- Honor Magic V2 - origami
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Megérkezett Európába a Moto G55 5G és Moto G35 5G
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Beni2360 #141441 üzenetére
Ahogy írtam: Windows alól, kilőtt Antivírus program mellet. kitömöríted a ZIP-t, abban van egy EXE, azt kell futtatni és kész(meg van egy TXT fájl, amiben pont ez van leírva..
). Vagy magától újraindul a gép(várni kell, hogy megtegye, nehogy "félúton" gondolsz egyet (mert látszólag nem csinál semmit egy ideig/megáll a folyamatjelző csík stb stb), aztán Te indítod újra
), vagy meg fog kérni rá a végén, hogy indítsd újra (ekkor viszont azonnal, kötelező az újraindítás).
Ha "szerencséd" van, akkor legalább a legújabb BIOS lesz a laposon, ha nincs, akkor meg nem indul a W10, ha meg nagyon nincs szerencséd, akkor lapos mehet kukába...A hibakód és neve, az tipikusan RAM (memória) gondra utal. Mivel laposoknál (ennél biztosan nem) nem jellemző, hogy a BIOS-ban húzni lehessen, így a fizikai memória modulokkal (is) lehet gond. (pl. bővítve lett a memória, de nem megfelelő RAM-al, vagy megfelelővel, csak nem mindegy, hogy a kisebb- és nagyobb kapacitású RAM-ok melyik slot.ba mennek stb stb). Sajnos persze szoftveres is lehet a gond, hogy ne legyen egyszerű a dolog...
-
válasz
Beni2360 #141438 üzenetére
Ez necces...
Ha a laposban NVidia GeForce MX150 VGA teljesít szolgálatot, akkor a legújabb (2.02) BIOS-ra kellene frissíteni... Sajnos ezzel a BIOS-al lehetnek gondok is...
Ha bevállalod, akkor azt csak saját felelősségre tedd és pótolhatatlan adatokról legyen mentés!
Windows alól lehet frissíteni, frissítés idejére az általad használt víruskergető védelme legyen tiltva (ha Defender az, azé is)
Sajnos nem tudom megígérni, hogy ez megoldja a gondod, de ez van...BIOS frissítés azt nem fogja megoldani, hogy a régi állapotra vissza tudj állni, de azt lehet, hogy azt követően már felcuppanak a frissítések gond nélkül.
(korábbi képeden a hibakód az egy rendszerkomponens(szvsz .NET) és egy telepített hardver (szvsz a VGA kari) közti "'összeférhetetlenségre" utal...) -
-
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #140640 üzenetére
Ez a kérdés nemrég a Flash SSD topikban már meg lett járatva és ott válaszokat is kaptál, meg oda akartam írni az imént, nem világos itt miért kellett még1x feltenni, meg pláne ha a külső ház / USB-kábel / SSD a probléma forrása és nem feltétlen az OS (W10)...
Technikailag nyilván megoldható, sőt WinPE alapon pl. egy HBCD PE még talán még jobb választás is ilyen célra, viszont ha az előbb említettek a probléma forrása, akkor sok értelme és eredménye nyilván nem lesz.
-
Vistaboy
veterán
válasz
Beni2360 #137534 üzenetére
Mondtam én, hogy nem a K-Lite Codec Pack a ludas. Én már évek óta használom, és eddig még nem okozott kékhalált. Meg aztán, nálam YouTube alatt ugyanez volt, vagyis tuti a frissítés a hibás.
Vagy háklis valamelyik driverre, SATA-AHCI, VGA, stb. Keress rá a neten, erre a Watchdog-akárnire rakás "megoldás/megkerülés" található. Nekem annak idején valamelyik bevált, akkor megjavult, de csak átmenetileg, gondolom, a következő update taccsra tette a fixet. Maradt a reinstall. Most szerencsére el tudtam távolítani, és én is szüneteltettem a frissítést.
Gondolkodok erősen, hogy ha egy hónap múlva sem fog megjavulni, felrakom a Win 11-et, úgyis át fogok rá állni, legalább kipróbálom.
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #135508 üzenetére
Szerinted miért linkeltem az előző válaszban az útmutatót az egyes frissítések elrejtéséhez, talán viccből, valamint az egyenlő a 35 napos szüneteltetéssel? Nem!
A további útmutatók a szüneteltetésről, halasztásról, automatikus frissítés konfigurálásáról/tiltásáról stb. pluszban, csak kiegészítésképpen lettek linkelve nem véletlenül egy sort kihagyva közte, amik közül csak a 35 napos szüneteltetést próbáltad - igen, olvastam - a leírtak alapján.
A Windows Update mindig az aktuális, éppen elérhető nem választható (preview) hanem standard kumulatív frissítést tölti le és telepíti, azaz 35 napos szüneteltetés után a folytatásnál először lefuttat egy keresést, majd utána már a legutóbbi, júliusi összesítő frissítést (LCU) fogja letölteni és telepíteni, nem a júniusit (KB5003637). Kivétel esetleg az lehet (vagy nem), ha az előző CU telepítése már folyamatban volt és közben lett megszakítva, szüneteltetve.
Ha a gépházban szüneteltetve van a frissítések telepítése, akkor addig értelemszerűen nem telepít semmilyen kumulatív és egyéb frissítést a Windows Update, max. esetleg a Defender defíníciófrissítések lehetnek kivétel. Ha közben fontos javítás érkezik a rendszerre és annak telepítése a cél, akkor értelemszerűen újra engedélyezni kell a frissítést, gépházban a folytatásra kattintani stb. - ami után az addig szüneteltetett CU/LCU értelemszerűen települ - , lásd az előbb linkelt útmutatót, meg vsz emiatt is nem véletlenül lehet max. 35 napig szüneteltetni a havi patch-eket és nem mondjuk 1-2 évig. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #134993 üzenetére
Az egyik előző válasz megvolt, elolvastad rendesen? Ahol amúgy világosan le van írva többek között az is, hogy már a klónozás és a visszaállítás megkezdése előtt is kiterjeszthető a program kezelőfelületén a C, ha éppen az a cél... Ha utólag kell megoldani, akkor viszont a Windows 10 beépített lemezkezelőjével alaplemezként csak akkor lehetséges, ha a C-hez hozzáadni kívánt lemezterület egyrészt nem lefoglalt, másrészt közvetlenül a C után helyezkedik el, egyéb esetben max. 3rd party particionáló programmal (példa).
Az meg nemrég az SSD topikban lett elmagyarázva újra, hogy a HDS-nek is lehetőleg mindig az aktuális, legújabb verzióját (jelenleg 5.70) kellene használni, nem egy muzeálisat, nem a majd 3 évvel ezelőtt megjelent 5.30-as verziót - amikor még Kingston A2000 sem létezett - és akkor nem lenne ilyen gond, megfelelően ismerné fel az új SSD-t.
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #134981 üzenetére
A mentésnél és visszaállításnál, valamint a klónozásnál normál esetben minden szükséges partíció be van jelölve (pipálva) a Macrium Reflect esetében (is), + tud olyat is, hogy pl. mentésnél kattintásra csak az OS (Windows) partícióit jelöli ki és menti a lemezen ha az egyéb partíciók mentése nem cél, stb.
A visszaállítás és klónozás lényege egyrészt pont az, hogy 1:1-ben reprodukálja a program ugyanazt a partíciós sémát, partícióelrendezést, fájlrendszert stb. a célmeghajtóra, mint amiről a mentés készült, meg ami a forrásmeghajtón van, ezért nem szükséges előtte a felhasználónak külön inicializálni, particionálni, formázni stb. mint az előbb világosan le lett írva.
Ha a célmeghajtó mérete, illetve tárolókapacitása nagyobb mint a forrásmeghajtóé, akkor a visszaállítás és klónozás során a különbözet lemezterület nem lefoglalt (unallocated) formában fog megjelenni, ahol értelemszerűen szükség esetén pl. a lemezkezelőben létrehozható utólag új partíció (D). + Ha éppen az ellenkezője a cél, vagyis hogy egyből ki legyen használva a célmeghajtón a teljes lemezterület, akkor a Macrium Reflect esetében már a klónozás tényleges megkezdése előtt megnövelhető ("kihúzható") a program kezelőfelületén a célmeghajtóra húzott/másolt C partíció mérete (is) a teljes lemezterületre + szükség esetén drag & drop ("áthúzásos") módon mozgathatók a célmeghajtóra a forrás meghajtóról a partíciók, stb. Ezekről is amúgy volt már szó itt többször (példa). -
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #134976 üzenetére
Szerintem a linkelt válaszok és útmutatók, az ott leírtak kellően részletesek és világosak.
Menteni és visszaállítani meg normál esetben nyilván nem szimplán csak a C partíciót kell, hanem minden partíciót ami a telepítésnél létrejött, lásd BIOS/MBR és UEFI /GPT install. Klónozásnál és visszaállításnál a "szűz", értsd gyárilag particionálatlan célmeghajtóval alapesetben nyilván nem kell csinálni semmit, nem kell előre inicializálni, partícionálni, formázni stb., majd a program (Macrium Reflect) megoldja a művelet során, ez is alap. -
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #134856 üzenetére
Ha a laptopban nem csatlakoztatható egyszerre a forrás- és a célmeghajtó, valamint az utóbbi USB-n sem megfelelő külső ház híján stb., akkor igen, a klónozás helyett marad a képfájlba mentés és visszaállítás lehetősége, lásd a linkelt másik esetnél leírtakat.
"Ui: 85 GB foglal a rendszerem most, próbálok szelektálni és csökkenteni."
Ha a forrásmeghajtó bruttó 240 GB, a célmeghajtó pedig 500 GB, akkor nyilván nem feltétlen van erre szükség. Ha fordított lenne a felállás, akkor már inkább.
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #134854 üzenetére
Az előbb már linkelve lett, hogyan lehet, kellene klónozni, + egy másik válaszban bővebben is ki van fejtve a klónozás és a mentés - visszaállítás téma, amik szerintem kellően világosak. Ahol ha jelenleg legacy/CSM szerinti a telepítés és esetleg UEFI-re váltás a cél, akkor még az is megoldható újratelepítés nélkül, lásd egy másik válasz 3. pontjánál leírtakat. Önmagában az M.2 SSD megnevezés meg amúgy pontatlan, mivel lehet az M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe is, bár ha a laptopban lévő SSD M.2 SATA és annak a helyére megy a 860 EVO, akkor az utóbbi is értelemszerűen olyan lehet, meg abból amúgy sincsen PCIe NVMe.
Annak meg semmi köze ahhoz, hogy 2 éves vagy akár 5 éves a jelenlegi Windows 10-telepítés, ha eleve jól működik. Ahol ha nem opció az újratelepítés a 0-ról, akkor értelemszerűen adja magát a klónozás és a mentés - visszaállítás lehetősége. -
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #129828 üzenetére
Windows 8.X és Windows 10 rendszereknél tetszőlegesen változtatható a megjelenítési nyelv, hozzáadható nyelvi csomag utólag még a Core/Home kiadásoknál is, nincsen Ultimate és Enterprise kiadásra korlátozva, meg a többinél nem kell tákolni, mint a jó öreg Windows 7-nél.
Másik megoldás egy magyar nyelvű Windows 10 letöltése és telepítése pendrive-ról. Ahol még mielőtt kérdés lenne, nem, nem kell újrakativálva, újra megadni a termékkulcsot Windows 10-zel gyárilag előtelepített laptopon (UEFI OEM Key), valamint újratelepítésnél digitális licenc megléte esetén amúgy sem, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. -
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #110602 üzenetére
Mint írtam, ez független attól, hogy laptop, vagy asztali PC, mindkettő esetében érvényes. Az utóbbi max. abban más, jobb, hogy annál egyrészt több beállítási lehetőség szokott lenni az UEFI BIOS-ban, másrészt talán egyszerűbb a gépbe nyúlkálni, szükség esetén "lehúzni" a háttértárakat. Akinek az a pár instrukció megfelelő alkalmazása annyira nem megy, annak igen, valóban egyszerűbb és biztosabb lehet fizikálisan leválasztani (ha könnyen megoldható) a telepítés idejére a többi háttértárat.
-
Cs1csó
titán
válasz
Beni2360 #109256 üzenetére
EBBEN az üzenetben semmi sem utalt a gép életkorára, vagy hogy mikor volt utoljára szervizeltetve.
Bár 15 hónap elég hosszú idő érdemes megnézni nem e porosak a radiátorok a ventilátoroknál, és kiporszívózni (a porszívózás alatt egy hurkapálcával vagy valamivel ékeld ki a ventilátorokat, hogy a szívóhatás ne pörgesse meg őket, én úgy szoktam, hogy egyik kezemben egy vékony csavarhúzó vagy egy fogpiszkáló azzal fixálom a másikkal pedig közben porszívózok.)DE a lényeg a tiszta telepítés és mint írtam, nem kell semmilyen driver-t letölteni sehonnan hagyd a Windows-ra a driver-ek telepítését. Kivétel: aminek nem telepít driver-t - ez látszik az eszközkezelőben - vagy aminek hiányos a funkcionalitása a Windows által telepített driver-rel, és persze amit érdemes manuálisan telepíteni: Nvidia vagy AMD driver, esetleg hangkártya driver.
-
Cs1csó
titán
válasz
Beni2360 #109250 üzenetére
Áramtalanítsd a gépet, takarítsd ki mozgasd meg a csatlakozókat, majd csinálj egy tiszta telepítést a 1909-essel. A driver-ek telepítését hagyd a Windows-ra, pár kivétel pl.: VGA driver-t lehet manuálisan is telepíteni vagy az audio driver-t.
Ezzel egy csomó szoftveres gondot kizársz. Ezután kezdésnek minimálisan lakd csak be és így teszteld.
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #108249 üzenetére
Nyilván arra, amelyiket klónozni akarod, ez evidens. Amúgy meg nem feltétlen kell telepíteni, lehet pendrive-ról is bootolni a program WinPE/WInRE változatát, ahol az előbbihez a kész ISO letölthető pl. innen is.
Az viszont már más dolog, hogy utána bootolni fog-e, ami nyilván függ a BIOS-ban a boot- és lemezvezérlő beállításaitól, M.2 SATA/PCIe (NVMe) SSD-ről van-e szó, az utóbbinál milyen boot beállítás kell az adott hardvernél, a forrásmeghajtón lévő Windows-telepítés annak megfelelő-e, stb. -
-
-
jokeph
nagyúr
válasz
Beni2360 #108232 üzenetére
Üdv !
Ez a leírás talán segíthet a problémádon. -
-
seger
addikt
válasz
Beni2360 #96843 üzenetére
Ha van egy működő win10-ed és mellé raksz egy másik tárolót és arra is telepítesz egy win10-et, akkorba windows megcsinálja a boot menüt és választhato lesz melyiket indítanád. Windows alatt pedig tudod állítani mennyi ideig mutassa a választát, illetve hogy melyik legyen az alapértelmezett
-
-
Cs1csó
titán
-
#54072192
törölt tag
válasz
Beni2360 #96832 üzenetére
Az Általános fül alatt van. Ezt keresed.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával, hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged