-
Mobilarena
AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek
Új hozzászólás Aktív témák
-
ViZion
félisten
válasz
egyedülülő #65997 üzenetére
Az alap beállítások kb. 2-3 óra már teszteléssel együtt. Ez tutira min. 4,2 GHz-t jelent. De keress hozzáértőt, aki elmegy és beállítja (pár sörért). Én sem szerelek autót, ennyi. Hidd el, alapon járatott 9370-el sem lennél jobb helyzetben, akkor már intel i5, amit összeraksz és megy, semmi tuning, meg bios buhera.
No Offense, nem piszkálásból írtam, csak segíteni szeretnék.Badlof2k: OK, ahhoz a VGA-hoz felesleges a tuning... de gondolom majd lesz nagyobb. Ősszel eladom a 280X-et
-
Beretvás
veterán
válasz
egyedülülő #65994 üzenetére
igy már értem, és igen a 8370 is csak orajelnövelést kapott a 8350 hez képest, pér kattintás biosban.
-
ViZion
félisten
válasz
egyedülülő #65989 üzenetére
Az milyen beteg dolog már, h BE procit nem húzod? Alap feszen van benne 500 MHz, nyolcszor...
Be kell állítani szépen, 4,2-4,5 GHz-vel ezek 100 évig elpötyögnek, de egy jó kockában a 4,7-4,9 sem reménytelen, igaz ehhez kell a hűtés is.
Játéktól függ, h mennyire lesz elég a 9370 @4,7 GHz, fHD-n egyelőre én nem panaszkodok. -
rambustibi
őstag
válasz
egyedülülő #65989 üzenetére
Szia!
Várd meg a ZEN-t. Amíg nem jön a ZEN, addig tuningolj a 8350-en, hidd el elég lesz, egy 980Ti alá is, főleg 2K felbontásnál.
Minél nagyobb felbontáson játszol, annál jobban esik a VGA-ra a számolás, azaz nem terheli a CPU-t.
Durva példa:
8350 és 980Ti 1280X720p felbontásnál játék alatt a CPU terhelése 92% és a VGA terhelése 30%, 2560X1440p felbontásnál játék alatt a CPU terhelése 75% és a VGA terhelése 85%...Pl.: 4K alatt a CPU használat: [link]
2K alatt a CPU használat: [link]
Ezen a két felbontáson a VGA terhelése nem jön ki annyira, mint Full HD alatti felbontáson, de a CPU használtsága nagyon jól kivehető.. -
lovas001
aktív tag
válasz
egyedülülő #65989 üzenetére
Amennyiben újat szeretnél venni szerintem nem éri meg belefektetni annyi pénzt. Az árak eléggé el vannak szállva sajnos (9370-et eddig sem érte meg mivel ugyan az mint a 8320 némi beállítással csak jóval drágábban). Alaplap árak is igen magasak. Amennyiben fx et szeretnél én a használt piacon nézelődnék 83xx közül garisat, vagy megvárnám ha nem sürgős ,hogy sikerül e a zen architektúra és milyen lesz az árazása.
-
Beretvás
veterán
válasz
egyedülülő #65989 üzenetére
szia.
egyszerübb lenne meghuzni a bajszát annak a 8350 nek és semmi pénzböl kb ott vagy mint a kiszemelt 9370. -
atomanti19
aktív tag
válasz
egyedülülő #36781 üzenetére
Nem fog olyat mutatni neked a proci amit egy 8320-8350 ne tudna ebben a lapban.
-
=HG=
addikt
válasz
egyedülülő #36781 üzenetére
Nem fogja felismerni a lap, mert nincs a támogatási listában..Tehát a bios nem ismeri a proc mikrokódját...
-
MaxxDamage
félisten
válasz
egyedülülő #36779 üzenetére
Sajnos a lap gyártói kompatibilitási listáján nem szerepel ez a CPU !
max. az FX-8350 -es szerepel mint FX !(vedd figyelembe !) [link]
L
-
kungzi
veterán
válasz
egyedülülő #36779 üzenetére
Én is szeretek álmodozni
-
MaxxDamage
félisten
válasz
egyedülülő #35519 üzenetére
BIOS-ba való állitgatás (FAN RPM) csak egy restart után észrevehető úgytudom !
L
-
egyedülülő
őstag
válasz
egyedülülő #35517 üzenetére
Akármit állítgatok a biosban a ventillátorok kapcsán, a fordulatszám nem változik semmit. Most megnézem ezt a fan expertet.
-
Jester01
veterán
válasz
egyedülülő #35517 üzenetére
Amit az alaplap gyártó ad, asus fan xpert vagy mi a szösz.
-
Peaceliker
addikt
válasz
egyedülülő #35513 üzenetére
Táp is lehet!
-
Jester01
veterán
válasz
egyedülülő #35513 üzenetére
Mondjuk ventivezérlő programmal vagy biosban egyesével feltolod maximumra a ventiket és akkor kiderül melyik a hangos.
-
Valkűr
addikt
válasz
egyedülülő #35507 üzenetére
LOL...
-
and1ao
őstag
válasz
egyedülülő #35379 üzenetére
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
egyedülülő #35379 üzenetére
4 modulos, modulonként 2 szállal, közös cache-sel.
-
hege01
tag
válasz
egyedülülő #35347 üzenetére
Pontosan, én legyártottam 4 db 3mm-es műanyag alátétet és így nem lötyögött addig sem, könyebb fölrakni a bordát, nem keni el a pasztát.
-
Casanova*
veterán
válasz
egyedülülő #35325 üzenetére
milyen házad van/lesz?
-
mqm
senior tag
válasz
egyedülülő #35224 üzenetére
Egy 8350 2 hd7970-et... mennyin jart az 6ghz-en?
Amugy ha ettol jobban alszol akkor ez tuti az en amator benasagombol fakad! -
#91166208
törölt tag
válasz
egyedülülő #35224 üzenetére
gépvásárlás előtt állok és nekem ez nagyon számít hogy mit tud egy Fx 8350 alatt a BF4 !!! úgy kellene egy teszt nagyon már
-
cort x-1
tag
válasz
egyedülülő #35221 üzenetére
Köszi
-
#91166208
törölt tag
válasz
egyedülülő #35216 üzenetére
Egy tesztre lennék nagyon kíváncsi BF4 alatt, egy fx 8320 vagy 8350 procira, hogy mit tud ! De biztos hogy nem eszi , ott nem más gond lehetett akkor ?
-
Casanova*
veterán
válasz
egyedülülő #35216 üzenetére
lehet megölte a videokarit, szarrá dolgoztatta és azért nem ment a proci.. lehetetlen,hogy az fx-et megeszi.. fene tudja!
-
8.utas
tag
válasz
egyedülülő #35191 üzenetére
1. Ugye a 8320-ról is jó a véleményed?
2. Hol hol hol? -
Gerisz
addikt
válasz
egyedülülő #34969 üzenetére
Így van. Arra is figyelni kell. Nekem nincs egy drága házam, de minden hűtőt röhögve elnyel.
-
Gerisz
addikt
válasz
egyedülülő #34538 üzenetére
4,6Ghz környékén már elég legtöbb helyen.
De alatta még nekem a 7950 (1000/1500) -hez sem elég mindenhol. -
asdf2
tag
válasz
egyedülülő #33581 üzenetére
Engem is, csak más topikokban mindenki erről beszélt, gondoltam hátha valaki tudja itt mi a tuti, és ráírjátok, de nem.
Köze nincs a procihoz, de érdemes az új béta drivereket feltolni a vidikaridhoz, az ilyen nagy FPS-droppok szinte megszűnnek. Amúgy nagyon proci limites a játék, valamit nagyon mellélőttek, ugyanis FX egy laza reggeli neki, de még 3770k se tartja az iramot... Grafikától függetlenül szaggat.
(#33588) ZS3NI: Látod a gépemet, ilyen proci+7950 overclockkal, és minimumon alig jó... Még tényleg nagyon sokat kell optimalizálni, de főleg valami multis dolog lehet rossz, mert a VGA-t maxon se eszi el 50 FPS körül... Tehát full procilimit. Szerintem lesz még jobb ez, de egyenlőre azthiszem inkább BF3-azok.
Fogyasztáshoz: Szerintem mielőtt megveszed a procit tisztába kerülsz vele kb mennyit fog enni egy pl.: intel... Másrészt számít milyen órajelen illetve fesszel játszol. Azért undervoltage alapon elég sok wattot eltűntet.
Illetve érdekelne, nincs valami rosszul beállítva? Mert nem hiszem, hogy ennyi pluszt dobott rá hó végén... Bár őszinte leszek, nekem annyit fűt a gép télen, hogy a szobában nem is fűtök. -
and1ao
őstag
válasz
egyedülülő #33581 üzenetére
Október 4 lesz majd az a beta amikor nem a pre-ordersek tolhatják csak majd akkor visszatérünk rá.
-
djculture
félisten
válasz
egyedülülő #33581 üzenetére
BF4 az betyárul kókány ebben a formában egy alfa verzió szint. Csomó emnbernél el se indul középkategóriás hardvereken.
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
egyedülülő #33137 üzenetére
Na jóvan megúsztad..most az egyszer!
Titkon remélem, hogy az FM2+-ban kijön az AMD jövöre valami jó cuccal, azt akkor vissza is válthatok -
Malibutomi
nagyúr
válasz
egyedülülő #33135 üzenetére
Fura, mintha nem is írtam volna hogy amiatt veszek intelt...jó a szövegértelmezésed...ja mégsem.
De most hogy mondod, veszek is hamar egy AMD-s PS3-at...oh wait....akkor xbox 360-at...oh wait...
Köszönjünk a tökéletesen értelmetlen hozzászólásod... -
MrM94
addikt
válasz
egyedülülő #32696 üzenetére
Szivesen
Szia Nagy Sasssss,igen jolvagyok minden oke,este van programod?
-
MrM94
addikt
válasz
egyedülülő #32690 üzenetére
Lekorlatozza a processzor teljesitmenyet,hogy beleferjen a TDP keretbe ugye ami 125W
-
MrM94
addikt
válasz
egyedülülő #32684 üzenetére
Az APM et is kapcsold ki!
-
Peaceliker
addikt
válasz
egyedülülő #32589 üzenetére
Ne viccej mán!
Minden profi is épp ott kezdte 1x mint, te, csak meg merték próbálni, szterintem te se tégy másképp!
Minden csati 1 helyre megy csak fel (erőltetés nélkül). A bekapcs gomb meg reset , ledekkel bajt nem csinálhatsz, addig próbálgatod, amíg nem indul (de a lap könyvében van rajz is
!
Menj fel youtubra, biztos van tutorial ehhez is!
A pasztázás meg annyi, ahogy írták is: középre egy kis takony, a hűtő majd szétkeni!
Don't fos! -
Jester01
veterán
válasz
egyedülülő #32553 üzenetére
Ashura annyiban jó szétkenődés szempontjából, hogy sima talpa van, nem közvetlen hőcsöves ahol a résekbe bizony külön célszerű pasztázni.
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
egyedülülő #32556 üzenetére
Ha nagyon melegszik akkor tudni fogod...
-
bozont
veterán
válasz
egyedülülő #32545 üzenetére
A az baj a szétkenős módszerrel, hogy könnyen levegős maradhat, míg ha maga a cpu hűtő teríti szét a pasztát, akkor nincs ez a probléma.
mod.: Ez a videó jobb picit.
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
egyedülülő #32545 üzenetére
Elvileg jut mindenhová. De kezdjük ott hogy milyen hűtőd van?
-
bozont
veterán
válasz
egyedülülő #32542 üzenetére
Nyomsz a procira egy majdnem borsószem nagyságú adagot, aztán ráteszed a hűtőt. Ahogy leszorítod, szétteríti magának.
-
bandika0626
senior tag
válasz
egyedülülő #32542 üzenetére
Én egy kis meggymagnyit mx4 nyomtam a procira és azt a régi diák igazolvánnyal szétkentem szép egyeletesre aztán ment rá a hűtő
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
egyedülülő #32235 üzenetére
Siman kihajtja, nalam egy GTX 780 volt a gepemben.
-
kungzi
veterán
válasz
egyedülülő #32235 üzenetére
7970 cf-t is simán kihajt
-
djculture
félisten
válasz
egyedülülő #31978 üzenetére
Azt mondják az nvidiát érinti mert ott gyártották a hozzá való ramokat..
-
Buci21
addikt
válasz
egyedülülő #31799 üzenetére
Jó döntés, a fenti kolléga cuccára hasonlítana. Ha nem nagyon akarsz tuningolni csak csendet akkoir egy Xigmatek Loki elég lehet, vagy kicsit feljebb egy brutális Scythe Ninja vagy Mugen.
-
MaxxDamage
félisten
válasz
egyedülülő #31799 üzenetére
Szia,
Bőven elegendő az elvárásaidnak !
Én is ilyet építettem és nem bántam meg (láthatóan minden rendbe) 4.5GHz (alapon) 5GHz (Turbo) Mugen 4 -es hűtővel ! (semmi gond nincs vele , teszi a dolgát ahogy kell !) melegedni se melegszik túl !
Ajánlom neked én személy szerint a lapot az FX-8350 -hez !
Sok sikert hozzá !L
-
Jester01
veterán
válasz
egyedülülő #30984 üzenetére
Mivel a konzolokban APU van, ezért a fejlesztés is abba az irányba fog menni, szóval az FX önmagában nem ideális. Ettől függetlenül várhatóan egyre jobb lesz a többszálú kihasználtság de ez persze az intel többmagosaira ugyanúgy érvényes lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A nem témába vágó beszélgetésekhez keressétek fel a (nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicját, vagy az AMD offtopikot!
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár HP Pro X360 11 G1 - Intel N4200 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Gari
- ÚJ Lenovo Legion Pro 5 16IRX9 - 16" WQXGA 165Hz - i5 14500HX - 32GB - 1TB - RTX 4060 - 3 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged