- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Külföldi SIM-ek itthon
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#54072192
törölt tag
válasz
Cs1csó #96841 üzenetére
"a legördülő menü résznél oda is van írva hogy mivel mit tiltasz le"
Igazából nincs, pont ez a gond ezzel a programmal. Van valamilyen magyarázat, de azt például sehol sem írja, hogy pontosan mit csinál. Ha valamiért nem tudod visszakapcsolni az egyiket, akkor fogalmad sem lesz róla, hogy hol, mit és miről állított el.
Például a biometrikus azonosítást miért kell letiltani? Ha használod, akkor nyilván kell. Ha nem, akkor miért zavar? Mit jelent az "Advertisements via Bluetooth"? Mert nem azt, hogy a rendszerben reklámok jelennek meg. A kísérletezős kapcsoló is elég homályos, mert az MS nem állítgat csak úgy beállításokat.
Van összesen 6 telemetriával kapcsolatos kapcsoló. Egyikre sem írja, hogy mit csinál (feladatot tilt, vagy szolgáltatást, fájlokat töröl, stb), csak az egyiknél van egy megjegyzés, hogy gondot okozhat valamilyen "Xbox programmal" kapcsolatos regisztrációnál.Most csak azokat néztem meg, amik az ajánlottal lennének kikapcsolva. Ennek a 90%-át a Gépházban ki is lehet kapcsolni, a maradékot pedig az ütemezett feladatok között. Igazából a fentiek miatt felesleges program.
-
-
wwhy
veterán
válasz
Cs1csó #96308 üzenetére
Ha tudnám
Nem láttam ennyi kékhalált XP óta. Egyszerűen csak azt veszem észre, hogy pl. a Wordben nem lehet írni, jön a homokóra, nem reagál semmire és ezt dobja.
Először a Dell kezdte, majd az Asus, mostanában pedig a Lenovo folytatja. Semmi extra program nincs, irodai gépek, Office, Firefox, Chrome, Irfan. -
#16939776
törölt tag
válasz
Cs1csó #96131 üzenetére
Abban igaza van, hogy ez nem thermal throttling, mert az a base clock alá viszi az órajelet és nem történt ilyen.
El kell olvasni az intel által kiadott white paper-t, ami az adott CPU széria termikus viselkedését taglalja. Abban benne található, hogy milyen feltételek teljesülése mellett dobja el/tartja meg a CPU a boost/turbo órajelet, a többi csak találgatás. -
svgyula
addikt
válasz
Cs1csó #96131 üzenetére
Szia! Nem sok mindent kell csinálnia én láttam már olyan HP-t ami egy pdf megnyitásnál már 80c°-ra vitte fel a CPU-t elméletileg az tisztítás, pasztázás után volt és win7 volt rajta. Na meg ugye AMD procival. A volt főnököm HP-ban többször leolvadt egy chip pedig ő semmilyen játékot nem használt és a legnagyobb "művelete" az office meg a net böngésző volt. A szomorú az, hogy az egy 1,5e EURO-s gép volt dokkolóval meg egy csomó extra kütyüvel, mint tapis kijelző ujjlenyomat olvasó stb. "BUZINICE" verzió
-
Pityu.
nagyúr
válasz
Cs1csó #95902 üzenetére
Nem jól értelmezted.Szóval a gépen több szoftver is telepítve van,játékok,mondjuk képszerkesztő meg ilyesmi,de ha bemegyek a programok eltávolítása vagy módosításába menüpontban,nincs ott az összes pedig fel van más is telepítve és működnek is a programok.Magyarán eltűnt egy csomó program a listáról ami fent van a gépen és működik,de hova lettek?Azt is elértem az imént,ugyan azokat elő varázsoltam a revo uninstallerben de ott is csak azok látszanak amiket a windows kiír.
-
Döglött Róka
veterán
válasz
Cs1csó #95778 üzenetére
Nem vagyok IT zseni, csak jobban ismerem a Windowst mint itt bárki. Ha hülyeséget ír valaki, akkor kijavítom.
Nem én álltam le dühöngeni, hanem a lelkes amatőrök akik éppen feltalálják hogy egy 20 éve fejlődő OS-t hogyan is kellene fejleszteni elvégre a tengerentúlon nyilván ezt nem tudják. -
Geth
veterán
válasz
Cs1csó #95766 üzenetére
Sehol nem írtam kötelező kvótáról. Azt írtam, hogy tapasztalja/látja a hibát, de nem csinál semmit.
Gondolom valahogy így megy,
Meg lehet, meg talán. Mókás a fotelből teóriákat gyártani, engem nem zavar, csak kérdem, hogy van valami értelme?
Valaki küldje már el az MS-nek a topikhoz a linket, hát itt többször le volt írva a MEGOLDÁS. -
Kékes525
félisten
válasz
Cs1csó #95762 üzenetére
"annyi embert felvenni amennyi elbír velük"
Igaz, de akkor valószínűleg nem lenne olcsóbb, mint a profi tesztelő csapat.
(#95763) Geth + (#95764) Doky586 + (#95767) Szmörre
Ezeket már ideje lenne a Microsoftnak is észrevenni és érdemben változtatni a tesztelési metóduson.
Megoldás:
Visszaállítani a profi tesztelő csapatot és/vagy évente 1 minőségi frissítést kiadni.
Az indider programon szerintem érdemben nem lehet változtatni, mert az ember ilyen, szereti azt, ami ingyen van és nem kell tenni érte semmit. Ha szigorítanák, például minimum 2 hiba beküldését írnák elő, akkor nagyon sok olyan hibát küldenének, ami igazából nincs is. Ha pedig több embert vennének fel az indsider értékelésére, akkor már nem lenne olcsóbb, mint a profi tesztelő csapat létrehozása.
-
junior11
veterán
-
#54072192
törölt tag
válasz
Cs1csó #95712 üzenetére
Lehet, hogy nem megfelelően kommunikálnak egymással a csapatok, nincs elég tesztelő, túl sok a beérkező adat és elveszik a lényeg, túl nagyok az elvárások az új buildekkel szemben, egy nagy katyvasz a rendszer kódja, ezért egészen váratlan hibák jönnek elő, stb. A 1809-es adatvesztős hiba miatt kaptak rendesen, és alaposan visszavettek a frissítés tempójából. Bizonyos gépek még mindig nem frissültek 1803-ról. Valami változás azért van. A sok kis apró hülyeség ellenére szerintem a 1809 jól sikerült, szóval remélem, hogy a 19H1 még jobb lesz.
-
#86564352
törölt tag
válasz
Cs1csó #95709 üzenetére
Én csak fejből írtam, night light bug és egyebek gyári appok részletezése még külön mese lenne, fotós app és Edge-ben is voltak és vannak fájó alapvető hibák. A látványos bugok amivel naponta több alkalommal találkozik az ember és egy éve szar két build után is, ez a hozzáállás baj. Nézd meg ezt a posztolót, teljesen igaza van a hozzáállásról, 1709-ben volt utoljára jó a task view! Amióta 1803 óta hozzányúltak az idővonallal fos az egész. Szerencsére az ALT+TAB váltón még nem akartak fejleszteni.
-
#86564352
törölt tag
válasz
Cs1csó #95706 üzenetére
Volt még üres képernyőbe boot Avast összeakadás (user szempontból mindegy kinek a hibája, Windows frissítés után történt) Kudarc volt a 1803 rajt és a 1809 rajt is az adatvesztés bug miatt. A havi frissítések közben is emlékezetes 2018 bugok: egyes Dell és HP laptopok eldobták a billentyűzetet, fájltársítás, jobb klikk menü, mappa méret számolás, thumbnail, ZIP fájl, fantomértesítések, időjárás live tile, gyári appok idegesítő hibái és animáció bugok. Valamit javítottak ezekből hónapok után, valamire még várhatunk. 2019 két kiadás csak jobb lehet!
-
#86564352
törölt tag
válasz
Cs1csó #95698 üzenetére
Nagy irónia egyébként motorháztető alatt csomót javított a 1809 érzésre gyorsabb, de az ilyen napi apró bosszúságok összeadódnak idegileg.
És csalódás amikor próbálom használni a marketingelt újdonságokat és kiderül félkész vacak. (tisztelet a kivételnek) Ezért szeretnék olyan buildet semmi új megváltó feature nem kell, csak üljenek le és tapossák ki a meglévő bugokat. Máris szívesebben használnám és nem rinyálnék.
Talán most az újban a shellexperiencehost szétválasztása megoldja majd a start menü, tálca, értesítés bugokat. -
Balmadi66
csendes tag
-
pinnacle
nagyúr
válasz
Cs1csó #95567 üzenetére
Köszönöm a segítségetek! Igazából mindent olyan komótosan csinál. Nem tudom mi a neve annak a kék kis karikának, de sokáig szoktam látni.
Bitdefender Antivirus Plust használok.
Igazából az a legnagyobb gond, hogy van egy 32bites, 1 szálon futó program a Metatrader, ami teljesen be van lassulva. Beállítottam Magas prioritást, csak egy száll használatot, mégis alig akar elindulni, ráadásul fagyogat. Nekem 1 Metarader alig megy, ismerősnek 5db simán fut, ráadásul indikátorokkal megpakolva. Azt mondták ekkora különbség nem lehet a i3-4330, i5-4590 CPU között.
Régebben volt valami gond, a SSD-kel, hogy egy idő után belassultak, lehet nekem is az a gondom? Mondjuk azon sem látok hibajelzést.
Nem tudom, hogy mi a fene lehet a probléma, hardveres vagy Windows. Milyen programmal tudnám mérni, hogy megfelelő-e a Windows sebessége, illetve mi lassítja? -
flash-
veterán
válasz
Cs1csó #95549 üzenetére
vadiúj gép, új telepítés, és első inditás után már belassult azért gondoltam hogy valami ilyen lehet hogy az új windows verzió nem jó rá ,de ez csak megérzés...nincs más ötlet hogy pár hete egy ugyancsk vadiuj ilyen notin a win miért ment jól (egy más változat) ezen az ujon meg ez az uj redstone miért ilyen
köszi a tanácsod, teszek egy próbát,ha azzal is ez van akkor majd próbálok egy redstone 2-őt..
(ha valaki megmondaná hogy 1 hónapja mi volt az ami még vent volt és a legtöbbet letöltött volt aznkoronami a legfrissebb, akkor az lenne megint, de azóta már azt törölték helyette ez a universal pack van -
-
-
mcmike
őstag
válasz
Cs1csó #95469 üzenetére
Rendben, köszi! Meg mindenki másnak is a tanácsokat...
Szerintem megy a levesbe a mostani kulcs (jó lesz a gyerek gépére), én meg veszek egy rendes Pro változatot.
Tudnátok ajánlani megbízható forrást hardverapróról vagy üzletet ahol jó áron lehet beszerezni? Bocsi ha ez OFF, jöhet priviben is...
-
adika4444
addikt
válasz
Cs1csó #95199 üzenetére
Hali!
Hatalmas +1. Én is UVP nélkül használom a Windows 10-et. Gépház + vezpult katyvaszos együtt, de én is tudom mit meg merre, szóval már nem igazán érdekel.
Mivel helyettesíted a számológépet?
(#95201)TomMusic:
Egyhamar egész biztos nem fogják kidobni a Win32-es alkalmazásokat. -
TomMusic
őstag
válasz
Cs1csó #95197 üzenetére
Hát én azt látom, hogy kukáznak eddig jól működő programokat (pl. a Skype-ot miért kukázzák? azt tudja valaki?), felületeket maszatolnak szét (Start menü -> nem funkcionális, csak oda van hányva, "Gápház -> miért jobb ez, mint a vezérlőpult?). Folyamatok lassulnak.
Persze tudom, rengeteg javítás van, driverek, támogatás, stb, de hiába, ha a GUI indokolatlanul romlik.
Nyilván nem használhatatlan, sőt, tök jó használni néha, és muszáj volt lépni a mobil eszközök miatt (Win8 -> onnan volt szép feljönni), de nah..
Ja amúgy többieknek is köszi a hsz-t, azt hittem kötegedősebbek (van ilyen szó?) lesztek. -
gyáliSanyi
őstag
válasz
Cs1csó #95165 üzenetére
Köszi a tanácsot.
Az asztal mappájában C: van pár kép és fontos videó dokumentum, scannelt képek.
Van másik a 1TB lemez is a gépbe, de azért vannak ezen a C-n mert fontosak, ne kelljen keresni más meghajtón. Bár sokat áthelyeztem így is. Nem a fél egy Gb a lényeg.Tényleg nem drágák a 256-os SSD-k, az olcsóbbak is 10%-al alacsonyabb olvasási sebességet tudnak. Az írási meg talán a Win.-nél nem is számítana nekem így jó lesz egy ilyen.
-
Zoz
őstag
válasz
Cs1csó #95124 üzenetére
Ezt most komolyan kérdezed?
Sose hallottál még a Bacsis féle Retro számítógép kiállításról? -
sziliv43
csendes tag
válasz
Cs1csó #95006 üzenetére
Az XP-re sincs 5 éve támogatás mégis megy használják, nem csak otthoni környezetbe hivatalba, boltokba és egyéb helyeken. Majd ha gond lesz a Win7-el lesz változtatva, de addig amíg megy és nincs gondom vele meg másnak se nem, kiélvezem nekem nincs gondom a géppel. Ennyi.
-
válasz
Cs1csó #94907 üzenetére
Erre nem tudok mit mondani mert kb. 2016.10.05-én, 14óra magasságába megláttam életem első Windows10-ét és 14óra 40 körül már a Classic Shell volt rajta. Annak szerintem nagyon jó a keresője, win alkatrészekre értem. Én fájlt (képet videót stb.) cirka 10 éve nem kerestem a saját gépemen, tudom mi hol van mert én tettem oda.
-
bozsozso
őstag
-
wanted5
őstag
válasz
Cs1csó #94828 üzenetére
Semmit, kivéve az nvidia drivert és az audio driver. Ezeket nyilván nem fogom elhagyni, egy gamer gépnél azért a VGA driver elég fontos, sőt ezeket a windows update magától kapta le. És nem is volt velük gond a 1809-es buildel sem. Próbáltam visszakapcsolni az előtöltést is, de ugyanaz a helyzet.
-
wanted5
őstag
válasz
Cs1csó #94826 üzenetére
Semmit nem buheráltam. Ki van kapcsolva a prefetch, SSD-re minek? Meg kézzel, parancssorból kikapcsoltam a hibernálást. Ennyi... a pagefile nincs kikapcsolva, direkt automatán hagytam most, máskor meg kézzel szoktam lefixálni egy méretre...
Ne nézzetek már ennyire madárnak. És miért baj? Nyilván azért, hogy egyre gyakrabban megesik, hogy azért omlik össze (jellemzően egy játék), mert olyan helyre akar, írni ami már használatban van, de ugye szabadnak kéne lennie.
4 óra elteltével 5,3 GB-nál jár. -
-
MeroM
senior tag
válasz
Cs1csó #94725 üzenetére
kb 1 éve ez ment a 7 nél is, nem ment a frissítés most valahogy egyből megy rajta, 8.1 en meg nem nem túl logikus.
Ismerősnek raknám fel csak itthon kipróbáltam, sajnos a 10 alatt nem lehet egy CORELL DRAW programban beállítani hogy a régebbi munkák miniatűrjei látszódjanak, és win 10 re nem lehet telepíteni a corell X4 et csak a x6 ot (x4 telepítése után megoldódik a probléma, win 7 , 8.1 alatt)
-
zolee001
őstag
válasz
Cs1csó #94567 üzenetére
"Indítsd a gépet csökkentett módban és a programok szolgáltatások közül törölj MINDEN VC++-t majd gép restart és telepítsd ezt: MultiPack Visual C++ Installer"
Ennyi baromságot honnan tudsz összeszedni?
Nyilván a poszternak a Visual c nem talál egy filet vagy jogosultság vagy csak simán nem található ott a telepitönek szükséges file
Miért nem mindjárt a winlogon exe-t törölteted ki vele? -
#86564352
törölt tag
válasz
Cs1csó #94492 üzenetére
Mert te értesz hozzá. Aki azt se tudja mit csinál összekutyulja a partíciókat. Nekik az a tuti csak a rendszernek szánt meghajtó van áram alatt telepítéskor, különben csak találomra kattintanak hova telepítsen a Windows. Egyébként vicces (szomorú) ahogy felnő az okostelefon nemzedék, egy 16 éves ugyanolyan bambán ül egy telepítés feladat előtt és ugyanúgy vakon kattintgat összevissza mindenre mint egy 66 éves. Nekem nagy floppy 386-os, 486-os amikor először megnyomtam a TURBO gombot
és DOS parancsok, autoexec.bat piszkálás, Norton Commander volt gyerekként amivel kezdtem az informatikával való ismerkedést. A mai gyerekeknek ez egy izébigyó app a telójukon és Xbox, én összepisáltam magam örömömben egy Pentium 233 MHz MMX-től és 3dfx Voodoo vagy Riva TNT2 kártyától és az Office97 mire képes, az unokaöcsém a farmville nyomogatás időszakba született. Nem is tudja magától, hogy az előtelepített trial szarságok a laptopján visszafogják a gépet és hogy létezik reklámszűrő is. Legalább nem kell félni, ha kihalnak az öregek, a 80-90-es évek szülöttjeinek lesz így is még mellékes zsebpénze gépek helyrehozásából.
-
-
tothjozsi96
addikt
válasz
Cs1csó #94288 üzenetére
Ezt, és ezt, illetve még egy pár youtube-os videó alapján elmondtakat.
Igazából a fő problémám az volt hogy a Malwarebytes 2.2.1 (1043) verziója teljes vizsgálatnál elkezdett kékhibát dobni. Nem értettem, mert régebben ilyen nem volt.
A kékhiba diagnosztikája a vírusírtó egyik .dll fájljára mutatott.Most letöröltem, egy Kaspersky-t feltettem, hátha lesz valami ami okozza a hibát.
-
D@ny7
aktív tag
válasz
Cs1csó #94258 üzenetére
Nem tudom hol találtál te ennyi pénzért windows 10-et Pro változatban. OEM 45E-től kezdődik a boltokban dobozos verzióban (ami OEI, de majdnem ugyanaz), RETAIL 80E Microsoft oldaláról.
Igen vannak használt (second hand) szoftverek azon az áron, de ezekben nem bízom, illetve több esetben is a jogtisztaságuk kérdéses.
-
D@ny7
aktív tag
-
D@ny7
aktív tag
válasz
Cs1csó #94248 üzenetére
Megvan még. Leginkább a win10 pro retail 80 ezres árát akarom megspórolni
Lehet venni OEI (OEM-ként vannak feltüntetve boltokban, de mégsem az mert azt hivatalosan csak előre telepített gépekhez lehet) windows-okat fele ennyiért de ha vége az alaplapnak búcsút is lehet inteni a licensznek elvileg.
Nyilván ha átvihető a régi nem lenne használva.
-
Geth
veterán
válasz
Cs1csó #94165 üzenetére
toldozom- foldozom??
Igen. Írtál egy ökörséget: számtalan Windows program ellentétben a másik két platformmal. Ez alapból erős kezdés volt, hidd el a "számtalan" tökéletes jelző a másik két platformon elérhető programok számára is.
Majd jött az Akkor úgy fogalmazok kezdetű hsz (toldozás), aminek a végén már desktop OS-ekre van kihegyezve a kérdés (foldozás). Ezt azért kellett kihangsúlyozni, mert előtte a server OS-eket is odaértetted? Mert akkor meg még jobban félrement...
jól tudom hogy én mire is értettem amit írtam
Ezt mertem remélni.
Továbbra is tartom, hogy nem kellene a többi platformmal kapcsolatban nyilatkoznod, pláne nem itt -
King Unique
titán
válasz
Cs1csó #94156 üzenetére
Mondjuk azért nem feltétlen kell mindenhez külső programot felrakni, meg a Windows 10 amúgy is fejlődött ilyen téren a korábbi Windows-verziókhoz képest. Viszont akkorát azért nem, hogy kiváltsanak a-tól z-ig minden külső programot a beépített alkalmazások. Ha speciális célszoftverekről van szó, amiket pl. itt említettél, akkor azoknál szintúgy, de az mondjuk nem meglepő.
Vannak azért a másik 2 desktop platform rendszereire is nyilván natív és külső programok szép számmal, de ha a szoftveres támogatottságot nézzük, pláne speciális célszoftvereknél, akkor olyan téren a Windows áll a legjobban, annak a legjobb a támogatottsága. Annál kevésbé kell alternatívák után kutatni, míg a másikaknál inkább, bár még a macOS támogatottsága viszonylag jó.
-
-
-
gxcman
tag
válasz
Cs1csó #93900 üzenetére
Ma raktam a win-t újra, mert nem úgy ment a rendszer ahogy én akartam, most minden processzor mag / szál
kb egyformán dolgozik.De tegnap az volt a gondom az 1. mag ment 95%
2. ............... 2%
3. ............... 12%
4. ................ 4%Mindegy volt, hogy IGP, vagy VGA adta a jelet a monitornak egyszerű játék 2005-s metin2, ekkor próbáltam, változtatni a beállításon, amiről a képet beraktam de nem javult a helyzet.
Most újrarakás után minden mag hasonló mértékben dolgozik max ( + ) ( - ) 20%, nem tudom mi volt a gondja, de most rendben van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Turbózd fel géped a jövő RAM-jával!
- AKCIÓ! HP ZBook Firefly 14 G9 üzleti notebook- i7 1255U 32GB RAM 512GB SSD nVidia T550 4GB Win11
- BESZÁMÍTÁS! Asrock H310CM i5 9400F 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RTX 2060 Super 8GB Zalman Z1 700W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 9 9900X Processzor!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest