Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    Tankblock és Teasüti!

    A rövid válaszom: köszi szépen, működik a kód! Azt csinálja amit akartam és hardver és kész állapotban van. :DD

    A hosszan kifejtett válaszom:
    Teasüti:

    Nagyon tetszett az ötlet, hogy egy változót teszek a kódba, ezt egy vagy kapcsolással kötöm össze. Akárhány leírást átolvastam, ilyen nem jutott eszembe. Azt hiszem ehhez kell némi rutin, ami nekem nincs. :R

    Az arduino mindkét irányba (kimenet és bemenet) opto izolálva lett. A bemeneten van egy saját készítésű opto izolátor kártya. Ezt egy kiváló, nagyszerű, elképesztő villamosmérnök ismerősöm tervezte nekem. :R De a kivitelezés az én érdemem. :))

    A relé kártya is optoizolált. A kész hardverről egy kép: link. Itt látható az izolátor kártya. A gombokba egyébként 12 voltot kötöttem. Az ardu 5 voltját nem szívesen vezetném 15-20 méterre, ipari árammal ellátott helyiségben. :DDD
    A hardveres debounce itt egy beiktatott kondenzátor. Ezt teszteltem nemrég, nagyon fasza stabil. :K
    Egyébként felhúzó üzemmódban működik.

    A kódodból kivettem a nekem kellő részt és a sajátomba tettem. Annyi, hogy a megszkításra LOW helyett FALLING kellett. Mert LOW-al a gombnyomás ideje alatt vagy tucatnyi vágást hajtott végre. :D

    boss nem vagyok, az az Imre, én a drágafőni vagyok. :C
    Hogy illeszkedik a képbe. Most is van időzítő. Egy fémtárcsa forog egy pöcökkel, ami megbillent egy kapcsolót.... :Y Ez minden, csak nem:
    - pontos
    - állítható.
    Erről nem is mondok többet, mert a síráselfog. :O
    De nem kell aggódnotok. Az új rendszer biztonságosabb is lesz mint a régi. Persze majd szépen felcicomázzuk kapcsolóval, meg vészgombbal meg ami kell. Majd ránéz tavasszal a villanyszerelőm, meg a munkaügyisnek úgyis megmutatom. Külsős. Úgyis csak azt nézi, hogy szigetelve legyen, meg legyen elég gomb. :DD

    Tankblock
    Folyamat egyszerű:
    - fix időnként - ami állítható - kapcsolás.
    - egyik gomb amíg nyomva van addig a folyamatot pausálja. Elenged akkor folytatja
    - másik gomb azonnal kapcsol és nulláról kezdi a folyamatot.

    A két gomb nem nagyon tud konkurálni, fizikailag is úgy néz ki, hogy vagy egyiket éri el az ember, vagy a másikat.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák