Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz andorra #58661 üzenetére

    Ti vagytok az egyik véglet, ő a másik. Az igazság valahol kettőtök között van.

  • pepe1125

    tag

    válasz andorra #58661 üzenetére

    Nagyon jó dolog amit írsz. Elhiszem, hogy a füledre hagyatkoztál, meg az elektrósok között is nagyon sok a "buta", hozzá nem értő. Csak, hogy egy példát említsek milyen az egyetemi oktatás, az egyik frissen végzett mérnök kollégám megkeresett, hogy nézzem már meg az erősítőjét mi baja. (Tudták, hogy én nagy szaki vagyok...) Elhozta, és mondom nagyon egyszerű a helyzet, ezt a műveleti erősítőt kell kicserélni. Rámutattam, és megkérdezte, hogy ez így néz ki? Ő azt hitte valami háromszöget kell keresni. :O

    Érzékeled?

    - Mit látott az órákon?!
    és
    - Mi a valóság?

    Elnézést kérek minden kedves olvasótól, aki hisz a tündérmesékben és én megpróbáltam elmondani neki, hogy a télapó nem is létezik. Én jónéhány oldalról megközelítettem már ezt a HIFI témát, nem zárkóztam el az ezotéria részétől sem, egyáltalán nem "mereven" a tudományban hiszek, mert elfogadom azt a tényt, hogy biztos létezik millió egy paraméter amire még nincs is mérési módszer, viszont ott van az a valami...

    A fülünk egy olyan szerkezet, amit nagyon könnyen át lehet verni. A probléma ott kezdődik, hogy torzítás. A jó példát elsütötte az előttem szóló, amikor az illető csak a "HIFI"-n hallotta a hegedű hangját, aztán elment egy koncertre ahol meghallotta az igazi Stradivari hangját, és elszörnyülködött milyen rosszul szól.

    Azok az átkozott torzítások.

    A másik példa erre, a kis minihifik hangja, mekkora állat, milyen jól szólnak?! Olyan érzeted van, hogy abból a kis dobozból mi hangerő jön, és milyen szépen szól. Aztán eljössz hozzám, meghallod a nagyteljesítményű High End cuccot, és azt kérdezed, csak ennyit tud? (TORZÍTÁSOK!)

    electrojunkie

Új hozzászólás Aktív témák