Hirdetés
- Elképesztő robotok, kutyatelefon, Waymo, kártya méretű tracker... CES
- Turbo fokozatra kapcsolt a OnePlus
- Crackberry Kevin telefonja, óriási Dreame stand autóval a közepén - CES
- Áprilisban már szaggathatja a kínai aszfaltot a Xiaomi SU7 új verziója
- CES 2026: Új összehajtható 3 az 1-ben töltő az Ankertől
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- iPhone topik
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Azonnali mobilos kérdések órája
- One mobilszolgáltatások
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dilikutya
félisten
válasz
#90933760
#10599
üzenetére
A barnasör alapvetően kevésbé kommersz, az átlagmagyar megelégszik a Borsodi/Soproni stb. kukoricás világos sörökkel, és ez még minőségi is a Tiszai, Balatoni Világoshoz, a különféle teszkós Akármibrau és Beer márkájú "sörökhöz" képest. Ami barnával jó eséllyel találkozhatsz, az a Dreher Bak és a Soproni Fekete Démon (van belőle gyümölcsös is, talán meggyes és szilvás), ami soproni származása ellenére iható, kellemes sör.
-
somasz
addikt
Palackozás után mikor érdemes először rápróbálni egy IPA-ra vagy APA-ra? Csak azért kérdezem, mert balcsira pont egy kéthetes pakkot le tudok vinni, de tudnék egy egyheteset is. Érdemes, vagy inkább várjak?
Nagyon tetszett a második főzetemnek az illata, de nem akarom idő előtt a társaságom elé tárni.
Inkább az erjesztőtartályt vagy a palackokat érdemes előírt hőmérsékleten tartani? Tartály 18-19°C helyett most a pincében volt 21-22°C-on. A hűtőben viszont gyűlnek a palackok, alig bírja lehűteni a hűtő őket 16°C alá. Palackokat is vigyem le a pinyóba?
-
Dilikutya
félisten
válasz
#90933760
#10595
üzenetére
A hidegkomlós Dreher jó választás, az egyik legjobb a nagyon kommersz, 200-300 Ft-os kategóriában. Többféle komló van benne, de inkább ilyen könnyedebb, gyümölcsös aromájúak, kimondottan frissítő sör, nem markánsan keserű. Esetleg picit kesernyésebb, malátás íznek ott a Pilsner Urquell, Staropramen, bárhol hozzájuk lehet jutni. Gösser is iható, bár az már nagyon kommersz íz. Vagy ha nem akarsz az ízekkel küzdeni, akkor Tiszai Világos.

-
#90933760
törölt tag
Az alapvető baj az itt is az, mint az üdítőknél és energiaitaloknál is, hogy a városba nem megyek el, mert messze van, itt a közelben meg csak a kommersz szarok vannak. Úgyhogy abból kell válogatni. Persze ha eljutok mégis akkor veszek majd az itt felsoroltakból, de az még odébb lesz.
Először szoktatom magam a sörre, amennyi energiást és üdítőt megittam eddig, kiirtott volna egy tucat embert, már ideje átszokni valami egészségesebbre.
De ha jól olvastam neked is most sört kell innod, gondolom azért ólálkodsz erre fele. -
#90933760
törölt tag
Sört gondolom pohárból kell inni, igaz? Milyenből? Mert 4 decis vastag falú üvegkorsó van. Még valami régi Amstel-es korsók, van vagy 15 éves. Az jó? Vagy vékony magas pohár?
-
#90933760
törölt tag
Ajánlották nekem a körtés Sopit, hogy jó. Asszem holnap akkor veszek.
-
looser
addikt
A mai este sztárjai: Krombacher Weizen, La Gauloise Fruits Rouges, Corsendonk Tempelier, Corsendonk Agnus Dei, Corsendonk Rousse.
Egész héten edzés, diéta, ez a vasárnapi ajándéknap :-)
Az utolsó darabok a három héttel ezelőtti Auchanos beszerzésből :-)
A Praga sörök milyenek egyébként? -
Dilikutya
félisten
válasz
kangool
#10585
üzenetére
A doboz miatt majd veszek én is, bár sokat nem várok tőle. Úgy rémlik, valaki mesélte már, hogy ivott ilyet, és nem nagy szám, tényleg kb. egy ferde szemű Soproni.

Bár ha kukorica nincs benne, az már jó. Este koncerten voltam, és csak Soproni, Arany Fácán és Kőbányai volt... lazán bevertem 7-8 Kőbambit, érzem is. Érdekes módon, amikor ugyanennyi kevésbé kommerszt, kézművest, Krusovicét, Zlaty Bazant-ot iszok meg, attól kevesebb bajom van, vagy egyáltalán nincs is. Jó, 8-nál már azokat is érzem, de a fejem nem fáj. -
kangool
tag
Lidlben thai sört vettem tegnap. Kíváncsi leszek milyen.
Kóstolta már valaki?
Chang -
jegenye77
addikt
Miért nincs a "nagyobb" söröknél fél rekeszes kiszerelés?
Pl.: Erdinger-nél a 11-es kis rekesz vagy Paulaner-nél a fél rekesz!
Más söröket is megkóstolnék de nem akarok egy nagy rekeszt megvenni!Ez a fél vagy kisebb rekesz nagyon praktikus megoldás lenne más fajtáknál is.
Kedvenc : Hoegaarden -
Dilikutya
félisten
válasz
Blaise
#10580
üzenetére
Kíváncsi leszek rá, remélem nem lesz nehéz hozzájutni. Sok sörrel az a bajom, hogy a nagy tanyán kívül elég nehéz beszerezni. Pesten bármelyik erre szakosodott sörözőben kapni pl. szentandrási sört, de a héten a közeli (10-15km) Cserkeszőlőben járva sehol sem találtunk, így a fürdéshez csapolt Dreher Bak és Pilsner Urquell járt.
-
Blaise
veterán
-
Dilikutya
félisten
válasz
Kergeboci
#10575
üzenetére
Nekem kimondottan ízlik a hidegkomlós Dreher, annak ellenére is, hogy kukoricás. A több komlótól nem érezni úgy, mint az alap Dreherben. De mi a fenének egy Dreher kategóriás sörbe kukorica... a barnában viszont nincs, tegnap a strandon a pizza mellé le is küldtem egyet csapolva, az is egy jól sikerült sör.
-
Traxx
őstag
Holnap pedig szerintem kilátogatok a Sóstó Sörfesztre, vagy ha nem jön be a hely / a sörök, akkor még mindig ott van a Primátor 24, ami már egy ideje újra szeretnék kóstolni

-
válasz
#90933760
#10574
üzenetére
Ízlések és pofonok, de akkor már inkább tényleg a lentebb említett, általam nem igazán kedvelt hideg komlózott Drehert tudnám elképzelni, ilyen szituációban. Az inkább félig sör félig üdítő, jó adagnyi citrusos beütéssel (a citromos gösser tisztán citrom lé sör nélkül)

Számomra meg ha nagyon lóg a nyelvem a melegben és nem bírok testes erős sört meginni (szerintem ilyenre még nem volt példa), akkor meg ott a szűretlen Staropramen (számomra legalábbis nem annyira testes, mint ahogy azt a szűretlen jelzőjéből következtettem)
-
#90933760
törölt tag
Gyerekek, tudom hogy itt nem annyira oké, de ez a citromos Gösser, már majdnem jégdarabkás úgy le van hűtve. Hát ez mocskos jól esik melegben, megittam hármat. Az összes üdítő mehet a fenébe, ez az istenkirályvilágcsászár.
-
-
Dr.Zoo
őstag
El is felejtettem mesélni, pénteken este még bevásáltam a Lidlis akciós "maradékból", és pár Argus búza után úgy döntöttem, hogy fénypont képp leküldök egy Dán Faxe barnát.
A felénél (najó sok búza
után) észrevettem, hogy ennek nem olyan barna Faxe íze van, mikor is forgatva mint hülyegyerek a rubik kockát olvastam a következőt.: erős dán világos sör.Mondom mifene, milyen erős ez?
Hát, nem mondom, kemény éjjelem volt.

-
looser
addikt
Tegnap jártunk kollégákkal a Hrabalban, s egy ilyen sörbe sikerült belefutni. Szerintem jobb, mint amennyinek pontozzák, állati jól eltalált maláta/keserű/szárazkomló aránya van, mondhatni Punk 2. :-)
Ide is idézném az egyik vicces kedvű hozzászólót:
"Has a fruity grassy hoppy citrus aroma. Fruity malty grainy grassy hoppy flavor. Has a fruity malty grainy grassy hoppy finish."
:-))
-
Dr.Zoo
őstag
Hatalmas +1
Megelőztél, épp most szopogatok el egy ilyen szűretlen búzát, ennyiért bestbuy...

Íz illat nekem közel van az Edelweis-hez, de annál kicsit több harsányabb citrusossággal, ezt önállóan, citromkarika nélkül ajánlott fogyasztani, véleményem szerint, olyan 12-15 fok körül adja ki a legtöbb zamatát.
Habja kőkemény, és tartós, a világ jelen állása szerint, ez a legjobb ennyiért, sőt, véleményem szerint kissé alul lőttek az áron.
Asszem holnap viszek egy dobozzal
-
tixem
addikt
Aki olcsón akar jó búzasört az látogassa meg a legközelebbi Lidl-t, amíg van készleten. Nem is tudtam, hogy most van Argus szűretlen búza, egyik újságukban sem volt benne. Ennek ellenére már alig volt belőle a raklapon. Nem is csodálom, 169-ért nem hiszem, hogy jobbat találni az országban

szerk.: látom már korábban említve volt, sebaj. Szoktam követni pedig a lidl akcióit, de ezt felett rendesen átsiklottam.
Mellesleg tegnap kaptam másfél lityó friss köleses békésszentendrási félbarnát, azt kell modjam eléggé faszántos volt, el is fogyott gyorsan


-
Daneeka
senior tag
Hétvégén ittam egy belga standnál egy búzasört de nem tudom mi volt a neve mert túl sok mindent ittam még aznap. Az rémlik, hogy totál brettes illata (Orval jellegű) volt és az egyik legjobb világos sörnek tűnt némi elmélkedés után amit valaha ittam. Jóval komplexebb illata volt mint bármely búzának.
A belga stand ilyen acélból van asszem és fekete színű és viszonylag nagy, asszem belül körbe tudják járni a csapokat a csaposok és kb. mindenütt ott voltak az elmúlt 5 évben. Van rajtuk sok Delírium Tremens reklám pl. de olyanjuk nem volt. Két Corsendonk rémlik.
Nem tudjátok mit ihattam? Nem Blanche des Bruxelles volt se Hoegaarden.
-
-
Dilikutya
félisten
-
-
Dilikutya
félisten
Pénteken Szolnokon a Séfrandevún sikerült egy újdonságot kóstolnom. Nem jutott eszembe a neve, csak most, hogy utánanéztem. Egy szolnoki kezdő sörfőző páros, Szilágyi Tamás és Tarján Csaba alkotta meg a submoloC-ot, egy nagyon kellemes India amber ale-t. Itt lehetett először inni, remélem nem utoljára. Nagyon finom, markáns keserűség és finom, gyümölcsös illat jellemzi, mint ezeket a jól komlózott söröket általában. Érdemes lesz odafigyelni rájuk.
Szarvasgombás mangalicakolbászhoz nagyon jól passzol!
-
Dilikutya
félisten
válasz
Dr.Zoo
#10542
üzenetére
Én Martfűn kézművessört is láttam, csak nem vettünk, mert tálcás sör kellett házibulira. Amit végül a Sparban vettünk meg.

Persze gondolom az árnyalja a képet, hogy a kézművessör, amit láttam, szarvasi, az meg nincs messze, pl. a Szolnoki Lidl-ben még nem láttam ilyesmit.Az angolokra én is ránézek majd, Leffe, Hoegaarden nem érdekes, az van mindenhol.
-
looser
addikt
-
Dr.Zoo
őstag
Na kérem!
Fényt kaptak a Lidliék, teli vannak jobbnál jobb sörrel, Leffe, Hoegaarden, Angol sörök nagy választékban, vettem kettő Faxe literes barnát, 549.-ért.
Meg egy palack Bishops Finger félbarnát. (erre kíváncsi leszek..) -
proci985
MODERÁTOR
-
-
Dr.Zoo
őstag
válasz
#90933760
#10529
üzenetére
Ha édes sört akarsz, Fóti Hammurapi.
Nekem már már ihatatlanul édes volt. Fél literes, 9.7%-os .
-
Daneeka
senior tag
válasz
truefx
#10535
üzenetére
Gyorsan leírom, hogy tudod az említetteket megszüntetni:
(még a dolgok legelején össze szoktam gyűjteni egy vödörben az összes vizet amit a főzéshez szoktam használni és úgy kezelem egyben a vizet)
klór a vízben: 0.1g/10l metabiszulfit (amivel a borosok kénezik a bort) a főzővízbe
magas mash ph: ez főleg a magas bikarbonát (hco3) tartalmának köszönhető a csapvizeinknek/ásványvizeinknek, főzővízhez hozzáadott savval lehet küzdeni ellene viszonylag bonyolult kalkuláció után
fertőzés: itthoni szerek közül csak a star-sant merem ajánlani vagy ilyen DIY durvább klór meg sav dolgokat
oxidált keserítő komlók: friss komlót kell venni, hűtve tárolni, nem szabad felbontva tárolni, vákuumzárt kiszerelésben kell venni
nem megfelelő ásványianyag profil a vízben: ez ellen nehéz küzdeni pedig a csapvizeink nagy része csapnivaló magában, (főleg a magas hco3 miatt) az ideális lenne a RO vagy desztvizet magunknak sózni beállítva a profilt amit akarunk, erre megint vannak kalkulátorok
gyenge hotbreak a boil elején: erős forralás, később kell hozzáadni az első keserítő adagot -
Daneeka
senior tag
válasz
truefx
#10524
üzenetére
"de lett egy fura kesernyés utóíze"
többek közt ezért mondom, hogy IPA-nál szinte nincs bonyolultabb, kb. magyar kisüzemiek 80%-ában is érzem kisebb-nagyobb mértékben, elég könnyű összekeverni mondjuk a sima keserűséggel de ha ilyennel találkozok akkor bármilyen lehet amúgy a sör, hagy egy rossz ízt a számban. (szó szerint is
)sok dolog okozhatja sajnos ráadásul, a teljesség igénye nélkül: klór a vízben, magas mash ph, fertőzés, oxidált keserítő komlók, nem megfelelő ásványianyag profil a vízben, gyenge hotbreak a boil elején stb.
ez az az íz ami miatt nem kóstolhatjátok még mindig a söreimet, mert bár sikerült kiírtani csak azóta sajnos csak furcsa vagy egyéb mód elcseszett söröket főztem (ilyen maradék malátákból frankeinstein sörök meg ocsmány búza IPAk meg ilyenek) meg utána volt egy fél év szünet, most viszont újult erővel nyomatom, lassan palackozok is, egy Heady Topper/Hill Farmstead jellegű IPA-t próbálok nagyjából minden technikai trükköt bedobva ami létezik, hogy fasza legyen már végre.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
Dilikutya
#10532
üzenetére
nem veletlenul elfogadhatot irtam
.vannak jobb imperialok / stoutok, de mondjuk egy Great Divide Yeti / Brewdog Cocoa Psycho nem tudom mennyire beszerezheto videken.
kiprobalni, hogy mondjuk van elet a vilagos sorok utan is szerintem jo. ott van mondjuk stoutbol meg a Guiness Draft is ami altalaban kaphato, de az kevesbe edes.
-
Dilikutya
félisten
válasz
#90933760
#10531
üzenetére
Young's Double Chocolate Stout szintén van a Sparban, Auchanban, 599-699Ft szokott lenni az ára. 5,2%-os, szóval nem üdítő kategória már.

Nem rossz, egy grilles/BBQ ebédhez el tudom képzelni. A csokoládé nem túl tolakodó, belesimul, édeskés barna stout. Ami miatt nem veszek többet, az az aroma, annak az égvilágon semmi keresnivalója egy sörben. -
proci985
MODERÁTOR
válasz
#90933760
#10529
üzenetére
imperialok kozott van csokolades / edes sor. jellemzoen a nagyobb bevasarlokozpontokban lehet oket kapni.
pl a Young's Double Chocolate Stout mar elfogadhato es biztos lehet kapni Magyarorszagon (index izesitett sor tesztjen par hete az volt a referencia).
a kommersz cuccokhoz kepest picit dragabb, de egy kulonleges alkalomra jo lehet. nemi belga tejcsoki / 70%os svajci / 85%os svajci attol fuggoen mennyire vagy edesszaju egesz jol passzol hozza.
-
#90933760
törölt tag
Első még oké, második már rohadt nehézkesen akart lemenni. Nem lett tőle bajom, kicsit lazább az ember de semmi extra.
Az viszont biztos, hogy egyrészt nem nekem való a sör, világ életemben édesszájú voltam, ez nem oké nekem, maradok az üdítőknél, néha egy kis citromos sör mert az viszont ízlik.
Másrészt még egy ilyennek is mint nekem, ha a sör szarul esik, akkor ott a sörrel is baj van az biztos. Ezek a kommersz izék, ahh, hagyjuk. -
#90933760
törölt tag
Kozel egyre jobban bejön, amúgy nincs benne kukorica, legalábbis leírás szerint. Aztán persze mit tudom én, ehhez ti értetek.
Meglátom a kettő mennyire vág fejbe, minden tényező átlagos. Csak hogy tisztában legyek a határokkal, ne érjen meglepetés.Gössert akartam venni simát, de mikor megláttam hogy az is 4 decis nem csak a citromos. Akkor tovább mentem és a sok kommersz között csak a Kozel amit úgy éreztem, na ezt megveszem.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
Dr.Zoo
#10522
üzenetére
hu, ez jonak tunik, viszont en iden csak Szigetre megyek Magyarorszagra, abba a programba meg nem fer be sajnos kimenni a kulvarosba. pedig tenyleg van par wow cuccuk.
Magyarorszagon meglepetesemre a dohanyboltokban is lattam par egesz jo cuccot, pl Leffe, Red Dragon. de utobbi 5 evben szerintem osszesen nem voltam egy honapot Budapesten.
-
somasz
addikt
válasz
truefx
#10524
üzenetére
Volt egy kis fejvakarás, hogyan kössük be, de megoldottuk.
Kell neki táp, meg meg kell oldani, hogy a hűtő tápját meg tudja szakítani. Ezt egy kiberhelt elosztó és egy kábel összehenkölése megoldotta.Szerintem kéne kalibrálni, mert alacsonyabbra hűt / magasabb hőmérsékletet mutat, mint a szobahőmérő.
Jeges víz pont megfelelő lesz a feladatra. -
truefx
aktív tag
válasz
somasz
#10518
üzenetére
Üdv a hobbybrewerek táborában!
Elég jól hangzik a főzőnaplód. Tesómmal mi is az olasz féle HOME IPA-val kezdtük, de lett egy fura kesernyés utóíze. Maga a sör jó, és iható, de nem értjük, hogy pontosan mi lehetett az. Kíváncsi lennék, hogy neked mi lesz a tapasztalatod.
A (HOME) pilsner viszont egészen kiváló lett, konkrétan jobban ízlik 1 hét palackban állás után, mint egy PU. Nagyon ajánlom!
Most hétvégén egyébként az ugyancsak olaszspedes STOUT-ot főztük, csodás fekete lé, csokis, kávés ízek, viszont az OG csak 1056, érdekes lesz az is, biztos!A hűtőgépedről ha tudsz mondani infókat, az érdekelne, hasonlót szeretnénk mi is építeni.
-
Dr.Zoo
őstag
válasz
proci985
#10516
üzenetére
a dohanyboltban van ez is mint a sarkany?
Fogalmam sincs, mert én ezt nem tudom..

Viccet félretéve, én a Venenumban szoktam bevásálni belőle, ott van a legjobb áron!
-
-
somasz
addikt
Nos, lefőztem életem első sörét. Tapasztalatok:
-Olaszéktól hoztam 15l-es előre összeállított IPA-csomagot, nem akartam egyből lyukra futni.
-nem volt a megrendelt deluxe start szett csak coppers, így azt hoztam el (szólhattak volna mondjuk előre)Főzés közben derült ki számomra, hogy a 23 l-es fazekam valójában csak 19-20 között van. Élhetnék az elállás jogával, de nagyobbat nem bírna el a láng, ezt is éppen, hogy forrásban tudtam tartani.
Készült egy BIAB-hoz való zsák voile anyagból, ismerős megvarrta, elsőre egész jó lett, ma már tuti, hogy hosszabbra hagynám, kényelmesebb lenne használni.
Ez alapján csináltam meg a receptet, egylépcsősen, nem az olasz-féle leírás szerint. Tettem az aromakomlókkal együtt ír moszatot is bele. Ennek nagyon büdös szaga van, remélem nem marad belőle semmi.
A réz spirál elég szépen tette a dolgát, a kifolyó vízzel meglocsoltam a chiliket, miután már nem volt olyan forró.
Átöntöttem az erjesztőbe, 25°C-on beleszórtam a kapott élesztőt. Ekkor jutott eszembe, hogy le kéne mérni a sűrűségét, OG=1062 lett. Ezt a levet kiöntöttem később, mert nem volt lefertőtlenítve a mérőhenger. Lezártam, kotyogót beleraktam, került bele vodka is. A hűtőbe rakva az erjesztőtartályt, egy slukkra leszívta a fél vodkát, remélem nem gond, és később inkább kifele jönnek majd a gázok...
Hűtőhöz összedobtuk még korábban apámmal az említett szabályzót (stc-1000), felprogramoztam neki 18°C-ot, 0,5°C-os tűréshatárral, elvileg jól működik.
Vettem még világos pale ale malátát, 6 kg-ot, 100-100 g Amarillo, Centennial és Pacific Gem aromakomlókat, és 100 g Magnum keserű komlót. Úgy néz ki, hogy ebben a BIAB receptben található 4kg malátát nem kéne meghaladnom, mert nincsen hozzá edényem. Úgyhogy 2 főzésre elegendő lehet a malátám, holnap tudnék mellé venni 1-1 kg valamit, amivel meg tudom bolondítani esetleg. Erre tipp? Vagy főzzek kevesebbet?
Van még egy 30 literes erjesztőm, meg a két 5l-es üvegkannám, ezeket meg tudom elvileg tölteni sörlével. Lehetne száraz komlózni, próbálkozni, mit javasolnátok?
-
#90933760
törölt tag
És amúgy a sör mennyire hizlal? Mondjuk napi 2-3 doboznál? Vagy az már alkoholizmus?

-
proci985
MODERÁTOR
válasz
Dr.Zoo
#10515
üzenetére
hu, Kasteelt csak sajna 24es kotegben lehet itt rendelni, azt meg egyelore csak a Brewdog Jack Hammerjevel vallaltam be (kedvenc, szoval elfogy alapon). bar lehet kocsmaban van egyesevel is, kostolas nelkul en mar nagyobb tomegben nem merek semmit venni par extremitas utan (ld Mikkeller/Lindelmanns bazilikumos majpastetom sor formajaban)
a dohanyboltban van ez is mint a sarkany?
--
mennyi sor:
en egy idoben reggel 7kor mentem el itthonrol es este fel12kor ertem haza (70 oras het rulz), na akkor egy 0.33as 7.2es IPA jellemzoen fejbevagott.
egy erosebb imperialt (10% Brewdog Cocoa Psycho / Great Divide Yeti) megerzek, jellemzoen egy Tokyo*tol meg mar fejreallok. de az kb egy fel uveg bornak felel meg.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
Dr.Zoo
#10510
üzenetére
gulden draakot en tavaly kostoltam, nekem kb a dominans alkohol nemi belga barna izbeutessel jott le. de foleg alkohol.
nem igazan izlett.
Dilikutya: a38on olyan 800 korul megy a csapolt bellevue / hoegaarden paros, amikor arra jarok es belefer altalaban delutan ki szoktam ulni egy korsora, mindig remek.
viszont teny, hogy nem ott kell berugni. jo, tavaly nekunk a macskaban is sikerult, de ott kb surveyt csinaltunk a "hol tart a magyar kezmuves sor" kerdeskorben egyik baratommal. szent andras konnye, ale capone, c'est ne pas une ipa, keseru mez, hopfanatic no limit, meg talan meg egy vagy ketto ami kevesbe volt erdekes. altalaban decensek voltak egyebkent, a no limitet meg okkal mondtak az egyik legjobb magyarnak, siman a nemzetkozi mezonyben is megallta a helyet.
-
Dilikutya
félisten
válasz
qltsar
#10456
üzenetére
A Staropramen-ből csak a sima lágert főzik itthon licenc alapján (de legalább kukoricamentesen), a barna, a szűretlen meg a borostyán import.
Kozellel elvesztettem a fonalat, sokáig kukoricás szart főztek itthon, aztán mintha import lett volna nemrég, most megint azt láttam rajta, hogy a Dreher csinálja itthon. Viszont nincs benne kukorica, tavasszal egy koncertre menet vonatra vettünk párat, bőven iható volt.
Amin meglepődtem, hogy a Stella Artois is kukoricás lett.
Pilsner import, azt csak a csehek főzik, a palackozást nem tudom. -
Dilikutya
félisten
válasz
#90933760
#10508
üzenetére
2-3 doboz simán. Csak ne a napra kiülve idd 5 perc alatt.

Amúgy sokmindentől függ. Idő, mennyire vagy fáradt, mit, mennyit ettél, és milyen az a sör. 5-6 Kőbányaitól simán fáj a fejem másnap, viszont ugyanennyi jobb fajta kézműves sörtől még csak be se rúgok, akkor se, ha ott azért 4,5-8% között ingadozik a vitamintartalom. Kukoricával minőségrontott (kommersz hazai sörök jó része) söröket ha csak tehetem, kerülöm, persze ha az adott helyen nincs más, akkor be kell vállalni, nincs mese.

Koncerteken jellemzően nincs más, vagy ha van, drága. A38 Hajón 570 a Borsodi is, Staroprament meg se mertem kérdezni soha.
Ha Coop, akkor ajánlom a Dreher Hidegkomlóst vagy a Summer Moments-t, szerintem a kommersz magyar márkák közül ezek a legjobbak, több a komló bennük, elnyomja a sajnos ezekben is meglévő kukoricát. Meg mehet a Staropramen, Pilsner Urquell.
Viszont a helyedben szétnéznék a maszek boltokban is, ki tudja, találhatsz helyi vagy környékbeli kézműves/házi sört, ami okozhat kellemes meglepetést akkor is, ha nem valamelyik sláger főzdéből jött. -
#90933760
törölt tag
válasz
Attici
#10505
üzenetére
Én is próbálom magam szoktatni a sörhöz, mert a Cappy és társai az rakja le a zsírt emberesen a cukorral. Nem mintha a sör nem növesztene bojlert nagy mennyiségben, de azért mégse ugyan az. Meg jóval egészségesebb.
Fingom sincs mi az a szűretlen, az ilyen szakkifejezések nekem idegenek. De majd utána nézek. Lehet veszek egy sima Gössert ma, ha már a citromos bejön. Itt csak a nagyon kommersz melós sörök vannak, úgyhogy ez van.5%-os sörből mennyit lehet meginni, hogy az ember épelméjű maradjon?
-
#90933760
törölt tag
Vettem egy Kozelt, hát sör íze van, mit tudom én, nem esett rosszul jó hidegen, de nem is volt életmentő. Az erdeigyümölcsös Cappy az viszont életmentő volt. Hát nem vagyok sörös, na.
Barna sört életemben nem ittam még, de itt nem is kapni. Pedig egyet megkóstolnék milyen. Majd ha olyan helyen járok akkor vételezek.
-
looser
addikt
válasz
Dr.Zoo
#10489
üzenetére
...és itt most nem Daneeka-ra gondoltál, ugye? :-)
Árpa Jankó is bekapcsolódott a sörhőmérsékletes beszélgetésbe a cikkével :-)
Új hozzászólás Aktív témák
- Akció! HP ZBook Firefly 14 i7-1185G7 32GB 512GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év garancia
- Magyar Logitech G915 Billentyűzet lehet +33.000.- Ft ból
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G1 - i5-4GEN I 8GB I 500GB I 12,5" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


Kóstolta már valaki?










