Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ALFA #58092 üzenetére

    Akkor sem való 15 éves Linux egyik gépre sem, jó, talán 486-osra legfeljebb. P4-re fel lehet rakni maiakat. Azt értem, hogy nálad ott vannak a CD-k, DVD-k, floppy-k, de az is csak egy rakás elavult szemét, azzal nem lesztek előrébb, ha fel is teszed neki, és felmegy, akkor sem fogja tudni mire használni (böngésző elavult lesz, egy DVD-n kívül nem lesznek tárolók, így plusz programokat sem fog tudni telepíteni). Nem a Linux topikra kéne haragudni, hogy egy teljesen elavult gépen egy még elavultabb kiadású Linux nem megy. Szerintem elég jó tippeket adtam, amik vagy kevés pénzbe kerülnek, vagy semmibe.

    Akinek túl régi gépe van, netre úgyse tud vele menni, lehet jobban is jár a Windowszal, azon legalább játszani is tud retró játékokkal. Minél régebbi gépről van szó, annál komolyabb tudás kell hozzá, hogy frissebb OS-t felrakj. Bár ha olyan régi gép, arra a friss drivereket Windowshoz összeszedni is elég szopó tud lenni, meg megtalálni még azokat a legfrissebb verziós szoftvereket, amik futnak rajta, ez is haladóbb tudást igényel, amivel pont az a tulaj nem szokott rendelkezni, akinek ilyen régi gépe van. Hiszen azért nem áldoz legalább egy használható gépre, mert nincs rá igazából igénye.

Új hozzászólás Aktív témák