Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Alumíniumba öltözött a Nothing Phone (4a) Pro
- MWC 2026: Kezünkben a Vivo V70, megvan a magyar ára is
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Garmin Venu 4 - a nagy ugrás
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- iPhone topik
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#25954560
törölt tag
lehet nehezet fogok kerdezni es az is lehet h a laptop topikba kene inkabb, de ez az a topik, ahol szerintem megvan a kritikus tomeg ertelmes forumozokbol, bocsi

kulso videokartya haz.
ugye tiptopnal ertelemszeruen arra lenne pl jo h amig hordozhatosag es munka fontos, addig ember hurcimbalja a laptopot, jatekhoz (v 3D tervezeshez, stb) pedig osszecuppantja a kulso, sajat hazas/tapos videokartyaval. szerintem ugyanez ervenyes lehet pl egy passzivhutesu (vagy szeles hatarok kozott szabalyozhato hutesu) mini-itx hazimozi gepre, szoval nem feltetlenul 100% offtopik.
viszont nem videokartyat tennek bele, hanem halokartyat. ami azert lehet erdekes, mert sokkal kisebb tap es kisebb hutes elegendo neki. tehat akar lehetne tervezni hozza hazat.
szoval a kerdes: melyik az a kapcsolat, ami stabilnak szamit, nincs egekben a kesleltetese es tud minimum PCIe 2.0 x8-at?
illetve mennyire problemasok azok a megoldasok, ahol egy-az-egyben a PCIe van kivezetve? van-e tipikusan ajanlhato maximalis vezetekhossz, aminel feljebb mar nem erdemes menni?
lattam persze az AMD mostani bejelenteset, de hasznaltan szeretnek ilyesmit venni kiserletezes celjara, szoval fontos h ne legyen csillio dollar.
koszi,
&rew
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Xbox Series X|S
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Hobby elektronika
- A természettel együtt ébredeznek a hardverek
- Router gondok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B660M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Kolink Observatory HF 750W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 233 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4409
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


