Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Tankblock #12410 üzenetére

    Természetesen ott van a 0x44 címen - de közben rájöttem hogy hol van a gond - ott hogy bár nincsen rendesen ledokumentálva, de úgy tűnik hogy az összes beállítás regisztere write-only, mindössze egyetlen byte-ot lehet belőle lekérdezni:

    Azért kapok mindig 2-t, mert a softmute nem aktív (SM==0) és softstep nem busy (BZ==1) vagyis b10==2... ha a softmute-ot aktiválom a 0x04-es címen, akkor onnantól 3-at kapok vissza, ha kikapcsolom akkor ismét 2-t

    Ez nagyban megnehezíti a dolgomat... Adott 2 autós androidos fejegység. 2 különböző platform de az audio proci IC ugyanaz a TDA7729-es. Az egyik kifejezetten jól szól, szeretem a hangját, a másik bár hardverben sokkal bikább, de a hangjával elégedetlen vagyok... Szerettem volna összehasonlítani a regiszterek beállításait első körben, hátha ott rontja el a hangot az erősebb vas - de így ez a verzió bukta...

    Saleae Logic-al kissé macerás visszafejtegetni a nagy tömegű kommunikációt, úgyhogy most összerakok egy ilyen i2c_sniffer-t, és írok hozzá egy programot ami valahogyan könnyen összehasonlítható módon megjeleníti a különbségeket a két eszköz buszain küldött beállítások között. B terv, hogy veszek valami DSP-t (mint az ADAu1701), és megpróbálom azzal ráncfelvarrni a hangot...

Új hozzászólás Aktív témák