Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koxkids

    őstag

    válasz koxkids #42055 üzenetére

    Sziasztok!

    Korábban ígértem, hogy írok egy rövid leírást az általam rendelt ESR iPad billentyűzetes tokokról, most jutott kis időm rá. :D

    ESR weboldala:
    iPad Air 5/4 and Pro 11” Ascend Keyboard Case
    iPad Air 5/4 and Pro 11” Rebound Magnetic Keyboard Case

    Pár szó a rendelésről: Bármiféle plusz költésg nélkül érekeztek, kb 2 hét alatt BlackFriday alatt. ExpressOne hozta őket.

    A poszt végén linkelem a fotókat a két tokról :)

    Összeségében mindkét tok nagyon minőségi, alapból már a csomagoláson is látszik a minőség. Egyértelmű leírások mellékelve, ezen a téren 5*.
    Rendeléskor nem tudtam dönteni melyik lenne nekem jobb, így mindkettőt megrendeltem, majd amelyik kevésbé jön be, eladom.
    Mindkét toknak van előnye, hátránya - lent ezeket kifejtem kicsit, mérlegelni kell, ki mire használja :)
    Nekem a gyári MagicKeyboard nem ér annyit, mint amennyibe kerül (főleg most áremelés után), bőven pariban van vele az ESR. Igaz nincsen SmartConnector - helyette ott a BT. Gyors a kapcsolódás, nincsen lag. Akkuidőben is 6 hónapot ígér, nyilván függ ez a világítástól is. Apropó világítás, mindkét billentyűzeten több színben állítható a gombok háttérvilágítása és mellé a fényerő is szabályozható, ez nagy plusz :)
    US kiosztással jön mindegyik, minden magyar gomb megtalálható, iOS alatt állítható a hardveres billentyűzet kiosztása. Egyedül a "í"-nek nincsen lent helye, ez a '0' lenyomásával érhető el. Itt van egy kis "zavar", de valamit valamiért. Mellékesen megjegyzem ha nagyon kell valami betű, karakter, akkor a virtuális billentyűzet egy Fn gomb nyomásra előhozható és bármi beüthető.
    Funkciógombok nagyon jók, gyorsabban el lehet érni a funkciókat, akár lockolni az iPad-et, Homescreenre ugrani, stb.

    Trackpad kezelése nagyon jó, itt is minden testreszabható az iPad OS alatt (sebesség, görgetés iránya stb)

    Minőségre mindkét tok megfelelő, zsanérok nem lazák, szorul, jól tart. Remélük ez sokáig így marad. :) Továbbá Apple Pencil tartó is tartozik hozzá, így táskába téve nem esik le a táska mélyére. ;)

    Ascend:
    + Könnyebb
    + Sokkal nagyobb a trackpad
    + Gombok is jobban elhatároltak, külön Fn gombok
    + Bármilyen szögben állítható

    - Külön tok kell hozzá
    - Kell plusz alátámasztás a kijelző tartásához
    -
    Rebound:
    + Nem kell plusz tok
    + Billentyűk minősége jobban tetszik
    + Tolókapcsolós Ki/Be kapcsoló
    + Kézben cipelve is megtartja magát

    - Kisebb trackpad
    - Gombok kicsit közel vannak

    Ha esetleg bármi kérdése van, szívesen válaszolok. Nekem a Rebound kicsit meggyőzőbb, nagy valószínűséggel az marad :)

    Fotók - GoogleDrive

Új hozzászólás Aktív témák