.timer fstrim.service
n/a n/a Sat 2021-08-07 08:49:34 CEST 6h ago ureadahead-stop.timer ureadahead-stop.service<file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=5db83104-c077-4d4a-9d0c-f2e43100d935 / ext4 errors=remount-ro 0 1
# /home was on /dev/sda5 during installation
UUID=e24595ec-e3c0-4cda-9a7a-a03d468fbda7 /home ext4 defaults 0 2
/swapfile none swap sw 0 0
/dev/disk/by-uuid/D6A6CFA1A6CF810B /mnt/D6A6CFA1A6CF810B auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0 -
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13451
üzenetére
Lefutott a rövid, az általános meg a kiterjesztett is, de mindegyik jónak írja. Van 4 millió olvasási hiba, meg ugyanennyi javított is, de ez évekkel ezelőtt is ennyin volt.
Áthelyezett szektort 0-nak írja, pedig tuti volt már ennyi idő után. Szóval ez a Smart nem valami megbízható, ezen a meghajtón legalábbis.
Öööö. Nekem nincs sehol olyan sor, hogy
fstrim.timer: Succeeded.
A Started meg a Stopped az megvan, de elvégzett feliratot nem látok sehol. Ez gond lenne? -
#89309696
törölt tag
válasz
ubyegon2
#13446
üzenetére
Csak 51TB írás van rajta és 30 ezer órát ment eddig.
A Smarttal magában nem sokra megyek, mert mikor megvettem is folyamatosan hibákat írt a HD Sentinelben is, de 8 éve így megy és nem volt vele gond, ezek ilyen fals hibaüzenetek, ezzel már foglalkoztunk évekkel ezelőtt is az SSD topikban, hogy ezek nem valós hibaüzenetek, okára nem jöttünk rá valószínű FW-t kellett volna frissítenem, de nem foglalkoztam vele. Ha tényleges lenne a hiba amiket ír, már rég nem élne az SSD. Most is ír hibákat, ugyanazokra amikre évekkel ezelőtt is.
Úgyhogy majd tesztet futtatok, mert az fog reális képet adni.A hdparm amit találtam szimpatikusabb mert grafikus a felület, aztán rájöttem, hogy ez már alapból benne van a Mintben Lemezek néven, így megúsztam a telepítését is.
Megvárom amíg lefut a részletes teszt aztán majd kiderül.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370-A i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T7 Zalman 500W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3893, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650 Steel Legend WiFi R5 8600G 32GB DDR5 500GB SSD RX 7800XT 16GB NZXT H700i
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050Ti 4GB Thermaltake V3 fekete NBase 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




...

)
Az elébb csak eltűnt a panelem, annyi volt a gond. Ezt a szofttároló sosem jut az eszembe
Rowon

