Hirdetés
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 17 - alap
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
chros
őstag
válasz
KTTech
#49147
üzenetére
Oh, most mar ertem mit nem ertettel es miert nem (koszi Janos!).

Az emlitett 2 adaz ellenseg a 3-bol (mint irtam fentebb) csak (!) beeges ellen vedo algoritmus!
Azert "szoktak/szoktuk" egy kalap ala venni a 3-at, mert mindharom brightness limiter (a kezdo "A" beturol megoszlanak a velemenyek, valaki "Auto"-t, van aki "Average"-et ert alatta):
- lasd 8-as pont az osszefoglaloban (Janos tollabol)
- itt pedig angolulAkik nem ertik mirol van szo, olvassatok at meg1x/2x/3x, mert emiatt van sok felreertes, s a review-erek 95%-a melyen hallgat ezekrol.
Ha lesz tovabbi kerdes, csak batran ...(#49141) mucsácsó : "Nálam 50en van SDR-ben, HDR meg 90-100 - az para-e? :D (B9, statikus tartalom nem nagyon van, bár ha HDR-ben van a játék, akkor ott a HUD az lehet az...)"
Jo kerdes
jk82 itt a C8-rol azt allitja, hogy a user menuben levo logo dimming nem mukodik sem PC modban, sem Game preset-et hasznalva. Ki kellene probalnod azokban a modokban amiben hasznalod a TV-t, lehet a B9 mar mashogy mukodik (de ketlem).Marpedig, ha ez igy van, es te Game preset-ben jatszol (gondolom), akkor:
- SDR-nal ha este 120nit (~33 + 2.4 gamma), nappal 140nit (~39 + 2.2 gamma), nem hiszem, hogy nagy gond lenne igy sem, de lehet erdemes meg lentebb venni az oled fenyt Game preset-ben pl 25/31-re a fenti peldakbol, biztos-ami-biztos
- HDR mar mas kerdes sajna, itt joval fenyesebben mukodik a TV (2x-3x (?) ugyanazon tartalom mellett), szerintem meg akkor is ha leveszed a (csucs)fenyerot 100-rol pl 50-re: mert nem hiszem, hogy a valos peak white-tol valtozna a tenyleges tonemapping gorbe, hacsak nem allitod be a TV-ben is (kulso util-lal) ezt az erteket pontosan.
Igy HDR-nel valos a veszely, megoldas, hogy a hud-ot elrejted, bar ez nem fog vedeni attol, ha megallsz a jatekban, otthagyod (es nincs beepitett screensaver) es kimesz a konyhaba fozni 1 orat ...
(#49144) alaves : igen LG panel van a Vizio-ban is, de hogy milyen lesz (foleg a tobbihez kepest), az jo kerdes. Vannak olyanok, akik nincsenek elszallva a Vizio minosegtol

Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- LG LCD és LED TV-k
- Energiaital topic
- Diablo II: Classic és Resurrected
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Milyen TV-t vegyek?
- Akciókamerák
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Felsőkategória! R7 9800X3D / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD / Noctua !
- HP EliteBook 855 G7 15,6" Ryzen 5 PRO 4650U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 600W
- Dell Latitude 7400 2 in 1 360 touch, i7 8665U, 16GB, 512GB, jó akku, magyar bill számla, 6 hó gar
- MacBook Air 15" M4 / 24 GB / 512 SSD / 100% akksi / gyári garis
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Vhiktor
