Hirdetés
- Hivatalos a One UI 8 frissítés közzététele
- Akciófigyelő: Megnyílt a Xiaomi hivatalos magyar webáruháza
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Törik-e a Pixel Pro, mint a tavalyi Fold?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Legyetek szívesek az offtopik témákat ne ebben a topikban tárgyaljátok ki. A topikgazda is jelezte, most törölni kellett jópár hozzászólást, most már maradjatok a (szakmai) topik keretei között.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Frawly #64578 üzenetére
Plusz ezért nem szabad tervezéskor alulméretezni, inkább a felülméretezésre kell törekedni, még ha overkillnek is tűnik. Pl. particionálásnál is, nem árt bőven ráhagyni, később ha mégis felkerül 1-2 nagyobb progi, játék, nagyon gyorsan el tud fogyni a hely.
De pl. ilyen architekturális tervezéseknél is jellemzően alulméreteznek mindent. Anno ugye a 640 KB RAM-nak is elégnek kellett volna lennie mindenkinek. Aztán a 4 milliárd IPv4 címről így úgy gondolták, hogy soha nem fog elfogyni. Már a 32 biten megcímezhető 4 GB RAM sem volt elég, a PAE-t meg sok mindent nem szereti. Most a 32 bites előjeles időbélyegző fogy ki, de már a mostani procikban lévő 48 bites címtér is kezd kicsi lenni, ami 256 TB megcímzését teszi lehetővé, vannak már szuperszámítógépek és clusterek, nem is csak 1-2, amikben van már ennyi.
Meg sokszor megtévesztő is csak azt nézni, hogy mi hány bites, meg mekkora. A 640KB RAM-nál becsapós volt, hogy a OS-nek is bele kell férni, meg esetleg ilyen BIOS ROM-ok is abból címződnek. Máris nem marad 500 KB sem. A 32 bites IPv4 cím sem 4,2 milliárd cím, volt egy csomó ki nem osztható tartomány, meg belső hálóra szánt cím, ezek ha mind lejönnek, szépen ritkul a max. kiosztható címek száma. A 32 bites RAM limit sem 4 giga gyakorlatilag, mivel ebből 2 GB kernel címtér, 2 GB marad csak egy alkalmazásnak, és még ebből is lejön a többi eszköz ROM címzése, máris ott tartunk, hogy gyakran csak 1-1,5 GB marad meg érdemben használható területnek, az meg ma egy böngésző fél fogára nem elég, ha meg van nyitva néhány fül.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Hivatalos a One UI 8 frissítés közzététele
- TCL LCD és LED TV-k
- Gyúrósok ide!
- Házimozi belépő szinten
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Proxmox VE
- Windows 10
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Igényes Gamer PC - Ryzen 5 9600X - 32GB DDR5 - 512GB SSD - Asus TUF RTX 3070 Ti - Vízhűtés - 850 táp
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- APC UPS 950VA (BX950MI-GR)
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- BESZÁMÍTÁS! Asus PRIME B450M R5 2600X 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 3GB AeroCool Quantum Mesh V3 400W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest