Hirdetés
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Mit várunk 2026-ban a mobilpiacon?
- iPhone topik
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
BlacKSouL
#44082
üzenetére
Hat, jo kerdes. Asszem a topicban kb. mindenkinel regebb ota vagyok a PH-n (az egesz korai brigadot legalabb egy talalkozas szintjeig ismerem, a legeslegelso hardveres talalkozon en voltam a legfiatalabb...) , de nem tartom kulonosebben termeszetellenesnek azt, ahogy alakult a dolog.
Az internet es a forum publikusabb dolog lett, mint regen, teli mindenfele szabalyokkal es vedekezomechanizmusokkal. Itt nem beszelunk arrol, amirol igazabol kedvunk tartana, mert
- tiltja a forumszabalyzat
- erezzuk es ertjuk a teljes nyilvanossag hatranyait
- es vegul oregedtunk, nem is feltetlenul itt akarjuk megoldani a problemainkatAztan az is benne van, hogy az eredeti csapat nagyresze lemorzsolodott. Ez se kulonosebben meglepo, mert
- a valo eletben is csak par ember van az ember eleteben, akihez >10 ev utan is ragaszkodik, miert lenne pont itt maskepp
- az emberek csalodnak masokban meg magukban is. A forum egy eleg torz valami. Az internet elejen nem igazan tudtuk (tudtam?), hogy egy netes jobanleves hogy viszonyul a valoshoz. Azota elegge rajottem, hogy tele vannak a forumok olyan emberekkel, akikkel tok jol ki lehet jonni, eloben meg unalmas/kulonbozo/etc., es sokan vannak, akikkel meg forumon leharapnank egymas fejet, IRL meg teljesen joban vagyunk (erre nekem pl. Integra jo pelda volt, ugyanannak az embernek mas oldala jott ki eloben, mint forumon -- egyebkent biztos vagyok benne, hogy aki nem ismer, engem is tok masnak kepzel el, mint amilyen valojaban vagyok..).Es vegul szinten egy fontos dolog, hogy az ember az interneten jon ra, hogy mennyire sokkal tobb az olyan ember, aki nem erti meg, mint az, aki kb. megerti. Ez a "szaktopicokban" jol latszik: a dominans velemeny a kerek 100-as IQ-ju, atlagos, szellemtelen langymeleg. Teljesen erdektelen. Ha barmi mast probalsz kepviselni, eselytelen, mert annyival tobben vannak.
Igazan jo forumot csak igy lehet csinalni, ha nem vagy erteksemleges. Ha ugy moderalsz, ugy alakitod a kozosseget, hogy darabszamra minel kevesebb legyen az az ember, akit kivul rekesztesz, akkor a langymeleged kapod. Rendes kozosseget csak ugy lehet formalni, hogy nem darabszamra, hanem minosegre szelektalsz, barmifele minosegrol is legyen szo.
Ja, meg a forumozas bazi sok ido.
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- BestBuy topik
- Linux Mint
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Hobby elektronika
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Sorozatok
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- További aktív témák...
- Macbook Air M2 15" 8GB 256GB 100%
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4155,100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3818
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


