Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz Aryes #6850 üzenetére

    Lehet hírekben olvasni, hogy az IoT eszközöket támadják. Gondolom ezen a téren még van mit fejlődni.
    Ugyanakkor ha nekem lenne 5-6 ilyen távvezérelhető egységem, pl. redőny, fűtés, világítás, boyler stb., nem biztos, hogy ezeket egy gyári appal akarnám egyesével kapcsolgatni távolról. Akkor már kellene visszaigazolás is, hogy megtörtént-e a kapcsolás, vagy volt valami akadály. Volt-e áramszünet, resetelt-e valamelyik eszköz. Inkább rábíznám ezt egy arduinora pl., esetleg routerre, pc-re, és akkor olyan azonosítást meg visszaigazolást, meg állapotlekérést írok, amilyen tetszik. Persze ekkor már nem kell sonoff, csak relémodul.
    Már a wifiben sem tudnék igazán megbízni. A Tplink router a gyári fw-ekkel pár naponta dobta el a wifit, tettem rá dd-wrt-t, ezzel néha hónapokig megy, néha hetente eldobja, miközben a vezetékes net megy. Ilyenkor admin felületre belépek, wifi kikapcsol, bekapcsol és megint jó x ideig. Persze lehet, hogy a routert fogtam ki.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák