- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- iPhone Ultra néven jöhet az Apple első foldja, nem lesz olcsó mulatság
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- 18. helyet ért a Samsung Galaxy S26 Ultra kamerarendszere a DxOMarknál
- Motorola Moto Watch – még nem teljes a kör
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- MWC 2026: Érkezik a 8849 ötödik Tank strapatelefonja
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
válasz
Viszlát
#61178
üzenetére
vagy csak az van, hogy még mindig találnak olyan embereket akik elvégzik alacsony bérért a melót.
Erre mifelénk pl. súlyosan ez volt az elmúlt 7-8 évben. De sokfelé még mindig most is. Az előző helyen pl. bárki bármilyen pozícióból elmehetett, meg sem próbálták marasztalni (ok, extrém módon hülye japán agyszüleményes hr-politika*, de akkoris..) merthogy úgyis jön helyette 5 másik, aki éppen kezdő minimálbérért is elvállalja. Ekkoriban fizettek diplomás kétnyelvvizsgás friss (3-5 éve végzett) emberkéknek irodai munkára asszisztens címszóval bruttó azaz bruttó 130-at... durván 2008 és 2012 között. És csak jöttek csak jöttek. Ha elment valaki fél év vagy 3 hét után, sebaj, özönlött az utánpótlás. Híre volt a cégnek, de nem baj, valami munka jóvanaz mennyé próbáld meg.
Aztán most ott van, hogy már a három szomszéd megye összes betanítható munkása dolgozott ott egyszer, újra nem vesznek vissza senkit, már a szlovákiai magyarokat se lehet elcsábítani, "otthon" majdnem dupláját kapják ha ügyesek, már a környék összes diákját alkalmazták diákmunkában betanított munkás melóra diákbéres feltételekkel, sőt, már csökkentett munkaképességűeket is dolgoztattak, már azok is elfogytak, már a munkaügyi is kiközvetített vagy 50 km-es körzetben mindenkit, és még mindig folyamatos operátorhiány van. No persze bért annyit kínálnak, mint régen, max plusz egy tízest emeltek kb. És akkor az irodáról még nem is beszéltünk.
*: a friss, kezdőt még éhbérért tudják maguk kívánalmai szerint formálni, aki már régóta ott van csak sokat akar, sok fizetést, meg már megmerevedett, rigolyás, azt hiszi ő ott már valaki, pedig senki, és jön helyette 50 másik ha kell újból kezdő fizetésért.Más: Még jó hogy az új Quantumcsendje sokkal de sokkal kevésbé zabálja a memóriát
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Renault, Dacia topik
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- iPhone Ultra néven jöhet az Apple első foldja, nem lesz olcsó mulatság
- Automata kávégépek
- Mazda topik
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Filmvilág
- iPhone topik
- További aktív témák...
- 32GB DDR5! ÚJ Lenovo ThinkCentre M70s G5 SFF: i5 14500 (14mag), 32GB DDR5, 512GB, ÚJ HU bill + egér
- Acer Swift SFX14-73G 3K OLED érintő Ultra 7 255H Nvidia GeForce RTX 5060 512GB 16GB gar
- Latitude 13 9330 2in1 QHD+ IPS érintő i7-1260U 32 512 IR kam gar
- -44% ÚJ Lenovo ThinkCentre M70s G5 SFF: i5 14400, 16GB DDR5 RAM, 512GB NVMe, DVD-RW, ÚJ HU bill+egér
- Latitude 9330 2-in-1 13.3" QHD+ IPS érintő i7-1260U 32GB 512GB NVMe IR kam gar
- 226 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Hp Zbook 15 G5 15,6" FHD/ i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, Quadro P2000- HUN / számla-garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor Magic6 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


