Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz mzx #26553 üzenetére

    Nehezen, de kezdem átlátni a helyzetet. Amire emlékszem:
    Kell az XP, de megölted az ntldr- t, ezt vissza kell állítani. Ezer éve használtam XP- t, ezt a módszert és jumperelést is.

    Piszok egyszerű lenne, de két HDD van két oprendszerrel. Ez nem okoz semmi problémát.

    Nem a grubbal kezdjük, mert a Win loadere akkor is kampó, ha a grub beolvasná. Ezért:

    Wint- t állítjuk helyre először, jumperrel nem tudom, hogy kell- e variálni, de csak a Win- es HDD legyen a gépben, fenti link alapján ntldr helyreállítás majd Win kipróbálása. Ha nem megy, akkor van valami recovery mód, de ahhoz XP cd kell.

    Ha működik, akkor mindkét HDD- t gépbe tesszük, jumpereket vissza eredeti állásba. Linux live cd- ről bootolva grubot telepítünk a linkelt leírás alapján. Mindent pontosan kell végigcsinálni, reboot.

    Ima jön és elméletileg mindkét oprendszered választható és működni fog. :C

    Tudom, hogy vannak még kérdéseid, de előbb ide juss el, ne kavarodjunk össze! :)

    (#26553) mzx
    Ez is később jön, de ezt a mountolási próbálkozást felejtsd el teljesen. Ntfs-3g kell és fstab szerkesztés vagy gnome disks program használata, nem ismerem a *ubuntut, de egyszerű lesz az is. Döglött Win- t amúgy sincs értelme mountolni! :D

    (#26559) mzx
    Nem.

    Priviig még el sem jutottam. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák