- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Huawei Watch GT Runner 2 – óra a futóra?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- iPhone topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
válasz
K1nG HuNp
#56300
üzenetére
Anglisztikával az égegyadta világon semmit nem fogsz tudni kezdeni. Az ok, hogy mindenhova kell az angol, de nem ez a szint, sima társalgási szint (C1-2) kezdetnek akármire bőven elég. Ellenben ha tanítanád is az angolt utána, ahhoz úgyis kell egy pedagógiai diploma is, szóval megint öngól. De legalább addig is rengeteg szabadidőd lesz (egyszakos bölcsészek, szevasztok!).
Ebből a szempontból egyébként rettenetesen eltaláltnak érzem a német rendszert, ha szakmát akarsz, elmész egy olyan képzésre, ahol kezdettől fogva az időd felét töltöd csak suliban, a másik felét egy választott cégnél (ahova rendes állásinterjúval jelentkezel, meg minden), évente emelkedő rendes fizetésért. Ha meg tovább akarsz utána menni, akkor még a cég fog noszogatni az első megszerzett szint után is - legalábbis ha addig jól teljesítettél.
Nagyobbik lány most nyolcadikas, épp a munkára jelentkezést tanulják politika- és gazdaságtudomány órán, ha vége a témának, jelentkezniük kell egy piaci alapon működő vállalathoz, és két hét gyakorlatot letölteni (14-15 évesen!). Utána évben következik a szociális szféra (iskolák, óvodák, kórházak, szociális intézmények). Aztán meg már kvázi élesben megy, több hetes gyakorlatokkal a választott irányban. És ez csak egy sima gimnázium, nem is szakmát tanul. Mire eljut az egyetemig, lesz már 4-5 sor gyakorlat az önéletrajzában, és mé csak ott indul be ez a gyakorlatosdi dolog igazán. Egy ügyes választási sorral tényleges álláskeresésnél már ott lesz neki a pár év gyakorlat, nem is beszélve arról, hogy némi zsebpénzt is keresett addigra, és megtanulja, hogy néz ki egy munkahely.
Monty: Budapest mindig külön kategória lesz, kvázi EU-s árakkal. Németeknél az a gond, hogy itt vidéken is ilyenek az árak. Frankfurt (vagy München, vagy Berlin) eleve kap itt is egy legalább1,5-szeres szorzót. És már előre megy a pánik, hogy milyen árfelhajtás lesz, ha költöznek ide a londoni bankok - némelyik már elkezdte -, és velük nemcsak a tényleges személyzet, de a szerződésesek, és a kiszolgálószemélyzet jó része is, ráadásul mind családostul. Fizetőképes kereslet, ugye, az ilyesminek meg van egy erőteljes árnövelő hatása.
p
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Csillagfelhő áztatná el Elon Musk űrkarneválját
- Battlefield 6
- LEGO klub
- PlayStation 5
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- 200 x 60 cm Ikea Lagkapten / Alex asztal
- i5 14400F/MSI RTX 5070 GAMING TRIO OC/Corsair 32GB DDR5 6000Mhz/Samsung 980 Pro 1TB/Be quiet650WGold
- Tamron 24-70mm f2.8 Di VC USD G2 (Nikon F) eladó!
- Steelseries Arctis 9X Wireless for xbox + Xbox dongle for PC
- ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 WHITE OC EDITION 24GB - Alza garancia 2027.03.19 - BESZÁMÍTOK!
- 271 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070 (multitouch)
- Építőipari csomag (vakológépek, targoncák, építőipari eszközök és kellékek, egyéb, sok más)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4647, 100% Akkumulátor
- Cooler Master MasterFrame 700 ház / test bench
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 14 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

