- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Nem nyílnak a Foldok?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bitpalace
senior tag
válasz
pepe1125 #58543 üzenetére
Szia!
Végül összeállt egy szett, ami pénzemhez képest nagyon jó. Több hangfalat is meghallgattam, és végül egy Bose 301 (series II.) lett belőle. Eszméletlen amit tud az "öreg". Mai Bose hangfalaktól kicsit messze állok, mert azokból a kis műanyag csipogókból álló szettekért több százezret is képesek elkérni. Szvsz irreális! De ez nagyon megfogott. A kialakítása is elég egyedi és a hangja is nagyon szép. Ezt egy NAD 7100 hajtom, ezt találtam árban megfelelőnek és ezzel szólt legszebben a Bose.
A kérdésem a következő. Én laptopról hallgatnám a zenét (elképzelhető telefonról is) a lényeg az lenne, hogy valamilyen módon 3,5 jack-el össze tudnám valahogy kötni a dolgokat? A másik dolog amit kérdezni akartam, hogy ugyen én csak flach (veszteségmentes) zenében gondolkodom, de van olyan zene amit nem tudok beszerezni csak 320kb/s MP3-ban. Ez mennyire rontana az összképben?
Vennem kéne külön hangkártyát a géphez? Ha igen mit ajánlotok a szettnek tudásban megfelelőt?
Köszönöm!
-
Gabor970
addikt
válasz
pepe1125 #59146 üzenetére
Nem nagyon értem, ha ennyire sokat adsz arra, hogy megtaláld a legjobb minőséget, hogy lehetnek a hangfalak a "szekrény mellett elrejtve" Azt, hogy laikus keresztanyuk, és unokabácsik mit mondanak a hangminőségről.... Bocsánat, de nekem például semmit sem szokott jelenteni.
Korábbi témához, izlés: Például Fiammal épp keresztben tetszik nekünk egymás erősítője. Nekem jobban tetszik az ő Arcam alfa 8r-je, neki meg a Luxman LV112, ami az enyém. Csak azért nem cserélünk, mert a luxmanomnak néha rendetlenkedik a hangerőszabályozója, ezért nem lenne korrekt. Az Arcam unalmasabb első hallgatásra, de sokkal hosszabban hallgatható, szinezetlenebb. A luxman dögösebb, lényegesen erőteljesebb, de valahogy nekem mégis inkább az arcam jön be.
Nem tudom miért, de továbblépésnek egy NAD 326BEE amire nagyon fáj a fogam, pedig még sosem hallottam
-
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #59055 üzenetére
Látod, hogy a nyúzás helyett be kell járatni őket?
Ha nem csúnyáztál volna velük, akkor már most sokkal jobbak lennének.HUNNIA1920
Persze, hogy van. A nagyobbik hajtósabb, kevésbé elfogyós hangú, bár ár/érték arányban a kisebbik jobban áll, akinek meg köll a fog is, annak viszont nem kérdés, hogy melyiket vegye. -
#71562240
törölt tag
válasz
pepe1125 #58967 üzenetére
Mégegyszer, hátha megérted:
Mindenki feltételezi, hogy az erősítő(i)d felettébb jól szól(nak), mindenki gondolja, hogy ötletes, színvonalas produktum(ok), nem ezzel van a baj. A baj bizonyos bombasztikus, valóságidegen, értelmezhetetlen kijelentéseiddel van, amelyeket rendszeresen teszel hifi témákban, mióta itt hozzászólsz, merthogy ezen kijelentéseid többségének legalább annyira az ellenkezője is igaz, - ahogy az a hifiben jellemző, hiszen "A hifiben nincs végső bizonyosság." (D.L.)
Azért emlegetik Széles Gábort, mint részben szellemi rokonodat, mert ő is hírhedett arról, hogy bombasztikus, valóságidegen, értelmezhetetlen kijelentéseket tesz rendszeresen nyilvánosság előtt.Victor, a takarító
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
pepe1125 #58919 üzenetére
Az a baj, csak a mérések felől tudod megközelíteni, többet kéne zenét hallgatnod.
Ha egy rendszer képes erős érzelmi reakciót kiváltani, az ZENEILEG nagyon jó.
Ez az erősítő képes erre.
Szerintem fogd a motyódat, és vidd el találkozókra, keress összefüggést mérés és zene között. -
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58855 üzenetére
Az emberi fül frekvenciafüggő érzékenységének mi köze van az elektromos teljesítményhez? Ezt itt, szerintem, mindenki ismeri, köztudott, hogy így mondjam.
A referenciákhoz: köszi a választ!
Erősítő oldalon tényleges magasan lévő mércét választottál, viszont dac területen már nem annyira.
A leírásod alapján erősítőben majdnem elérted az ongaku szintjét? Milyen rendszerben hallgattad, vetetted őket össze? Ez utóbbi kérdésem az apogee és focusrite dac-okra is vonatkozik. -
andorra
őstag
válasz
pepe1125 #58765 üzenetére
A legújabb felfedezés a csillagászat területén, az úgynevezett sötét anyag és a sötét energia létezése, bár nem tudnak róla még szinte semmit. Ez valóban felfoghatatlan, de a hozzászólásaidat olvasva, egyre közelebb kerülök ennek megértéséhez.
Olyan érvet ne alkalmazz, hogy "hidd el" ! Készíts mérések alapján egy etalon összekötő kábelt, hozd el és csak azután dobjuk ki a szemétbe, miután meghallgattam, mennyivel rosszabbul szól a rendszeremben a jelenleginél. Erősítő, dettó. -
Gabor970
addikt
válasz
pepe1125 #58778 üzenetére
Leborulok az előtt, amivel foglalkozol, és ami energiát beleraksz. Valószínűleg nem sok ember lehet, aki többet tud ezen dolgok elméleti oldaláról.
Mindemellett azt gondolom, ha valaki már elég okos valamihez, akkor ahhoz is annak kellene lennie, hogy ráébredjen az "igazság"-ot sohasem birtokolhatja. Te sem, véleményem szerint.
Nem lehetünk olyan elfogultak önmagunkkal szemben, hogy azt higgyük, amit mi gondolunk valamiről, az az IGAZSÁG. Akkor sem, ha nagyon-nagyon-nagyon sokat tudunk egy adott témában. -
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58802 üzenetére
Nem, egyáltalán nem az.
Neked kellett volna referenciákat megadni, mert azok nélkül nem lehet komolyan venni azt, amit írsz (evidens módon nem mérésekről van szó). Tehát: konkrétan mely elismert termékeket sikerült hangban felülmúlnod? Természetesen minimum az audiofil kategóriában (erősítők, dac-ok). -
-
Ribi
nagyúr
válasz
pepe1125 #58794 üzenetére
Mond már el mik a jó paraméterei egy jó hangfalnak.
Mindig paraméterekről beszélsz, de egy gyári hangfalnak a paraméterei nem sokat mondanak. Mondhatni semmit a hangjáról.Paraméterekben tök megegyező denon és nad hangban tök más. Akkor mégis mi a "jósági" paraméter?
Meg állandóan hájendről beszélsz. Emberek 99%-a eleve nem hájendet keres, mert nem tudja megfizeni. És mi neked a hájend? Pár példát kérnék, mert eddig 1 példát sem láttam ami szerinted jó. Bármi.
-
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58794 üzenetére
A sokol méretű kisrádiók ma is ugyanúgy (ugyanolyan szarul) szólnak, csak bővült a szolgáltatás készletük és drasztikusan lerövidült az élettartamuk. Azt a vacak hangot eredendően a kisméretű és vacak dinamikus hangszóróknak lehet köszönni, azt olcsóért semmi sem tudja űberelni. Cserébe viszont vannak kicsi és vacak fülhallgatók, amikkel viszont tényleg sokkal jobban szólnak, természetesen a sokol is.
-
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58795 üzenetére
+/-3dB-en belül mennyi? 40dB-t senki sem ad meg a frekiátvitelre vonatkozólag...
Akkor Te mást értesz hangzásvilágon, mint az átlag, mert arra igazán egyik paraméter sem jó támpont, azt bizony mindenképp meg kell hallgatni, még akkor is, ha a teljes átviteli görbe meg van adva (amit mindig kozmetikáznak).
-
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58785 üzenetére
Ez sokban függ attól, hogy használt vagy új rendszert akar valaki összerakni, illetve mekkora pénzből tenné ezt. Használt esetén, ha már nem kapható újonnan, akkor a kiszemelt példányhoz el lehet menni az eladóhoz meghallgatni, vagy letét ellenében hazavinni, kipróbálni. Ha van ismerősnek olyan eszköze, akkor kölcsönkérni, nála meghallgatni.
Új dolgok esetén kicsit könnyebb, kipróbálásra is több lehetőség van, illetve a vásárló 14 napig elállhat a vásárlástól ha nem tetszene valami. Plusz ott vannak a kiállítások, találkozók, így aki akar, az ki tud próbálni elég sok mindent.
Pusztán műszaki paraméterek megadásával eddig még emlékeim szerint nem kérdeztek. -
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58785 üzenetére
Én elég gyakran belefutok cuccokba. Még azt se' mondom hogy saját környezetben kell letesztelni. Be szoktam vinni a stúdió(m)ba...de nem szükséges ez sem. Persze ehhez kell rutin, és a jó fül
Viszont nagyon fontos hogy saját hanganyagokkal teszteld! És ne májkell dszekszonnal meg észidiszivel
Persze aki profi az azt is tudja hogy mivel teszteljen
De hát itt az ilyen kevés...
Aki pedig a jittert meghallja, és utána méri ki az sürgősen csomagolja be és adja el a cuccát mert valami nagyon szart sóztak rá... -
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58780 üzenetére
Aki zenét akar hallgatni, az hallgasson meg készülékeket, rendszereket, lehetőleg minél többet és lehetőleg otthoni körülmények között és a saját ízlése és igényei alapján válassza azt, amelyik neki a leginkább megfelel, tetszik.
Valóban high end referencia rendszerek hangjai között is elég nagy eltérés tapasztalható, hiába pompásak a műszaki paramétereik. Ezek tervezői is a saját ízlésük szerint tervezik és hangolják ezek hangjait. Akkor most melyik jó közülük, vagy melyik áll közelebb a valóságoshoz?
Nem csak a mérési eredményektől függ, hogy valami jól szól e vagy sem, az azonban igaz, hogyha egy erősítőnek mondjuk valóban van egy részletes, minden részletre kiterjedő mérési jegyzőkönyve, akkor az segíthet dönteni abban, hogy azt érdemes e meghallgatni vagy sem, de még az sincs kőbe vésve a végeredményre vonatkozólag. Magad is írtad már korábban, hogy a mérésnek kéz a kézben kell járnia a hallgatózással, ezért nem is várhatod el senkitől, hogy pusztán a mérésekre alapozva vásároljon meg valamit.
Rengeteget számít a szobaakusztika, szinte a legtöbbet a kapott hangra vonatkozólag, így egy referencia rendszer is szólhat bűn rosszul egy csettegő, csattogó, zengő, bongó, állóhullámokkal teli szobában, és a legtöbb embernél iszonyat szar az akusztika...
A jitter hatása teljesen más, mint a magnóknál a nyávogásé. A digitális időzítés béli gondok nagyrészt a térábrázolásban, a pontosságban és a részletességben érhetőek tetten.
Nem kell degradálni senkit, szerintem a nagyon nem műszaki beállítottságúak sem pusztán a google keresőt használják információszerzésre. Ne akarj felülni arra a bizonyos lóra, mert nagyon nem elegáns dolog. -
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58778 üzenetére
Nem erről van szó.
Ebben a topikban nagyrészt olyan emberek vannak, akik füllel hallgatnak zenét, nem számokkal és a szemükkel, ami azt is jelenti, hogy ők tudják, hogy sokszor a kiváló mérési eredmények dacára az adott terméknek nincs jó vagy annyira jó hangja, ezért pusztán a műszaki paraméterek miatt senki sem fog rohanni megvásárolni vagy eladni valamit.
A gyakorlati tapasztalatok miatt nem fogják díjazni az ennyire a méréseken alapuló hifizést, ami valljuk be, teljesen érthető a részükről. -
andorra
őstag
válasz
pepe1125 #58752 üzenetére
Egy technikum esti tagozatán volt egy óraadó tanárom, aki civilben mérnökként dolgozott a Ganz Kapcsoló Gyárban. Technológiát tanított, legalábbis elvileg. Teljesen mindegy, hogy mi volt az aznapi anyag, elkezdett beszélni és két három percen belül, már a Ganz kapcsolókra terelte a szót és óra végéig nem is beszélt másról.
Nálad is ez a helyzet, csak a mérésekről tudsz beszélni, bármi is legyen a téma. Az, hogy különböző hangfalkábelek, más összekötő kábelek kiválasztása célravezetően csak meghallgatásokkal történhet, többféle rendszerbe, többféle felhasználó számára, többféle kábel válhat be és ez se tanácsadással, se méréssel nem helyettesíthető ezt már a hifi óvodások is tudják, ha nem, nem kerülhetnek még a nagycsoportba se.
Akkor pedig továbbra is ott állsz három évesen, műszerrel a kezedben..... De jó hír, hogy legalább nem vagy egyedül. -
-
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58721 üzenetére
Tudom, de akkor is, minimum sztereót kellett volna összeraknod. Hatásfokot, érzékenységet, frekiátvitelt és torzításokat mértél? Ebben az esetben kimondottan fontos a légnyomás és a szoba levegőjének relatív páratartalma. Nagyban befolyásolja a mérési eredményeket.
Tegnap hazahoztuk a fiam a kardiológiáról, most már úgy tűnik, hogy jól van és jól is marad. Elvileg majd csak a szívbillentyű cseréjekor kell visszamennünk (a kontroll vizsgálatokat leszámítva). Mindenkinek, aki gondolt rá és támogatta, köszönjük!
-
blattida
nagyúr
-
blattida
nagyúr
válasz
pepe1125 #58706 üzenetére
Gondolom, tudod, hogy sokszor, ha pontosságra törekednek, nem megfelelő a névleges érték, azaz, a példádnál maradva, a pozitív oldalra 981 ohm, a negatívra pedig 1013 ohm kell a szimmetriához.
Ne felejtsd el, hogy gyártóktól és gyártmányokról beszélünk, amiknél nem realitás, mondhatni nonszensz a havi egy darabos termelés.
Tök jó, hogy próbálsz Mindenre figyelni, a kvarc állandó hőmérsékleten tartásán kívül arra is érdemes, hogy rezgések , a mikrofónia, is elkerülje, mert az is befolyásolja a végeredményt. Érdemes kézben tartani a termikus zajt is, ami nem biztos, hogy 42 C fokon a legalacsonyabb. Kapcsolástechnikában, felhasznált alkatrészek minőségében nagyobb problémák vannak, mint az alkatrészek tűrését 0.5 %-on belül tartás, mely azért sok komoly gyártó esetben megvalósul ( AN, Mark Levinson, Accuphase, Audionet stb). A két füled sem egyforma, a hallásunkat meg iszonyatosan befolyásolja az idegállapotunk, kedvünk, érzelmi állapotunk, azaz a pszichoakusztika,azt meg semmilyen mérhető, műszeresen detektálható produktummal nem tudod szabályozni. -
fehér_ember
addikt
válasz
pepe1125 #58675 üzenetére
A másik dolog meg szerintem az, hogy hiába csinálsz te tökéletes erősítőt, az még egyáltalán nem garantálja hogy azt kapjuk meg a lánc végén amit kellene. Hiszen minden komponens beleszól a hangba, és ezért lehet hogy pont egy nem tökéletes erősítővel kapunk a valóságoshoz közelibb eredményt mint a tiéddel.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindaddig amíg nem lesz minden komponens tökéletes, addig lehet nincs is akkora szükség tökéletes komponensekre, akármilyen furán is hangzik.Más: Vegyünk két énekest: A és B. Mindkettő jól tud énekelni, nekem az A hangja határozottabban jobban tetszik neked a B-é. Tegyük fel hogy mindkettőnk hallása jó (kimérik műszerekkel) de akkor is itt van ez az ellentét. Akkor most melyikünknek is van igaza?
-
andorra
őstag
válasz
pepe1125 #58629 üzenetére
....már 3 évesen mértem apu műszerével. Valahol itt kezdődött el a történet. Azóta a zene, a hang, és ezáltal az erősítők világa érdekelt / érdekel a legjobban.
Nálunk nem volt elektromosság, gyertyát és petróleum lámpákat használtunk. A Volt-ról mindig aszt hittem, hogy múlt idő, fogalmam sincs mi van egy erősítőben. Miután ilyen mostoha körülmények között nőttem fel, mindenféle rendszereket meghallgattam és magam rendszereit folyamatosan fejlesztgettem. Mindig a fülemet használtam és ennek alapján törekedtem az egyre jobbra, a saját, fejlődő ízlésem szerint. Azután jártam nagyon profi elektromérnököknél is, de legtöbb esetben nagyon nem tetszett az, amit náluk hallottam, pedig ők nagyon nagyra tartották a nagy múszaki tudással épített hifi eszközeiket. Viszont találkoztam egy vegyészmérnökkel és megdöbbentem azon, hogy milyen csodálatosan szóló rendszert hozott össze. (Nem lombikokban.)
Szóval nagyobb szerénységet javasolnék és óvatosabb fogalmazást. Nem erre a mondatra, hanem az összes hozzászólásodra vonatkozóan. Az emberek többsége nagyon tájékozatlan, ez a hifi területén még inkább igaz. A többségükkel könnyű elhitetni, hogy a hifihez a hozzáértést az elektronikai szaktudás jelképezi. Mi nem tartozunk ezek közé, vagyis a te igazi tereped máshol van.. -
gabber01
addikt
válasz
pepe1125 #58642 üzenetére
A hifiben az a lényeg, hogy nem biztos hogy akkor jó az összkép, ha tökéletesen pontosan, nyersen ad vissza mindent minden. Sokszor pont a tökéletlenségtől lesz tökéletes az egész. Nézd meg a bakeliteket. Fizikailag egy csőd már az a technológia, mégis van benne valami sokak számára megmagyarázhatatlanul tökéletessé teszi.
-
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58605 üzenetére
Mégegyszer köszi a cikket nem tudom jó e de kezd változni az álláspontom, és a diszkrét elemeket a megbízhatatlanság okán kezdem bizalmatlanul méregetni. Kezdek az LM 3886 felé fordulni, ott kevés a hibalehetőség. Ha sokaknak az a véleményük hogy ez akár egy tisztességesen megépített erősítő lehet, akkor ez a megoldás. Aki ismer jó integrált cuccot ne tartsa magába!
Más:
Kialakult egy vita a kompetenciákról, és az erősítős cikk kapcsán eszembe jutott pár gondolat. Látszik hogy komoly szakmai tudás van a cikkíró mögött(ed), az ebből a cikkből nem derül ki hogy ez egy viszonylag komplex tuddáshalmaz része, vagy csak az erősítőkre vonatkozik, és hogy a mérleg tapasztalati oldalán mi van?
Megkérdezném hány éves vagy, és akinek nem inge ne vegye magára a médiamunkások között (kép, hang, mozgókép, mozgóhang- jaolyan nincs
,broadcast) van egy mondás a kérdésre, hogy Te hány éve vagy a szakmában?
..válasz... Á abbol 10-et nyugodtan letagadhatnál
Naszóval a komplex tudás fontos dolog. Ennek része az elmélet a megszerzett tudás, hogy naggyából tudjuk hogy működik a tranzisztor, mikrofon, drót, meg a kutyafüle. Ez kell ahhoz hogy tudjuk mit miért teszünk.Ez az életben mindenre igaz! Aztán kell a rutin és a szubjektivitás hogy el tudjunk néha rugaszkodni a mért dolgoktól, és ki merjünk olyan dolgokat is mondani hogy "nem tudom". Az a tapasztalatom, ha ez a dolog nincs egyensúlyba akkor jön az hogy az elméleti tudást és tapasztalatot nélkülözve bemenekülnek a hifisták egy titokzatos PWB barlangba, és ott kizárólag azzal foglalkoznak, hogy a saját gondolataikat belevetítsék egy eszköz alapú rendszerbe, azt kőbe véssék, és azt mint a bibliát hordozzák körbe, és missziózzanak. A másik véglet az elektronisták, akik csak a mért eredményekben, az új technológiákban hisznek, bár közülük sokan tisztességgel bevallják, hogy nincs hozzá fülük, de tudják mi a jó. Ők a szubjektum hijján vannak...
És itt van ez a fórum, ahol ezek az álláspontok sokszor szélsőségesen, de kavarognak. Van aki innen is le tud szintetizálni dolgokat, de van aki csak a régi lemezt járatja...
-
simongab
senior tag
-
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58557 üzenetére
A keresztmetszet és az anyagtisztaság csak 2 a sok tényező közül ami a hangba beleszólhat, de ott van például a fajlagos vezetőképesség. Egyébként a keresztmetszetet sem növelik a gyártók a végtelenségig, okkal, mivel annak is vannak hátrányai. Nem véletlenül kísérletezgetnek a különböző vezető ér vastagsággal, geometriákkal. A hullámimpedancia jobban kedvez a vékonyabb kábelnek: a vékonyabb kábel kis impedanciával (helyesebben v. csúnya szóval eredő ellenállással) viselkedik a magasabb hullámhosszakkal szemben míg az alacsonyabb frekvenciák (azaz a mélyebb hangok) nagyobb ellenállásba ütköznek azaz korlátozottabb az átviteli paramétereik.
Aztán van még sok paraméter ami befolyásoló tényező, egy részük le van írva a téma összefoglalóban is. -
nebulo5
senior tag
válasz
pepe1125 #58554 üzenetére
"És egyébként itt mennyi fórumtárs rendelkezik felsőfokú elektronika tudással?
Mert úgy látom azért ez igen csak hiányos. "
Az elmúlt néhány évben (mióta rendszeresen olvasom ezt a topic-ot), mindig akkor lett a probléma és a "sűrű lé" felkeverése, mikor egy - egy magáról "felsőfokú elektronikai tudást" vélő postoló esett be ide...
Nem tudom, ez mitől lehet, vagy esetleg összebeszéltek egy privát levelezésben, de inkább tessék tapasztalódni egy kicsit, mint az iskolában tanult irányelveket elsajátítva agymenés szerű "beszólásokat irkálni.
Bizonyára, nem vagyok egyedi eset, de már fóbiám van a "felsőfokú elektronikai tudású" emberkék bölcselkedésnek titulált megnyilvánulásaitól.
Természetesen illik, és kell is hozzátenni: "akinek nem inge, ne vegye magára"... mert találkoztam már üde kivétellel is. -
Ribi
nagyúr
válasz
pepe1125 #58559 üzenetére
Ééés ez a legmélyebb gödör amiből még Alíz se mászik ki. Mit mérünk vs mit hallunk.
Megnézed spektrum analizátorral és mit olvasol ki belőle? Ha erre tudsz válaszolni, akkor szerintem hifi világ megváltójaként emlegetnek majd.
Vagy te spektrum analizátorral méred azt is, hogy melyik szín, kaja, csaj tetszik?
De lehet ide kellene beírni, hogy keress vissza a fórumon, 2-3 havonta biztos jön ez a vita. -
Ribi
nagyúr
válasz
pepe1125 #58557 üzenetére
Skin hatás hang frekin nem sokat játszik.
Ami áramot meg egy hangfal igényel egy elég pilicka drót is elvisz.Onnantól, hogy "elég vastag" már nem nagyon számít többet. Bekötsz 10x vastagabb drótot rohadtul nem lesz semmi haszna. Szóval legfontosabbnak ezt nevezni érdekes. -
Ribi
nagyúr
válasz
pepe1125 #58546 üzenetére
A háj end azért túlzás egy pincurit.
Lehet belőle építeni jó hangú erősítőt, de ne nevezzük már legjobb integrált erősítőnek és hasonlóknak.
Ez már nekem is csípi a szemem. Vagy az integrált erősítő fogalmával van nálad gond, vagy a minőségével.
Vagy mindkettővel. Azért mert lab47 népszerűsítette a gainclone erősítőt és méreg drágán adja az erre épült cuccát még nem jelenti, hogy hájend lesz belőle.A minél vastagabb annál jobb is erős túlzás. Ez nem pornó. Ha érted mire gondolok.
-
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58543 üzenetére
"Sima integrált erősítő, aminek a legjobb hangja van: Erre épül."
Ez így elég erős kijelentés.
-
Ear001
addikt
válasz
pepe1125 #58388 üzenetére
Hát hm. Gyuri bácsi lemezjátszó futóműve valóban nem rossz, a fürdőszoba szettből készült hangkarja azért nem ér fel hozzá, a Benz hangszedője viszont nem több, mint az alsó középkatrgória eleje, ahogy az AN S3 trafó sem több. Szóval ezt, mint a világ legjobb lemezjátszóját emlegetni erős túlzás. Mint ahogy a nála levő erősítőket is egy Ongakuhoz hasonlítani, legyen az akárhanyadik generációs, japán vagy angol, butaság. Messze nem egy kategória, de ezt Gyuri bácsi is készéggel elismeri. Nála valóban meglepően jó mélyek vannak, de az egész lánc, szóljon lemezjátszóról vagy a stúdiómagnójáról, esetleg a csöves rádiójáról, az egy olyan középkategóriás cucc. Az hogy a te erősítőd ott jól szólt, az biztató, de túl sokat még nem jelent. Vagy fél tucat dolgot hallottam, próbáltam ott, ami jobban szólt, mint a rezidens komponensek, többek között egy 50 000 forintos autóhifis hangszóróból épített doboz is...
-
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58501 üzenetére
Köznyelvben nem ez a T-amp, ami a képeken van, másra gondoltunk.
(#58517) Bitpalace: Valamilyen valutában megadhatnád, hogy mennyi az a nem sok.
(#58518) abridabri: Xonar D1-ben ha cseréled a műveleti erősítőket, akkor is előreléphetsz egy kicsit.
Hangdoboznak mit használsz ?Adatlapod szerint JBL E60. -
Bitpalace
senior tag
válasz
pepe1125 #58513 üzenetére
Értem. És így építve ~kb mennyibe jönne ki? Mert ha így hozzá lehet illeszteni a végfokot, akkor lehet inkább építtetnék egyet...nem tudom.
Azért néztem ezt a hangfalat, mert olvastam utána és elvileg elég nagy angol csoda sok társát (paraméterekben hasonló) lealázza. Néztem még a Rogers hangfalakat is (3 utas), de az nekem picit nagy lenne.
Üdv!
-
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58501 üzenetére
Ez is szépen meg van csinálva. Egyébként a PA területen teljesen indokolt a D osztály. HIGH END területen viszonylag egyenletes a munkapont (mindenki hangosan hallgatja) Ezért vagyok kiványcsi hol tart a beszivárgás konkrét példákkal nagy nevekkel, meg hogy mivel építik meg...diszkrét elemekből vagy ezek a TDA -IRS IC-k ből? Hja a tápról írhatsz részletesen ha van kedved. Milyen kondik vannak benne, milyen trafó stb...
-
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58494 üzenetére
A T-ampra én nem mondanám hogy olyan jól szól, főleg nem hosszútávon, azért van neki egy jól hallható és fárasztó torzítása, viszont áráért első erősítőnek jónak mondható. Hangminőségileg inkább a Devialetek a követendő példák, olyasmi kellene a piacnak jóval olcsóbban.
-
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58475 üzenetére
Nyilván nem az
Az STK IC-t csak hasonlatnak szántam. Ennek az eszköznek voltak erős korlátai, amiket sehogy nem lehetett átlépni. Most amikor a minőségi előerősítő kapcsolásokból, DA átalakítókból zavarbaejtő kínálat van nehezebb eldönteni miből építsük az ideális eszközeinket. Kis hozzáértéssel bármiből összedobunk egy erősítőt magasabb minőségben mint a gépikötöttpulcsis bácsi. Persze ahogy a művelt spanyol mondaná a puding próbája az evés, és itt jön be a D osztály. Bár mint sokszor elmondtam hogy szerintem egy tisztességesen megépített erősítő tisztességesen fog szólni, de kell egy kis fűszer ami megbolondítja a pudingunkat. Most azt gondolom, hogy az A puding és B puding megtartása mellett a következő próba a D puding lesz. Te látom alaposan benne vagy ebben, van e annak irodalma hogy a nagy mainstream gyártók magasabb kategóriában, és a high end gyártók mennyire támaszkodnak most a D osztályra? Vannak e vaktesztek ahol meghökkentő eredmények születtek? Nyilván a PA rendszerekben tarol ez az osztály, a professzionális rendszerek pedig rém konzervatívak és hosszúak a termékciklusok. Erről ha írnál...
Más: A videotechnikában az eszközök és azok minőségi paraméterei állandóan és gyorsan fejlődnek, az analog technikában a fejlődés nagyon lassú (szinte már nincs miben), az utóbbi 30 évben amúgy is sok zyákutca volt benne. A nosztalgia faktor a hangtechnikában kézzelfogható, a vizuális technikában ez nem annyira erős...szerintem Ezért van egyben könnyű és nehéz dolga is aki ezzel mélyebben foglalkozik, vagy netán ez a szakmája...
-
#71562240
törölt tag
válasz
pepe1125 #58476 üzenetére
Egyedi kivétellel egyet most mégis hozzászólok, mert annyira jelenségértékű. A példád kiváló lett volna, ha fordítva mondtad volna - még ma is megdöbbentő, hogy a digitális tévék, monitorok képminősége mennyire alulmarad az analógok képminőségével szemben. Szimbolikus, a hifiben is
Sokan vitatni fogják, de részemről kivétel bezárva, bocs. -
krichd1
addikt
válasz
pepe1125 #58476 üzenetére
A hifiben elég magasra tette lécet az analóg technika, sok idő kell még ahhoz, hogy a digitális erősítők átvegyék a "hatalmat". Egyébként a digitálisnak nevezett erősítőket is érik analóg hatások, tényezők, amelyekkel foglalkozni kell, ezeknek egy részéről te is írtál. Sőt, mondhatnám azt is, hogy a "digitális" erősítők is "analóg korlátokba" ütköznek.
Eddig ugye két erősítő van számon tartva amolyan mérföldkőnek, olcsón a T-amp, high-end kategóriában a Devialet D-Premier és utódai. -
BBéci
legenda
válasz
pepe1125 #58476 üzenetére
Szerintem semmi baj nem volt az analóg tévék képminőségével. A digitalizálás egyedül a jelátvitelben hozott lényeges javulást, attól jobb a kép- és hangminőség. Természetesen a felbontás növekedésétől is, de az más történet.
(#58477) KisTücsök
Bizony az antennákat is el kellene távolítani a hiba kiszűréséhez. Nálam arra kellett földhurok leválasztót tenni. -
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58462 üzenetére
Nézegettem a gyári kapcsolást, látok pár irányt amivel egy kis fűszert lehet adni a dolognak. Látszanak a trendek, hogy a felsőbb osztályokba is kezdenek beszivárogni a D osztályosok. Több kollégám is ezen az állásponton van, hogy elérkeztünk oda, hogy egy 2*4 centis lapon 4 kondenzátorral egy szuper hangú erősítőt heggesztenek a gyártók...
A tervezésnél sok apró trükk van ami a megváltozott viszonyokra válaszol, tehát azért van mozgástér. Nyugtass meg nem az STK hangját lehet ezzel a konstrukcióval meglőni
Mert az csak átlagos...Nem szeretnénk átlagost készíteni. Ezekkel a D kapcsolásokkal azt érzem odaveszik valami...
Én ez ellen próbálok ágálni, lehet azért mert öregbácsi vagyokÚgyhogy a most készülő erősítőm mellé szinte biztosan gyártok egy IRS2092 alapút, hogy lássam mit tud. A kisérletezésről. Akármilyen pontosan leírt kapcsolást próbálunk megvalósítani egy kicsit bele kell nyulnunk. Ötletekkel, vagy mert egy picit más beállításban használjuk hogy az jobb legyen. Pl a doboz. Az is sokatmondó az építő irányultságáról. Mondhatnák rá sokan: nincs ebben ennyi
Ez még nekem is kérdés
-
simongab
senior tag
válasz
pepe1125 #58456 üzenetére
[link]Ha ez az akkor viszont meghökkentően olcsó. Érdemes elidőzni még a D osztályú erősítőd kapcsolásánál. Komolyan elgondolkodtattál, hogy kipróbáljam a gyakorlatban a Te receptedet, egyedül az aggaszt hogy lesz e mozgástér benne. Mert az ötleteket érdemes gyüjteni és felhasználni. Bár azt még nem látom hol nyultál bele az ajánlott metódusba...
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Nem nyílnak a Foldok?
- alza vélemények - tapasztalatok
- EAFC 25
- Villanyszerelés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Crucial 240GB SSD eladó
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC) (ELKELT)
- Csere-Beszámítás! Olcsó RTX Gamer Laptop játékra! I5 11400H / RTX 3050Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest