Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luser2000

    addikt

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék. Én nem használok iOS eszközöket, de Feleségem igen, ő azonban nem hardcore, csak "mezei" felhasználó. Mivel én nem ismerem a rendszert, így azt sem tudom igazából, hogy a jelenségre hogyan lehetne rákeresni megfelelő eredménnyel.

    Tehát a probléma a következő:

    Az iPad Mini (tudom, hogy ez iPhone topic) iszonyatos LTE adatforgalmat produkál az elmúlt 2-4 hét során.
    A tabletet Kislányom használja sokat, játszik rajta. Néha megkaparintja anyukája telefonját is.
    Azt vettük észre, hogy amit az egyik készülékre letölt, az valahogy feltelepül a másik készülékre is.
    Hosszas bogarászás után talán találtunk egy beállítást az iPhone-on, amivel ez kikapcsolható lett.

    Mind két készülék leginkább Wifi hálózaton lóg (van net kapcsolat is alatta).

    Néhány GB adatkeret hipp-hopp elfogyott, pedig az évekig elég volt minden szituációban.

    Kérdés (a laikustól):
    - hol / hogyan lehet kikapcsolni, hogy a készülékek között biztosan ne legyenek szinkronizálva a programok?
    - mi okozhat ekkora (néhány GB) "kéretlen adatforgalmat" - ráadásul nem Wifi forgalmat? (Pl. szinkronizálódnak a telefonnal készített képek / videók a tabletra???)
    - lehet, hogy valamilyen játék (rosszindulatúan) okoz ekkora adatszivárgást?
    - milyen beállításokat érdemes áttúrni, hogy az ilyesmit kiküszöböljük

    Köszönöm előre is,
    Balázs

    Ui.: Azért írtam ide, mert véleményem szerint összefüggésben lehet a probléma a telefonos beállításokkal (is), és itt elég nagy forgalom van.

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Új hozzászólás Aktív témák