- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Mobil flották
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- NFC Ring, avagy gyűrű, amivel fizetni is lehet
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Magisk
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
F.E.K.. #74102 üzenetére
Nem igazán.
Amíg telefonon nézed vissza, addig oké. De PC-n, laptopon, TV-n már nagyon nem oké. Nézd meg Bandi tesztvideóját a facebookon. Borzalmas a minősége. Sokan ezért adták el a Mini 4 pro-t, mert kezdetben ilyen minőségű volt a jpg és a video is (mondjuk hazudtam: ettől jobb volt, de akkor is borzalmas).
És hogy stabilizálsz ki egy egytengelyes gimballal bármit is? FPV-zel? Ha igen tudod miről beszélek. FPV-vel nem lehet vízszintesen fényképezni. Max. manuális módban, mert akkor tudsz annyit "húzni" rajta, hogy kb. vízszintes legyen a gép. Viszont tuti oldalmozgás lesz, és ha közeli a felvétel vagy kicsit félhomály van, már életlen lesz a záridő miatt.
Én sírva fakadnék (vagy a feleségem inkább
) ha ilyen géppel készült felvételek lennének a gyerekeink esküvőjéről...
Nem fogja megváltani a piacot sztem. Nem lehet olyat csinálni, ami olcsó és mindent tud amit a nagyok. Csodák nincsenek gyerekek, megtanulhattuk volna már
-
Grillo
őstag
válasz
F.E.K.. #73627 üzenetére
Én is azt mondanám, hogy kell egy drón, amivel le lehet követni, mikor elindul vissza. Akár látszódhat az is a leszállási területen, hogy milyen autó (céges, hatóság, bármi), amivel járnak. Onnantól meg tényleg annyi, hogy ha ez alapján vállalhatónak tűnik, hogy leszedni valahogy, aztán jöjjön be magánterületre. Videó, több ember, hogy ne egyedül legyél.
Ha nagyon hangos, nem lehet egyébként valami nitrós helikopter, vagy más játék? Biztos drón? Valami fotót próbálj róla készíteni.
-
trialboj
őstag
válasz
F.E.K.. #72922 üzenetére
Ez a videó kicsit mindenről, de mégis semmiről nem szól. Rengetegen arról beszélnek hogy ismért megreformálta a drónokhoz való hozzáállást a dji, ennek ellenére alig tudtunk meg valamit az úk dronelláról.
Nekem van egy egész jó kis listám, pozitívumokkal negatívumokkal, kérdésekkel, noob szintre butítva, de angolul van, le kell fordítsam, és kicsit átírni hátha itt is ki tudjuk beszélni.
A külföldi youtuberek közül majd mindegyik pénzt is kap az ingyen dji drón mellé, szóval nekik sok mindent nem tudnék elhinni.
Ezt a videót látva pedig ismét elbizonytalanodtam, a gyerek pár 100 méeterre volt erdőben, és megkergült a drón, elvesztette a jelent, majd magától lezuhant, nem esett ki az aksi sem, de nem küldött tovább jelet, 3 napig kereste. WTF még egy primitív csipogó sincs azon a gépen?
Egy épített gépen manapság mi segíti a megtalálást ha lezuhan? Az én régi gépemen volt egy csipogó legalább. Azt hittem hogy az egyik fő előnye, hogy nem tudsz vele eltévedni és elhagyni mert van rajta gps, és mindig megmutatja hol van, egészen addig a pontig hogy lezuhan és kiesik az aksi.Hétvégén igyekszem átírni a kérdéseimet, ha sikerül megválaszolni őket lehet készítek én is belőle egy rövid videót, ami összetömöríti a legfonottabbjait.
Ok, egy kérdést azért feltennék előre mert ez érdekel, az avataval lehet acro trükköket csinálni? Dugóhúzó, meg flip, össze vissza, minden irányban?
Ezeket amúgy nehéz megcsinálni, ha magasra megyek és ott gyakorlom az biztonságosabb vagy inkább lent a magas fű felett érdemes? -
DJGABI
addikt
válasz
F.E.K.. #72697 üzenetére
Azért előtte szólj mielőtt kidobnád
Nekem Trashcan szintén mászkált, de trimmelő gombokkal sikerült egyenesbe hozni.
BetaFlight-tal esteleg nézz rá, ott látni egyből a kalibrációt. Azt nézem BF-ben nem, de BLheli-vel az ESC-n magán lehet magasabb fordulatszámot megadni [link], esetleg azzal játszani? Valszeg jobb hátsó motor gyengébb akkor.
-
Szancsó
aktív tag
válasz
F.E.K.. #72697 üzenetére
Kalibrálni megpróbáltad?
Tuti vízszintes helyre kell tenni, aztán bekapcsolás után a stick -eket valahová ( talán mindkettőt jobb alulra, vagy a jobb oldalit bal alulra a bal oldalit meg jobb alulra) behúzni, ekkor elkezd villogni és ha abbahagyta, akkor el lehet engedni és mehet a móka.
-
cd334
tag
válasz
F.E.K.. #72508 üzenetére
Én kizárólag 120g alaltti whoopokkal és toothpickkel repülök, felvételeket nem készítek. Van vizsga, regisztrációk és biztosítás is(ha valaki rákérdezne ezzel jól lehet nyugatatni). BP-n elhagyatott parkokban, üres játszótereken, vagy vidéken saját kertben, elhagyatott helyeken szoktam repülni, de eddig egy rossz tapasztalatom volt az is több mint 2 évvel ezelőtt volt. Ahogy látom ezek a pici drónok nem viszik át annyira az ingerküszöböt, inkább érdekességnek és játéknak tekintik őket(helyesen, mert számomra is azok). Ez teljesen saját vélemény, nem bíztatok senkit semmire.
-
Gab130
tag
válasz
F.E.K.. #71677 üzenetére
Nem. A telefon nem kapcsolódik egyáltalán a távhoz. A távtól függetlenül tudja vezèrelni a drónt. Müködik csak távval, csak telefonnal, vagy akár a kettővel együtt is. Vannak olyan funkciók, amiket csak a telefon tud kapcsolni.( Követès, kameraváltás, zoom, stb, ès kártya is csak a telóban van.
-
Gab130
tag
válasz
F.E.K.. #71673 üzenetére
Mèg egyszer köszi! Igen, a 4,2 elírás volt. Viszont mèg egy kèrdès. Amit èn találtam, az a táv alaplapjára csatlakozik az antenna helyère (drót 😂) ès a kimenő jelet erősíti ( nyilván ennek is kell egy plusz táp - 5-15 V - valamint van egy külső antennája). Ezt a Xiaomi-t úgy kèpzeljem el, hogy megkapja a tápot, berakom a zsebemben ès onnantól odavissza működik. Szóval mint egy konnektoros, fali repeater, ami minden jelet felerősíti, egyrèszt a távból a drón felè haladó jelet, másrèszt a visszaèrkező videojelet is a telefon felè? Illetve így biztosan nem, hiszen a repeateren ki kell választani a felerősítendő jelet. Őszintèn szólva fogalmam sincsen, hogy a vezèrlő vifijel (távról a trónra) ugyanaz-e, mint a videojel (drónról a telóra). Bocs, ha láma vagyok.
-
Gab130
tag
válasz
F.E.K.. #71671 üzenetére
Köszönöm a válaszodat! Igazából nem akarom èn 200 m-re elküldeni. Pont az a lènyeg, ha egy kicsi szèl meglöki, pillanatok alatt kicsúszik az 50 m-ből, de mèg vissza lehessen hozni. Az csak a plusz lenne, hogy alkalom adtán messzebbről is működik a kamera. Főleg, hogy csak telefonra rögzíteni. Ezèrt kell egyszer egy radiójelerősítő, ami a vezèrlèst erősíti, valamint egy 4,2 vifi receiver, ami a telefon vètelèt segíti.
-
válasz
F.E.K.. #71622 üzenetére
Hála az égnek sikerült
Korábban vandor is szóba került ennek kapcsán, vagyis vállalta, hogy újjáépíti, ha összetörnék
#71625: Bizony, UFO-k és az a tepsi kalap meg az óriási propellerek, gondolják ezek a Marson, hogy évszázadokkal előttünk járnak a technológiában
Épp most néztem a videót a repülésről, nagyon szépen landolt, stabilan rezzenés nélkül
Most van élőben a post flight briefing, komoly képeket és videókat láthatunk -
twine
veterán
válasz
F.E.K.. #71460 üzenetére
úgy gondolom kicsit elbíztam magam...túlgondoltam a képességeimet...jó a gép, és tényleg azt hittem már én is az vagyok
sebaj...én azt gondolom az életben mindig tanultam a hibáimból, és a hasznomra fordítottam őket...
Most is ez lesz...Tanultam belőle...
Armattan meg kicseréli..ha meg nem,(de igen) akkor sem egy Insipre ára ez a karbon lap...Annyi van belőle még el is adnak -
vandor01
senior tag
válasz
F.E.K.. #71258 üzenetére
kezdesnek eleg.... nalam is igy szokott kezdodni az elso repules elott....
aztan jonnek a gebaszok!?
forditva vannak felrakva a propellerek?
vagy mar az elso aksit is csak felig repulom ki mert elore nem latott korulmeny lepett fel
aztan megy igazitas es utanna van par honap felelotlen repkedes neha-neha kotegelot kell csak cserelni mert borulaskor eltorhetnek..... es van amelyik igy hasit mar par eve..... -
Fuhur
kezdő
válasz
F.E.K.. #71257 üzenetére
Igen, csakhogy a ritka légkör a repülésnek sem kedvez. A nagyobb felületek mellet az irányítási jellemzők nagyon romlanak.
Én próbáltam repülőt "vezetni" szimulátorban marsi légkörben. Ráadásul marsra tervezett repülővel. Nemigen ment. Állandóan bedugóztam és abból nem tudtam kivenni. Szóval a ritka légkörnek van egy rakat hátránya. Nem véletlen, hogy voltak ballonos tervek is, mert az "csak" lebeg és sodródik. De épp az volt a baj, hogy nem irányítható hanem sodródik.
Szóval alig várom az első repülésről szóló híreket. Én azt sem tartanám kudarcnak, ha "csak" egy repülést tudna teljesíteni! -
kriszbon
őstag
válasz
F.E.K.. #71220 üzenetére
Lehet, de én inkább azt vettem észre mintha nem venné figyelembe, hogy az a belógó ág esetleg hátrább van vagy előrébb.
Na meg egyik oldalt 3m a másikon meg 1-1,5m, lehet meg tudná közölni és átmehetne.
De mintha azt is láttam volna, hogy közben váltogat hogy mi alapján repül.
Mint írtam nem lenne rossz gép, csak piszok drága olyannak aki csak úgy repkedne, videózgatna, és nem munkára használná.#71221 Celtis :
Az apróbetűs részből meg esetleg még az is kiderülhet, hogy szinte soha nem fizetnének, mert ha a vizsgálat azt mondja a te hibád akkor nuku fizetés.
A biztosítókkal sajnos nagyon óvatosnak kell lenni. -
vandor01
senior tag
válasz
F.E.K.. #71034 üzenetére
akkor osszegzem.....
az EU-s uborkagorbitos es problemamegoldo bagazs "hivatalosan" megoldotta, hogy szinte lehetetlen 100%-osan legalisan 1xruen hobbyzni, modelezni pl:
balzafabol keszult mechanikus idozitovel ellatott repcsit felhuzni es reptetni akar 120grammos de ha akar felkilos is!
vagy legalisan FPV dronozni pl egy 80-120 grammos muanyag whoopos jatekkal!Mindezt megfejelte minden orszag a sajat onallo szabalyozassal amivel csak megszigoritottak a hulyeseget... itthon a semlyen palkovics paros csak az innovacio jegyeben! minden faja lett!
igaz bizonyos EU-s orszagokban nem voltak ilyen innovativak
ezert a burokracia nem lett ilyen elbaszott mint Mo-on!
es mar januar elso heteben mukodott is!
- ingyen online jogsi
- 250g alatt regeli magat a tulaj
- a lakasbizositasa fedi a dront
- kap egy reg szamot gepre teszi akkar 10-re is
es lehet repulni!mert igaz lettek "innovativ"szabalyok es lehet az esetek kis reszeben megvalosulnak a betartasuk de most ugynezki a legtobb esetben illegalis lesz a parasztja ha FPV vel whoopozik.... es ha illegal akkor hiaba van biztositasa az ervenytelen!
Nezzuk a max 120grammos sajat epitett vagy tejfolosdobozos muanyag whoop esetet...
szabalyozas
ha mar kamera van rajta akkor reg koteles fuggetlen a sulytol mindegy hogy 80-120-250 gramm vagy 25kg..... kell ra MINDEN! DE honnet lesz: gyartmany/tipus/sorozatszam/gyartasiszamjogsi
2ft-ert is draga ha van ingyen mashol.... valamint egy 80grammos whoophoz a usert nem erdekli hogy milyen kurva jo a magyar szabalyozas a rendszer a tananyag... foleg!! 5+5 ezerert szemelyes vizsgaval! jo esetben csinal osztrakot.... de meg azt sem fog!regisztralas-bizti
nem fog 20-40e ft-ot a gyerekjatekra fizetni foleg ezek fogyoeszkozok ma piros holnap zold ilyen meg olyan motor vaz cserebere etc... azutan meg elveszik megsemmisul.... vesz ujat masikat etc
ha van vki nek 10db kis fossa.....NA persze 300e ft-ert bizti ra meg egyenkent regeles??legterigenyles meg App ban bejelentes
na itt is lesznek problemak....hetekkel elotte etc nem fog a whoopos igenyelni ha egy jatszon vagy egy parkban a varoson belul hobbyzna betertva a jozan esz szabalyait.... nyomkodhatja a whoopra a bejelentest.... piros lesz.....valamint extra kepzett szemelyzet az FPV-es repuleshez...
na persze cipeljuk magunkkal a figyelot ha whoopolnank egyetha akarmilyen gebaszt csinal es ha van is bizti (meg reg is) mert meghulyitettek hogy az pedig kell.... de ezek kozul csak 1 is hibazik? a biztosito nem fizet hiaba perkalt a paraszt erte egy whoopra 20-40e ft/evet..... marad a sajat zsebbol mint az elmult evtizedben
es ha minden megvolna amit ketlek.....
de ha a felvetelen ut meg osveny van akkor megint cumi??na jooo van.... jelenleg felesleges szinte minden!
de a remeny hal meg utoljara!
ha olyan fajan tudtak a jogsit szabalyozni amit nem is tudok kovetni A1 A2 A3 C0-C4 alosztalyok.... 19m/s es egyeb kitetelek.... 5 meter 30meter 120meter 150meter vagy 120g-250g-900g-4kg-25kg etc etc
akkor elobb utobb valtozni fogy a jelenlegi allapot.... amint felismerik hogy hol mit hogyan kell modositani es amit EU-s tempoval merve? 2030-ra meg is lesz... miutan megoldjak a 2008 es 2015 meg a 2020-as valsagot majd utanna sorra kerul a dron kerdes is!az elmult pár evben illegalban repult szinte mindenki.... ha epeszu keretek kozt pl nem tomegben hanem vmi kisebb bokros terulten ment a bokorugras akkor a legnagyobb problema az volt ha fara akad a whoop vagy ugy leesett hogy keresni kelett orakat
szoval ezek a "papirok" csak arra lesznek jok, hogy ha jon vmi nagyon okos akkor lehessen lebegtetni nekem van ez meg az.... de tuti vmi nem lesz! a bunti boritekolhato!
szinte semmi nem valtozik.....
a jelenlegi infok alapjan valami ilyesmi kezd kibontakozni!
aki a bokorugrojat akarja reptetni eddig is illegal volt es azutan is az lesz...
aki nagy madarat reptetne varosban etc az kenytelen lesz kovetni a szabalyokat mint eddig is csak kicsivel tobb lett a "papirmunka" es a fizetnivalo.... de lehez ez kevesebb??
valamint aki dolgozik vele ott nincs mese de aki hobbyizik az kimegy vele a pusztaba....illegalban.... mint eddig is.... -
vandor01
senior tag
válasz
F.E.K.. #70287 üzenetére
ebben a tervben csak egy uj info van a 120gramm
meg varunk par evet azt lemegy megint a felére!
mert eddig a gyerekjatek az EU-s iranyelvel szerint 250gramm volt aksival!Az új előírások bevezetik a pilóta nélküli játék légijármű fogalmát, amely alatt a 120 grammnál könnyebb, a kezelőtől 100 méternél messzebbre eltávolodni nem képes drón értendő.
E járművekre nem terjed majd ki a nyilvántartásba-vételi kötelezettség.amugy is itt mindenkinek csak ilyen gepe van
mi nagy gyerekek vagyunk csak gyerekjatekkal -
F.E.K..
senior tag
válasz
F.E.K.. #69195 üzenetére
Meg is van:
Típus: TSM2305CX
https://lomex.hu/hu/webshop/#/search,86-04-98/stype,1
A lényeg: P-POWERFET 20V 3.2A Rds=0.055R SOT-23
Más is jó lehet ezekkel a feltételekkel (figyelni a lábkiosztásra!):P csatornás MOSFET, Uds: minimum 20V, Id: minimum 3.2A, Rds: maximum 0.055R, lehetőleg SOT-23 tokozás (máskülönben bele kell gányolni) -
blackfly
tag
válasz
F.E.K.. #69140 üzenetére
Az az igazság, hogy családos emberként nem sok időm van erre a hobbira és ezért nem szeretnék sokat költeni rá.
Persze abból a szempontból igazad van, ha már költök rá érdemes olyat venni amivel előre is lehet tervezni.
Persze egy kefe nélküli gép beleférne, de nekem egy olyan kellene ami szabad szemmel is látható, tehát legalább akkora mint az x5, és nem túl agresszív az ereje ahhoz hogy tudjam irányítani a földről szabad szemmel. És a vezérlő tudjon stabil módot is (lehet mindegyik tudja, még nincs erről ismeretem). Távot már rendeltem. Talán ideér egyszer.
Tudsz ajánlani ilyen drónt ami megfelelhet az igenyeimnek? Esetleg használtan, egy kiöregedett racer jó lehet nekem? Hol lehet ilyeneket venni? -
twine
veterán
válasz
F.E.K.. #69080 üzenetére
"Tesztet" mint olyat, nem ígérhetek.
Az életben nem volt a fejem az EV800-on kívül semmi.(#69082) SpydeR3412 :
+(#69083) Fuhur:
Köszönöm , a kérdés tényleg SMA vs RP-SMA-ra vonatkozott, mert ez volt a választási lehetőség Banggood-on az Eachine PRO58 RX receivernél
Idő közben nem bírtam magammal, már le is adtam a rendelést az SMA verzióra.
+az "upgrade"-hez szükséges 5V-os regulátorra"Am mi ez a fs base sd? Szemüveg vevő nélkül?"
Röviden: Igen.
(#69084) DJGABI :
Amit leírtál, hogy mi kell hozzá, mindenben igazad van.Elmondom, én hogy álltam hozzá.
MIndezt optimistán, mert még az sem biztos, hogy megérkezik, és akkor lesz egy Eachine pro58 diveritys receiverem eladóSzóval szerettem volna kipróbálni egy ilyen FS csíkszemcsit, de rettenetesen fázok a használt cuccoktól, 100.000.-t meg nem adok ki érte egyelőre.
Megláttam ezt a lehetőséget, és utána járva azt láttam, hogy némi tákolással és vezetékeléssel kulturált FS faragható belőle.
Úgy tűnik ha a Dominator szériát venném, ahhoz is külön kell vásárolni vevőt stb., azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy ott elő van készítve a helye, csak bepattintom, és használom boldogan a szemüveg gombjairól vezérelve.
Tehát nyilván nem akarom a két készüléket még egy lapon sem említeni,nem ugyanaz a liga csak mint kiadást jegyeztem meg, hogy a "100.000-s" kategórában is van még plusz kiadás.EZ meg huszonezer lesz, ha megjön.
Ha pedig megjön, a használhatósághoz vezető utak száma "végtelen"...
-Egy RC832-vel "szabályosan" csatlakoztatni,és használni...
-Vagy egy egyszerű 32 csatis vevőt belarakni,"összedrótozni" és használni...(itt mondjuk nekem kétséges a csatorna keresés kényelmessége,ha dobozolom a vevőt
-Vagy az általam választott út, a fent említett diversity-s vevővel, mert azon van külső saját vezérlő gomb, amivel be tudok mindent állítani a vevőn. Ehhez pedig úgy tűnik minden infó megtalálható a neten. A FS Base SD paneljének szükséges forrpontjai, és az Eachine pro58 lábkiosztása is....De még gondolkodom egy olyan megoldáson is, hogy nem nyúlok a szemüveghez semmilyen formában, hanem egy külső aksi tartó dobozt keresek(nyomtattatok), amibe bele illesztem az eachine vevőt, és a FS gyári kábelét vágom méretre, bontom meg, és a szemüveg gyári csatlakozójával kötöm össze a gyártott táp(3s aksi)+vevős dobozt.
Szemüveg, vevő, regulator berendelve....
Amit én olvastam erről a szemüvegről, annak alapján nekem kezdő/tanuló raceresnek szerintem több mint csodálatos lesz...
Már csak az kell, hogy meg is érkezzen, és ügyes legyek
Elnézést hogy ilyen hosszúra nyúlt a hsz. Mindenkinek szerettem volna válaszolni, mert mindenki segített, + nekem ez, az én fejszémnek egy elég nagy fának tűnik, de belevágtam...szeretném végig is csinálni.
-
MR007RM
addikt
válasz
F.E.K.. #68370 üzenetére
Azt elhiheted ha ilyesmire vetemedem, azt biztos nem én fogom elvégezni, hanem valamilyen szakember. Sosem csináltam ilyet és nem is fogok.
De már ezzel is okosabb lettem, közelebb kerülve az áhított célhoz.Egyébként felmerült itt egy újabb kérdés. PL a videó antennám esetében is végig kellene mennem az összes frekvencián ahhoz hogy megtaláljam a legjobb vételi lehetőséget? Vagy csak egy mérőműszer kellene a kimenethez megmérni az értékeket a drónt összeszerelve álló helyzetben egy adott frekvenciára állítva, melyik a legoptimálisabb? Ez itt a 2.4GHz oldaláról történt. Google fordítói munka.
Valami ilyesmire gondolok. Ahogy szokták méricskélni.
-
tirszin
senior tag
válasz
F.E.K.. #68228 üzenetére
Ha már veszel hozzá valamit, ne telefont vegyél, hanem egy nagy fényerejű tabletet!
A telefonon semmi részletet sem lehet látni. Amivel 2 baj van. Csak utólag látod, hogy mit kellett volna megmutatni, illetve telefonnal könnyebben belerepülsz egy vékony vezetékbe, oszlopba. Sztem a minimum a 10"-os kijelző, hogy értelmesen lehessen médiázni vele. -
válasz
F.E.K.. #68230 üzenetére
Én magam nem ott vagyok ahol a drón vagy a repeater. Az egy fán ül 1.5 magasan. Nem kell utána menni. A 100m az szép kerek szám, nem tudom hol a vége. 100-nál fordulok. Ha Dunaparton megyek akkor meg a kocsi tetején van az ismétlő.
Amúgy ez a Tello téma olyan mint a motorba az 50 köbcenti, volt nekem tuning kipufogó, más fajta szíj, görgő szett. Ment 72km/h-t. Most meg szűk 17 sec alatt 200-al ha olyan van, 650cm3-al. -
thomasvold
őstag
válasz
F.E.K.. #68220 üzenetére
Szintén, Xiaomi repeater-el és a Tellofpv-vel 150 méterig ment el és a maximum 30 méterre felmentem vele szélcsendben, de csak addig míg egy 360-as kört csináltam vele felvétellel. Utána azonnal lehoztam, mert igencsak imbolygott. Valószínűleg fenn azért már van légmozgás, még ha lenn nem is éreztem.
-
F.E.K..
senior tag
válasz
F.E.K.. #68177 üzenetére
Eh, kipróbáltam úgy is hogy az órán wifi-off --> pár perc után ugyanúgy elveszti a kapcsolatot a telefon a tello-val az extenderen kersztül --> a gép meg végrehajtja egy ideig az utolsó utasítást... (még jó hoy óvatosságból a lakásban próbálgattam, jó dolog az a propeller védő ilyenkor
)
extender nélkül viszont semmi gond. (ja, és igen kontroller-er sooookkal jobban megy a terelgetés
)
Szóval nálam a xiaomi 2 repeater nem válik be ahogy most kinéz
-
F.E.K..
senior tag
válasz
F.E.K.. #68176 üzenetére
Hm... Lehet hogy az órám szívat? Tallózgattam a beállítások között (frissítés volt), és persze ávette a telefonról a wifi beállításokat automatikusan.
Lehet hogy az kapcsolódik fel a repeater-re? A tello nem enged be új kapcsolatot ha már van egy (feltéve ha van jelszó a hálózatán), de a repeater az igen, ha az eszköz ismeri a jelszót. Az óra persze ismeri, és időnként felmegy a netre ha van ismert wifi a közelben...
Most kitöröltem, ha jó (valamint nekem szabad) idő lesz újra megpróbálom, csak az órával elfelejtettem ezeket a hálózatokat
-
zedcon
csendes tag
válasz
F.E.K.. #68101 üzenetére
Kösz. A progi jó lesz.
Arra gondoltam, hogy 30 m-en már instabil lenne és felborulna erősebb szélben majd lepottyanna VAGY csak elsodródna nem tudom milyen vészhelyzeti rutinok vannak a kis Telloban. Azért lehet kipróbáljuk szélcsendben mondjuk a 20m-t. Azt se tudom mi történne ha elvesztené a kapcsolatot a teloval/controllerrel. Lehet nem próbálgatok WI-FIt kikapcsolni a telon mig a levegőben a Tello. -
válasz
F.E.K.. #68097 üzenetére
Hát... nem tudom, hogy a 10 ezres kategóriába (3 akkuval!!) belefér olyan szoftverfejlesztés ami ilyen telemetriát csinál?
Úgy tudtam a TELLO az alatta elterülő képet "nézi" és abból matekolja ki a megtett távolságot és írányt. És szoftveresen csinálja az RTH-t. Ezért is az csak 2m magasságig működik. Persze a GPS alapú RTH-tól fényévekre van, de legalább valahogy az ember közelébe kerül és akkor meg már hallani a szúnyogzümmögést -
thomasvold
őstag
-
thomasvold
őstag
-
Saccco
nagyúr
válasz
F.E.K.. #66398 üzenetére
Szerintem egy multiprotokoll modul + Frsky X9 lite vagy az X9 lite URUAV Edition.
------------------------------
Más:
Skyzone Sky03O - OLED ! -
twine
veterán
válasz
F.E.K.. #64911 üzenetére
'oszt az meg miért?
Szembe fordulsz saját magaddal, és minny'á a latómeződben vagy/van...
Időről időre előjönnek ezek a hírek, rágodunk "a semmin" napokat,,egyik oldal kelti a másik csititja a pánikot, végül mindenki hobbizik,melozik tovább....
3eve melózok phantommal...
Mondjuk sokszor elmondtam,hogy kamera mögött szocializalodtam, tehát nagyjából ismerem mi tetszik,és mi nem az embereknek...
Sorolhatnám a példákat a tok jó fej rendőrökről,,, emberekről,,hivatalos szervekrol..de nincs értelme...
Az én személyes véleményem...hogy egyszerűen Össze lehet ezt foglalni...;
Figyelni kell a környezetre,és az emberekre,,ha valahol kicsit is neccesnek tűnik a helyzet tudatosan/előrelátóan kerülni a konfliktust,,,,
És főleg nem kell gyökérnek lenni....(más portája fölött alacsonyan repülni...zárt objektumok,területek fölött...stb stb....)
Az is sokszor elhangzott,hogy a racerkedok, igen ritkán tolják a város közepén,,,,a komolyabb kameraplatformot meg ésszel.....
Tök egyszerű ez szerintem -
vandor01
senior tag
válasz
F.E.K.. #63946 üzenetére
na ez?
mint a kormánypropaganda meg disznovagas ő a sorosteljesen életszeruek voltak ezek a képsorok az 50grammos muanyag gyerekjatékkal ami kb 50meter utan leesik vagy egy erosebb madarfing elfujja.... Na de levadassza vele a helikoptert
meg kulonben is mindnyajan a korhaz udvaran a varos kozepen terelgetjuk a szardarabjainkat.... nem a reten-mezon hegyen-volgyon....
ha mar koltottek erre a filmre es rémizgetik az embereket kellett volna egy kicsit magasabb budzzsee hogy teljen minimum egy phantom4-re es repteri kornyozetre pl levadasznak vele egy Boeing 737 Max-ot.... Na ez életszeru es még igaz is lehet!! -
ezoltan
tag
válasz
F.E.K.. #63469 üzenetére
Köszönöm mindkettőtöknek.
Kicsit "nonszensz" a gép egyébként,érezve,tudva a tömegét és a méreteit,nem nézné ki belőle az ember mondjuk a Hawk5 brutál gyorsulását,pedig bizony de.
Persze nyilván komoly hardver dohog benne,de akkor is,irreális ahogy képes menni ez a nagy test.
Ja,és 975 !!! gramm menetkészen...1800-as 95c/6s akksival 6 percet elvagyok vele odafent még ebben a mínuszos hidegben is.
Szerk.: mindezt úgy ráadásul,hogy szándékosan csak 950kV-s motorok kerültek bele.
-
amdxp2
tag
válasz
F.E.K.. #63373 üzenetére
Az egész történetet nem tudom, annyit mondott hogy olcsón meg tudta venni és nem akarta kihagyni mert szeretne repkedni. Többet nem tudok sajnos az előéletéről. De még az is lehet nem is működik, ez meg pénzt adott érte...
Mivel használt tuti hogy regisztrálták már a DJI-nél. Gondolom többször nem lehet regisztrálni, lehet hogy majd nem is tudja használni, hiába is vesz controllert?
-
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
F.E.K.. #63365 üzenetére
Beszélgettem egy rendőrrel a témával kapcsolatban.
Volt is FB-n egy bejegyzés, hogy rendőrök kérdeztek drónost. Ez miatt kérdezősködtem.
Eszembe nem jutott addig, míg nem mondta a rendőr mi is a legnagyobb gond ezzel az egésszel, mégpedig az, hogy ugye a kamerás drónok alkalmasak arra is, hogy terepszemlét tartsanak kertes házak környékén, vagy épp rabláshoz! Ugye körbenéz fentről mi is a helyzet a kiszemelt ház szomszédaival, ki jön épp ki a kertbe. Valóban, erre nem is gondoltam. És az egyik gond, hogy ahova járok mondhatni emberektől elszeparált, de a közelben épp egy rendőr lakik, és ugye a fránya DJI kategóriás gépek is leszoktak ott repülni, vajon miért?! Sőt, (már írtam) a rendőr kertje felett is aktív volt egy DJI. Ezen felbuzdulva indult neki elkapni a gép irányítóját, de nem sikerült elfognia (sajnos)! Szóval ez talán a legnagyobb gondjuk a témával.
Múltkor kettő DJI repült elég tempósan (amennyit bír) kb 200 méter magasságban, és ezért is kényszerültem gyors leszállásra, mert nem tudtam hol, milyen magasan vannak, csak hallottam a zümmögő (akkor idegesítő) hangjukat. A másik, hogy volt, hogy tűz esetnél ment a helyszínre egy szintén kameraplatform gép, és a rendőröket, tűzoltókat is zavarta már a dolog. Szóval a helyzet az, hogy a legnagyobb probléma a kamera platform, ami miatt aggódások vannak, és érthető is! A gond nem az, hogy a mezőn, erdős rész közelében mennek a racerek, ami persze szintén okozhatnak galibát, de sokkal kisebb százalékban okoznak gondot racerrel, mint kameraplatform gépekkel. És most szidhatnak, köpködhetnek rám a kamerások, de ettől még ez tény marad. -
AMDaZERG_1
senior tag
válasz
F.E.K.. #63343 üzenetére
Mondanám, hogy nincs akadálya, de nálam mostanában eléggé hangulatfüggő a dolog.
Pl. most jöttem fel, és hirtelen elhatározás volt lemenni kicsit reptetni.
De van, hogy nincs hangulatom, vagy más elfoglaltságot találok (drón átépítés)
Előre max az nap tudom mondani, viszont van egy SkyZone SKY02 és egy Quanum Cyclops v2 (állíthatós) amit meg tudnál nézni milyen irányba menj, melyik szinaptikusabb számodra.
Lehet jobban jársz mással az időzítés miatt. -
d3tox1c
senior tag
válasz
F.E.K.. #63305 üzenetére
Ha ezen mulik, megoldhato hogy vissza akksi es propeller nelkul hozom, csak ne kelljen feladott poggyaszkent szallitanom.
Es akkor maradna otthon is 2 akksim+2 szett propeller.
Jo lenne ha tenyleg "csak" ezek lennének a problémák.
Hatha meg ir valaki, akinek biztos infoi vannak, egyenlore ez is segitseg, koszonom -
válasz
F.E.K.. #63230 üzenetére
Az a problémám az X5-el, hogy a B3 mini után nekem nem ad élményt. Persze nem egy kategória, mert a mini egy "sport" drón az X5 meg kamera.
Mivel én a minivel kezdtem a repülést, ezért az X5 nekem lassú, főleg a leszállása. Felfelé elég intenzíven megy, azzal nincs gond, de lefelé menet és a fordulása az engem nagyon zavar. Egyszerűen olyan érzésem van, hogy nem akar leszállni.
Ez még akkor mutatkozik meg nagyon, amikor RTH módban tér vissza. Gyorsan visszarepül, majd megáll a fejed felett 20m-re és egy örökkévalóság mire lejön, főleg ha fúj egy kicsit a szél, mert akkor arra koncentrál, hogy a pozícióját megtartsa. Az is zavar, hogy ha a 4 akku skálából 2 elfogy, akkor elkezd a gép is meg a távja is csipogni, ami kb 2 percig tart, majd ha elég magasan van, akkor visszajön, de ha alacsonyan (2-3m) repülsz, akkor leszáll oda ahol van, de az irányítást már nem engedi át.
A kamerájához mindenképp kell egy 5GHz-es repeater, mert nálam max 250 méter a határ.
Gondolkodtam, hogy teszek rá külön FPV kamerát, de hát akkor meg nem látom, hogy mit veszek fel a gyári kamerával.
Viszont az ár tényleg jó. Én is szettben vettem, 3 akkuval, hordtáskával. Az összeszerelés és az anyaga jónak mondható. Aki most kezd repülni, annak igazán jó tanulógép. Pont azért, mert nem olyan kis "izgága" mint a B3 mini. Vettem hozzá + 2 töltőfejet is és 3-as propokat. A töltőfejeket átalakítottam, hogy normális töltővel is lehessen tölteni, mert a hozzáadott töltővel egy napig tart a 3 akksi, ellenben a másikkal 44 perc.
Hajtott a kíváncsiság, amikor a teszteket néztem, meg a jó árérték, hát megvettem, kipróbáltam, ennyi volt. -
Geller72
veterán
válasz
F.E.K.. #63055 üzenetére
Az anyagi káron túl (és remélhetőleg személyi sérülésen innen) sokkal nagyobb baj az, hogy egy életre elmegy a kedve az illetőnek a dologtól, pedig ha lépésekben tette volna meg azt a nagy utat egy 5"-os racer felé, sokkal nagyobb esélye lett volna az általa elképzelt álmot valóra váltani. Sokan azt hiszik, hogy ha megnézik a Dji promo videóját, akkor ez nekik default épp így fog sikerülni. A szervizen iszonyat sokat szakít a dji...a naiv ügyfelek miatt. Mert senki nem fogja bevallani, hogy balfasz volt..
.
-
atus72
őstag
válasz
F.E.K.. #60917 üzenetére
Na igen, de nem azzal kezdem hogy szétszedem a töltőt amikor megveszem, ráadásul ezeknél a fedlapot úgy lehet leszedni hogy kicsit megmelegíted meg feszegeted mert ragasztva van, szóval nem olyan "egyszerű".
Na mindegy, legyen ez a legnagyobb baja
Amúgy maga a töltő nagyon patent, ilyen minőségű kijelzőt és GUI-t még nem láttam, kicsit még rá kell gyúrni a minőség ellenőrzésre.
Egyébként lehet hogy amikor összeszerelte a csóka a pcb-t akkor simán valami csavarhúzóval alányult mert pont ott van az ominózus ellenállás ahol be lehet nyúlni a szellőzőnyíláson, modnjuk akkor leszakadt volna az ellenállást, ez meg inkább forrasztási hibának tűnik csak fura hogy egy kis darab hiányzik az ellenállás be nem forrasztott lábából is -
Saccco
nagyúr
válasz
F.E.K.. #57638 üzenetére
Igen ehhez is kell a multiprotokoll modul. Egyedül a Jumper-hez nem.
KétHárom lehetőséged van:
- Építesz egy modult. Esetleg veszel egyet Goebish-től.
- Megveszed az olcsó copy-ját. A hatótáv nem túl nagy.
- Veszel egy iRangeX IRX4 Plus-t, ez mindent visz, mint a Jumper. A fentiek csak az NRF24-gyel kompatibilis protokollokat viszik. Másik frankó funkció ebben a modulban az, hogy a táv felületéről lehet mindent beállítani, nem kell a karokkal bohóckodni a protokollok váltogatásához.vagy nem Lite-ot veszel, hanem Beta65S-t és kiválasztod a neked tetsző protokollt. Ez nem silverware-s, hanem Betaflight gép.
-
Saccco
nagyúr
válasz
F.E.K.. #57631 üzenetére
kitartó vagy.
Ahhoz a távhoz kellene még egy multiprotokoll modul is, nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy kompatibilis ezzel a verzióval. Hosszabb távon szerintem jobban járnál egy Jumper (T8SG sima, plus) vagy FrSky (pl.: Q X7) rádióval. A FrSky az egyik legnépszerűbb eszköz, a Jumper meg simán megeszik mindent. Igaz ezek drágábbak, mint amit linkeltél. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a FlySky is elég népszerű és majdnem mindenféle gépből létezik kompatibilis megoldás.
A kinézett géphez nem feltétlenül kell távot venned, létezik RTF szettben is, úgy nem $43, hanem $49. Igaz egy elég egyszerű távot adnak mellé.
A szemüveg megy a gép kamerájával, sőt a többivel is.
-----------------
Más:
BetaFPV elkezdte árulni a AlienWhoop F4 V2.1-et.
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● DJI topic
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
- Honor 200 , 8/256GB , Kártyafüggetlen
- Samsung Galaxy S25 Plus Navy 12/256 GB Újszerű, karcmentes állapotban!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged