Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Warton #103628 üzenetére

    Azok a telepített Snap csomagjaid.

    A Snap konténerek a /var/lib/snapd/snaps könyvtárban vannak. Ezek be vannak csomagolva, olyan mint egy ISO file, ezek konténerek, a tartalmuk nem módosul az appok futása során és nem is módosítható, még ha akarnád sem.
    (de persze igen én már hekkeltem snapet de ez most nem tartozik ide)
    A bootnál minden egyes snap, azaz snap-app fel lesz montolva egy virtuális lemez-szerűségbe. Ezek helye a /snap.
    A snap appok beállításai, munkakönyvtárai a szokásos helyeken vannak, /home, /home/config , /home/snap stb.

    A módszer előnye hogy maga a snap (ez a hivatalos neve egy bármilyen snap csomagnak) támadhatatlan, átírhatatlan, vírustoleráns, user babrálhatatlan.

    Amiket látsz azok a virtuális partíciók, pl. nézd meg nálam ezt grafikusan, van egy vagon mini partíció csatolva, ezek mindegyike egy-egy snap.
    A végén látszanak a normál partíciók kékkel, előtte ami piros az mind egy mini virtuális merevlemez, illetve inkább partíciónak nevezném.

Új hozzászólás Aktív témák