Új hozzászólás Aktív témák
-
-
And
veterán
válasz
Narancs #8475 üzenetére
Első körben csupán annyit kellene tenned, hogy a közvetlenül a hozzászólásod előtt linkelt cikket elolvasod a potméterek méretezéséről.
Azután egyből világos lesz, hogy ventilátorok közvetlen vezérléséhez nem használunk kΩ-os nagyságrendű potmétereket, pláne 50..100kΩ-osokat nem (az 50k0 pont 50kΩ-ot jelent). Lomex árlista, kategória: ellenállás / furatszerelt / változtatható / potméterek. Sajnos itt pont nem látni megfelelő értékű és terhelhetőségű példányokat.
Az Elektrokontha-ban viszont találni pl. 100Ω / 4W-os huzalpotmétert, 224 Ft-ért. De 4W-osban van 250Ω-os hasonló árban, meg 50Ω-os is, utóbbi viszont jóval többe kerül. -
Narancs
őstag
válasz
Narancs #8475 üzenetére
A hol és mennyiért -et úgy értem inkább, hogy hol adják darabra. Turkálok itt a Lomex honlapján, de igazából fogalmam nincs ezek az elnevezések mit takarnak, pl: 50K0 LIN MONO KAPCS. (THL) D=6 FOGAZOTT TENG. D=17 FÉMHÁZAS
Ha az 50K0 azt jelenti 50ohm-os akkor az nekem jó lesz, nem? Legalábbis közel van a 47-hez. Lin az gondolom lineárist jelenti, ami megint jó nekem. Még a fogazott és fémházas is megvan, de a többiről fogalmam sincs. És az hogy hány W meg sehol nincs benne. A másik para, hogy a csomagolási egység 150db, nekem meg csak egy kellene.
-
jaja1981
addikt
válasz
Narancs #7628 üzenetére
Uh.
Na először is.
Amit írsz, azt pontosítsd léci.
Most mennyid droppol a lap? 0,3, vagy 0,03V-ot, mert nem mindegy. 0,03 az semmi, akkor ez egy jó lap.
A ciripelést egyszerűbben is megszüntetheted, ha ragasztót öntesz a tekercsekre pl.
A tekercsekből lehet kapni boltban, ami kell az induktív ellenállásuk (mH) és az átengedhető áram nagysága (A). Bár tapasztalat, hogy ezek a tekercsek nem tudnak tönkre menni, mert semmi másból nem állnak, mint egy vasgyűrű, rátekerve lakkozott rézszállal.
A ciripeléstől a lakk lekophat így a vas mag zárja a hurkot ettől elmászhat a tekercs induktivitása.
Ez lehet.
Ám ez előtt mindenképpen írd be a droppolást alapfeszültségnél terhelve és terhelés nélkül.A kondikat lehet cserélni nagyobb kapacitásúra és feszültségűre.
Bár lehet, hogy jobb lenne a feszültségüket megtartani, mert a különböző kondiknak más a felfutási idejük, ami zavart okozhat. -
válasz
Narancs #7626 üzenetére
Hali!
amit leírtál az egy teljesen normálisjelenség. ezt hívják drop-nak. Minden alaplap doroppol valamennyit. csak ugye az nem mind1 mennyit. Az atom tuninger lapok nem csak jobb freki és fesz értkékeket tudsz beállítani, hanem a drop-ja is kevesebb.
monjuk a cicergő hang monjuk már annyira nem jó. az valszeg a túl nagy terheléstől csinálja. Alap beállításon nem csinálja? a tekercseknek van pár paramétere. menetszám, réz vastagság, ferrit vastagság, anyag. ezek nem hátrány ha stimmelnek. max egy ugyan ilyen alaplapon fogsz pont ilyeneket találni.
Én javítottam már már alaplapot, de nem egyszerű. a sok rétegszám miatt elég macera, és ha nincs egy jó pálkád, neki se kezdj, mert csak nagyobb kárt csinálsz mint hasznot
nem látom jól a képen.... kondik milyen állapotba vannak? nincsenek felpúposodva a proci, és a feszstab körül? -
fero02
nagyúr
válasz
Narancs #7173 üzenetére
Pro mi?
No majd kiderül...
Equvivalent Series Resistivity
A kialakítása miatt minden kondi rendelkezik ellenállással is (hozzávezetések, fegyverzetek), ami a töltőáramot egyrészt korlátozza másrészt fűt, tehát melegíti a kondenzátort. A meleg pedig a halála, mert hamarabb kiszárad. Minnél kisebb ez az ellenállás annál jobban tűri az impulzusüzemet.
Ha nem ilyet teszel bele hamar felpúposodik és akár extrém esetben robbanhat is.Lásd régebbi EPoX (S462-es) szériák.
-
-
04ahgy
nagyúr
válasz
Narancs #6444 üzenetére
Nana! Nagyon-nagyon hibás dolog a kismegszakítót (leoldási áramerősségi tartomány: 1,6A ... 50A) keverni a fi-relével, mely már kicsi (~10-300mA) fázis-nulla közti áramerősség KÜLÖNBSÉGRE leold, kétsarkúan megszakítva a hálózatot. fi-relé - itt nagyon jól elmagyarázza az úriember.
Tehát: a fi-relé leold, ha az áram rajtad megy át, kikerülve a nullavezetőt, mint visszatérési ágat, így megvédve az életedet. Nem old le, ha 16A helyett 25A-rel terheled a hálózatot, nullavezetőn át, mert pl. hegesztesz, és nem old le testzárlat esetén sem. Földelt hálózatnál, földzárlat esetén viszont már kis zárlati áramoknál is leold!
A kismegszakító leold a névlegest meghaladó terhelésnél, ráadásul kettős védelmi mechanizmussal: bimetálos megszakítás a névlegest épp meghaladó, tartós terhelés esetére, és mágneses megszakítás a hirtelen fellépő hatalmas áramterhelések ellen.
Nem old viszont le, ha testzárlatos a mosógép, és pl. egy A folyik át rajta. Vagy ha zárlatos, megfogod, és csak 5A folyik át rajtad. De te már rég meghaltál...Mod: bocs a feltételezésért, megeshet, hogy valóban fi-relé van nálatok, de kb. 95%-nak érzem annak valószínűségét, hogy csak kismegszakító. Ha az 5% érvényes, akkor nem szóltam.
HGyu
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Narancs #6437 üzenetére
"A házunkban nincs földelt konnektor,"
Akkor a házatokban védőföldes berendezéseket (köztük a PC-t) használni tilos és életveszélyes!"ahol leszúrom a földbe."
8-10m mélységbe hogyan?"nem akarok az egész házban falat bontani, újravezetékeztetni, stb."
FI relé, avagy életvédelni relé. Ehhez is villanyszerelő kell, de nem kell az egész házat szétvésni. -
shtml
őstag
válasz
Narancs #6281 üzenetére
PC-boltban szerintem jóval drágábban kapod meg. Az adataid szerint Budapesten laksz, akkor menj el a Lomexbe (A Lehel tértől egy megálló a villamossal), ott minden szirt-szart lehet kapni, ezt is. Érdemesebb huzalpotmétert vásárolni, bár lehet, hogy ilyen teljesítményben már úgyis csak ilyet kapsz.
-
mr_ricsi
veterán
válasz
Narancs #6281 üzenetére
"Nem tudod (tudjátok) véletlenül, hogy ilyesmit hol lehet beszerezni?"
Ha ez neked gondot okoz, akkor inkább PC boltokban keresd. Lehet kapni itt-ott olyan potmétert, ami hátra, a PCI helyekhez rakható be, vagy drágábban olyat, ami előre a floppy vagy az 5negyedes meghajtók helyére. -
Mec
aktív tag
válasz
Narancs #5182 üzenetére
100 ohm-os lineáris potival egész jó eredményeket lehet elérni. Érdemes a venti teljesítményéhez mérten választani, mondjuk nekem 1W-os volt, jól bírta. Bekötésnél a középső és tetszőlegesen az egyik szélsőt kell bekötni. (mondjuk óramutató járásával egy irányba tekerve a jobb lábon nő, másikon csökken a fordulatszám)
-
Ripley
tag
válasz
Narancs #4432 üzenetére
Nem igazán vehető ki a képből, de ha nem tévedek akkor ez egy a számítógép elindítását vagy resetelését is elvégezni tudo mikrokapcsoló lesz, ami záró és bontó érinkezőkkel rendelkezik, és nyomógomb üzemben dolgozik, azaz visszatér alapállapotba.
De lehet egy sima mikrokapcsoló is 2 állással. -
Kartács
aktív tag
válasz
Narancs #4420 üzenetére
Feltételezem jó ős géped lehet ha még ilyen tápod van ^^
Nem vagyok villanyszerelő de szerintem igen, mellesleg van még ott egy sárga/zöld kábel is azon fog lógni a táp belsejében a csonk?(bedarlája a ventri ha van benne)
mellesleg nem mind1 hogy egy csati van ott v. nagy tátongó résvagy oda akarsz vmit tenni?
-
#96302336
törölt tag
válasz
Narancs #3328 üzenetére
A probléma összetett.
Mivel faházad van, az alaplapod, és a ráépített cuccok földelése hiányzik, ezt a táp fémháza látná el.(ugye a normál gépház fém, így a galvanikus kapcsolat megoldva)
Először is. Kössed össze pl. a VGA fém fülét a táp fémházával. Ha az alalplap fém tálcán van, akkor azzal inkább.
Másodszor. A gép sajnos nem földelt konnektorban van. Ez veszélyes is, mert a PC táp földelt csatlakozót kíván érintésvédelmi okok miatt. (érezted is) minenképpen földelt konnektorba dugd a gépet, mert ezek a kúszóáramok tönkre is tehetik a PC-t. (egy süllyesztett dugalj még nem garancia arra, hogy földelt is, ha nem vagy biztos benne, kérj meg egy olyan embert, aki ki tudja mérni)
Szükségmegoldásnak jó, ha a táp fémházát, az alaplap fémtálcájával, összekötöd, és ezt kötöd a radiátorra, de a késöbbiekben mindenképpen a konnektor földelése a helyes út.
[Szerkesztve] -
Sianis
addikt
elényomsz egy megfelelő ellenállást, mondjuk 50 Ohmosat, de ez ventifüggő.
másik megoldás, hogy a sárga 12V-os vezeték helyett csak a piroson engeded neki a feszkót. Bár nem tudom, hogy ez pontosan így van-e, de talán így is lehet játszani.
Nekem az ellenállásos dolog jobban bejön. Kényelmi funkció, hogy potmétert raksz rá. Ez kics bütyköléssel jár, de egy jobbfajta poti teljes mértékben finoman hangolja a ventillátort, a te füledhez mérve...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen monitort vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- SSD kibeszélő
- Gyúrósok ide!
- Autós topik
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- Íme az új Android Auto!
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Olcsó RTX Gamer Laptop játékra! I5 11400H / RTX 3050Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- Quadro FX 570 eladó
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest