- Mobil flották
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Bővebb Google-támogatást kap sok Garmin óra
- Google Pixel topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Doky586
félisten
Nem tök mindegy mi van az iso.n belül ha az iso mérete több mint 4GB? és magát az iso-t másolná penre a Yumi.. Inkább a Yumin kell a felrakás módját átállítani hogy kicsomagoltan tegye penre a iso tartalmát, ekkor jó a wim feldarabolás, de ekkor többé nem működnek olyasmik a Yumin (a többi eszköz) amik addig mentek.
-
Zotya84
őstag
Nekem ottan vala a sárga matrica a 7ProBOX-omban, meg a 8upg kulcs emailek között. Legutóbb alaplap/proci/ram/SSDcsere után is megtartottam a rendszert klónozva az újon aktiválva. Csak fel kellett a régire tennem újként a 8 kulccsal egy prot, mert egyébként nem akarta elfogadni az újon. Aztán automatikusan újraaktiválta magát már az új HW-n is... Így nem, nem tudok más módszert, mert nem volt még rá szükségem.
Olyat meg már többször csináltam, hogy CSM-ről konvertáltam át rendszert, és szerencsére gondot nem okozott. De, ha okozna is, az se lenne gond, mert egyszerűen vissza lehet állni MBR-re is, csak kell egy live rendszer, amin vissza tudod konvertálni MBR-re adatvesztés nélkül, majd a win telepítőről indulva egy bootpartíció újrakreálása után bcdboot-tal újra létrehozod a BCD-t, és voilá.
-
Zoz
őstag
BIOS/UEFI módtól szerintem függhet, legalábbis találkoztam már ilyennel. Korábban legacy módban volt telepítve az adott gép, újratelepítéskor gondoltam, legyen UEFI. Nem aktiválta magát automatikusan, de termékkulcsot beírva sem. Visszaállítottam legacy-ra, újra újraraktam, és egyből aktivált automatikusan.
-
quailstorm
félisten
Eddig nem gondoltam, hogy a Win tudja olvasni a BIOS bootsorrendet.
Viszont Award BIOS-os gépem anno megkaptam a boltból WD500-as SATA HDD-vel (2010, XP volt rajta, adatlapos gép első verziója). Bele tettem a régi gépből a 250-es IDE-t, amin OS sose volt.
Oda rakta a bootmgr-t...
Nem az volt a bootdevice és nem volt rajta system reserved partition.Az mondjuk igaz, hogy a BIOS alap HDD bootsorrendje egyezik a SATA portok számával, és az IDE, ha van, a SATA elé kerül ott is.
Laikusnak amúgy az a legegyszerűbb, ha lehúzza, mert azt nem tudja elrontani.
-
-
jokeph
nagyúr
Ne már, hogy egy elit P35-ös lapra ne lehessen valamiről W10 x64-et telepiteni....
Asus IMISR-VM Socket P (mobil S478 foglalat) GM965 chipset + Core 2 Duo T8100 + 2*2 GB DDR2 800@667 SO-DIMM ram, azaz laptop ram + 500 GB Seagate S-ATA II. HDD, a képet a GM965-ös chipset IGP-je adta.
Még erre a gyenge bontószökevényre is felment a 16 GB-os Kingston pendrive-ról, a telepitő a Microsfoft oldaláról letöltött usb/dvd tool progival készült.
(#77042) King Unique:
Nem is kell többet tudnia, egy legacy telepitő elkészitéséhez a legegyszerűbb programocska, minek cifrázni.
-
LOTR
addikt
"Legyen a pendrive-on egy darab (aktív a későbbi telepítéshez) partíció, FAT32-re formázva.
Azon legyen a BIOS file kicsomagolva.
Nem írtad, de gondolom a Legacy USB storage detect opciót bekapcsoltad. Ha nem, kapcsold be, restart, és lépj be újra a BIOS-ba. F8 a qflash opció, itt látnod kellene a pendrive-ot." - ez a rész pipaqflash-t indítva, fdd-t ír, pedig nincs is floppymeghajtó, de erre belépve, látszik, hogy látja a 8gigás usb driveot, erre le tudtam menteni a régi biost, állítólag lementette, de semmit nem látok utána filekezelőben visszanézve
ha viszont elindítom a qflasht, úgy hogy nincs a pendrive a gépben, nyilván nem lát semmit, viszont, ha ekkor rácsatlakoztatom, akkor hdd 2-nek felismeri, majd ha most lementem a biost, akkor a filekezelőben már látom is a filet, viszont ha az updatet indítom, akkor az ellenőrzés után errort ír ki (F6-os biosra próbálnám frissíteni) tehát nem tudom frissíteni
boot menüben meg az usb-k között csak usb -fdd, -cd, -hdd és -zip található (akkor is, ha a quick boot setupot indítom f12vel -vagy mi a neve-, meg akkor is, ha a boot sorrendet állítom)
"(F12 a boot override menü... Hard Disk opciót választva kapnod kell egy listát" - sajnos csak a hdd-k vannak, meg nem emlékszem még egy másik opció, de az nem az és igazából azzal sem jó
(#77030) vlevi
valóban, 2010 előtti gépekre nem tettem még win10et
legacy módban van, az usb-s win10 telepítőt iso2disc progival készítettem a hivatalos forrásból letöltött iso fileból - nem ez a media creation tool?
64bites win10-zel próbálkozoktehát akkor az újabb kérdések
miért nem indul el dvdről a win10 telepítő? vagyis ahogy írtam is, elindul a dvdről egyből megjelenik a win10 logo és tovább nem is jut...
a korábbi hsz-emben a hivatalos helyről leszedtem a bios-t, mégsem tudta updatelni, habár 3 db filet tartalmazott a csomag, de gondolom a .f6 elég neki (ettől függetlenül mindent rámásoltam), hiszen csak ennyi az updatelés: [link]köszi
-
dethroner
veterán
Pontosan, nála még a 100-as digi csomag van, 1db utp + 1db koax. És mivel csak 1 pc van a lakásában felesleges neki a router. Nálam szerencsére (vagy nem szerencsére) már behozták az optikát az 1000-es nettel, meg a két francos szolgáltatói eszközt
köszi a linket, átnézem -
pc360
addikt
Egyébként én is köszi, hogy utánanéztél. Igazat adok abban, hogy a tiszta hozzáálláshoz ez is hozzátartozna. Való igaz, hogy a továbbosztós licenszekkel eddig nem foglalkoztam. De nőjön akkorára az oldal látogatottsága, hogy ez problémát jelentsen! Persze, ez nem igazán történik meg.
Így továbbra is fókuszálhatok arra, hogy mi a kényelmes és értelmes.
-
pc360
addikt
Miért kéne felvenni? A szoftvergyártók nem fognak egyesével engedélyeket osztogatni a szoftveres oldalaknak, ha fel akarnak tölteni valamit. Azok meg főleg nem fognak mindenhonnan kéregetni. Jól néznénk ki...
Sőt, érdekük, hogy sok helyre felkerüljenek. Pl. a román eredetű SoftPedia lett az egyik legnagyobb, és leginkább frissen tartott oldal a témakörben (saját és nem kopizott leírásokkal!), ahol ha nincs valami fent, akkor kvázi nem létezik. A hash-ellenőrzésről... ha úgy érzed, hogy muszáj, bármikor megteheted.
Ha találsz nálam módosított fájlt, akkor az csak súlyos biztonsági probléma nyomán fordulhatott elő, és busásan megjutalmazlak a felfedezésért.
Ami a lehetőségekhez mérten éppenséggel 2 sör, nade érted. Ilyen nem igazán fordulhat elő. A ZIP-ekbe szoktam csak belenyúlni a fölös nyelvi fájlok eltávolításával, vagy egy-egy konfig fájl mellékelésével.
-
SP4C3
veterán
Ha nem tudod mit csinálsz, akkor igen. De ha a másodlagos rendszert akarod indítani, akkor oda fogsz figyelni, vagy nem, de akkor így jártál és ki kell várnod.
Vagy beállítod, hogy ne bootoljon semmiről, és csak akkor fog indulni egyik másik rendszer, ha gombot nyomsz és választasz.
-
quailstorm
félisten
Volt már, de nem fogom kikeresni. Én összesen 1db-ra emlékszem, ahol valami elbarmolás miatt jött a fórumozó, hogy nem indul az OS, kéri a csökkentett módot, de F8-at meg hiába nyomja. Az viszont 8.1 volt még.
Ha valami driver miatt nem tud betölteni pl. a Windows (kékhalál), de csökkentett be tudna, akkor van szívás.
Nekem eddig (3) sikertelenség után a menü nem jött be, hanem elkezdett valami Javítást tekerni. -
Doky586
félisten
-
-
vlevi
nagyúr
Hát, amíg egész nap elmegy a PCars2, meg a Doom, és hasonlók, 4K felbontásban, addig én békén hagyom a videó drivert. És még akkor sem biztos, hogy megoldódna a dolog. Sőt, szerintem nem. Vannak nálam "szerencsésebbek", akiknek csak úgy, egymonitoros rendszarban nem megy a startmenü, az értesítések, stb..., frissen újratelepített géppel.
-
tpeter77
addikt
szia!
De ez megfelelő! Csak nem tudtam ennek a létezéséről
Érdekes ez... Internet Explorer és a gyerek profilja alól telepített CSR kérdés nélkül indul,
de a Firefox elindításához szülői jóváhagyás szükséges.
Ezt hol lehet engedélyeztetni, hogy melyik alkalmazást lehessen indítani és melyiket ne?Az lenne a legjobb, ha pl. a böngésző és az Áruházból letöltött játékok közül néhány csak a rendszergazdai fiók jelszavának beírása után indulna csak el.
-
Cr00py
senior tag
Én is csak azért használom, mert az alkalmazáshoz tartozó registry-t, illetve hátramaradt fájlokat is törli. + a kényszerített eltávolítás, mint funkció is hasznosabb. Nem is tudom mikor használtam utoljára a beépített uninstallert a Windowsban.
Támogatja az Store-s alkalmazásokat is, így szinte 1 kattintással tudom törölni, s így biztos hogy nem fog újra feltűnni. Régebben szinte nem tudtam kiírtani a candy crosh-t és társait. törlés után megjelentek megint kis idő múlva.
-
movax
őstag
Nagyon is megéri, és még többet is, ha utána zsír hibátlanul működik a rendszer, nincsenek rejtélyes fagyások, összeakadások, megmagyarázhatatlan nem-működések, újraindulások és bsod-ok. Nem mondom, hogy kizárólag az appok, a store vagy a defender, esetleg a cortana a hibás, de meg vagyok győződve, hogy nagy szerepük van a sok buktatóért, amire annyian panaszkodnak
-
Cs1csó
titán
Nem másztam bele a power shell-be vagy mittudomén hol lehet teljesen eltávolítani nekem elég ha DISABLED és kész. Az az érzésem, hogy egyre duzzad ez a sok alkalmazás, szivesen eltenném pl. azt a pénzt amit a disney fizet az MS-nek hogy települjön bármije is gyárilag a start menübe.
-
Cs1csó
titán
ÚGy értem minek kell alapból települnie:
spotify, dolby, disney, valamilyen kingdom-os játék, stb. (fejből nem tudom őket mert gyalulom mindet) de vagy 30-at gyalulok kezdésnek.
A calculator még belefér de mivel UWP-s ezért azt is gyalultam helyette a Calcute nevű kis progit használom. Most itt nem az a gond, hogy van UWP-s app vagy sem hanem minek kell már tiszta telepítés után egyből települniük elég az ÁRUHÁZ aztán ha kell onnan valami leszedi aki akarja. -
Par eves nagy hazas 4-500/wattos tapos pc 5-13w
aktiv hangfal 2-4w
lasernyomi. 4-10w
szkenner 3-6w
monitor tipus korfuggo 0,5w-8w
egyeb kutyuk amik csak a geppel egyutt vannak hasznalva 5-15wSoroljam tovabb? Vagy majd "legkozelebb"?
Ezek korrekt adatok en mertem ezeket evek alatt otthon es masoknal. -
mpo
veterán
#75660 twofatcat
Mielőtt összezavarodnék.
SSD és HDD van az asztali gépben, leállítás után az elosztót kikapcsolom. Nem szeretnék alvó állapotot se hibernálást. Szünetmentes nincs.A lehetőségeim most így néznek ki:
Start->Power gomb: Leállítás, Újraindítás
Starton jobb gomb->Leállítás vagy Kijelentkezés: Kijelentkezés, Leállítás, Újraindítás
A C:\-n nincs hiberfyl.sys
Beállítások:
Energiagazdálkodás: Alvás=SohaSpeciális lehetőségeknél szintén Alvás=Soha, a hibernálás nem is jelenik már meg lehetőségként.
A powercfg /q parancsra a listából itt egy részlet a Start menü főkapcsolója az érdekes, mert azt látom Alvó állapot az aktuális.
Miért?
Hol tudnám átállítani?
[kép] -
Nem a szőrszálhasogatás miatt hanem nyelvtanilag is,
ha egyszer valamit leállítok, mint a nevében is benne van, akkor nem félhibernál, nem fast startup, nem hibrid alvás stb. hanem leáll. Az angol shutdown ugyanez, úgyhogy ott se jó a fogalmazás.Én (és még gondolom nagyon sokan) leállítás után rutinból nyomom ki a hosszú piros elosztón a kapcsolót, minek menjen standby-ba 30-40W éjjel-nappal? Ezt hogy tolerálja, habár ha jól tudom ilyenkor hibernál is a hdd-re.
-
Doky586
félisten
Pont erre céloztam. Tehát egyetértünk.
Az emberek 90% -a nem tudja hogy a kikapcsolásra utasított (kikapcsolás feliratra kattintva) alapból 'csak' altatásba kerül.. de nem kapcsol ki..
Szerintem egy HDD cseréhez szintén az emberek 90%-a nem húzza ki a konnektorból a gépet.. (ezzel mindkét lemez teljes tartalma elveszhet altatásban)
Hogy RAM cserélgetéshez (hibakeresés) az emberek hány százaléka elégszik meg a 'kikapcsolással' a konnektorkihuzogatás helyett nem tudom.. -
vlevi
nagyúr
"This PC alatt, kétszer nem kell"
Na, ez az. Hogy a kettő nem ugyanaz.
A libraries egy összefoglaló rész, ahol pl. a képek, videók, zenék több könyvtárból összefogva egységes mappaszerkezetben jelennek meg.
Vannak pl. dokumentumaim a szokott helyén, de van pár giga a onedriveon, néhány a google driveban, és a ThisPC alatt csak a szokásos dokumentumok vannak, ahol én túl sok dolgot nem tárolok. Ellenben a Onedrive, Guglidrájv dolgaimat jó, ha egyben látom.Az pedig, hogy van, akinek megy, van akinek nem, az sajnos ilyen. Nagyrészt nekem is működik, és az itt olvasott kínlódásokból szerencsére engem a nagyrésze elkerült (eddig), de azért én is láttam már jópár furcsaságot.
Az pedig, hogy változás az UWP felületen, arra már a fejlesztők is azt mondják, hogy inkább ne változtassanak rajta. Annyiszor átvariálták már, hogy nehéz követni. Pl. Win8 alatt a Metro felület fixen teljesképernyős appokat jelentett, amik a háttérben nem futottak, ún. tombstone módban le voltak állítva, a csempékre is speciális szabályok vonatkoztak. Aztán persze látták, hogy ez ótvar úgy ahogy van, és jött a kettéosztható képernő, de egy desktop gépen ez se jó semmire, mostmár ablakban futnak az UWP appok. Talán egy ideje már nem variálják annyira, valószínűleg ők se erőltetik olyan nagyon. Csak a Fluent design-t, ami (szerintem) szintén nem egy telitalálat megjelenítés.
Az UWP még mindíg szenved attól, hogy komoly alkalmazást oda nem bírnak írni.
És már senki sem akar. Ha lenne pártíz, száz millió telefon használó, akkor életképes lehetne az UWP, de mivel csak néhányszáz elvetemült használja még a windowsos telefonját, így nincs értelme arra semmilyen programot írni. Xboxra sem fejleszt senki. Érdemes átnézegetni az alkalmazásboltot, jelentős részben a windows8-ra elsőként megírt metro appok vannak fenn, újdonság alig. -
Doky586
félisten
"Ha már le lehet állítani a gépet, álljon már le rendesen, vagy nem?"
Én ha kikapcsolok egy gépet akkor néha szoktam hdd-t cserélni, ramot, cput ki-be rakni.
Egy alvó gépben a lemezcsere adatvesztéshez vezethet, de a cpu ram is egy speciális módban van ilyenkor azaz van rajta feszültség, nem célszerű kihúzgálni őket..Ezért inkább kikapcsolom a gyorsindítást a menüben. SSD-m van így anélkül is feláll 20s-en belül..
-
vlevi
nagyúr
Néha Insider, de általában nem.
"Desktopnál kit érdekel a leállás?"
Mondjuk engemHa már le lehet állítani a gépet, álljon már le rendesen, vagy nem?
Arra akartam utalni, hogy beleraktak olyan funkciókat, amik nem betonstabilak. Állítólag működik, de igazán nagy előnyét még nem láttam, hátrányait már annál inkább."a nekem ilyet csinálna, ideges lennék"
Pedig csinálja, elhiheted.
Meg az állandó startmenü működik-e, vagy sem (nálam túlnyomórészt megy, de amikor nem, akkor idegesítő).
De ilyenkor nem csak a startmenüvel van általában baj, hanem a teljes UWP alrendszer döglődik. Ez is egy instabil hulladék része a windowsnak, nem sok desktop usernek hiányozna, ha nem lenne, ellenben sok desktop user kínlódik vele, amikor éppen nem akar működni. Rengetegszer átvariálták már a Metro/Modern/UWP felületet Win8 első megjelenése óta, ezért én azt érzem rajta, hogy nem volt benne normális, működőképes koncepció, és emiatt nem is működik rendesen, csak toldozgatják, és a független fejlesztők nem nagyon látnak benne fantáziát. -
vlevi
nagyúr
Valami olyasmi volt, hogy néhány helyen még olyan ótvar régi windows szervert használtak, amire csak valamelyik szintén ősöreg .net ment fel, amiből viszont nem volt meg win10-re a teljes SDK, szóval fejleszteni nem tudtunk W10-es gépen arra a target frameworkre. Azthiszem ez a limit már megszűnt, de, aki foglalkozik fejlesztéssel, az tudja, hogy nem 10 perces meló egy évek óta belakott gép alatt lecserélni a rendszert.
-
Cs1csó
titán
Pont, hogy a soha újra nem indítást tartom egészségtelennek. Ha van egy célhardvered ott nem feltétlen gond a 0-24-ben működés pl. egy NAS, ROUTER stb. de egy asztali oprendszernél de még egy okostelefonnál sem árt néha egy újraindítás.
Sub-ZeRo
Altatás vagy hibernálás alapvetően mindegy: altatásnál a memória feszültség alatt marad nem íródik ki semmi sehova csak simán feszültség alatt marad de a gép leáll. ezért történik a bekapcsolás gyorsan mert már/még minden a memóriában van. A veszélye, hogy altatás alatt jön egy áramszünet akkor elvész a memória.
Hibernálásnál a memória tartalmát kiírja a háttértárba (HDD vagy SSD - SSD-nél gondolom gyorsabb a hibernálásba küldés és onnan felébresztés is) majd leáll a gép úgymond teljesen tehát a memórai sem marad feszültség alatt és törlődik. Előnye, hogy védve van a hibernált gép egy esetleges áramszünettől a hátránya hogy lassabb mind a hibernált állapotba kerülés és az onnan ébredés is.
Hogy technikailag melyik a jobb a windows 10 számára és/vagy melyik viseli meg jobban az egyes felhasználóspecifikus programokat, vagy a hardverelemekt azt nem tudom.
Röviden abban látom a különbséget hogy a hibernálásnál a hibernáció előtt és az ébresztés után is van 1-1 plusz folyamat : memóriából kiírni a háttértárba majd a háttértárból beolvasni a memóriába.
Emiatt lehet modernebbnek nevezni az altatást. -
woolwich
tag
Amit írsz, az nálam is gond nélkül megy. Elvileg a 7-es billentyűn látom ezt a fajta ékezetet, amivel à és è betűt tudnék csinálni de hiába próbálom alt gr-rel kombinálni, valamiért azonnal feldobja az ékezetet és után külön kerül mellé az a vagy e.
Valamiért az Alt gr + 7 nem működik.
Ahogy néztem a wikipédián itt is ki van hagyva, de hogy miért arra nincs ötletem. -
mzso
veterán
"Az alvás kikapcsolja a gpu-t/monitort IS, de megnéztem, csak a monitor timeout-tal is tökéletesen működik. EVR, de egy időben használtam madVR-t is."
Hmmm.... Akkor majd még kérdezem azt aki visszajelezte, hogy még tapasztalja.
"Ha folyton teliberakod az összes memóriát,"
Nem folyton, de ha ritkán fordul elő és rendszerfagyás a vége akkor is szopás. Össze tud jönni olykor."Bár egyik kollégám [...]"
Az még csak a figyelmeztetés. A fagyás akkor jön amikor automatikusan kéne lelőnie a Windows-nak, mert ténylegesen elfogyott.
-
mzso
veterán
Hát fogyott el már nálam aliexpress nézegetés közben 16 giga memória mellett, úgyhogy megnöveltem a lapozófájlt. Mondjuk a Firefox memóriaéhesebb ha több megnöveled a folyamatainak a számát.
"Igaz, nem nyitottam meg annyit, hogy a 13 GB szabad RAM eltűnjön,"
Hát igen a probléma akkor jött elő amikor elfogyott az összes memória a virtuális is. Nyilván, mert ekkor kéne lelőnie a rendszernek a legtöbb memóriát foglaló processzt."A videó lejátszás pontosan mit takar? Natív lejátszó / web / egyéb?"
Helyi lejátszó. Leginkább Potplayer.
"Felkeltettem, bejött a fullscreen videó ahogy hagytam, unpause, megy tovább."
Nem tudom milyen faktor számít. Lehet, hogy az alvás nem csak amikor kikapcsolja a gpu-t/monitort a windows. Arra meg már nem emlékszem, hogy hány rendererrel próbáltam, szerintem madVR és EVR.
"Jelenleg 3 bug van a kis listámon, amivel nem tudok mit kezdeni, tehát együttélek vele."
Sajna az én listám nem akar csökkenni és nem mindegyikkel bírok együtt élni.
-
SP4C3
veterán
Whether updates complete successfully or fail. - Mert mégis mi a fenéért akarnák tudni? Konkrétan volt rá példa, hogy egy adott gépet reggel bekapcsoltál, jöttek a frissítések, minden nap reggel generált 3GB adatforgalmat, az idő alatt természetesen a net lehalt, újraindult, majd visszaállította magát, mert nem tudta telepíteni a nyüves update-jeit. Háromszor játszottuk ezt el, kapta a tiltást...
Nem kell kérdezni, válaszolok, például IP címeket mi a phaszért gyűjtögetnek? Error report is minek, ha nem kezdenek vele semmit, legalábbis elhanyagolható %-ban javítják... Meg várjunk csak, mik vagyunk mi, fizetett béta tesztelők? NEM, akkor meg mi pék holdkóros lapátjáért jelentget hibákat engedély nélkül? Spyware...
Frissítések seedelése miért kellett? Nincs zseton a sok reklámbevételből szerverre meg sávszélre? Pióca egy rendszer. Store-t ki kérte? Cortana-t meg sem említem, mert elhányom magam...
Forgalom analízisre meg vannak eszközök, mondjuk microsoft is csinált, meg lehet ezt tűzfallal is, apropó tűzfal 2018-at írunk és a win beépített tűzfala még minidg használhatatlan ha a kifelé irányuló forgalmat szeretnéd szűrni, ráadásul előre tele van tömve mikibácsiék által engedélyekkel, mert ők úgy gondolták, hogy azt te engeded, mert miért ne.
Személy szerint Comodo IS-t használok (természetesen van mit beállítani rajta telepítés után), nagy megelégedéssel. Windefender-t nem szeressem, zabál és fogja a háttértárakat, meg nem épp egy kifinomult védelem. Hozzáteszem az is több, mint a semmi. -
SP4C3
veterán
A Basic alatt (főleg ez érdekel) Te melyik pont miatt gondolod, hogy adware/spyware a rendszer (mi miatt szörnyülködsz)?
A basic ezek miatt:
Device, connectivity and configuration data:
Data about the device such as the processor type, OEM manufacturer, type of battery and capacity, number and type of cameras, firmware and memory attributes.
Network capabilities and connection data such as the device’s IP address, mobile network (including IMEI and mobile operator) and whether the device is connected to a free or paid network.
Data about the operating system and its configuration such as the OS version and build number; region and language settings; diagnostics level; and whether the device is part of the Windows Insider program.
Data about connected peripherals such as model, manufacturer, driver and compatibility information.
Data about the applications installed on the device such as application name, version, and publisher.
Whether a device is ready for an update and whether there are factors that may impede the ability to receive updates, such as low battery, limited disk space, or connectivity through a paid network.
Whether updates complete successfully or fail.
Data about the reliability of the diagnostics collection system itself.
Basic error reporting, which is health data about the operating system and applications running on your device. For example, basic error reporting tells us if an application, such as Microsoft Paint or a third-party game, hangs or crashes.Amik meg a háttérben mennek, arról meg a jó Isten sem tud forgalomanalízist készíteni... még ha kikapcsolsz mindent, akkor is szeretne kimászni a hálózatra.
-
SP4C3
veterán
"de abból nem jött le semmi adware/spyware" - Ezt nemértem. Nem azon keresztül jön le a spyware, hanem maga a rendszer az. +És ez még csak az amit redmond el mert mondani/ki mert rakni a weboldalukra. Van min szörnyülködni.
-
-
#19482368
törölt tag
Az a helyzet, hogy főleg a gyengén védett lakossági környezetben, túl sok módszer áll rendelkezésre, hogyan lehet megszerezni, és vannak olyan módszerek, amikor alapvetően nincs is rá szükség. Na ez az ami megijeszti, az embert. Egy gyengén védett lakossági hálózaton a Meterpreter és hozzá tartozó okosságok simán alkalmazhatóak. Főleg, ha nem is tartják naprakészen a rendszereket. És mindezt úgy, hogy gyakorlatilag észre se lehet venni. Egyszóval, túl sok gyenge láncszem van, ahhoz hogy megszerezhető legyen. Aki akarja, és kellően elszánt, annak nem probléma.
-
#19482368
törölt tag
Valamit nagyon félre értettél, vagy nem olvastad el amit előtte írtam.
Azt mondom, milyen jó lenne, ha egyáltalán nem kellene jelszavakat beírni, hanem mint jelen esetben 2 faktoros azonosítást használva lehetne belépni jelen esetben a Windowsba akár offline-ban is. Tudom, hogy a Microsoft hamarosan megoldja, csak az érdekelt hogyan. És nem azt, mondtam, írtam hogy ez biztonsági kockázatot jelent. -
#16939776
törölt tag
Amit a témában találtam már végig próbáltam: vírusirtó, fix ip, lankártya reinstall és a win. szolgáltatások között az SMB1 ki*-be-ki-be kapcsolását is, a nas-on max.protokol SMB2-re van állítva.
*alapból be volt kapcsolva az SMB1 support!
(#74228) Laraxior: Néztem most hogy up-to-date Az aktív időszak és az újraindítási beállítások is hasznosak, engedi késleltetni a frissítések egy ?részét?, de egyből hisztizik is miatta. Nálunk 24/7 megy a gép, még a monitort se kapcsolhatja ki.
(#74223) YASKATIR: Ez azért egy kiforrott, bevált dolog "volt". Folytatása is, ami a pci-expres-es interface-en és egy DC-DC-n kívűk 1:1 ben változatlan maradt.
-
Laraxior
titán
Egy ideje elég jól működött, simán services.msc-nél kikapcsoltam a frissítést, illetve le is tiltottam, aztán ment. Jó ideje működött, most egy ideje elkezdett megbolondulni.
Írtak itt valami másik módot, azt is megcsináltam, annak ellenére is csinálja.
Mivel már eladtam az 1080Ti-ket ezért már különösképpen nem opció a DX12, elég a DX11 is, másban úgysem tud többet nyújtani nekem a W10. -
mpo
veterán
Egyrészt sokat megy a gépem (egész nap ülök, fárasztja a szemem, még jó monitorral is) és amikor lekapcsolom, akkor jó ideig nem kapcsolom be.
Ez a gépem kevesebbet fogyaszt (SSD, a HDD meg lekapcsol ha nincs dolga), a monitor 2 perc után kikapcsol, ezért nem teszem alvó módba, ha fél órát nem használom.A másik oka, hogy a Windows 10 a kezdeti időkben, se az alvó mód, se a hibernálása nem úgy működött, ahogy nekem tetszett volna.
-
Syl
nagyúr
Ez az egyes-kettes számú monitor nem csatlakozók típusán múlik?
Mert én sokáig szenvedtem (linux alatt is) azzal, hogy a másodlagos (kisebb) monitorom (dvi kábel) akart első lenni. Aztán amióta ez sima vga kábellel van a gépre kötve, azóta nem tolakszik előre, minden rendszeren automatikusan kettes monitor lesz. (a fő monitorom hdmi)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bomba ár! HP EliteBook 2560P - i5-2GEN I 4GB I 320GB I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- Apple iPhone 7 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával l
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest