- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Yettel topik
- A sógorokhoz érkezik a kompakt Vivo X200 FE
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Vivo V40 5G - az első benyomás fontos
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A Bosch szerint Európának nem kellene az AI-t a halálba szabályozni
- Nehéz helyzetben az SMIC, régebbi chipet használ az új Huawei laptop
- Norvégia átmenetileg betiltja az áramigényes kriptobányászatot
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Norbi 72
veterán
Brembo?
Na mindegy,a nagy Pio-hoz komolyabb falak kellen(én)ek.Szerintem.
(#96094) brembo Megvagy!
Nem vágom,van-e szetted,de ezt[/L hallgasd meg a dalival,mielött döntesz.]
-
brembo
aktív tag
Persze, egy idő után az erősítő lesz a gyenge pont, ennek cseréje is tervben van. De azt mondod, hogy egy zensor1/5 komolyabb zenére, mint a bowers? A 602-esről mindenhol azt olvastam, hogy zenére remek mindenes ebben az árkategóriában. Egyébként így vastag rézzel nem zavarók a bowers magasai nekem, dalit még nem hallottam.
-
Csabroncka
addikt
1 szobánk van 6x4-es
, na de majd....
ON:
A frontokhoz húzott, szerelt Neotech NS-241260 kábel mellé mit kellene vennem a centerhez.
Ez a kábel UP-OCC réz (túl sokat nem mond nekem), azt tudom, hogy az ezüst tartalom felfelé viszi a hangot, ezért gondoltam, hogy talán ez, de ha azt mondjátok, hogy jobb a semlegességre törekedni.....
-
whatnot
őstag
Ha valaki meghatározott keretből dolgozik, ami a hatjegyűek alsó határán van erősen, nem sokat segít, ha valaki azt említi, 1milka egy jó házimozihoz.
Az én Genius szettem: SW-HF 5.1 5000.
Kíváncsi leszek, hogy még ezeken is dobnak-e az alapkábelekhez képest a KáCsa kábelek (főleg az SPC).szerk.: na, félreértés van itt, nem a Genius miatt szóltam, hanem a H/K szett miatt, hogy az is csak kicsit lesz jobb.
-
vendingo
veterán
Nem tudom a többi hangszóró milyen, azokra semmi nincsen ráírva.
Ha azt mondod, hogy a jelenlegi geniusomnál nem sokkal jobbak ezek a 140k körüli szettek, akkor hagyom az egészet a francba, mert többet nem szánok rá. Egyedül a PC lenne rákötve, de ahogy olvasom cseszhetem a "drágán" vett hangkártyámat is.
Azért rákérdezek, hogy mi lenne az az összeg, amiből a geniusnal sokkal jobb hangzást kapnék?
-
galaxys80
veterán
Igazad van. Rosszul értelmeztem. Csak nem értem, miért jobb egyesével kikapcsolgatni a hangjavítókat, mint egy gombnyomással kikapcsolni.
Arra még mindig nem tudott senki választ adni, hogy a Straight (vagy nevezzük bármi másnak) mód és a sima 2 csatornás sztereó mód között van-e valamilyen különbség. Tehát a sztereó mód belenyúl-e valamelyest a zenei hangzásba?
Te esetleg? -
Oldfighter
senior tag
Amikor a Netdeponál meghallgattam a rendszert, ott Pure Directben mentek a sztereó hanganyagok. Ott sem egy ideálisak a hallgatói körülmények, de ott nem tudtam belekötni ( nem is akartam ) az előadásmódba. De itthon nem tudom elfogadni a lecsupaszított hangmódot. Olyan mintha egy Sokol rádiót hallgatnék a lakás távolabbi végéből. Nagyon érződik, hogy minden egy "fal" mögé kerül, mélyen bent a hangsugárzóban. Szar a szobám akusztikája, ennyi. Az Audyssey és a D.EQ ezt kiegyenlíti és életet visz a zenébe.
-
Poplacsek
senior tag
Én se jöttem rá, hogy most mi van
Azt viszont tudom, hogy nekem mi jön be. Hallgattam már jópár mozit, de mindig azt vontam le, hogy nem tetszik ha a gyomromban érzem a mélyeket és remeg alattam a szék stb.. 5-10 perc után kényelmetlenül érzem magam..SUB nekem nem kell az biztos, de elfogadom, hogy a többség Subpárti. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
-
"Aki nagyon szűkös keretből akar házimozi rendszert összeállítani, annak számára egy Harmony megvétele nehezen fér bele a keretbe."
Nem kötelező a legdrágább Harmony-t megvenni, sőt, még Harmony-t sem muszáj venni ahhoz, hogy egyrészt kiváltsunk sok-sok távirányítót, másrészt kíméljük az eredetieket. Nekem pár ezres taníthatóim vannak, tökéletesen megfelelnek a célnak, és nincs az a kis költségvetésű házimozi, amibe nem fér bele egy ilyen olcsó eszköz. Nem érdekel ha kakaóval öntik le a gyerekek, nem érdekel ha leesik az ágyról, olcsó és könnyen pótolható. Az ST50-em távja még eredeti nejlonnal van a fiókban, ha valamikor eladom, örülni fog az új gazda neki!
Az összes többi eredeti is szépen őrzi az állagát a szekrényben.
Nálad biztos más a helyzet, mert folyamatosan cserélgeted a teszteszközöket, meg nem is fenyegeti veszély őket a dohányzóasztalodon. Emlékszem a fotóra, amit a plazmában linkeltél, a 10-12 távirányítóról egymás mellett az asztalon! -
ricsik
őstag
Ezzel már minden vezérelhető. Az általános funkciók a gombokról mennek, a spéci dolgok, pl hangképek, forrás, amik nincsenek az alap gombsoron, pedig a kijelzőről. Persze szabadon testre szabható.
Bocsánat, de valamiért nem működik egyik gomb sem a hozzászólásnál, fejből meg nem tudom mit kell a linkhez írni:
https://ipon.hu/webshop/product/logitech_harmony_650_remote/164722A legjobb dolog pedig, hogy egyetlen gombnyomásra sorra lefut a mozizáshoz az összes készülékhez az összes parancs. (Tv bekapcs, AVR bekapcs, Popi bekapcs, TV HDMI2, Erősítő HDMI1, stb...)
-
ricsik
őstag
-
t-bali3
senior tag
Ezekre mind jó a Harmony is. Bármilyen hihetetlen, de én is állítgatni szoktam a surround módokat TV adásnál.
Az összes többi távirányítóm egyébként a szekrény mélyében lapul, nem hiszem, hogy az erősítőé ne lenne ott.
A bemérőmikrofont viszont már sokszor hiányoltam, igaz lehet egy használat után rájönnék, hogy nem kell. De úgy érzem annak lenne hozadéka.
-
whatnot
őstag
Akkor van még pár évem hozzá :p
Én ebbe az egészbe még most kezdek bele. Egyelőre azt sem tudom, mi lesz a végeredmény, mit fogok hallani. Számomra ez egy teszt, hogy mit tud ez a világ, ezért sem szeretnék 150nél többet szánni az egészre.
TV műsorra elég nekem a tévé saját hangszórója, erre még a Geniust sem kapcsolom be. Nálam a Comedy Central megy tévén kb., oszt ennyi. Még játékok fognak menni rajta, de az is a PC-ről fog menni, tehát ugyanaz a bemenet, valószínűleg ugyanazok a beállítások stb., de ez majd kiderül.
Az jobban izgat, hogy rendes hangfalakat szerezzek majd hozzá (rendes nekem, nem neked).
-
t-bali3
senior tag
Ha nem megy a kezelés rendesen, akkor keres hozzá egy gyárit.
De ettől függetlenül nem csak arra jó az az erősítő, hogy az erkély tetejéről egyszer megpróbáljon elhessegetni egy kóbor kutyát. Márpedig az "ingyen se kéne" úgy hangzik.
Én pl megvagyok Denonnal több, mint egy éve. Soha nem is volt, de nem is hiányzott a gyári táv.
-
whatnot
őstag
Ahogy eddig olvastalak, nekem úgy tűnik, hogy vannak kialakult, eléggé merev szokásaid. Nincs ezzel semmi gond, de nem biztos, hogy másoknak ugyanezek megvannak, sőt.
Pl. nem egészen értem, hogy filmnézés közben mit állítgatsz még az erősítőn. Engem eléggé zavarna, ha filmnézés közben piszkálgatnom kéne ahelyett, hogy 100%-ig a filmmel foglalkoznék. -
Lacielvtárs
nagyúr
+1
én is így vagyok vele, ha valami sztereo akkor elég a front hangfalak...
ha 5.1 akkor szóljanak a hátterek...
ezek az "áll" háttérhangoktól majdnem mindig visszhangosnak tűnik a stereogarami87: amúgy egy sztereo forrásnál, elég ha bekapcsolod az erősítőn a Dolby Proligic I vagy II-t és mindjárt kapsz háéttérhangokat
-
-
bajnokpityu
félisten
nem érted. én a 7x30W A osztályt mondom,h nem lehet pici dobozban.
arcam nem ir semmit, hogy hol vált.
és igen, G osztály, ahogy irtam is, feszültséget vált. itt trafóval, de sokan mások kapcsiüzemű táppal csinálják, ott sok fokozatot lehet megcsinálni (H osztály). itt meg, ha trafós, akkor 2 fix feszen csinálják.a házat elnézve nagyon maximum 7x10W körül nézek ki belőle A osztályban.
-
bajnokpityu
félisten
hu sok itt a félrehallás.
volt A ,AB, D osztályú erősítőm. Most is Am van, de trükkös,mindig csak annyira emeli meg a nyugalmi áramot, hogy éppencsak A legyen. DE ilyen,hogy osztálytól változzon a mérhető leadott teljesitmény, ilyen nincs.
az,hogy a fül másképp értelmezi, az egy dolog, de 30W csőből is ugyanúgy 30W,mint D osztályból, még ha a 30W csőből rohadt soknak tűnik,mintha duplázna, a D meg felezne. De ilyen nincs. 30W az 30W. pont.
A G osztály tök más, az nem a tranyó nyitófeszültségét jelenti, mint az A és AB osztályoknál. az sima AB osztályú erősítő, csak a tápfesz változik.
és egyébként hifiben nincs is olyan, igazából, hogy A meg B osztály. ez csak egy definició, amit a nyitófesztől tesznek függővé.
és függetlenül attól, hogy fejesnél definició szerinti A osztályúm van nagyjából 5 éve, és a hangfalas láncnál is 4 éve, nem gondolnám jobbnak az At a többinél. A osztálynál meg a hővel, és a sok árammal van a gond, amit nagyon kevesen tudnak jól megcsinálni. pl a Krell. úgy csinál A osztályt, hogy annak a csövesre hasonlító "mosós", lágy hang nincs jelen. Ehhez nagyon speciális tranyók kellenek, amik ezt bírják. Krell pl saját maga tervezte, és a motorlával gyártatta a saját tranyóit, amit csak nekik lehetett eladni (hivatalosan)
-
dubliboy
csendes tag
+ Ragadozó, köszönöm.
Hangzásban is jobb a VSX-520?
És ha én kategóriában olyat keresek, mint a VSX-520?És a Pioneer VSX-424? Az is rosszabb, mint az 520?
Vagy mi az, ami ilyen árkategóriában ajánlott? Mert az 520-at pl már nem is lehet kapni, nekem a gari is fontos lenne...
Köszi mégegyszer.
-
Squirrel
őstag
Ezek szerint erdemes lehetne az alabbi linken levo csomagok kozott belehallgatni valamelyikbe?
Itt a 3 Aria kozott van valami kulonbseg? (ha a szineket nem nezzuk)
Ill. a forumban Quadral dobozokrol is sok jot olvastam, itt kinn ezek is talan egy picit kedvezobbek, mint otthon (bar most otthon rendesen akciozzak oket). Szoval a Quadral hangzasvilagban jobban passzol a CA-hoz?
-
Dani Pécs
tag
Igaziból a legfontosabb megoldandó feladat az, hogy a hálóban levő hangfalakon szóljon a TV, úgy, hogy az erősítő a nappaliban van.
Felújításkor a hangfalkábelek és egy HDMI beépítésre került, viszont nem tudom távirányítani a rendszert, és a TV hangja sem vihető át a mostani RX-V459-hez ezzel a kiépítéssel. Ezért merült fel az ARC, mert ezzel elméletileg megoldható a TV hangjának átvitele plusz kábel nélkül, valamint a Bravia Sync segítségével az erősítő vezérlése is.
Akkor azt javaslod, hogy a nappalis TV menjen optikai kábelen az erősítőbe? Így valóban elegendő egy sima ARC-s HDMI-s erősítő, két zónával.
-
Dani Pécs
tag
Gondoltam, hogy bonyolultan sikeredett kicsit a leírás.
Igen. Tehát A-B zónás, és ARC képes erősítő kellene.
Az ARC-vel kapcsolatos igaziból a kérdés:
A nappaliban található TV lenne az erősítő HDMI kimenetén, a hálóban található pedig az egyik bemenetén az ARC miatt.
A kérdés tehát: HDMI bementre kötve a TV ARC HDMI bemenetét fog hangot adni az erősítő, vagy az csak az erősítő HDMI out portján keresztül működik?
Ha most már érthető, akkor már csak annyi a kérdésem, hogy az RX-V459 kategóriájában melyik erősítő lenne az én "emberem" ?
-
ProdyG
őstag
igen, valóban ki lehet kapcsolni a crossover-t ha mindent LARGE-ra állítok. szóval végülis miden eset le van fedve.
akkor inkább úgy kérdezem, hogy miért nem a crossover kikapcsolása a default ajánlás (minden LARGE-on és kész)? Mégiscsak álló frontok vannak általában egy HM rendszerben. Illetve nem hiszem, hogy túl sok 80hz alatti hang megy a centerbe és a rear sugárzókba.Akinek meg szub/szat rendszere van, az meg bekapcsolja a crossovert és beállíthatja 150-re vagy mittudomén mennyire...
mindezektől függetlenül az Arcam kézikönyve is azt tanácsolja, hogy vegyünk a dobozokat SMALL-ra és használjunk crossovert.
gondolom egész egyszerűen azért, mert így igaz, hogy vágás van, ami minőségromlást okozhat (bár valszeg nem okoz semmit), de cserébe mégis jobb lesz a hangzás, mivel a hangfalak megszabadulnak a mély frekvenciáktól.nem lovagolok többet ezen a témán, csak ez a vágás nem valami szimpi dolog számomra...
-
vendingo
veterán
Nekem nem kell ecsetelni a főzőket. Jelenleg ezek vannak itthon: izzo alex duetto, la pavoni eroupiccola, GB, brikka, mazzer sj. közben vettem egy pörkölőgépet is , pedig csak 20 ezres főző után érdeklődtem.
Tudom, hogy nem nagy eresztés ez a genius, de amúgy is csak monitoron nézem a filmeket, ahhoz nekem elég. A másik dolog, hogy sajnálok kiadni sok pénzt egy olyan dologért ami nem nagyon érdekel. Inkább kávéra költök -
vendingo
veterán
-
Poplacsek
senior tag
Hát mitagadás, az Isotek Sigmas GII - Oppo 105D - Acoustic Zen Absolute IC RCA - Primare SPA22HD - Acoustic Zen Absolute hangfalkábel lánc végén a Monitor Audio RX szett kevés volt. Bár meg kell jegyeznem, hogy nem volt gyenge, de a Vienna Acoustics egy más világ... Árban is...
Most néztünk végig egy filmet a feleségemmel, a gyerekek alszanak, a film tök csendben megy és ami nagyon feltűnő, hogy nem kell hangosítani, hogy érthető legyen minden kis apró párbeszéd!Óriási!
-
Malachi
veterán
van HDMI bemenet, csak hiába volt úgy összekötve azt nem sejtettem, hogy a lejátszón kell variálni valamit. ezért vettem optikai kábelt, mert valahol azt írták úgy majd átmegy szépen.
na jó akkor újabb fél órás kúszás a szekrény alatt, hogy a kihúzott kábeleket visszaműtsem. istenem, két napja van meg a tévé, de még egy filmet nem néztem meg rajta, mert a szabadidőmben folyton kábeleztem és a beállításokat műtöttem.
de várj, ha nem biztos a HDMI sem, akkor én még egyszer be nem mászom a pókok közé. megpróbálom kideríteni, milyen HDMI aljzat van az erősítőn. SEHOL nem írják döbbenet.
-
Malachi
veterán
ezek választhatók.
Digitális kimenet:
- DTS/Dolby TrueHD/Dolby D+
- DTS/Dolby D 2.1CH
- AAC/FLAC/OGG 5.1CH PCM(HDMI)a lejátszó és az erősítő most TOSLINK-kel van összekötve. a három közül bármelyiket választom, csak sztereó szólal meg, ha a TrueHD hangsávot választom.
"Az 5.1 PCM kell Neked!" - ez azt jelenti, hogy HDMI-vel kell mégiscsak összekötnöm az egységeket? ott a zárójeles HDMI miatt kérdezem.
-
Malachi
veterán
nagyon örülnék, ha nem kellene cserélnem, de akkor valaki legyen rendes és mondja meg, miért nem tudok 5.1-es hangot kicsikarni a rendszerből. tegyük fel, hogy mindent jól kötöttem össze, mert auto állásban kigyullad az OPT, vagy HDMI - épp amit rádugok - tehát az erősítő kapja a (valamilyen) jelet. 5.1 magyar sávot felismeri, kiírja, (3/2.1) szépen megszólaltatja. váltok, és a True HD angol sáv helyett sztereó jön. miért?
"Tehát a TrueHD helyett az embedded magot kellene a lejátszónak kiadnia. Mi a helyzet a DTS-HD Master Audióval?" - nem tudom mi a helyzet vele...
ne haragudj, nem vagyok teljesen tufa a témához, de annyira nem is vagyok otthon benne sajnos. eddig úgy ment, hogy amit rádugtam az erősítőre, azt (a megfelelő input kiválasztása után) szépen felismerte és ahogy kellett, lejátszotta. most próbálnám a blu-ray hangsávját kitenni, és az nem megy.
-
Kephamos
addikt
Akkor pedig marad az, mint eddig, hogy reggel, mikor felkelek, akkor be kell kapcsolja a PC-t, mint egy állatnak, be kell kapcsoljam a TV-t és a lagolós vezeték nélküli billentyűzettel kitallózni az ébredezéshez kívánt zenét.
Ez a reggeli zenehallgatás.
Délután megoldható bármi, de reggel első a kényelem és a gördülékenység. Ezért szeretnék Airplayt. -
hétalvó
addikt
hazibulinal jol jon,de egy airport express is megoldja olcson a hianyt.
ha mondjuk hasznalunk egy macbook-ot is otthon, neha jol johet az airplay.
de teny, hogy nem napi szinten hasznalom.
aliexpress-en is van par airplay eszkoz, kerdes tudjak-e a 8-as ios-t.
ja es egy xbmc-es htpc-vel is megoldhato.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Sony ECM-W2BT
- LG G1 3.1-es Soundbar + SPK8-S hátsó hangszóró szett!360w/Dolby Atmos/HI-Res Audio/ValódiTérhangzás
- Eladó Denon AVR-X6400H prémium házimozi erősítő 11.2 csatorna Auro3D Atmos HDR DV stb
- Samsung 55" QE55QN700CTXXH 8K UHD Smart Neo QLED Mini LED TV
- Új, makulátlan állapotú Samsung Galaxy Buds FE, fehér, fél év garancia
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Használt és ÚJ Gamer Monitor Felvásárlás Gyors és Korrekt Ügyintézés!
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 16GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged