- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Redmi Note 13 4G
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
hoax
senior tag
válasz
gliga69 #9242 üzenetére
#KillHates
Alkalomadtán sort kerítek rá!
Namost...az a helyzet, hogy ez egy VAIO-ba kell, az eredeti típus LTN154BT07.
1440x900 a felbontása, csak azt nem tudom, hogy megeszi-e a kisebb felbontású kijelzőket is...?
Egyébként érdekel a kijelző, de kérlek te mondj rá valami árat, mert mégiscsak...na...
Valamint az egyik ZIF SSD is érdekelne ha még el nem vitték! -
Lsilent
tag
válasz
gliga69 #9209 üzenetére
Milyen tartalomra ismertél rá? Láttam már külön GPU bios-t, de láttam flash-t lannak. Sőt olyannal is találkoztam, ahogy osztott tartalom volt 2 chip-ben. A kbc tartalom pedig elvileg a biosban van, és ha üres akkor befrissíti magát.
Ha megy a gép és tudod frissíteni, akkor pedig megcsinálja az EC firm frissítést is.
Tehát a 32-es és a 16-os flash, szerintem a bios, osztott tartalommal, Valszeg a bios file is vmi, 6MB körüli méretű. A 2005, pedig video bios.
Miből gondolod, hogy azért mert nem reagál a gombra, szoftver hiba. Van azért ezer más ok is.
Tölteni tölt, vagy azt sem?
-
válasz
gliga69 #9209 üzenetére
Basszus! Én egy AW-el, csináltam meg ezt a cifraszopást. Szerencsére ott nagyobb hekker közösség, és sikerült beszereznem a mikrokontrollere kódját. Aztán egy SILICON debugger-el beletöltöttem a 8605-ösbe.
Erre elkezdett tölteni a gép, de még mindig nem kapcsol be, pedig a szkóp szerint már minden megvan (addig a 3.3V sem volt meg a bekapcsolón) A hajam kihullik (ha még lenne) ezektől a kacifántos dolgoktól -
ielektros
senior tag
válasz
gliga69 #9187 üzenetére
Proto-hoz en fotozok inkabb mert marha gyorsan megvan. Ha nem bonyolult a panel akkor osszedobom Sprint Layout-ban aztan fel ora mulva elottem van a nyak minimalis munkaval.
Feri nyakja mondjuk egyelore semmit nem tartalmaz egy alultervezett tap aramkoron, es egy quartz-on kivul.Ez igazabol meg nem a paneljanak egy verzioja
Ez inkabb csak egy ismerkedjunk a DIP40-es PIC csaladdal. Ez igy hosszu projekt lesz
A breadboard meg valahogy nalam is kimerul abban, ha egy db muveleti erositovel jatszom. Vagy hirtelen az arduino fronton ossze kell valamit dugdozni egy probahoz. De szigoruan olyan szinten amit meg lehet kovetni. Felette mar elvesztem a fonalat.
Ez 1 eve keszult. Bar ezen a LötStop lakkot sikerult elszurnom mert agyonvilagitottam. Egy AVR-es alkatresz vizsgalo.
Ez meg a "fusebit doctor"
Megneztem neked keso este a rev.1.2-es lapot. Szerintem halott a BIOS IC mert egy ora kuzdes utan egy mukkot nem sikerult belole kiolvasnom. kuldtem privattot
-
bbarna
tag
válasz
gliga69 #9140 üzenetére
Nem néztem meg a videókat róla, de tudva, hogy az ember sok mindenre képes, igazad van.
Viszont nehezen tudok elképzelni egy pad pótlást pl. a segítségével.
Sajnos nekem már egy 603-as smd forrasztásához is mikroszkóp kell.Van egy Varioszkop-om, aminek elhalt a vezérlése és át kellene alakítani. Van valakinek valamiféle ismerete róla?
-
ielektros
senior tag
válasz
gliga69 #9106 üzenetére
Hat nezd. Nekem van egy csokor kinai usb mikroszkopom, semmire sem valo eddig egyik sem. Lassu, rossz felbontasu mindegyik amit eddig probaltam. Latom mar vannak 5-10MP-es gepek is de a kerdes az, hogy az valoban annyi e. Mert nekem a 3db 2MP-es ami eddig itt jart valojaban meg sem kozelitette a 2MP-t.
En mar nagyon regota szeretnek valami optikai vizsgalo kamera cuccot epiteni vagy vasarolni, de ami tetszik az 2000€-nal kezdodik.Tagarno Magnus FHD
Ennek ellenere ha hihetunk a teszt kepeknek meg videoknak akkor egesz jonak tunik ezert a penzert.
-
f27
senior tag
válasz
gliga69 #9005 üzenetére
PIC18F4550-I/P most ehez epitettunk gyorsba egy proba panelt
Egyenlore ezzel a picel gondoljuk megepiteni az egeszet ha sikerulne.
Igazabol mar szinte minden alkatresze megvan de minimum 70% biztosan.
A fob bajom az hogy minden alkatresznek olyannak kell lennie,amit utanna is tudok venni.
Tehat itt nemmukodik az az elv mint regen az elso forraszto allomasomnal,hogy jajjjj ez pont ide valo -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8998 üzenetére
Nezd en meg nemcsinaltam ilyent vagyis csak amit olvastom vagy mondanak azt tudom mondani.
Ami biztos pic el oldjuk meg C -ben programozuk az egeszet meg.
A tesztpanel mar keszen van kijelzo rajta feliratok muveletek mar lathatoak.
Meg csak masodik napja keztunk bele eddig jutottunk.
Most varjuk hogy megerkezzenek a Max6675 ick hogy tudjuk folytatni a dolgot.Vettem arduinot meg is van a full program ra vagyis aztt csak belekellene tenni es hoprofilos dolog lenne .
De sajatot akarok epiteni mint montam gyartasra akarom nem azt hogy majd beleneznek a belsejebe es jajj ezt lannam ebayon meg ezt is .
Akkor milesz majd a szervizes munkakkal? Az alkatresz eladasokkal stb.. Egy projektnel sokmindenre kell gondolni.
Elsosorban arra hogy nelegyen egyszeru masnak ertelmeznie az egeszet. -
Tamás9x
őstag
válasz
gliga69 #8991 üzenetére
Tetszik Feri gépe, mivel ellopni nem tudom
építek egy hasonlót, már félig működik a PID algoritmus Arduinora, 1-2 éven belül remélhetőleg elkészül a dolog.
Így legalább hasznát tudom venni az acél keres Futaba digitális szervóknak
UTD1102C ről senki nem tud véleményt mondani? ahogy olvasgatok kezd elmenni tőle a kedvem egy kicsit.
-
Tamás9x
őstag
válasz
gliga69 #8986 üzenetére
Szívesen venném a fejlesztésben való segítséget, még nincs kész a több utas (több paneles arduino) vezérlés.
Szeretnék eltekinteni a ballozástól de 10 gépből 8 esetben csak ezt tudják megfizetni. Reflow-ot soha, volt hozzá szerencsém éveken át(piszok alacsony aránnyal, és rövid meghibásodási idővel), esetleg ballozás után egy tesztrámelegítés a vevő kérésére, de így kiadni a kezemből bármit is, az elmúlt évekre visszatekintve...
-
Tamás9x
őstag
válasz
gliga69 #8984 üzenetére
A legelején még durván le volt hurrogva mindenki ha reflow szóba került, szakmai, földhözragadt topik volt, most mintha kezdene átmenni, a mesemondók gyülekezetébe akik legendákat mormolnak az orruk alatt, és a flux beszivárog az ón golyókba, majd megszűnik a vezetőképessége, sokan a gyártótól rendelnek, kézrátétellel gyógyítjuk a hererákot lassan. 1-2 nap és Nasa úrállomást fogunk építeni mérges koboldokkal, akik itt vezetik le a mikrokontrollerek gyűjtése közben elszenvedett szexuális zaklatást
Durván megszűnik az összetartás,elvből senki nem segít szinte senkinek, kivéve 1-2 embert. Már belinkelni sem merem ismerősöm állomását, mert félek megdobálnak ellenállásokkal.
-
válasz
gliga69 #8951 üzenetére
Igenis!
Természetesen. Holnap be is vágok a fagyasztóba egy adag topnic-ot.
Atom gyantapuncs az egész, de rifló-ra nincsen nála jobb! És kellemes WunderBaum-illat lesz tőle a műhelyben. Olyan 160 fokig... Aztán kezd gázkamra jelleget ölteni a munkafolyamat mellékterméke. Ilyenkor szoktunk krehácsolva eltakarodni a gép mellől.
A munkafolyamat vége a legmókásabb, lepucolni a kokszot. -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8914 üzenetére
Nem azt tudja hogy notiba van hanem azt montam hogy noti chipeknel szerintem semmit nem jelent.
Persze hogy van ellenalasa de mint mutatja is 2,5Mohm? Nemsokmindent jelent az ott szerintem.A golyok nem szivacskent szivja be illetve jon ki a chip alol csezmeg
En azt montam valamenyit magaba sziv,amitol normalis allaga lesz/marad.
Nekem van vagy 5 fele minosegi fluxom lehet meregetni de muszerek kozott is lesz hatalmas elteres,es nemhiszem hogy mindenki fluke meg annal is jobb muszerekkel mernenek,mint ahogy en sem -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8906 üzenetére
Ez ok de azert valjuk be hogy nincs akkora aram a feluleten hogy ezen a minimalis ellenalason atfolyon barmi is.
Nap mint nap fluxal dolgoztok es aztne mondjatok hogy enyit nemtudtok a flux tulajdonsagarol hogy az olom illetve olomentes otvozet ebbol az anyagbol magaba is sziv,es nem csak a feluletere szalad.
Minden forranyag azonnal fenyesedik is tole mivel felujitja azt.
Evekig tanitottak az iskolaba nekem is nem a kisujambol szivtam ki.
Es minden esetben egy minosegi fluxrol beszelunk nem egy pancsolt kina feldollaros libazsirrol.
Tehat en batran kimerem jelenteni kb egy minosegi fluxx ellenalasan atfolyo aram egyenlo a 0-val,egy notebook eseteben!
Aztan mindenki ugy gondolja ahogy akarja. -
-
-
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8796 üzenetére
Ez kiraly,de az asztalon levo chipek kozt nincs ilyen chip.
Vagy melyik az mert nemlatom mutass ra.
Amugy en csak kerdeztem hogy tuti e a forrasod tenyleg.
Ezt a sorozatszamu chipet fenyepezd mar le egy papiron amire rairod ez a mai postades olvashato legyen minden felirat.
Mar csak a megnyugvasom veget
Nem szekallak csak ha megvan a fenKep kerdeznek utanna valamit -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8790 üzenetére
Kozbe haza ertem es nekem is erkezett par db chipp.
Mutatom..ezek gyarilag csomagoltak kivetelesen mind !Aztan ami sajna mar elegge lenyeges lett,hogy az uj chipeket mint pl az nvidian fokeppen a felirat total mas..
Mutatom..Vagyis az hogy talcas chip nem gond en is veszek olyant sot meg omlesztettet is amibol volt mar bajom de nem az a lenyeg.
Hanem egy tenyleg ujnak mondhato nvidia igy nez ki az tuti!
A te kepeden pedig 2006-2007 chipek vanmak nem?
Ezt csak azert mondom illetve figyeltem fel,mert ha jol emlexem neked tuti beszalitod van nem? Vagy most keverlek valakivel mar nemtudom ugy megszaporodtunk itt -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8761 üzenetére
Ign.
En a lefele kompatibilitast ugy kezdem el hogy a chip memoria kezelesi elvarasa meg e felel meg lefele,ha az nem felel meg akkor eleve buko.
Ha megfelel akkor esetleg jolehet lefele is.
Ami meg ilyenkor kozbe szolhat a chipek orajelei mert ugye van olyan mikor egy chipet gyarilag meghuznak es a rangban alatta levo chip normalba meg birna de huzva mar nem.Probald ki menni fog az
Ha meg f@sznak erzed magad buj bele egy pin@b@
-
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8756 üzenetére
Nem vagy fasz akkor sem.
Sehol nincs leirva hogy jo helyette.
Mint montam 4 x jo volt eddig nekem nem egy esetrol beszelunk hanem tobb esetrol.Sony lapos van nalam sok.
Szombaton is hoznak 17db megint.770 helyere csak akkor jo a 730 ha kisebb az elvaras gyarilag mint amit a 770 tud.
Egyeb esetben nemfog elindulni a gep vagy ha igen mozaikos lesz egy kicsit -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8750 üzenetére
Na most akkor meg egyszer leirom es annyi okes?
G84-600-A2 8600GT mxm videokarira feltettem inmar 4 szer egy G86-771-A2 es tokeletesen mukodott rajta eddig mindig.
Tudom hogy elvileg ranezesre meg a mag merete sem stim,el,de mukodik 3 d ben is.
Eleg ertheto voltam?
En rohatsok chipet cserelgettem mar amire ugy veltem hogy mukodhet a masik helyett es sok esetben bejon.
Ahejett hogy erolkodsz orulj hogy megosztotta, egy olyant amit eddig nemtudtal. -
f27
senior tag
válasz
gliga69 #8746 üzenetére
620 helyett en mindig 630 teszek es tokeletesen ment a 3d mindig.
Hibas volt az a chip,vagy szimplan bele estel abba amibe en.
En sony nal talalkoztam olyannal hogy feltettem a 771 et 750 helyett es nem volt kep mikor drivert feltettem ha levettem ment rendesen.
Nem ette meg a 771 et pedig feltettem egymas utan 3 mat is.
Aztan ugyan azt a gput ratettem mashova akkor meg jovolt 3 d ben is.Hogyne menne mind a ket chip 8600GT
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban tilos hirdetni!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Path of Exile (ARPG)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Tesla topik
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- További aktív témák...
- TUF F15 FX506HC 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3050 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Precision 7670 27% 16" FHD+ IPS i7-12850HX RTX A1000 32GB 1TB NVMe IR kam gar
- AKCIÓ! GAMER PC: Új RYZEN 5 4500-5600X +RTX 3060/3070/3080 +Új 16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ
- UHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 4Mag 32/512 FHD IPS Intel Iris Xe Magyar
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G - 8/256 - Media Markt garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó Új Motorola G31 4/64GB szürke / 12 hónap jótállással!
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Zebra ZP505 EPL - Hőpapíros címkenyomtató
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest