Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #305813 üzenetére

    Én 13PM-en néztem, hogy mi a különbség a raw és a jpg (heif) között, és akkor látod, hogy miért csinálja ezt a fajta túlélesítést, amikor fotózol párat a telefotó kamerával raw-ban, olyan képet, amin sok az apró részlet (pl. kutya, szőrzet). Akkor látod, hogy nincs sok apró részlet a telefotó kamerával, egyszerűen gyászos a részletesség. Ehhez kell a túlélesítés, mert különben nagyon gyenge lenne az elkészült kép. És nem rendes fényképezőgéphez mérten gyenge, hanem úgy általában véve gyenge. A főkamera úgy oké, de a telefotó nagyon gyenge (nekem azért fáj, mert emiatt vettem PM-et), az ultaszéles úgy-ahogy elmegy. De a főleg portréra kitalált telefotóhoz nagyon "kellenek" az algoritmikus sportgimnasztikák, mert anélkül szinte jobb lenne, ha nem is lenne.
    Azt hiszem a 13P tesztjében mondta azt MKBHD, hogy ha telére állítod a kamerát, akkor is sokszor (főleg gyenge fényviszonyok között) a főkamerával csinál digitális zoomolt képet a telefon, és higgyük el hogy jobban tudja, hogy az jobb kép lesz. Nem akartam elhinni, de sajnos igen. :((

Új hozzászólás Aktív témák