Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Mai napi hmmm... érdekes ember:
    Haverom a drága, ezer éves laptoppal (valami cerka, már fénykorában sem volt erőgép), kvázi 0 grafikus teljesítménnyel... Legutóbb, kb. egy éve tettem az XP mellé Lubuntut, h azzal csak boldogul. Relative gyors is volt, XP kitakarítva, stb... szintén gyorsult rengeteget.
    Eltelt az a ~8 hónap, megjelent, h sz@r a gép. Nem tudja itthagyni, de rohadtul idegesíti, h víruskereséssel indulna. Mondom jah, ha vmit nem tudott leszedni, akkor induláskor átnézi...
    Hááát, ő azt kikapcsolta, mert induljon gyorsan, azé' van...

    OK, akkor ott a linux, az nem volt jó? Háát, nézegette napokig, de SEMMIT nem talált. Esetleg például mit?
    Hááát, IExplorert, mediaplayert, etc, amiket használnak :W
    És még egy ikont sem lehet az asztalra rakni, szal töröld le!

    Mondom: OK, de gugliba beírtad egyszer is, h ubuntu ikon az asztalra? Engem hívtál, h vmi nem megy? Mail címem tudod, ugye? Chrome -amit XP-n használsz- miért nem volt jó, annyira nem, hogy IE-t akartál linuxon keresni? Etc... etc.

    Szal. van, akinek nem való linux. Nem azért mert buta (ő sem az, vállalkozó, gazdasága van, műszerész, stb...), egyszerűen ezt nevelték bele, hogy XP a király, ahhoz "ért".

    A másik: felhívott egy régi ismerős, már lassan 2 éve Ubuntut használ, apróbb döccenések voltak, kimentem, 99% user error volt (pl. skype jelszót rosszul írta be, stb.), az OS-től függetlenül. Szal. hívtak, h Windows 8-at akarnak... hmm? Miért is? Az kicsi pénz, vagy felrakatják okosba valahol, de akkor frissítések, stb...? Hááát, ősszel indul felnőtteknek egy tanfolyam, ahol netezés, PC alap dolgokat tanítanak, ott mondták, hogy a linux nem jó, rakassanak fel windows 8-at... :W

    OK, mondtam várjuk meg a tanfolyamot, akár el is kísérem őket, megkérdezni, h mi a probléma ;]
    De azért ez nettó köcsögség tudatlanság a "tanár" részéről. Ehh, már jobban vagyok :DDD

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák