Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz Aryes #18379 üzenetére

    Amikor készült, éppen hiánycikk volt a BluePill, nekem meg volt egy jópár eredeti STM32F101 procim, ami elvileg gyengébb mint az STM32F103 - de a gyakorlatban kiderült, hogy valójában ugyanaz a proci csak más típusjellel adták el (néha csinál ilyet gyártó). Ezek a procik egy annyira szerencsés szériából voltak, hogy még "húzatók is". 3,3V-ról, még 128MHz-en is vígan működött mindegyik amelyiket próbáltam. Ráadásul Elvileg 64K flash van bennük (ezt "mondja magáról" a proci), de szoftverből 128k-ig tartó területre is tudtam írni, és vissza is olvashatók az adatok. Így aztán terveztem hozzá nyákot, amit kínában legyárttattunk, aztán megtanultam beforrasztani (mikroszkóp latt) a procikat. Anyagilag persze nem igazán éri meg a ráfordított munkaidő miatt, de hobbi projektnek nagyon jó volt, mert szépen működnek, és tanultam is belőle.

    Amúgy kíváncsiságból kínából rendelt BluePill-eket is próbáltam kicsit húzni, nagyjából 104MHz-en még mentek, felette fagyás.... (a névleges órajel 72MHz)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

Új hozzászólás Aktív témák