Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    válasz HUNNIA1920 #49640 üzenetére

    Vannak olyan oldalak, amelyek fizetős pop-up szolgáltatásokat használnak. Ezeket az általános felugró ablakok blokkolására fejlesztett kiegészítők/alkalmazások "nem tudják" blokkolni. (Üzleti, és jogi háttér szabályozás végett, de ez egy másik történet.)

    Több szolgáltató úgy jeleníti meg a megrendelő honlapján a felugró ablakot, hogy elsötétíti a tartalmat mindaddig, amíg aktív a felugró ablak. Itt a tartalom fogyasztóján múlik, hogy merre tovább. Amennyiben nem érdekli bezárja, amennyiben igen, belekattint.

    Az általad említett jelenség valószínűleg két okból fakad.
    1, Amennyiben használsz olyan reklámblokkolót, amelyik tartalmaz eleve pop-up blokkolót is, továbbá emellett aktív egy külön erre a célra készült kiegészítő is, simán összeakad(hat). Ilyenkor valóban csak a böngésző újraindítása segít.

    2, Olyan "strict" szabályozású pop-up blokkolót használsz, amelyik magát a keretet tudja blokkolni, de az alkalmazás lefuttatását már nem. (Ez szintén az üzleti és jogi háttér szabályozások miatt van így, bár jogilag ez már erősen a szürke zóna.)
    Ezért látod a sötét hátteret, mert csak a script fut, de maga a felugró ablak letiltásra került.

Új hozzászólás Aktív témák