Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    Hm, kettős érzéseim vannak mert még persze majd kellenek a részletesebb tesztek (főleg fókusz meg videó) de természetesen ez szuper gép (és ha lehet még jobban megerősített a leendő 12-100/4 mennyire fontos cucc lesz) viszont tény hogy b*romi drága.
    A 12-100-ban ráadásul így az a durva hogy ha ezzel hozza az 1 FÉ pluszt dual-is-sel a 12-40-hez képest is akkor (mivel itt a fényerő sem annyira a dof-ról hanem inkább arról szólt hogy az iso minél inkább kordában tartható legyen) ezzel vissza is hozta a rekeszben a fényérték-veszteséget. Persze méretben nagyobb de a kb egy kategória (ahogy nézem, nálam ugyanabba a kis oldaltáskába mennének bele, nem mint a 40-150)
    Szóval eddig bármilyen rendszert tekintve is egyobjektíves utazógépnek az e-m1 + 12-40/2.8at tartottam a királynak (szuper képminőség, szuper stabi, a nagyobb szenzorosok meg ebben a témában messze nem adnak annyival többet mint amennyivel nagyobbak és nehezebbek) most valszeg az e-m1II + 12-100/4 lesz az. Amennyivel nagyobb annál sokkal többet nyer az ember ezzel az átfogással.
    Nyilván a képminőségbeli dolgokat majd még alaposan meg kell nézni.

    Viszont ez a 2000 USD (meg majd amennyi euro meg forint ez lesz) az tényleg nagyon sok. Én az E-M1-et is nagyon drágának gondoltam először (pl. egy akkori D7xxx-hez mérten) viszont ott elég hamar meg meggyőzött hogy olyan dolgokat tud amit akkor egy csomagban semmi. Pl. akkor csak a milliós riportervázakban volt akkora RAW-buffer (amire nekem pont szükségem is volt/van) mint az E-M1-ben (a d7xxxben meg valami 10 alatt. X-T1 még hónapokkal később jött csak (azzal azért már lehetett szintén sorozatot lőni) Aztán az a bizonyos stabi + 12-40 kombó. Micro43on belül a fókuszrendszer (megintcsak, Fujinál majd hónaokkal később az X-T1) Olympuson belül a kezelőszervek és a grip (nekem az előd e-m5-nél, hiába volt m43on belül minőségi ugrás képminőségben, ez kizáró ok volt) Laptopról vezérelhetőség. Meg még lehetne sorolni. Szóval 2013ban ez m43on belül nagyon durván, de bizonyos vonásaiban bármilyen rendszerhez képest is nagy ugrás volt. És ezzel volt az akkori 1500 usd/eur sávban emlékeim szerint.
    Most is kétségtelenül vannak nagy fejlesztések (főleg ha valaki videózik is) de hát még egyszer akkorát ugrani eleve nehéz lett volna (főleg hogy a mark-I tavaly kapott egy nagyon komoly firmwavre-frissítést), szerintem nem is történt meg (sem m43on belül, sem a konkurenciához képest) Így aztán főleg húzós az ár.
    Mittomén, az lenne forradalmi ha egy mechanikussal teljesen egyenértékű elektromos zár. Vagy a teljes programozhatóság (amit már régóta igényelnék) Vagy valami nagyon új szenzor. Vagy nemtudom :)
    (nyilván személyesen meg pláne sokkal drágább mint anno az e-m1 mert amikor én azt 2 éve vettem akkor még volt 15%os mintabolti kedvezmény plusz az nagy év végi akció volt, benne volt a grip ára (ami nekem szintén fontos) és hát vehettem még egy objektívet 50% kedvezménnyel, így lett 75/1.8 ami azért teljes áron igencsak durva (természetesen a minősége is az)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák