Hirdetés
-
Mobilarena
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#94257664
törölt tag
Ki tud joyokban kapcsolót cserélni? van két gravis phoenixem, nem olcsó darabok kidobi, amiknek a fire gombja szar.
-
flymi
addikt
Annyira nem retró, de szeretném veletek megosztani a mai nap gyümölcsét, azaz első videómat a youtube-on, ami a jelenlegi dupla gpu-s vagy egynél több grafikus chip-el szerelt videobigyulák arzenáljáról szól.
Telefonnal videóztam, szóval senki ne várjon hollywood-i produkciót.
Jó szórakozást hozzá! -
válasz
frescho
#56478
üzenetére
Igen, a megszokott recept, 286-tól alkalmazható. Ezeket ismerem, de XT- m például nem volt, bajban is voltam vele mire belőttem, pedig könnyített verzió, integrált IDE csatolós. XT- től kezdve tehát minden van szinte, ami az x86 vonalon számít vagy érdekesség. Mindössze 2000 környékén kezdtem a gyűjtést, tehát durván 18 év termése, melévő gép nem eladása cserekor/vásárlás/ajándék/kukaszökevények/szerencsés kiválasztott(a rengeteg proci) - eredmény 39 gép+tartalék-alkatrészek. El nem tudom képzelni, ha most kezdeném hogyan harácsolnám ezeket össze.
Retro szekció : természetesen amiket felsoroltál minden van, kiemelném a Cyrix vonalat, ebben nagyon EGO vagyok
a 400- as M-II- vel, a mellette futtatott FX5950U már talán az említett YoungTimer- es magasságba emeli a kütyüt. Énekelni nem szoktam, nem szeretném ha meghallaná valaki és súlyos sokkot kapna
, mindössze a piacokat figyelem ha van rá időm, meg az aláírásomba tettem bele, de ez is olyan ritkaság...reménytelen, vagy nagy mák lesz ha mégis belefutok.(#56477) jokeph : nekem is volt 120Hz- es de már az is zavart, természetesen ilyen képfrissítésel nem villognak, nem amiatt, az általános képminőség gyengébb valamint a kis képátló.
-
bacsis
Közösségépítő
válasz
quailstorm
#56493
üzenetére
ahha, szóval akkor maga a kártya nem fake, azazde igen, de akkor tényleg "létezik"
parádés 
-
quailstorm
félisten
válasz
bacsis
#56481
üzenetére
Fizikailag legyártotta a kamu kártyákat.
Az oprendszeres rész meg tisztán fake, valószínűleg össze van vagdosva.
W2K Crysis is épp megoldható.
Igen a sok fake kártya az valószínűleg nem túl nehezen megoldható, hogy odakerüljön. -
-
bacsis
Közösségépítő
Igen, továbbra is tisztában vagyok vele, hogy áprilisi tréfa, és hogy a kártya fake... sőt, a Crysis is egyértelműen hülyeség ebben a felállásban... lépjünk már ezeken tovább léci... és a kérdés továbbra is az, hogyan csinálta?
De akkor konkrétan felteszem a kérdést.
1: Hogy oldotta meg a kártyát? 3D nyomtatás? papírból? kép, azaz videó manipuláció, értsd "trükkfelvétel"?
2: Hogy oldotta meg, hogy a Win2000 eszközkezelője mutassa a nem létező kártyát? stb -
bacsis
Közösségépítő
NEm az volt a kérdés, hogy áprilisi tréfa, vagy sem...
Hanem hogy, hogy csinálta a videót? hogy csinálta meg a kártyát? hogy csinálta meg hogy az OS felismerje? persze hogy illúzió az egész. de hogy csinálta? -
flymi
addikt
válasz
jokeph
#56484
üzenetére
775 tesztgépre is win7-et tettem ssd-vel, főképp mert állítólag xp jobban amortizálja az ssd-t? Vagy hogy van ez?
Meg legyen egy másik használható gép is, ha valamilyen oknál fogva bemondaná az unalmast a napi használatú. Igazából ezért is lett ssd és win7. Egyszer majd az Asus lap is kap egyet-egyet, de az még nem most lesz. -
jokeph
nagyúr
Nálam is PII/PIII. S370-től indul a retro.... mivelhogy SLOT1-es PII 400 Celeron+Acorp 6BX81 (i440BX) volt az első PC-m.
Illetve nekem még az S462-es és SLOT A-s K7 befér, még használhatóak (nem csak a bütykölés az élvezet).

pl. nForce 2-es lapon, ahol van a lapra integrált Silicon Image 3112r tipusú S-ATA I. (150MB/s) vezérlő, ott mehet akár rá az SSD-re az OS.

Ha nagyon régmúlt, akkor ott van 1986-ból a TVC-m.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
flymi
addikt
válasz
bacsis
#56481
üzenetére
Egyszer már volt kérdés, a válasz pedig április 1.

jokeph: Megelőztél...
Nekem a retró s370 és s478. Ami ettől régebbi (volt egy 486-om is) az csak szívás, mondjuk sokszor a többi is az, de nekem nem ad élvezeti értéket mondjuk egy PII vagy régebbi masina. 478 és 775-ből most érdemes szerintem jó példányokat vásárolni, mert bár még elég sokan használják az utóbbi platformot, azért már lassan kezdenek kikopni a napi használatból. Még bő 10-20 évig kell megőrizni ezeket a hw-ket és s775 is teljes mértékben retró lesz.
-
bacsis
Közösségépítő
3DFX Voodoo5 9000-et valakinek?

De most komolyan... hogy csinálhatta a srác? -
arn
félisten
válasz
frescho
#56478
üzenetére
Nah jo, de nem lehet befagyasztani a dolgot... lehet ami neked “uj”, mas azon kezdte
neki mar az lesz az oskor, azt erzi nosztalgikusnak. Azert ne feledjuk, hogy akik 2000ben szulettek, mar erettsegiznek.Amugy lehet bizonyos dolgokbol meg dunat lehet rekeszteni, de pl egy mukodo 9700pro mar most ritkasag, csak a piac nem szembesult vele. Az az a kor, amikor elszabadultak a wattok, de kezelni nem tudtak, igy idovel nem lesz tul sok alkatresz...
-
jokeph
nagyúr
-
frescho
addikt
válasz
DarthSun
#56468
üzenetére
Young timer, azaz már átmeneti státuszú. Még találsz hozzá alkatrészt. Procit is, persze nem mindent, mert egy izmosabb P3 már ritka, de Celeron meg slotket is akad még. Kezelni viszont már egyszerű. Fel lehet rá rakni simán utolsó szériás 98-at vagy Win 2k-t. Van USB vagy akár DVD-vel is etetheted. TCP hálózatot feléleszteni nem kaland és PCI/AGP kártyából is akad még. Jokeph Dual Xeonja vagy a Phenom II-őd például ebbe nem fér bele. Azok akár mai alkatrészeket is megesznek, simán elfut rajtuk egy mai Windows, youtube ...
Retró: Küzdeni kell vele és információt vagy alkatrészt azt biza vadászni kell vagy kiénekelni más szájából. PC vonalon ilyen pl. MFM vinyó élesztgetés vagy egy 486 VLB-s gép 2-3 kártyával, esetleg 6x86 mellett GUS+Voodoo V2 páros. Persze itt is lehet csalni és bevált konfiggal indulni (TX-es lap, P233 MMX, S3, 32MB RAM, 1.2G HDD ...). Kb. olyan mint az autók között veteránozni mondjuk egy Bogárral. Van hozzá minden, nagyjából adja a feelinget, de nem annyira elismert, mint mondjuk egy hírhedten rohadó Lancia Stratos vagy egy kétütemű Volvo. Cserébe szívás is kevesebb van. Ha összeszedted az alkatrészeket már-már youngtimeres magasságokig lehet eljutni, csak drágábban.
arn: De ahogy írtam. K7-et is elolvasom addig amíg 1-2 van belőle. Amikor már a csapból is az folyik 2 hétig, akkor átugrom. Aztán lehet, hogy 2 hónap vagy fél év után keresem vissza, mert emlékszem, hogy ott volt szó K7-ek grafitozásáról vagy mobil verzió szorzó hergelésről. Pont ezért nincs értelme határokat húzogatni. Elég nagyfiúk vagyunk, hogy ne nézzük le a másik bitfaragását. Gondolom egy Enterprise átfestegetést még elolvasnátok. A Spectrum issue-k közötti különbségek fejtegetése még elmenne, de a HT-1080Z ROM térképének leírását 1-2 embernél több nem nyálazná át.
-
jokeph
nagyúr
válasz
DarthSun
#56474
üzenetére
Micsoda overkill VGA.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A XEON mellé egy snassz X500-as Radeon van rakva, csak hogy legyen kép.

Azon nincs mit nagyon lejjebb húzni.

A monitor meg egy hagyományos CRT 19"-os IBM.

Van egy AM3-as Opteron 1381-es konfig is, az most pihenőzik, 4*1 GB Corsair XMS2 DDR2 800-as rammal eghy Asus M3A78-EM lapban. Igazi multimédiás cucc.
Az IGP egy HD3200-as Radeon, szódával elmegy (azért a G41-es X4500-assal felveszi a versenyt).
-
jokeph
nagyúr
válasz
DarthSun
#56472
üzenetére
Csemege lett volna, eredetileg valóban W2000-el terveztem, majd próbára megnéztem volna W2003 server-el is.
Ráadásul, a lapon volt integrált 50+68 pin SCSI vezérlő, Adaptec valamelyik, és nekem lett volna hozzá plextor cd/rw 2db, meg 2 db IBM DNES ULTRA 9GB-os 68 pines HDD.

Eme sorok egy "youngtimer" P5Q+XEON X5482+4*1 GB 1066 DDR2-es összeállításról íródtak.
120 GB SSD + 2 TB HDD társaságában.

-
-
frescho
addikt
válasz
jokeph
#56461
üzenetére
VT-DOS-t ad a kártya. Annyi köze van az MS DOS-hoz, hogy ugyanazt a lemezformátumot használja. Ezt az Enterprise rokonságnak köszönheti. Gyakorlatilag annak a korai forkja a korabeli hazai viszonkra átdolgozva. De a szoftvert az IS-nél írták/megvágták/újraírták jelentős részben az EP alapján.
Az én két centem: Amivel ma is el lehet netezgetni az nem retró. A P4-K7 vonaltól lefelé amin elfut az XP az young timer. Socket 7 (SS7, Slot 1 előtti) a határ a PC retrónál a Motorola 68k alapú Mac és Amiga gépekkel párhuzamosan. De felőlem jöhet bármi max átugrom ami nem érdekel.
-
jokeph
nagyúr
Az nagyon baráti lépés lesz.... és roppantul meggyőző lesz. Hiába csak egy "i3", a 4.gen Haswell igen jól sikerült, lenyomja az S771/S775-ös procikat, mint a bélyeget.
Az IGP-je, a HD4400 se annyira gyengusz, 10 éves játékok elszaladgálnak rajta, kompromisszumokkal persze.

Csak legyen mellette rendes ram, olyan CL9 1600-as legalább dual-channelbe.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
jokeph
nagyúr
válasz
Sanchez638
#56458
üzenetére
Szerintem is, az AM2+ inkább olyan erősebb 775 féle.

S939 és AM az inkább régiség lassan....
-
jokeph
nagyúr
válasz
envagyok
#56457
üzenetére
A DOS nálam örök marad.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Mai napig is használom, Volkov Commanderrel, az van a cél mérőeszközön.
Legrégebbi gépem az nem is PC, hanem egy 8 bit-es személyi számitógép, alias TV-Computer made in Hungary in Székesfehérvár&Tab, 1986-ból.
Van hozzá dual 5"25-ös floppy meghajtó, frankó Mitsubishi drive-okkal.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ennek a csatoló kártyája szintén tartalmaz DOS-t, méghozzá IBM kompatibilis 2.0-át, ha jól emlékszem, DOS parancsokkal lehet közvetlenül kezelni a drive-okat.
-
jokeph
nagyúr
válasz
Sanchez638
#56453
üzenetére
Ajajj...

Pl. a Pentium D820-as kazáncucctól megváltam, Lenovo Thinkcentre A52-es lappal együtt, lett belőle alap netes konfig komaasszonyom lányának, azt megy kihalásig.

Mondjuk én húztam 2 határt a 775-nél, a magam részére:
1. lehetőleg ne legyen 2008 előtti
2. DDR3-as legyen a lap, illetve P45-ös lap lehet DDR2-es is.Ezekkel az opciókkal mostanság is használható gépet lehet épiteni/szépiteni.
-
envagyok
veterán
válasz
DarthSun
#56454
üzenetére
Nálam a dos az már nagyon retro, a win95-98-me plusz pentium 1,2,3,4 geforce 1-2-3-4-5-6 esetleg 7 vga-val még retró (13 éves korig kb), és a felpumpált 775 rendszereim (Nforce 790i + GTX295 quad sli, 4GHz Xeon, Giga X48 + 3870X2 + 3.8GHz Xeon) pedig Youngtimer

Ja és a C64 pedig őskövület, ritkán, de azzal is jókat szoktam szórakozni.
DOS-al a középsuli óta nem próbálkoztam, nekem elsőre nagyon macerás, ha használom is, inkább a 486-os IBM laptoppal win95 és 3.1 dos módjával. -
r0b3r
senior tag
válasz
Sanchez638
#56453
üzenetére
Nekem egyelőre még mindig q9400 a főgépem, de már talán csak napok és új ház kérdése a csere.

-
válasz
Sanchez638
#56453
üzenetére
Én is retronak veszem, meg az AM2, AM2+ is az. Persze az x86 retro aranykora a 90- es évek...
-
flymi
addikt
válasz
jokeph
#56450
üzenetére
Értem. Hát aprót elnézve 15-17k környékén mennek, az enyém sem volt bestbuy, cakkpakk postával együtt 14-ért jutottam hozzá. Azt lenne jó még tunni milyen vga-t lenne célszerű a proci mellé gyömöszölni...
Ramokra nem finnyás a lap -> Ezt örömmel hallom.

Nézem az aláírásod, neked a 775 retró?

envagyok: Igazad van, 9770 még jobb, csak a lap nem tudja. QX6850-em van most a tesztlapban.
-
jokeph
nagyúr
válasz
envagyok
#56449
üzenetére
Az igaz hogy az E5450 "fillérekért" van a Q9650-hez képest, csakhogy az E5xxx XEON nem megy a flymi fórumtárs által nevezett lapban, az a lap X38-as chipsettel bir...

flymi (#56447) : Ilyen lap a retro konfigom alapja, lásd aláirásomban.

Van bele XEON proci, magát a procit nem kell "mókolni", mert S775-ös nativan, ezek ilyenek:
X3330, X3360, X3370 és X3380.
Ezek közül az X3370 a Q9650 megfelelője, viszont X3360-at olcsóbban és könyebben lehet beszerezni, durván 7-9e ft között mennek.
Nézd, erőviszonyok ITT.
Ramokra nem finnyás a lap, nekem 2 különböző KIT ment benne, 2*2 GB OCZ Platinum 1333-as+2*2 GB G.Skill Rip Jaws 1333-as, ez a 2 kit ment együtt 1441 MHZ-en, hibátlanul.
Most 4*2 GB G.Skill Rip Jaws 1600 CL9-es ram van benne, ezzel meg pláne jól megy.

-
envagyok
veterán
A Q9650 egy átlag proci, az E5450 xeonnal pontosan megegyezik a számolási teljesítménye, ez utóbbi 5-6000Ft-ért beszerezhető.
A xeon ráadásul szerintem jobban húzható, a 4GHz borítékolt jobb lapokban.
A QX9770, és a QX6800, X6800 a nonpluszultra 775 fronton, esetleg a QX6700, ha a legelső 4 magos intel cpu-ra vágysz egy retró gépbe. -
flymi
addikt
Asszem vettem egy Q9650-es procit. Van ettől jobb cpu 775 fronton egyébként? Mármint Xeon-os mókolásokon kívül...

Ez a legtöbb, amit a P5E3 Deluxe megeszik szerintem.
Ramok még kérdésesek, elvileg kapok egy kedves fórumtárstól kölcsönbe, amíg megjön a 4x2gb ddr3 kit. -
Nem néztem csak futólag, felirat alapján sosem tudtam a kvalitásokat
. Úgyis ki kell majd venni mert overkill kártyákkal is kipróbálom hogy profitál-e belőlük a P2. Majd lefotózom, aztán megmondjátok hogy milyen. Kései kártya az biztos, még számtechben melóztam, a legolcsóbb volt, ráadásul a beszerzés miatt nagykerben jutottam hozzá. A vevők is dícsérték hogy ennyi pénzért tök jó, a könyvelők filmet is tudtak rajta nézni 
-
jokeph
nagyúr
válasz
Bile Demon
#56433
üzenetére
Ok, így már világos.

Nekem 3000 körül volt mindhárom érték XP alatt, Abit NF7-S lapban 2*512 MB Corsair XMS3200-as rampárral, húzás nélkül.
-
Alpi.
addikt
Ez a 2 napos nyektetés egyértelműen beigazolta a sejtésem a kis Athlonkákkal kapcsolatban. Léggel még sosem toltam s939-est igazán tuningolva sem, nem hogy ilyen hosszan. Mindig vízzel / chillerrel voltak hűtve, jó 20-30 fokkal a mostani hőfokok alatt. Viszont ami kiderült, hogy a stabilitáshoz csak a fullos temperálás, a lehető legszűkebb hőfokkilengés szükséges. Ha ezt kicsivel alacsonyabb hőfokon csináljuk az órajel profitál belőle, de hiába hűtjük le ha terhelésre sokat emelkedik a magok hőfoka. Gyönyörűen dobálja majd a hátasokat, mi meg hülyülünk megfele.
Úgyhogy gyerünk, öljük meg a hőfok ingadozást !! 
Athlon Xp kb. ugyan ez. Ha szépen fel tud kúszni a hőfok hosszabb terhelés alatt, biztos lehetsz, hogy fagyni fog. Minél nagyobb tuningnál jársz, annál hisztisebb lesz erre és a cpuk nagy része a túlfeszt épp olyan problémának éli meg, mint a kevés feszt. Túlfeszeled és beleáll win töltőbe simán. Nem egynél láttam már ezt. Egy lépcső csökkentéssel meg mosolyog és megy hibátlanul. Egyé vált a 2 anyag szinte ! Ezt ritka jól sikerült összeraknom.
-
Alpi.
addikt
A kis 165-ös Opteron tesztelgettem ma is. Hibamentes maradt, elég durva ! Ezt így, ezzel a setuppal simán el lehetene használgatni. Léggel, elég erős tuninggal full stabil. Raktam Win7-est, talán még nagyobb terheléseket kap ott, mint Xp-vel, de ezt nem érdekelte.
A végén már Cinebecnh-et toltam vele. Zsinórba lenyomott 3-at, szóval ki is kapcsoltam, ennél többet már nem tudok tenni, hogy sarokba szorítsam. 

-
Hát igen, de mégsem
, ezen az Inno- n tuti kisebb a mem-sávszél. Érdekes eredmények az biztos de evvel ellentétben a korabeli gamek/prg- ok szépen mennek. Volt Siluro MX400- asom, az valamivel többet hozott, de sötét és kontraszthiányos volt a képe, kb élvezhetetlen, ez a kis Inno viszont nagyon brillance. -
Jó ez, régen is ennyit ment, 1306 - igaz itt 16 biten ment, kicsit több a pont. LowProfilos 64 bites kártya. A TNT- k 128 bitesek, elhúznak 3DM99 alatt, 2000 alatt már többet hoz a TL miatt. A Gef4MX440 P-III mellett is csak 3790. Valamint még P-III+MX440 3238, a Pluto mellett a 128 bites 9800 is csak 5774.
Brand lap, CL3 ram. CL2+Ti4200- al többet hoz majd. A lap marad mert ebben problémamentes a 2 hangkártya. Van még egy BE6 szabadon, de abban szórakozik a GUS.Itt meg az a lényeg hogy a 2 hangkártya menjen rendesen. -
jokeph
nagyúr
válasz
Bile Demon
#56401
üzenetére
Az 1060 MB/sec az melyik ram érték ?
read,write vagy copy ?
Mert az nagyon gyenge érték...

-
arn
félisten
Egy mx400nak illene joval gyorsabbnak lennie, Gyorsabb, mint a gf256, es sokkal gyorsabb, mint a tnt.
-
válasz
DarthSun
#56429
üzenetére
- arn táblázatát nézve, 3DM99- ben a P2/400 és PIII/500 gépei elhúznak a TNT kártyákkal is. 3DM2000 - az MX- es gépem megy többet, a P2/400 ellen dupla pont, a P-III- nál pedig kicsit több. Az Aida nem jól írja ki, ez az MX 64bit DDR, nem pedig 128bit SDR, bár a teljesítmény talán hasonló

-
P2 projekt folytatása. A WD HDD pofonvágása sikerült - kössz arn
, immár teljes a POST :
Fokozatosan haladok, majd összeszedem blogba, de addig is had menjen a spoiler. Egyelőre a régebben megépített alapkiépítést vizsgálom, video és ramcsere később.
A gép :
P2/450 proci
Siemens DI1064 lap
384MB SD (szedett-vedett, kicserélem 2x256 normálisra)
Inno GeForce2MX400
SB Awe64Gold+SimConn 32(28)MB RAM
GUSMax - 1MB RAM
10Mbit háló
30GB Maxtor+640MB WD HDD- k
LG 52x+Creative infra 36x CDR- ek
1.44 FDD
Venus ház+250W R&M táp
Win98SE, DOS6.22 oprendszerekDOS- os Aida riport részlet, szépen megfér a 2 hangkártya egymás mellett :

-
frescho
addikt
válasz
rocketry23
#56427
üzenetére
Keresés: Compaq Prolinea 575e config floppy
Első találat: youtube, de ma már ez van
Első kommentből a link: Első 11 hozzászólásból, a többiben pont 575e-t is emlegetnek
Jó szórakozást!
-
rocketry23
tag
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Compaq Prolinea 575e géphez.
Amennyit a neten ki tudtam bogarászni, a biosnak a beállításához a merevlemezre létre kell hozni egy kis partíciót, és arra telepíteni egy programot. Ehez kéne egy telepítő floppy ami ezt intézné. A hp oldalán már nincs ehez a géphez driver.
Van valakinek valami ötlete?
-
Alpi.
addikt
Tudom, sokaig hasznaltam c2q-ot 24/7-be. De majd meglatod, mennyire ugyes cucc az az I3. Es ha lesz lehetoseged, ulj vissza egy kis ido mulva egy 775 gephez. Akkor fogod jobban latni a kulonbseget.
Ram orajelnel se erdemes tultolni. Ugyse tud mar mit kezdeni egy ido utan a plusz savszellel. Egy 1866 - 2133 meg idealis cel amiert picit erdemes mondjuk tobbet adni. 1066-rol mindenkepp van jelene az upgradenek. Ha jo aron tudsz 1600-ost, akkor valts nyugodtan. Ez az ugras 1066=>1600 -ra sokat fog dobni, tuti. +50% orajel ami itt kb. 1:1-be okoz savszel javulast es latency-nel is oriasit fog lepni. -
Alpi.
addikt
válasz
Sanchez638
#56421
üzenetére
Azert az tulzas. Valojaban majdnem nekialltunk csak.

Pedig az a 2133 nem volt messze !
Mondjuk azert meseszeru lett volna a 3. lepesben stabil 2133-ra erni 1600c11-rol.
Kb. annyiszor voltal biosba allitani. XD
Ramos temara annyit reagalnek, hogy 1150-nel mar hanyatlani kezdett az "1600c9 mindenre eleg" teoria. Nem eg es fold, de erezheto kulonbseg lehet. Kellemesebb, pattogosabb os, ilyesmik. Vagyis ha ugyan annyiert vagy mondjuk 500-al dragabban van magasabb orajeles ram, en azt vennem. Ha meg neadjisten igpznel, akkor meg sokszoros a magas ram orajel hatasa. Haswell igp mar egesz potens, de csunyan tudja rontani a ramsavszel hianya a mutatvanyt. -
r0b3r
senior tag
válasz
Sanchez638
#56421
üzenetére
1600-ast találtam én is leggyakrabban. Majd később cserélek/bővítek, egyelőre elég lesz.

Aventyr
Úgy legyen.

Egyébként egy q9400 8Gb rammal és ssd-vel is fürge tud ám lenni.
-
r0b3r
senior tag
válasz
Sanchez638
#56417
üzenetére
Cpuboss szerint gyorsabb az i3.

Memóriáról mi a véleményed? Nagyon indokolt lenne a csere? Vagy majd elég lesz csak az i7 mellé?Tothg86
Köszi!

-
Bile Demon
őstag
Én se telepítettem semmi feleslegeset:
-nForce 5.1 driver
-hang driver
-ATI 9600XT csak bedug alapból felismer - GPU-Z 2.8.0 / 2.2.0 nem megy
-6600 AGP feltettem a legacy drivert, ami nVidiatol lejött. - ezzel se megy a GPU-Z3DMark2001 lefut 12-13e-t dobnak a kártyák.
A CPU-Z néha fagy 15%-nál (CPU detektálás), néha nem. (amikor 2004-2005 P4-em volt, NEM volt húzva, akkor is pont ezt csinálta...Most is ez van, alapon is fagy az Athlon XP-n. Épp az 1.74 volt kéznél, de próbálok más verziót. És a 0.7.9 GPU-Z-t is.
Egyébként, megvan, amit szerettem volta: 2500+ @ 3200+ alapfesz, stabil, stb. (P95, SuperPI, 3DMark, Memtest86)
2300MHz már kér egy kis feszt (1.7V)(#56414) DarthSun:
Igazad volt, működik a 0.7.9 -
Tothg86
aktív tag
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Quad-Q9400-vs-Intel-Core-i3-4150/m244vs2309
Nekem is 4160 van, jó kis proci, én is jövőbeli fejlesztés reményében fejlesztettem i3-ra FX4100-ról. Új világ jött el, előzetes összehasonlitasok alapján nem is számitottam ekkora gyorsulásra. I3-nak csak nem lesz szuk keresztmetszet az a RAM.
-
r0b3r
senior tag
Bocsi, hogy nagyon offolok, de 1-2 hónapja is ti adtatok jó tanácsokat a témában.

Úgy néz ki, hogy végre a házon kívül mindent beszereztem a "low cost" főgép fejlesztésemhez. Tudom, hogy az i3-4150 proci egyelőre nem nagy előrelépés a q9400 után, de a Z97 chipsetes lapban úgy érzem még bőven van tartalék, így később majd kap egy i7-es procit. Próbaként a régi gépemből átemeltem a 4x2Gb 1066MHz DDR3 Samsung Ramot az újba és érdekes módon működik vele, pedig papíron csak 1333-3000MHz-es memória modulokat támogat.
A kérdésem annyi, hogy ha esetleg egy darabig így használnám, nem vennék gyorsabb ramokat, nagyon lelassítaná a rendszert? Egyébként se hinném, hogy túl sok 1600-1866MHz-nél gyorsabb ramot találnék a használt piacon, jó áron, de megérné a pénzét a sebesség különbség?

Köszi! Szép estét!

-
Alpi.
addikt
válasz
DarthSun
#56414
üzenetére
Ez az uj is jo !
Ma neztem meg en is. Vegre megcsinaltak, hogy ne verje agyon display drivert xp alatt ! 
Cpuz nekem nem szokott hulyeskedni pedig en kb. sosem hasznalok kulon drivert. Legtobbszor vgan kivul nem telepitek semmit win install utan. (Nem kizart, hogy pont ezert mukodik jol... :s ) -
válasz
Bile Demon
#56412
üzenetére
Ja, persze a GPUz - az meg a 0.7.9 a jó, fentebbi linkemen látszik.
-
Bile Demon
őstag
válasz
DarthSun
#56411
üzenetére
A CPU-Z 1.74.0 az megy többnyire. Ha épp nem fagyasztja le a gépet indulás közben a CPU detektáláskor.

A K6 gépre Win98-hoz leszedtem az 1.58-at az megy rendesen.A GPU-Z ami nem akar menni. Induláskor mindig ezt írja ki:
"An unrecoverable error has occured @ 0x5c61F9 in GPU-Z.
Do you want to submit the crash information to the developer?" -
válasz
Bile Demon
#56410
üzenetére
Az 1.58- as CPUz- t próbáld, az tuti megy régebbi gépen, sőt még Win98SE alatt is.
-
Bile Demon
őstag
Szép eredmény.

Nekem szimpla 6600 AGP kártyával, ami nem is GT, csak sima. 11000 pötty a 3DMark2001.
A GPU-Z-hez mit kell feltenni, hogy menjen? Nem találok róla infót. Nekem indításkor valami runtime hibát dob. A 2.2.0 és a 2.8.0 is, régebbit nem próbáltam, mert látom nálad megy a 2.8.0. Vagy ehhez már az Athlon XP utasításkészlete ami kevés?

-
Alpi.
addikt
Hát teljesen el vagyok most képedve ezen a lapon ! Volt egy ugyan ilyenem, az 260-as bclk-t tudott kiizzadni, ennél is hasonló magasságra számítottam láltatlanba, főleg, hogy 2x16-os sli is van most benne. Errefel kifejezetten magas órajeleket ért el !

[Aida ram/fpu/hőfokok] [3D99 picit magasabb cpu órajellel] [És a 3D01]
Ez nagyon kellemes csalódás volt most ! egyébként is szeretetre méltó cucc, mivel csodálatosan néz ki a 2 Asus 6600Gt-vel, de emmellé ez még igen jól is megy !
-
válasz
Bile Demon
#56406
üzenetére
Mármint nálam ?, - megy szépen a fent jelzett felállásban, bár a lap más, Asus A7N8XE deluxe. Azt fejből meg nem mondom hogy 1 v 2 oldalasak a ramok, de 400- on teljesen stabilak - [link]
-
Bile Demon
őstag
válasz
DarthSun
#56403
üzenetére
Én sem tudtam idáig. Egy 2004-es hozzászólásban olvastam:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/147381-30-dual-channel-mode-dimmsA kézikönyvben viszont tényleg írják, hogy:
2x 1GB DDR400 OK
3x 1GB DDR400 NEM OK
3x 1GB DDR333 OKTalán azzal függ össze, hogy 3db kétoldalas modul már sok a chipsetnek 400MHz-n.
-
gerlaip
addikt
-
válasz
Bile Demon
#56401
üzenetére
Erről a Gigaram felállásról nem is tudtam. Bár ezekszerint jól tettem bele én is, 3 mezei ram - 2x512MB alap Corsair + 1x1GB Kingston, 1,2-ben a Corsairok, 3-ban a Kingston. A Kingstont dícséri hogy bírja a tempót a Corsairokkal. Így is jó a felállás ?, mindegyik modul 2x- es kapacitásban, de az elrendezés ugyanaz - [link]
-
Bile Demon
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz Patriot Viper XTREME 5 DDR5 kit! (Bolti ár: kb 600ezer Ft!)
- Intel Core i7-7700K 4.2GHz (8M Cache, up to 4.50 GHz) LGA1151 Processzor
- AMD Ryzen 5 1600X AM4
- Intel Core I9 12900KF - 16mag/24szál - Új, bontatlan, 1 év gari - Eladó!
- Intel Core I7 14700K - 20mag/28szál - Új, bontatlan - Gari 2029.02.05. -ig - Eladó!
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 512GB 1 év garancia
- 268 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285HX, RTX 5060 (multitouch)
- Apple Watch Space Black rozsdamentes acél szíj
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/64 RAM
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


a 400- as M-II- vel, a mellette futtatott FX5950U már talán az említett YoungTimer- es magasságba emeli a kütyüt. Énekelni nem szoktam, nem szeretném ha meghallaná valaki és súlyos sokkot kapna
, mindössze a piacokat figyelem ha van rá időm, meg az aláírásomba tettem bele, de ez is olyan ritkaság...reménytelen, vagy nagy mák lesz ha mégis belefutok.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

neki mar az lesz az oskor, azt erzi nosztalgikusnak. Azert ne feledjuk, hogy akik 2000ben szulettek, mar erettsegiznek.




Sztem sci-fi a regihez kepest. Lehet van olyan tipusu teszt ahol kozelebb vegez, de az eletben, hasznalat kozben oriasi ugras az I3 sztem.

